Pobytové - Argentina

Vybrat jiný typ zájezdů

více parametrů »

Konec světa - počátek všeho!

Argentina, Poznávací zájezdy
cena od 81 435 Kč 4 zájezdů
29.01. − 13.02.2020, 16 dní
115 565 Kč -27% 84 485 Kč
letecky (Varšava)
snídaně
Pobytové
Základní cena: pokoj standard Ubytování: 2 lůžkový p.. +
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou z V.. +
Základní cena: pokoj standard

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
El Chaltén - kouřící hora Fitz Roy o Buenos Aires - světové hlavní město tanga o Cueva de los Manos - Jeskyně rukou o Los Antiguos o Torres del Paine o Mramorové jeskyně o Patagonie o Národní park Los Glaciares - v zemi ledovců o Ohňová země - divoký ostrov na konci světa o Ushuaia - nejjižnější město na světě


Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Buenos Aires přes jedno z evropských letišť.


Den 2

Ranní přílet do Buenos Aires. Zde bude začínat a končit naše putování na konci světa. Odpoledne navštívíme hlavní město Argentiny, které je díky svému kosmopolitnímu charakteru nazýváno Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu. Projedeme se nejširší ulicí na světě - Avenidou 9 de Julio, u níž stojí Obelisk (symbol města). Navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy. Poté prohlídka moderní části Buenos - Puerto Madero a Recoleta, která je známá díky hřbitovu, jenž je místem posledního odpočinku mnoha význačných Argentinců. Nejnavštěvovanější je hrobka slavné Evity Perón. Návrat do hotelu. (Trasa cca 50 km)


Den 3

Snídaně (nebo snídaňový balíček na cestu), transfer na letiště a přelet do Comodoro Rivadavia. Oblast Comodoro Rivadavia je jednou z nejbohatších oblastí Argentiny, která proslula těžbou ropy. Trasa, kterou tento den urazíme, nám umožní pochopit rozlehlost divokých patagonských stepí. Přejezd do Perito Moreno. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 500 km)

 

Den 4

Snídaně. Překročení hranice (pouze s příručním zavazadlem). Tento den budeme mít možnost se projet slavnou Carretera Austral, která patří mezi pět nejkrásnějších silnic světa, postavenou za doby Pinocheta. Během cesty uvidíme Laguna Verde, zelenou lagunu a nekonečný břeh jezera Carrera/Buenos Aires, po jezeře Titicaca druhé největší jezero Jižní Ameriky. Přejezd do Puerto Tranquilo. Ubytování, přenocování.

 

Den 5

Po snídani plavba po jezeře. Doplujeme k zářivě nebeským skalám zatopeným v tyrkysové vodě. Toto jedinečné a unikátní místo je často označováno jako nejkrásnější jeskyně na světě, která vzhledem k plánované výstavbě vodní elektrárny v této oblasti již možná brzy zmizí pod vodou. Během cesty možná uvidíme horu San Valentin, která je nejvyšší horou Patagonie (4058 m n. m). Budeme mít příležitost vidět řeku Rio Nef, která za svou neobvykle modrou barvu vděčí vodám z tajícího ledovce. Následně návrat do Argentiny, přenocování v Perito Moreno.


Den 6

Snídaně. Přejezd do Cueva de Las Manos (na seznamu UNESCO ) - nazývané Jeskyní rukou, kde budeme moci obdivovat malby na stěně úchvatného kaňonu. Jsou to obrazy lidských rukou, zvířat (např. lam guanako a pštrosů nandu) a loveckých scén. Byly vytvořeny pravděpodobně před cca 1000 - 9000 léty. Odpoledne přejezd do Gobernador Gregores, ubytování a přenocování. (Trasa cca 600 km)Den 7

Ranní přejezd do El Chaltén, odkud se rozprostírá nádherný výhled na nejznámější horu v Patagonii - Cerro Fitz Roy, jejíž jméno pochází od jména a příjmení kapitána lodě Beagle, na které se v roce 1832 vydal na svou neobvyklou expedici Charles Darwin. Trekking k vyhlídkovému místu. Přenocování v El Chaltén.


Den 8

Po snídani odjezd do El Calafate. Cestou se podíváme na místo, kde pobývali proslulí zločinci Butch Cassidy a Sundance Kid. Ubytování. Čas na odpočinek. Odpoledne pro zájemce možnost jízdy na koni po patagonských stepích v doprovodu místních pastýřů ovcí - gauchos (cca 60 USD) nebo návštěva Estancie s možností seznámení se se životem gauchos, projížďkou na koni, občerstvením a stříháním ovcí (cca 100 USD) nebo/a návštěva Glaciarium - Ledovcového muzea s ice barem (50 USD). Nejdřív rozšíříme své znalostí o ledovcích, poté po převlečení do speciální kombinézy při teplotě několika stupňů pod nulou budeme moci ochutnat místní drinky, za ledovým pultem, z vyřezávaných ledových skleniček. Přejezd do hotelu v El Calafate, přenocování. (Trasa cca 150 km)


Den 9

Snídaně v hotelu. Pro zájemce možnost účasti na plavbě po jezeře Argentino až k ledovci Uppsala (za příplatek cca 160 USD). Vyplujeme z přístavu Punta Bandera, cestou budeme míjet menší ledovce, až doplujeme k ledovci Uppsala, který zabírá plochu cca 590 km2. Odpoledne nás čeká další výlet do Národního parku Los Glaciares (Ledovcový park), který je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Táto nádherná přírodní památka je druhým největším kontinentálním ledovcem na planetě. Cílem naší expedice bude setkání s hlavní atrakcí parku - ledovcem Perito Moreno. Je dlouhý 30 km a jeho čelo je široké 5 km. Stěny ledu v závislosti na místě a roční době dosahují výšky 30 - 60 metrů. Tento ledovec se pohybuje rychlostí cca 2 m za den, což vytváří nezapomenutelný přírodní úkaz: obrovské kusy ledu se odtrhují od zbytku ledovce a s velkým hlukem padají do vody. Na mnoha vyhlídkových terasách lze obdivovat praskání a odlupování ledových stěn. Pro zájemce možnost krátké plavby katamaránem. Během plavby lze obdivovat majestátní stěny ledovce Perito Moreno vynikající na pozadí modré oblohy. Příjezd do hotelu, přenocování. (Trasa cca 150 km)

 

Den 10

Po časné snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) vystěhování a přejezd do Národního parku Torres del Paine (Chile). Tento park je zapsán na seznamu biosférických rezervací UNESCO. Je bezesporu jednou z největších atrakcí v Chile a jedním z nejkrásnějších parků na světě. Pohoří Cordillera del Paine se navršilo nezávisle na Andách a jeho věhlas je dán především spojením dvou barev sedimentárních a vulkanických hornin. Najdeme zde jezera třpytící se různými odstíny modré a tyrkysové, rozlehlé lesy a nezapomenutelné výhledy. Možná právě zde pocítíme skutečný patagónský vítr, který fouká dokonce rychlostí 120 km/hod. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, mimo jiné: divokých kachen, lam guanako, pštrosů nandu, kondorů. Během našeho výletu uvidíme vyhlídková místa na rohy Los Cuernos a věže Torres del Paine. Pojedeme k modrému jezeru Pehoe a při troše štěstí se zde setkáme se zdejšími divokými lamami guanaco. Příjezd do Puerto Natales, ubytování a přenocování. (Trasa cca 400 km)


Den 11

Po snídani krátká prohlídka města. Následně přejezd do Cueva del Milodon, krásné jeskyně nacházející se mimo oblast parku. Tento úžasný skalní útvar byl vytvořen před několika tisíci lety, byl vyhlouben ve skále vodami jezera. Nejvíc charakteristické je to, že to není typická jeskyně v zemi, ale obrovská jeskyně vyhloubená ve skále, která je nad zemí (několik set metrů hluboká). Název jeskyně pochází od Mylodona - velkého lenochoda, který žil až do konce éry pleistocénu a jehož ostatky byly právě zde nalezeny. Navíc v jeskyni byly objeveny také stopy jiných zvířat a ostatky člověka, který zde žil až do roku 6000 př. n. l. Odpoledne přejezd do Punta Arenas, které se nachází u Magellanovy úžiny. Vzhledem k velkému přílivu přistěhovalců, mimo jiné: z Chorvatska, Španělska, Itálie, Anglie má Punta Arenas multikulturní charakter. Zavítáme na hlavní náměstí, kde se hrdě tyčí socha mořeplavce Ferdinanda Magellana, uvidíme také rekonstrukci Magellanovy lodě ,,Victorie" v měřítku 1: 1. Prohlídku zakončíme návštěvou vyhlídkové terasy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na město a Magellanovu úžinu. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 12

Po snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) přejezd do Ushuaie, nejjižnějšího města na světě, odkud je to na Antarktidu již jen 1000 km. Během cesty přejezd trajektem přes Magellanovu úžinu. S trochou štěstí uvidíme delfíny zvané kosatkami trpasličími. Transfer do hotelu ve městě Ushuaia, ubytování. Ushuaia je také dobrým výchozím bodem do Národního parku Ohňové země (Tierra del Fuego). Ohňová země vděčí za svůj název Ferdinandu Magellanovi, který během objevu ostrova v roce 1520 na ní uviděl oheň, který zapálili její původní obyvatele. V této oblasti se vyskytují magellanští tučňáci. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 580 km)


Den 13

Po snídani nás čeká výlet do Národního parku Tierra del Fuego (Ohňové země), který zabírá plochu cca 63 000 ha. Na ,,poslední železniční stanici na světě" nasedneme do slavného Tren del Fin del Mundo (vlaku konce světa), který byl původně vlakem, jenž dopravoval dřevo do vězení na konci světa. Do roku 1947 byli zločinci, vrahové a atentátníci posíláni do vyhnanství na tento nehostinný, krutý ostrov. Za hezkého počasí se projdeme nejmalebnějšími zákoutími ,,parku konce světa". Návrat do Ushuaie. Následně přejezd do přístavu, kde vejdeme na palubu katamaránu, který nás vezme na prohlídku po vodách kanálu Beagle. Nezapomenutelné výhledy nás budou provázet celou cestu. Naším cílem bude Ptačí ostrov, který je obýván mimo jiné: kormorány, albatrosy, divokými kachnami, racky atd. Je to ostrov, jehož hlavními obyvateli jsou lachtani. Naše plavba skončí u majáku Les Eclaireurs. Návrat do hotelu v Ushuaie, přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 14

Po snídani vystěhování a transfer na letiště v Ushuaie, přelet do Buenos Aires. Ubytování v hotelu. Volný čas na odpočinek a poslední nákupy. Večer pro zájemce možnost večeře a tango show (za příplatek cca 100 USD). Důležité: pánové musí mít dlouhé kalhoty.


Den 15

Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Odlet do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu určí průvodce CK na místě).


Den 16

Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

 

Upozornění k programu

- Pořadí realizace programu může být změněno a může začínat od Ushuaie.

- Skupiny max. 18 osob.

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Vzhledem k vysoké proměnlivosti počasí v navštívených oblastech je třeba mít s sebou vhodné oděvy, mimo jiné: termo oblečení, lehkou nepromokavou bundu, pohodlné trekkingové boty, sluneční brýle a také teplé ,,zimní" oblečení, rukavice, čepici, šálu - teplota může kolísat od 20 do 0 stupňů.

- Během vnitřních přeletů a na celé trase je přísně zakázáno převážet v hlavním a příručním zavazadle organické produkty (potraviny).

- Na některých vnitřních letech v Argentině váhový limit 15 kg na zavazadlo (příplatek na místě za 40 USD - 8 kg nadměrného zavazadla) a 5 kg příruční zavazadlo s maximálními rozměry 55 cm x 35 cm x 25 cm.

- Orientační cena večeře na místě je cca 20 USD/os.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou z Varšavy do Buenos Aires a z Buenos Aires do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelet na trase: Buenos Aires - Comodoro Rivadavia, Ushuaia - Buenos Aires, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu: snídaně nebo snídaňový balíček, služby průvodce, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, fakultativní výlety a další osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 290 USD/os. + cca 60 USD/os. na spropitné pro místní průvodce, řidiče.


Název zájezdu v polském jazyce: Koniec świata początek wszystkiego
Kód zájezdu: ARC
12.02. − 27.02.2020, 16 dní
114 730 Kč -29% 81 435 Kč
letecky (Varšava)
snídaně
Pobytové
Základní cena: pokoj standard Ubytování: 2 lůžkový p.. +
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou z V.. +
Základní cena: pokoj standard

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
El Chaltén - kouřící hora Fitz Roy o Buenos Aires - světové hlavní město tanga o Cueva de los Manos - Jeskyně rukou o Los Antiguos o Torres del Paine o Mramorové jeskyně o Patagonie o Národní park Los Glaciares - v zemi ledovců o Ohňová země - divoký ostrov na konci světa o Ushuaia - nejjižnější město na světě


Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Buenos Aires přes jedno z evropských letišť.


Den 2

Ranní přílet do Buenos Aires. Zde bude začínat a končit naše putování na konci světa. Odpoledne navštívíme hlavní město Argentiny, které je díky svému kosmopolitnímu charakteru nazýváno Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu. Projedeme se nejširší ulicí na světě - Avenidou 9 de Julio, u níž stojí Obelisk (symbol města). Navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy. Poté prohlídka moderní části Buenos - Puerto Madero a Recoleta, která je známá díky hřbitovu, jenž je místem posledního odpočinku mnoha význačných Argentinců. Nejnavštěvovanější je hrobka slavné Evity Perón. Návrat do hotelu. (Trasa cca 50 km)


Den 3

Snídaně (nebo snídaňový balíček na cestu), transfer na letiště a přelet do Comodoro Rivadavia. Oblast Comodoro Rivadavia je jednou z nejbohatších oblastí Argentiny, která proslula těžbou ropy. Trasa, kterou tento den urazíme, nám umožní pochopit rozlehlost divokých patagonských stepí. Přejezd do Perito Moreno. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 500 km)

 

Den 4

Snídaně. Překročení hranice (pouze s příručním zavazadlem). Tento den budeme mít možnost se projet slavnou Carretera Austral, která patří mezi pět nejkrásnějších silnic světa, postavenou za doby Pinocheta. Během cesty uvidíme Laguna Verde, zelenou lagunu a nekonečný břeh jezera Carrera/Buenos Aires, po jezeře Titicaca druhé největší jezero Jižní Ameriky. Přejezd do Puerto Tranquilo. Ubytování, přenocování.

 

Den 5

Po snídani plavba po jezeře. Doplujeme k zářivě nebeským skalám zatopeným v tyrkysové vodě. Toto jedinečné a unikátní místo je často označováno jako nejkrásnější jeskyně na světě, která vzhledem k plánované výstavbě vodní elektrárny v této oblasti již možná brzy zmizí pod vodou. Během cesty možná uvidíme horu San Valentin, která je nejvyšší horou Patagonie (4058 m n. m). Budeme mít příležitost vidět řeku Rio Nef, která za svou neobvykle modrou barvu vděčí vodám z tajícího ledovce. Následně návrat do Argentiny, přenocování v Perito Moreno.


Den 6

Snídaně. Přejezd do Cueva de Las Manos (na seznamu UNESCO ) - nazývané Jeskyní rukou, kde budeme moci obdivovat malby na stěně úchvatného kaňonu. Jsou to obrazy lidských rukou, zvířat (např. lam guanako a pštrosů nandu) a loveckých scén. Byly vytvořeny pravděpodobně před cca 1000 - 9000 léty. Odpoledne přejezd do Gobernador Gregores, ubytování a přenocování. (Trasa cca 600 km)Den 7

Ranní přejezd do El Chaltén, odkud se rozprostírá nádherný výhled na nejznámější horu v Patagonii - Cerro Fitz Roy, jejíž jméno pochází od jména a příjmení kapitána lodě Beagle, na které se v roce 1832 vydal na svou neobvyklou expedici Charles Darwin. Trekking k vyhlídkovému místu. Přenocování v El Chaltén.


Den 8

Po snídani odjezd do El Calafate. Cestou se podíváme na místo, kde pobývali proslulí zločinci Butch Cassidy a Sundance Kid. Ubytování. Čas na odpočinek. Odpoledne pro zájemce možnost jízdy na koni po patagonských stepích v doprovodu místních pastýřů ovcí - gauchos (cca 60 USD) nebo návštěva Estancie s možností seznámení se se životem gauchos, projížďkou na koni, občerstvením a stříháním ovcí (cca 100 USD) nebo/a návštěva Glaciarium - Ledovcového muzea s ice barem (50 USD). Nejdřív rozšíříme své znalostí o ledovcích, poté po převlečení do speciální kombinézy při teplotě několika stupňů pod nulou budeme moci ochutnat místní drinky, za ledovým pultem, z vyřezávaných ledových skleniček. Přejezd do hotelu v El Calafate, přenocování. (Trasa cca 150 km)


Den 9

Snídaně v hotelu. Pro zájemce možnost účasti na plavbě po jezeře Argentino až k ledovci Uppsala (za příplatek cca 160 USD). Vyplujeme z přístavu Punta Bandera, cestou budeme míjet menší ledovce, až doplujeme k ledovci Uppsala, který zabírá plochu cca 590 km2. Odpoledne nás čeká další výlet do Národního parku Los Glaciares (Ledovcový park), který je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Táto nádherná přírodní památka je druhým největším kontinentálním ledovcem na planetě. Cílem naší expedice bude setkání s hlavní atrakcí parku - ledovcem Perito Moreno. Je dlouhý 30 km a jeho čelo je široké 5 km. Stěny ledu v závislosti na místě a roční době dosahují výšky 30 - 60 metrů. Tento ledovec se pohybuje rychlostí cca 2 m za den, což vytváří nezapomenutelný přírodní úkaz: obrovské kusy ledu se odtrhují od zbytku ledovce a s velkým hlukem padají do vody. Na mnoha vyhlídkových terasách lze obdivovat praskání a odlupování ledových stěn. Pro zájemce možnost krátké plavby katamaránem. Během plavby lze obdivovat majestátní stěny ledovce Perito Moreno vynikající na pozadí modré oblohy. Příjezd do hotelu, přenocování. (Trasa cca 150 km)

 

Den 10

Po časné snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) vystěhování a přejezd do Národního parku Torres del Paine (Chile). Tento park je zapsán na seznamu biosférických rezervací UNESCO. Je bezesporu jednou z největších atrakcí v Chile a jedním z nejkrásnějších parků na světě. Pohoří Cordillera del Paine se navršilo nezávisle na Andách a jeho věhlas je dán především spojením dvou barev sedimentárních a vulkanických hornin. Najdeme zde jezera třpytící se různými odstíny modré a tyrkysové, rozlehlé lesy a nezapomenutelné výhledy. Možná právě zde pocítíme skutečný patagónský vítr, který fouká dokonce rychlostí 120 km/hod. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, mimo jiné: divokých kachen, lam guanako, pštrosů nandu, kondorů. Během našeho výletu uvidíme vyhlídková místa na rohy Los Cuernos a věže Torres del Paine. Pojedeme k modrému jezeru Pehoe a při troše štěstí se zde setkáme se zdejšími divokými lamami guanaco. Příjezd do Puerto Natales, ubytování a přenocování. (Trasa cca 400 km)


Den 11

Po snídani krátká prohlídka města. Následně přejezd do Cueva del Milodon, krásné jeskyně nacházející se mimo oblast parku. Tento úžasný skalní útvar byl vytvořen před několika tisíci lety, byl vyhlouben ve skále vodami jezera. Nejvíc charakteristické je to, že to není typická jeskyně v zemi, ale obrovská jeskyně vyhloubená ve skále, která je nad zemí (několik set metrů hluboká). Název jeskyně pochází od Mylodona - velkého lenochoda, který žil až do konce éry pleistocénu a jehož ostatky byly právě zde nalezeny. Navíc v jeskyni byly objeveny také stopy jiných zvířat a ostatky člověka, který zde žil až do roku 6000 př. n. l. Odpoledne přejezd do Punta Arenas, které se nachází u Magellanovy úžiny. Vzhledem k velkému přílivu přistěhovalců, mimo jiné: z Chorvatska, Španělska, Itálie, Anglie má Punta Arenas multikulturní charakter. Zavítáme na hlavní náměstí, kde se hrdě tyčí socha mořeplavce Ferdinanda Magellana, uvidíme také rekonstrukci Magellanovy lodě ,,Victorie" v měřítku 1: 1. Prohlídku zakončíme návštěvou vyhlídkové terasy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na město a Magellanovu úžinu. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 12

Po snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) přejezd do Ushuaie, nejjižnějšího města na světě, odkud je to na Antarktidu již jen 1000 km. Během cesty přejezd trajektem přes Magellanovu úžinu. S trochou štěstí uvidíme delfíny zvané kosatkami trpasličími. Transfer do hotelu ve městě Ushuaia, ubytování. Ushuaia je také dobrým výchozím bodem do Národního parku Ohňové země (Tierra del Fuego). Ohňová země vděčí za svůj název Ferdinandu Magellanovi, který během objevu ostrova v roce 1520 na ní uviděl oheň, který zapálili její původní obyvatele. V této oblasti se vyskytují magellanští tučňáci. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 580 km)


Den 13

Po snídani nás čeká výlet do Národního parku Tierra del Fuego (Ohňové země), který zabírá plochu cca 63 000 ha. Na ,,poslední železniční stanici na světě" nasedneme do slavného Tren del Fin del Mundo (vlaku konce světa), který byl původně vlakem, jenž dopravoval dřevo do vězení na konci světa. Do roku 1947 byli zločinci, vrahové a atentátníci posíláni do vyhnanství na tento nehostinný, krutý ostrov. Za hezkého počasí se projdeme nejmalebnějšími zákoutími ,,parku konce světa". Návrat do Ushuaie. Následně přejezd do přístavu, kde vejdeme na palubu katamaránu, který nás vezme na prohlídku po vodách kanálu Beagle. Nezapomenutelné výhledy nás budou provázet celou cestu. Naším cílem bude Ptačí ostrov, který je obýván mimo jiné: kormorány, albatrosy, divokými kachnami, racky atd. Je to ostrov, jehož hlavními obyvateli jsou lachtani. Naše plavba skončí u majáku Les Eclaireurs. Návrat do hotelu v Ushuaie, přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 14

Po snídani vystěhování a transfer na letiště v Ushuaie, přelet do Buenos Aires. Ubytování v hotelu. Volný čas na odpočinek a poslední nákupy. Večer pro zájemce možnost večeře a tango show (za příplatek cca 100 USD). Důležité: pánové musí mít dlouhé kalhoty.


Den 15

Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Odlet do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu určí průvodce CK na místě).


Den 16

Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

 

Upozornění k programu

- Pořadí realizace programu může být změněno a může začínat od Ushuaie.

- Skupiny max. 18 osob.

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Vzhledem k vysoké proměnlivosti počasí v navštívených oblastech je třeba mít s sebou vhodné oděvy, mimo jiné: termo oblečení, lehkou nepromokavou bundu, pohodlné trekkingové boty, sluneční brýle a také teplé ,,zimní" oblečení, rukavice, čepici, šálu - teplota může kolísat od 20 do 0 stupňů.

- Během vnitřních přeletů a na celé trase je přísně zakázáno převážet v hlavním a příručním zavazadle organické produkty (potraviny).

- Na některých vnitřních letech v Argentině váhový limit 15 kg na zavazadlo (příplatek na místě za 40 USD - 8 kg nadměrného zavazadla) a 5 kg příruční zavazadlo s maximálními rozměry 55 cm x 35 cm x 25 cm.

- Orientační cena večeře na místě je cca 20 USD/os.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou z Varšavy do Buenos Aires a z Buenos Aires do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelet na trase: Buenos Aires - Comodoro Rivadavia, Ushuaia - Buenos Aires, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu: snídaně nebo snídaňový balíček, služby průvodce, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, fakultativní výlety a další osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 290 USD/os. + cca 60 USD/os. na spropitné pro místní průvodce, řidiče.


Název zájezdu v polském jazyce: Koniec świata początek wszystkiego
Kód zájezdu: ARC
09.03. − 24.03.2020, 16 dní
125 342 Kč -27% 91 500 Kč
letecky (Varšava)
snídaně
Pobytové
Základní cena: pokoj standard Ubytování: 2 lůžkový p.. +
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou z V.. +
Základní cena: pokoj standard

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
El Chaltén - kouřící hora Fitz Roy o Buenos Aires - světové hlavní město tanga o Cueva de los Manos - Jeskyně rukou o Los Antiguos o Torres del Paine o Mramorové jeskyně o Patagonie o Národní park Los Glaciares - v zemi ledovců o Ohňová země - divoký ostrov na konci světa o Ushuaia - nejjižnější město na světě


Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Buenos Aires přes jedno z evropských letišť.


Den 2

Ranní přílet do Buenos Aires. Zde bude začínat a končit naše putování na konci světa. Odpoledne navštívíme hlavní město Argentiny, které je díky svému kosmopolitnímu charakteru nazýváno Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu. Projedeme se nejširší ulicí na světě - Avenidou 9 de Julio, u níž stojí Obelisk (symbol města). Navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy. Poté prohlídka moderní části Buenos - Puerto Madero a Recoleta, která je známá díky hřbitovu, jenž je místem posledního odpočinku mnoha význačných Argentinců. Nejnavštěvovanější je hrobka slavné Evity Perón. Návrat do hotelu. (Trasa cca 50 km)


Den 3

Snídaně (nebo snídaňový balíček na cestu), transfer na letiště a přelet do Comodoro Rivadavia. Oblast Comodoro Rivadavia je jednou z nejbohatších oblastí Argentiny, která proslula těžbou ropy. Trasa, kterou tento den urazíme, nám umožní pochopit rozlehlost divokých patagonských stepí. Přejezd do Perito Moreno. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 500 km)

 

Den 4

Snídaně. Překročení hranice (pouze s příručním zavazadlem). Tento den budeme mít možnost se projet slavnou Carretera Austral, která patří mezi pět nejkrásnějších silnic světa, postavenou za doby Pinocheta. Během cesty uvidíme Laguna Verde, zelenou lagunu a nekonečný břeh jezera Carrera/Buenos Aires, po jezeře Titicaca druhé největší jezero Jižní Ameriky. Přejezd do Puerto Tranquilo. Ubytování, přenocování.

 

Den 5

Po snídani plavba po jezeře. Doplujeme k zářivě nebeským skalám zatopeným v tyrkysové vodě. Toto jedinečné a unikátní místo je často označováno jako nejkrásnější jeskyně na světě, která vzhledem k plánované výstavbě vodní elektrárny v této oblasti již možná brzy zmizí pod vodou. Během cesty možná uvidíme horu San Valentin, která je nejvyšší horou Patagonie (4058 m n. m). Budeme mít příležitost vidět řeku Rio Nef, která za svou neobvykle modrou barvu vděčí vodám z tajícího ledovce. Následně návrat do Argentiny, přenocování v Perito Moreno.


Den 6

Snídaně. Přejezd do Cueva de Las Manos (na seznamu UNESCO ) - nazývané Jeskyní rukou, kde budeme moci obdivovat malby na stěně úchvatného kaňonu. Jsou to obrazy lidských rukou, zvířat (např. lam guanako a pštrosů nandu) a loveckých scén. Byly vytvořeny pravděpodobně před cca 1000 - 9000 léty. Odpoledne přejezd do Gobernador Gregores, ubytování a přenocování. (Trasa cca 600 km)Den 7

Ranní přejezd do El Chaltén, odkud se rozprostírá nádherný výhled na nejznámější horu v Patagonii - Cerro Fitz Roy, jejíž jméno pochází od jména a příjmení kapitána lodě Beagle, na které se v roce 1832 vydal na svou neobvyklou expedici Charles Darwin. Trekking k vyhlídkovému místu. Přenocování v El Chaltén.


Den 8

Po snídani odjezd do El Calafate. Cestou se podíváme na místo, kde pobývali proslulí zločinci Butch Cassidy a Sundance Kid. Ubytování. Čas na odpočinek. Odpoledne pro zájemce možnost jízdy na koni po patagonských stepích v doprovodu místních pastýřů ovcí - gauchos (cca 60 USD) nebo návštěva Estancie s možností seznámení se se životem gauchos, projížďkou na koni, občerstvením a stříháním ovcí (cca 100 USD) nebo/a návštěva Glaciarium - Ledovcového muzea s ice barem (50 USD). Nejdřív rozšíříme své znalostí o ledovcích, poté po převlečení do speciální kombinézy při teplotě několika stupňů pod nulou budeme moci ochutnat místní drinky, za ledovým pultem, z vyřezávaných ledových skleniček. Přejezd do hotelu v El Calafate, přenocování. (Trasa cca 150 km)


Den 9

Snídaně v hotelu. Pro zájemce možnost účasti na plavbě po jezeře Argentino až k ledovci Uppsala (za příplatek cca 160 USD). Vyplujeme z přístavu Punta Bandera, cestou budeme míjet menší ledovce, až doplujeme k ledovci Uppsala, který zabírá plochu cca 590 km2. Odpoledne nás čeká další výlet do Národního parku Los Glaciares (Ledovcový park), který je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Táto nádherná přírodní památka je druhým největším kontinentálním ledovcem na planetě. Cílem naší expedice bude setkání s hlavní atrakcí parku - ledovcem Perito Moreno. Je dlouhý 30 km a jeho čelo je široké 5 km. Stěny ledu v závislosti na místě a roční době dosahují výšky 30 - 60 metrů. Tento ledovec se pohybuje rychlostí cca 2 m za den, což vytváří nezapomenutelný přírodní úkaz: obrovské kusy ledu se odtrhují od zbytku ledovce a s velkým hlukem padají do vody. Na mnoha vyhlídkových terasách lze obdivovat praskání a odlupování ledových stěn. Pro zájemce možnost krátké plavby katamaránem. Během plavby lze obdivovat majestátní stěny ledovce Perito Moreno vynikající na pozadí modré oblohy. Příjezd do hotelu, přenocování. (Trasa cca 150 km)

 

Den 10

Po časné snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) vystěhování a přejezd do Národního parku Torres del Paine (Chile). Tento park je zapsán na seznamu biosférických rezervací UNESCO. Je bezesporu jednou z největších atrakcí v Chile a jedním z nejkrásnějších parků na světě. Pohoří Cordillera del Paine se navršilo nezávisle na Andách a jeho věhlas je dán především spojením dvou barev sedimentárních a vulkanických hornin. Najdeme zde jezera třpytící se různými odstíny modré a tyrkysové, rozlehlé lesy a nezapomenutelné výhledy. Možná právě zde pocítíme skutečný patagónský vítr, který fouká dokonce rychlostí 120 km/hod. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, mimo jiné: divokých kachen, lam guanako, pštrosů nandu, kondorů. Během našeho výletu uvidíme vyhlídková místa na rohy Los Cuernos a věže Torres del Paine. Pojedeme k modrému jezeru Pehoe a při troše štěstí se zde setkáme se zdejšími divokými lamami guanaco. Příjezd do Puerto Natales, ubytování a přenocování. (Trasa cca 400 km)


Den 11

Po snídani krátká prohlídka města. Následně přejezd do Cueva del Milodon, krásné jeskyně nacházející se mimo oblast parku. Tento úžasný skalní útvar byl vytvořen před několika tisíci lety, byl vyhlouben ve skále vodami jezera. Nejvíc charakteristické je to, že to není typická jeskyně v zemi, ale obrovská jeskyně vyhloubená ve skále, která je nad zemí (několik set metrů hluboká). Název jeskyně pochází od Mylodona - velkého lenochoda, který žil až do konce éry pleistocénu a jehož ostatky byly právě zde nalezeny. Navíc v jeskyni byly objeveny také stopy jiných zvířat a ostatky člověka, který zde žil až do roku 6000 př. n. l. Odpoledne přejezd do Punta Arenas, které se nachází u Magellanovy úžiny. Vzhledem k velkému přílivu přistěhovalců, mimo jiné: z Chorvatska, Španělska, Itálie, Anglie má Punta Arenas multikulturní charakter. Zavítáme na hlavní náměstí, kde se hrdě tyčí socha mořeplavce Ferdinanda Magellana, uvidíme také rekonstrukci Magellanovy lodě ,,Victorie" v měřítku 1: 1. Prohlídku zakončíme návštěvou vyhlídkové terasy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na město a Magellanovu úžinu. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 12

Po snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) přejezd do Ushuaie, nejjižnějšího města na světě, odkud je to na Antarktidu již jen 1000 km. Během cesty přejezd trajektem přes Magellanovu úžinu. S trochou štěstí uvidíme delfíny zvané kosatkami trpasličími. Transfer do hotelu ve městě Ushuaia, ubytování. Ushuaia je také dobrým výchozím bodem do Národního parku Ohňové země (Tierra del Fuego). Ohňová země vděčí za svůj název Ferdinandu Magellanovi, který během objevu ostrova v roce 1520 na ní uviděl oheň, který zapálili její původní obyvatele. V této oblasti se vyskytují magellanští tučňáci. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 580 km)


Den 13

Po snídani nás čeká výlet do Národního parku Tierra del Fuego (Ohňové země), který zabírá plochu cca 63 000 ha. Na ,,poslední železniční stanici na světě" nasedneme do slavného Tren del Fin del Mundo (vlaku konce světa), který byl původně vlakem, jenž dopravoval dřevo do vězení na konci světa. Do roku 1947 byli zločinci, vrahové a atentátníci posíláni do vyhnanství na tento nehostinný, krutý ostrov. Za hezkého počasí se projdeme nejmalebnějšími zákoutími ,,parku konce světa". Návrat do Ushuaie. Následně přejezd do přístavu, kde vejdeme na palubu katamaránu, který nás vezme na prohlídku po vodách kanálu Beagle. Nezapomenutelné výhledy nás budou provázet celou cestu. Naším cílem bude Ptačí ostrov, který je obýván mimo jiné: kormorány, albatrosy, divokými kachnami, racky atd. Je to ostrov, jehož hlavními obyvateli jsou lachtani. Naše plavba skončí u majáku Les Eclaireurs. Návrat do hotelu v Ushuaie, přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 14

Po snídani vystěhování a transfer na letiště v Ushuaie, přelet do Buenos Aires. Ubytování v hotelu. Volný čas na odpočinek a poslední nákupy. Večer pro zájemce možnost večeře a tango show (za příplatek cca 100 USD). Důležité: pánové musí mít dlouhé kalhoty.


Den 15

Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Odlet do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu určí průvodce CK na místě).


Den 16

Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

 

Upozornění k programu

- Pořadí realizace programu může být změněno a může začínat od Ushuaie.

- Skupiny max. 18 osob.

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Vzhledem k vysoké proměnlivosti počasí v navštívených oblastech je třeba mít s sebou vhodné oděvy, mimo jiné: termo oblečení, lehkou nepromokavou bundu, pohodlné trekkingové boty, sluneční brýle a také teplé ,,zimní" oblečení, rukavice, čepici, šálu - teplota může kolísat od 20 do 0 stupňů.

- Během vnitřních přeletů a na celé trase je přísně zakázáno převážet v hlavním a příručním zavazadle organické produkty (potraviny).

- Na některých vnitřních letech v Argentině váhový limit 15 kg na zavazadlo (příplatek na místě za 40 USD - 8 kg nadměrného zavazadla) a 5 kg příruční zavazadlo s maximálními rozměry 55 cm x 35 cm x 25 cm.

- Orientační cena večeře na místě je cca 20 USD/os.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou z Varšavy do Buenos Aires a z Buenos Aires do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelet na trase: Buenos Aires - Comodoro Rivadavia, Ushuaia - Buenos Aires, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu: snídaně nebo snídaňový balíček, služby průvodce, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, fakultativní výlety a další osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 290 USD/os. + cca 60 USD/os. na spropitné pro místní průvodce, řidiče.


Název zájezdu v polském jazyce: Koniec świata początek wszystkiego
Kód zájezdu: ARC

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Valentýn v Buenos Aires

Argentina, Poznávací zájezdy
cena od 40 892 Kč 1 zájezdů
12.02. − 18.02.2020, 7 dní
56 016 Kč -27% 40 892 Kč
letecky (Varšava)
polopenze
Pobytové
Základní cena: pokoj standard Ubytování: 2 lůžkový p.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varš.. +
Základní cena: pokoj standard

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Buenos Aires - hlavní město fotbalu, tanga a Yerba maté - stylová zákoutí La Boca a San Telmo - lekce tance La Ventana - romantický Valentýn v Palermu - Colonia del Sacramento


Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Buenos Aires přes jedno z evropských letišť. Den 2

Přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu. První den pobytu doporučujeme procházku po Buenos Aires. Je to místo uchvácející úžasným klimatem a rozmanitostí, město mnoha kontrastů: velké budovy a malé barevné domy v chudinské čtvrti přistěhovalců - La Boca, úzké dlážděné ulice v umělecké čtvrti  - San Telmo, město plné parků a zahrad ve čtvrti Palermo, město fotbalu, tanga a Yerba maté. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu. Multikulturní charakter města bude nejvíce znatelný na Avenida de Mayo s bohatou kolekcí architektonických objektů. Během procházky se zastavíme u slavné kavárny Café Tortoni, kde budeme mít čas ochutnat místní alfajores - křehké zákusky s kajmakem. Následně přejdeme nejširší ulicí na světě - Avenidou 9 de Julio a dojdeme k divadlu Colón. Volný čas na nákupy na jedné z hlavních nákupních ulic: Florida. Pro zájemce návštěva trhu ve čtvrti San Telmo. Večeře v hotelu, přenocování.


Den 3

Snídaně v hotelu. Další prohlídka Buenos Aires. Tento den se vydáme na hřbitov, který je místem odpočinku slavné Evity Perón. Následně přejezd do čtvrti Palermo, která je plná zelených parků a půvabných zákoutí. Uvidíme nádherný růžový park Rosedal, kde na ploše cca 3 ha se nachází více než tisíc odrůd růžových keřů. Následně plavba lodí po kanálech řeky Tigre. Toto místo zvané latinskoamerickými Benátkami je ideálním způsobem, jak strávit odpoledne a uniknout od městského ruchu. Z paluby lodi budeme moci pozorovat život obyvatel ostrůvků v deltě řeky Tigre. Poté návrat. Večeře a přenocování v hotelu.


Den 4

Snídaně v hotelu. Volný den v Buenos Aires, pro zájemce možnost celodenního výletu trajektem do nejstaršího města v Uruguaji - Colonia del Sacramento (cena v závislosti na počtu zájemců cca 180-210 USD, včetně oběda), které je zapsáno na seznamu UNESCO. Úzké a klikaté uličky, okouzlující bary a restaurace a nádherný výhled na řeku sem přitahuje mnoho turistů. Začneme prohlídkou města, poté navštívíme historickou část Colonie, čtvrť Barrio Histórico. Zdejší městské hradby jsou spolu s vjezdovou bránou velmi dobře zachovalé. Poté se projdeme krásnými klikatými uličkami kolem portugalských a španělských budov až ke zrenovovanému majáku a jachtařskému přístavu. Přenocování v Buenos Aires.


Den 5

Snídaně v hotelu. Náš romantický den v Buenos Aires začneme v La Boca, ve čtvrti italských přistěhovalců postavené podél kanálu Riachuelo. Malé krásné domy v živých barvách zcela odlišují toto místo od zbývající části Buenos Aires. Procházka, volný čas na nákup suvenýrů. Přejezd do Puerto Madero, návštěva Mostu žen - Santiago Calatrava, který je známý mezi Argentinci díky setkáním  milenců. Mnoho z nich se sem chodí fotografovat, je zde také zvyk věšení vlastních zámků s iniciály. Následně doporučujeme odpočinkové odpoledne, možnost plně se připravit na romantický večer, protože večer zveme k tangu do La Ventana (ukázka spolu s výukou tance). Jsou nutné večerní šaty. Večeře.

 

Den 6

Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na nákupy. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu určí průvodce CK na místě).


Den 7

Přílet do Polska.

 

Upozornění k programu

Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Buenos Aires a zpět do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu (4 snídaně + 3 večeře), plavbu lodi po řece Tigre, tango show v La Ventana, služby průvodce, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 150 USD/os. + cca 20 USD/os. na spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel.


Název zájezdu v polském jazyce: Zakochani w Buenos Aires
Kód zájezdu: ZBA

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Vlak do neznáma

Argentina, Poznávací zájezdy
cena od 82 348 Kč 3 zájezdů
22.02. − 06.03.2020, 14 dní
125 339 Kč -27% 91 498 Kč
letecky (Varšava)
polopenze
Pobytové
Základní cena: pokoj standard Ubytování: 2 lůžkový p.. +
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou do/.. +
Základní cena: pokoj standard

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Nádherné město boha o Socha Krista na kopci Corcovado o Cukrová homole - panorama Ria o Santa Teresa - čtvrť umělců o výjezd v džípech o botanická zahrada - džungle uprostřed velkoměsta o vodopády Iguaçu - největší vodopády světa o Sambodrom o nádherné pláže Ria - Copacabana, Ipanema

Den 1 

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  


Den 2

Příjezd do Rio de Janeira, pasová kontrola a poté transfer do hotelu. Informační setkání s průvodcem, a následně čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme obzvláště 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Na obou plážích to žije: najdeme zde luxusní hotely, různorodé restaurace, kasina a také obyčejné prodejce nabízející jednoduchá jídla a suvenýry. Brazilci prostě milují Rio, rádi tráví čas na pláži, tancují přímo na ulici, pozorují cvičení capoeiry. Rio de Janeiro je jedním z nejoblíbenějších turistických měst na světě, které ročně přitahuje tisíce turistů. Nachází se u Atlantického oceánu a u Guanabarského zálivu. Rio de Janeiro je chráněno jedním z nejznámějších symbolů Brazílie - sochou Krista Spasitele shlížejícího na město z vrcholu hory Corcovado. Není zábavnější místo na Zemi, než jakým se stane Sambodrom v tomto žhavém období. Krásné kostýmy, fascinující barvy, hlasitá hudba a mnoho dalších zajímavostí tvoří nádherný průvod v rytmu samby. Školy samby, díky nimž je Rio známé, se připraví na tuto nezapomenutelnou a jedinečnou podívanou celý rok. Samba - brazilský národní tanec, dříve zakázaný a v dnešní době oslňující, díky kterému pohybují boky všichni účastníci karnevalu. Karneval v Rio de Janeiro je skvělou příležitostí jak poznat kulturu Brazilců a jejich radostný a roztančený temperament. Přenocování.


Den 3

Po snídani prohlídka Rio de Janeira - města zvaného Brazilci jako Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu ,,hrbáč", 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Také projdeme slavný "chrám" fotbalu - stadion Maracana, který je považován za největší objekt svého druhu na světě. V zemi, kde je fotbal téměř náboženstvím, ho mnozí nazývají Chrám bohů. Pak půjdeme do Sambodromu - to je místo, kde každý rok průvody barevných tanečníků samby prezentují své dovednosti během nejznámějšího karnevalu na světě (během koncertů a karnevalu Sambodrom je zavřený, lze ho vidět pouze z autobusových oken). Následně přejezd k ,,červené pláži" - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pao de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Návrat do hotelu. (Trasa cca 50 km)

Večer doporučujeme navštívit jeden z klubů s živou hudbou ve čtvrti Lapa, abyste pochopili slavnou frázi: ,,Sao Paulo pracuje, Rio se baví".


Den 4

Po snídani pojedeme v džípech do Santa Teresa - čtvrti umělců, kde se čas zastavil. Každého určitě zaujmou panoramatické výhledy na město a záliv Guanabara. Doporučujeme vám, abyste se prošli po klimatické čtvrti Santa Teresa, kterou protíná tramvaj z 19. století zvaná Bondinho. Obdivovat zde můžeme i úžasné schodiště Selaron vyrobené výhradně z dlaždic z celého světa. Poté se přesuneme do botanické zahrady (Jardim Botanico), která byla založena v roce 1808 jménem krále Jana VI., na místě bývalé továrny na střelný prach. Slavný z aleje osázené 134 královskými palmami. Na ploše 140 hektarů se nachází cca 6 000 rostlinných druhů ze subtropických a tropických zón, z nichž nejpůsobivější je 900 druhů palem. Od roku 1992 je tato zahrada biosférickou rezervací UNESCO. Budeme také moci vidět největší amazonský strom sumauma a pau-brasil, podle kterého se jmenuje Brazílie. Během výletu přejíždíme na džípech. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 5

Snídaně. Den volna na slunění. Pro ty, kteří chtějí odpoledne navštívit město Samba, se budeme moci sami přesvědčit o přípravě na karneval jedné školy samby (60 USD / osoba). (účast na výpravě v závislosti na fázi přípravy školy samba, by měl pilot potvrdit na místě, pokud se uskuteční v daný den). Přes noc.Den 6

Snídaně. Den volna na slunění. Pro ty, kteří se chtějí zúčastnit výletu na Tropické ostrovy. Plán výletní škuner, koupání v zátokách a opalování na ostrově ráje (75 USD/os.). Přes noc.Den 7

Snídaně. Let do Foz de Iguacu (může být s přestupem) a návštěva brazilské strany světoznámých vodopádů Iguaçu, což znamená "velká voda" v indickém jazyce Guaraní. Procházka po stezce, během které budeme obdivovat nádherné kaskády vody, tekoucí z různých výšek, ale hlavním cílem naší cesty bude setkání s největším vodopádem Iguaçu s názvem Garganta del Diablo - Čertův chrlič, který je přes 70 m vysoký. Řev masy vody padající z čedičové police a všudypřítomná mlha je nezapomenutelným zážitkem. Nakonec nás výtah odveze na horní úroveň vodopádů a opět zde bude možnost pořídit další výjimečné fotografie. Transfer do hotelu, ubytování a ubytování. (Trasa je asi 30 km).Den 8

Po snídani, prohlídka národního parku Iguazu na argentinské straně. Objevíme tajemství tropického deštného pralesa s určenými trasami a ve frontě a uvidíme krásné výhledy na vodopády; půjdeme kolem 2 km mostu až k vyhlídkové plošině, ze které budeme opět okouzleni krásou vodopádu Garganta del Diablo. Pro ty, kteří jsou ochotni, jako možnost, vodní safari (jízda off-road auto přes deštný prales, obdivovat svět volně žijících živočichů, a pak výlet pod vodopády s čluny podobné pontony, doba trvání: 1,5 hodiny, příplatek cca 100 USD / osoba) \ t , Pak přejdeme "brazilský most" na brazilské straně. Let do Rio de Janeira. Přes noc. (Trasa je cca 50 km).Dny 9-10

Snídaně. Dny odpočinku. Pro ty, kteří jsou ochotni (cca 50 USD/osoba): výlet do čtvrti Miami Rio de Janeiro. Uvidíme dlouhou krásnou pláž Barra de Tijuca a pak se vydáme na plavbu po laguně Tijuca, kde je 10 ostrůvků. Budeme se starat o kapybaru, kajmany a volavky. Zastavíme se také na jednom z ostrůvků, kde se nacházejí restaurace a pousados. Back. Odpoledne zdarma pro opalování. Přes noc. Ve večerních hodinách, pro ochotnou Samba Show, v pravé části brazilských tanců v nejlepším. Cítíme skutečnou atmosféru Brazílie v rytmech lambada, samba a bossa nova. (cca 100 USD/os.).Den 11

Po snídani se podívejte z hotelu. Volný čas na nákupy. Pak transfer na letiště a zpáteční let pravidelným letem do Polska (přesný čas vyzvednutí poskytne pilot CK).Den 12

Příjezd na letiště Varšava Chopin.Poznámky k programu

- Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

- Prosím, vezměte si neklouzavou obuv, repelenty a lehkou pláštěnku na procházku po Iguaçu.

- Karneval v roce 2019 trvá od 21. února do 26. února . Nabízíme vstupenky na karnevalovou přehlídku a vstupenky na přehlídku vítězů - nejlepší školy, které vyberou rozhodčí, opět projdou Sambodrome na konci karnevalu. V ceně je zahrnutý hotelový transfer - Sambodrom - hotelová a pilotní péče.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou do/z Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (9 nocí), stravování dle programu: snídaně, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených zařízení, fakultativní výlety pro zájemce (v popisu), další jídla a nápoje, spropitné a další osobní výdaje. Náklady na účast v programu (platba na místě) cca 215 USD/osoba (včetně vstupenek, spropitného pro místní průvodce a řidiče).
07.03. − 20.03.2020, 14 dní
114 234 Kč -27% 83 391 Kč
letecky (Varšava)
polopenze
Pobytové
Základní cena: pokoj standard Ubytování: 2 lůžkový p.. +
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou do/.. +
Základní cena: pokoj standard

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Nádherné město boha o Socha Krista na kopci Corcovado o Cukrová homole - panorama Ria o Santa Teresa - čtvrť umělců o výjezd v džípech o botanická zahrada - džungle uprostřed velkoměsta o vodopády Iguaçu - největší vodopády světa o Sambodrom o nádherné pláže Ria - Copacabana, Ipanema

Den 1 

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  


Den 2

Příjezd do Rio de Janeira, pasová kontrola a poté transfer do hotelu. Informační setkání s průvodcem, a následně čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme obzvláště 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Na obou plážích to žije: najdeme zde luxusní hotely, různorodé restaurace, kasina a také obyčejné prodejce nabízející jednoduchá jídla a suvenýry. Brazilci prostě milují Rio, rádi tráví čas na pláži, tancují přímo na ulici, pozorují cvičení capoeiry. Rio de Janeiro je jedním z nejoblíbenějších turistických měst na světě, které ročně přitahuje tisíce turistů. Nachází se u Atlantického oceánu a u Guanabarského zálivu. Rio de Janeiro je chráněno jedním z nejznámějších symbolů Brazílie - sochou Krista Spasitele shlížejícího na město z vrcholu hory Corcovado. Není zábavnější místo na Zemi, než jakým se stane Sambodrom v tomto žhavém období. Krásné kostýmy, fascinující barvy, hlasitá hudba a mnoho dalších zajímavostí tvoří nádherný průvod v rytmu samby. Školy samby, díky nimž je Rio známé, se připraví na tuto nezapomenutelnou a jedinečnou podívanou celý rok. Samba - brazilský národní tanec, dříve zakázaný a v dnešní době oslňující, díky kterému pohybují boky všichni účastníci karnevalu. Karneval v Rio de Janeiro je skvělou příležitostí jak poznat kulturu Brazilců a jejich radostný a roztančený temperament. Přenocování.


Den 3

Po snídani prohlídka Rio de Janeira - města zvaného Brazilci jako Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu ,,hrbáč", 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Také projdeme slavný "chrám" fotbalu - stadion Maracana, který je považován za největší objekt svého druhu na světě. V zemi, kde je fotbal téměř náboženstvím, ho mnozí nazývají Chrám bohů. Pak půjdeme do Sambodromu - to je místo, kde každý rok průvody barevných tanečníků samby prezentují své dovednosti během nejznámějšího karnevalu na světě (během koncertů a karnevalu Sambodrom je zavřený, lze ho vidět pouze z autobusových oken). Následně přejezd k ,,červené pláži" - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pao de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Návrat do hotelu. (Trasa cca 50 km)

Večer doporučujeme navštívit jeden z klubů s živou hudbou ve čtvrti Lapa, abyste pochopili slavnou frázi: ,,Sao Paulo pracuje, Rio se baví".


Den 4

Po snídani pojedeme v džípech do Santa Teresa - čtvrti umělců, kde se čas zastavil. Každého určitě zaujmou panoramatické výhledy na město a záliv Guanabara. Doporučujeme vám, abyste se prošli po klimatické čtvrti Santa Teresa, kterou protíná tramvaj z 19. století zvaná Bondinho. Obdivovat zde můžeme i úžasné schodiště Selaron vyrobené výhradně z dlaždic z celého světa. Poté se přesuneme do botanické zahrady (Jardim Botanico), která byla založena v roce 1808 jménem krále Jana VI., na místě bývalé továrny na střelný prach. Slavný z aleje osázené 134 královskými palmami. Na ploše 140 hektarů se nachází cca 6 000 rostlinných druhů ze subtropických a tropických zón, z nichž nejpůsobivější je 900 druhů palem. Od roku 1992 je tato zahrada biosférickou rezervací UNESCO. Budeme také moci vidět největší amazonský strom sumauma a pau-brasil, podle kterého se jmenuje Brazílie. Během výletu přejíždíme na džípech. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 5

Snídaně. Den volna na slunění. Pro ty, kteří chtějí odpoledne navštívit město Samba, se budeme moci sami přesvědčit o přípravě na karneval jedné školy samby (60 USD / osoba). (účast na výpravě v závislosti na fázi přípravy školy samba, by měl pilot potvrdit na místě, pokud se uskuteční v daný den). Přes noc.Den 6

Snídaně. Den volna na slunění. Pro ty, kteří se chtějí zúčastnit výletu na Tropické ostrovy. Plán výletní škuner, koupání v zátokách a opalování na ostrově ráje (75 USD/os.). Přes noc.Den 7

Snídaně. Let do Foz de Iguacu (může být s přestupem) a návštěva brazilské strany světoznámých vodopádů Iguaçu, což znamená "velká voda" v indickém jazyce Guaraní. Procházka po stezce, během které budeme obdivovat nádherné kaskády vody, tekoucí z různých výšek, ale hlavním cílem naší cesty bude setkání s největším vodopádem Iguaçu s názvem Garganta del Diablo - Čertův chrlič, který je přes 70 m vysoký. Řev masy vody padající z čedičové police a všudypřítomná mlha je nezapomenutelným zážitkem. Nakonec nás výtah odveze na horní úroveň vodopádů a opět zde bude možnost pořídit další výjimečné fotografie. Transfer do hotelu, ubytování a ubytování. (Trasa je asi 30 km).Den 8

Po snídani, prohlídka národního parku Iguazu na argentinské straně. Objevíme tajemství tropického deštného pralesa s určenými trasami a ve frontě a uvidíme krásné výhledy na vodopády; půjdeme kolem 2 km mostu až k vyhlídkové plošině, ze které budeme opět okouzleni krásou vodopádu Garganta del Diablo. Pro ty, kteří jsou ochotni, jako možnost, vodní safari (jízda off-road auto přes deštný prales, obdivovat svět volně žijících živočichů, a pak výlet pod vodopády s čluny podobné pontony, doba trvání: 1,5 hodiny, příplatek cca 100 USD / osoba) \ t , Pak přejdeme "brazilský most" na brazilské straně. Let do Rio de Janeira. Přes noc. (Trasa je cca 50 km).Dny 9-10

Snídaně. Dny odpočinku. Pro ty, kteří jsou ochotni (cca 50 USD/osoba): výlet do čtvrti Miami Rio de Janeiro. Uvidíme dlouhou krásnou pláž Barra de Tijuca a pak se vydáme na plavbu po laguně Tijuca, kde je 10 ostrůvků. Budeme se starat o kapybaru, kajmany a volavky. Zastavíme se také na jednom z ostrůvků, kde se nacházejí restaurace a pousados. Back. Odpoledne zdarma pro opalování. Přes noc. Ve večerních hodinách, pro ochotnou Samba Show, v pravé části brazilských tanců v nejlepším. Cítíme skutečnou atmosféru Brazílie v rytmech lambada, samba a bossa nova. (cca 100 USD/os.).Den 11

Po snídani se podívejte z hotelu. Volný čas na nákupy. Pak transfer na letiště a zpáteční let pravidelným letem do Polska (přesný čas vyzvednutí poskytne pilot CK).Den 12

Příjezd na letiště Varšava Chopin.Poznámky k programu

- Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

- Prosím, vezměte si neklouzavou obuv, repelenty a lehkou pláštěnku na procházku po Iguaçu.

- Karneval v roce 2019 trvá od 21. února do 26. února . Nabízíme vstupenky na karnevalovou přehlídku a vstupenky na přehlídku vítězů - nejlepší školy, které vyberou rozhodčí, opět projdou Sambodrome na konci karnevalu. V ceně je zahrnutý hotelový transfer - Sambodrom - hotelová a pilotní péče.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou do/z Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (9 nocí), stravování dle programu: snídaně, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených zařízení, fakultativní výlety pro zájemce (v popisu), další jídla a nápoje, spropitné a další osobní výdaje. Náklady na účast v programu (platba na místě) cca 215 USD/osoba (včetně vstupenek, spropitného pro místní průvodce a řidiče).
21.03. − 03.04.2020, 14 dní
112 805 Kč -27% 82 348 Kč
letecky (Varšava)
polopenze
Pobytové
Základní cena: pokoj standard Ubytování: 2 lůžkový p.. +
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou do/.. +
Základní cena: pokoj standard

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Nádherné město boha o Socha Krista na kopci Corcovado o Cukrová homole - panorama Ria o Santa Teresa - čtvrť umělců o výjezd v džípech o botanická zahrada - džungle uprostřed velkoměsta o vodopády Iguaçu - největší vodopády světa o Sambodrom o nádherné pláže Ria - Copacabana, Ipanema

Den 1 

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  


Den 2

Příjezd do Rio de Janeira, pasová kontrola a poté transfer do hotelu. Informační setkání s průvodcem, a následně čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme obzvláště 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Na obou plážích to žije: najdeme zde luxusní hotely, různorodé restaurace, kasina a také obyčejné prodejce nabízející jednoduchá jídla a suvenýry. Brazilci prostě milují Rio, rádi tráví čas na pláži, tancují přímo na ulici, pozorují cvičení capoeiry. Rio de Janeiro je jedním z nejoblíbenějších turistických měst na světě, které ročně přitahuje tisíce turistů. Nachází se u Atlantického oceánu a u Guanabarského zálivu. Rio de Janeiro je chráněno jedním z nejznámějších symbolů Brazílie - sochou Krista Spasitele shlížejícího na město z vrcholu hory Corcovado. Není zábavnější místo na Zemi, než jakým se stane Sambodrom v tomto žhavém období. Krásné kostýmy, fascinující barvy, hlasitá hudba a mnoho dalších zajímavostí tvoří nádherný průvod v rytmu samby. Školy samby, díky nimž je Rio známé, se připraví na tuto nezapomenutelnou a jedinečnou podívanou celý rok. Samba - brazilský národní tanec, dříve zakázaný a v dnešní době oslňující, díky kterému pohybují boky všichni účastníci karnevalu. Karneval v Rio de Janeiro je skvělou příležitostí jak poznat kulturu Brazilců a jejich radostný a roztančený temperament. Přenocování.


Den 3

Po snídani prohlídka Rio de Janeira - města zvaného Brazilci jako Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu ,,hrbáč", 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Také projdeme slavný "chrám" fotbalu - stadion Maracana, který je považován za největší objekt svého druhu na světě. V zemi, kde je fotbal téměř náboženstvím, ho mnozí nazývají Chrám bohů. Pak půjdeme do Sambodromu - to je místo, kde každý rok průvody barevných tanečníků samby prezentují své dovednosti během nejznámějšího karnevalu na světě (během koncertů a karnevalu Sambodrom je zavřený, lze ho vidět pouze z autobusových oken). Následně přejezd k ,,červené pláži" - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pao de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Návrat do hotelu. (Trasa cca 50 km)

Večer doporučujeme navštívit jeden z klubů s živou hudbou ve čtvrti Lapa, abyste pochopili slavnou frázi: ,,Sao Paulo pracuje, Rio se baví".


Den 4

Po snídani pojedeme v džípech do Santa Teresa - čtvrti umělců, kde se čas zastavil. Každého určitě zaujmou panoramatické výhledy na město a záliv Guanabara. Doporučujeme vám, abyste se prošli po klimatické čtvrti Santa Teresa, kterou protíná tramvaj z 19. století zvaná Bondinho. Obdivovat zde můžeme i úžasné schodiště Selaron vyrobené výhradně z dlaždic z celého světa. Poté se přesuneme do botanické zahrady (Jardim Botanico), která byla založena v roce 1808 jménem krále Jana VI., na místě bývalé továrny na střelný prach. Slavný z aleje osázené 134 královskými palmami. Na ploše 140 hektarů se nachází cca 6 000 rostlinných druhů ze subtropických a tropických zón, z nichž nejpůsobivější je 900 druhů palem. Od roku 1992 je tato zahrada biosférickou rezervací UNESCO. Budeme také moci vidět největší amazonský strom sumauma a pau-brasil, podle kterého se jmenuje Brazílie. Během výletu přejíždíme na džípech. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 5

Snídaně. Den volna na slunění. Pro ty, kteří chtějí odpoledne navštívit město Samba, se budeme moci sami přesvědčit o přípravě na karneval jedné školy samby (60 USD / osoba). (účast na výpravě v závislosti na fázi přípravy školy samba, by měl pilot potvrdit na místě, pokud se uskuteční v daný den). Přes noc.Den 6

Snídaně. Den volna na slunění. Pro ty, kteří se chtějí zúčastnit výletu na Tropické ostrovy. Plán výletní škuner, koupání v zátokách a opalování na ostrově ráje (75 USD/os.). Přes noc.Den 7

Snídaně. Let do Foz de Iguacu (může být s přestupem) a návštěva brazilské strany světoznámých vodopádů Iguaçu, což znamená "velká voda" v indickém jazyce Guaraní. Procházka po stezce, během které budeme obdivovat nádherné kaskády vody, tekoucí z různých výšek, ale hlavním cílem naší cesty bude setkání s největším vodopádem Iguaçu s názvem Garganta del Diablo - Čertův chrlič, který je přes 70 m vysoký. Řev masy vody padající z čedičové police a všudypřítomná mlha je nezapomenutelným zážitkem. Nakonec nás výtah odveze na horní úroveň vodopádů a opět zde bude možnost pořídit další výjimečné fotografie. Transfer do hotelu, ubytování a ubytování. (Trasa je asi 30 km).Den 8

Po snídani, prohlídka národního parku Iguazu na argentinské straně. Objevíme tajemství tropického deštného pralesa s určenými trasami a ve frontě a uvidíme krásné výhledy na vodopády; půjdeme kolem 2 km mostu až k vyhlídkové plošině, ze které budeme opět okouzleni krásou vodopádu Garganta del Diablo. Pro ty, kteří jsou ochotni, jako možnost, vodní safari (jízda off-road auto přes deštný prales, obdivovat svět volně žijících živočichů, a pak výlet pod vodopády s čluny podobné pontony, doba trvání: 1,5 hodiny, příplatek cca 100 USD / osoba) \ t , Pak přejdeme "brazilský most" na brazilské straně. Let do Rio de Janeira. Přes noc. (Trasa je cca 50 km).Dny 9-10

Snídaně. Dny odpočinku. Pro ty, kteří jsou ochotni (cca 50 USD/osoba): výlet do čtvrti Miami Rio de Janeiro. Uvidíme dlouhou krásnou pláž Barra de Tijuca a pak se vydáme na plavbu po laguně Tijuca, kde je 10 ostrůvků. Budeme se starat o kapybaru, kajmany a volavky. Zastavíme se také na jednom z ostrůvků, kde se nacházejí restaurace a pousados. Back. Odpoledne zdarma pro opalování. Přes noc. Ve večerních hodinách, pro ochotnou Samba Show, v pravé části brazilských tanců v nejlepším. Cítíme skutečnou atmosféru Brazílie v rytmech lambada, samba a bossa nova. (cca 100 USD/os.).Den 11

Po snídani se podívejte z hotelu. Volný čas na nákupy. Pak transfer na letiště a zpáteční let pravidelným letem do Polska (přesný čas vyzvednutí poskytne pilot CK).Den 12

Příjezd na letiště Varšava Chopin.Poznámky k programu

- Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

- Prosím, vezměte si neklouzavou obuv, repelenty a lehkou pláštěnku na procházku po Iguaçu.

- Karneval v roce 2019 trvá od 21. února do 26. února . Nabízíme vstupenky na karnevalovou přehlídku a vstupenky na přehlídku vítězů - nejlepší školy, které vyberou rozhodčí, opět projdou Sambodrome na konci karnevalu. V ceně je zahrnutý hotelový transfer - Sambodrom - hotelová a pilotní péče.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou do/z Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (9 nocí), stravování dle programu: snídaně, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených zařízení, fakultativní výlety pro zájemce (v popisu), další jídla a nápoje, spropitné a další osobní výdaje. Náklady na účast v programu (platba na místě) cca 215 USD/osoba (včetně vstupenek, spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 77 990 Kč 3 zájezdů
12.03. − 24.03.2020, 13 dní
81 239 Kč -4% 77 990 Kč
letecky (Praha)
dle programu
Pobytové
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Odlet z Pra.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Buenos Aires - Praha v.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Odlet z Prahy do Buenos Aires (let s přestupem).

2. den:
Přílet do Buenos Aires, transfer z letiště na hotel, ubytování.
V ranních hodinách přiletíme na mezinárodní letiště v Buenos Aires, následně se objednaným transferem přesuneme na hotel a ubytujeme se. V závislosti na času příletu budeme mít čas na odpočinek.
Po obědě se vydáme minibusem na jízdu městem - uvidíme nejzajímavější památky a místa v Buenos Aires. Spatříme symbol tohoto města - majestátní obelisk, který se nachází na Náměstí republiky, jedné z nejširších ulic na světě. Odtud pak budeme pokračovat na náměstí San Martin, kde se nachází památník války Malvinas. Nemineme také bulvár Corrientes či bulvár de Mayo. Budeme obdivovat historické čtvrti La Boca, San Telmo, necháme se oslnit luxusem ve čtvrtích Palermo a Recoleta. Podíváme se také na moderní obraz města s jeho parky Lezama a Tres de Febrero v Puerto Madero či fotbalovým stadionem.
V podvečerních hodinách se minibusem společně vrátíme na hotel v Buenos Aires.

3. den:
Dnešní den se vydáme na lodní výlet do Tigre. Večer ochutnáme kafe v nejstarší kavárně v Buenos Aires a nevynecháme ani tradiční argentinské tango.
Dnes se vydáme na celodenní výlet do Tigre, které se nachází v Buenos Aires. Čeká nás plavba pěti řekami mezi ostrůvky a řekou Rio de la Plata, při které se budeme kochat nádhernou přírodní scenérií. Uvidíme, jak žijí lidé na tomto ostrově a společně si vychutnáme také oběd v blízkosti řeky. Navštívíme obrovský, pro Tigre charakteristický ovocný trh, tzv. Puerto de Frutos, kde budeme moci nakoupit či ochutnat mnoho druhů ovoce. Na zpáteční cestě severní stranou města San Isidro pak uvidíme majestátní vily a dozvíme se zajímavosti o historii a osobnostech, které zde žily.
Po návratu na hotel si můžeme odpočinout, případně využít volno k večeři a kolem sedmé hodiny bychom se vydali do nejstarší kultovní kavárny v Buenos Aires - Cafe Tortoni, která se nachází na jedné z hlavních tříd, bulváru de Mayo. Kavárnička má opravdu zajímavý interiér a kávu i zákusky zde mají opravdu výtečné. V podzemí kavárny uvidíme tradiční argentinskou Tango show, kterou nemůže vynechat nikdo, kdo navštíví Argentinu.
Ve večerních hodinách návrat na hotel v Buenos Aires s průvodcem nebo individuálně.

4. den:
Dnešní den strávíme v národním parku Iguazú, kde se nacházejí nejkrásnější vodopády světa a podíváme se na jejich brazilskou stranu.
Po snídani nás vyzvedne minibus a pojedeme společně na tuzemské letiště v Buenos Aires, odkud pak přeletíme do Puerto Iguazú. Po příletu se přesuneme objednaným transferem na hotel, kde se ubytujeme a budeme mít chvilku času na odpočinek.
V odpoledních hodinách nás čeká výlet k vodopádům Cataratas Iguazú. Společně se vydáme na 1,2 kilometru dlouhou stezku nacházející se na brazilské straně, odkud spatříme nádherné panoramatické výhledy na 275 vodopádů, které tento překrásný národní park tvoří. Mezi největší skvosty, které zhlédneme, bezesporu patří vodopád Floriano, Deodoro či největší Garganta del Diablo, známý pod názvem Ďáblovo hrdlo. Na konci stezky se dostaneme k panoramatickému výtahu, který nás vyveze k zastávkám autobusu, kterým se dostaneme zpět ke vstupu do parku.
Návrat na hotel v Puerto Iguazú ve večerních hodinách.

5. den:
Dnes nás čeká dobrodružná cesta v argentinské části vodopádů Iguazú.
Ráno se nasnídáme a přibližně o půl deváté nás vyzvedne minibus a vydáme se na celodenní exkurzi k vodopádům Cataratas Iguazú z argentinské strany.
V rámci výletu bude pro zájemce možnost projet se pod vodopády na motorovém člunu. Ne nadarmo zdejší obyvatelné věřili, že někde za masou vody padající z ohromné výšky, je vchod do pekel. Při pohledu na ohromné množství vody se zatají dech nejednomu z vás.
Poté se vydáme na dlouhý turistický chodník, ze kterého budeme pozorovat většinu vodopádů, a vyvýšené lávky nás dovedou až na okraj hlavních vodopádů. Nemusíte se bát, cesta není nijak fyzicky náročná.
K samotnému Ďáblovu hrdlu se dostaneme džunglí ,,ekologickým vlakem" a po přibližně jednom kilometru chůze po dřevěných lávkách. Ocitneme se na otevřeném ,,balkónu", který se nachází přímo vedle největšího vodopádu. Nezapomeňte si s sebou vzít pláštěnku - po absolvování této přibližně dvouhodinové procházky na vás pravděpodobně nezůstane ani jedna nit suchá. Neuvěřitelný zážitek při pohledu na vodopád za to ale stojí.
Pozdě odpoledne se vrátíme na hotel a bude následovat volný program, který můžeme využít k odpočinku či koupání v hotelovém bazénu, na večeři či procházku k hranicím tří států - Argentiny, Brazílie a Paraguaye.
Návrat na hotel v Puerto Iguazú ve večerních hodinách.

6. den:
Dnešní den budeme věnovat objevování města Colonia del Sacramento.
Po snídani se vydáme na tuzemské letiště v Puerto Iguazú a přeletíme zpět do Buenos Aires. Čeká nás plavba z Buenos Aires přes řeku Rio de la Plata do uruguajského městečka Colonia del Sacramento, které je zapsané v listině světového dědictví UNESCO díky své historické čtvrti, která vznikla ještě za dob portugalské kolonizace.
Následuje ubytování na hotelu v centru města Colonia del Sacramento. V případě zájmu je tedy možné zajít si na večeři či nakoupit do obchodu.

7. den:
Dnes nás čeká městečko Colonia del Sacramento a uruguayská metropole Montevideo.
Okolo osmé hodiny ranní nás vyzvedne minibus a společně se vydáme na celodenní exkurzi s místním průvodcem po památkách městečka Colonia del Sacramento.
Poté budeme pokračovat do hlavního města Uruguaye Montevidea, kde uvidíme například Staré město (la Ciudad Vieja) s náměstím Plaza Matriz, Fontánu pitné vody (Fuente de Agua Potable del Montevideo), bulvár de Las Leyes, rezidenční zónu del Prado, Úřad vlády, Obelisk, park Batlle a Ordónez a nemineme ani slavnou sochu zapřáhnutého kočáru či ulici Rambla Naciones Unidas.
V podvečerních hodinách se ubytujeme v hotelu v Montevideu a následovat bude individuální volno, které můžeme využít například k večeři či procházce městem.

8. den:
Dnes uvidíme slavnou sochu trčících prstů na pláži Playa Brava a krásný západ slunce.
Dnes se vydáme minibusem na jednu z nejmodernějších pláží Atlantického oceánu v okolí města Punta del Este. Jedna z jeho pláží, Playa Brava, je slavná díky soše Los dedos, která symbolizuje prsty trčící z písku. Po náročných dnech si dopřejeme odpočinek na pláži, opalování a koupání. Při zpáteční cestě do Montevidea se zastavíme u tzv. Bílého domu v Casapueblo, kde si vychutnáme překrásný západ slunce.
Návrat na hotel v Montevideu ve večerních hodinách.

9. den:
Dnešní dopoledne strávíme plavbou na lodi do Buenos Aires, odpoledne bude možnost společné procházky v Buenos Aires.
Po snídani se vydáme do přístavu, odkud se lodí přemístíme zpět do Buenos Aires. Zde nás vyzvedne minibus a pojedeme se ubytovat na hotel.
Po obědě nás pak čeká spíše volnější program - společně můžeme navštívit tzv. mikrocentrum, kde se nachází slavná ulice Florida. Zde jsou takřka na každém kroku nabízeny turistické atrakce, jako je například slavné argentinské tango.
Poté si prohlédneme katedrálu, kde působil papež František a kde se nachází také mauzoleum ,,San Martin". Ukážeme si čtvrt Sal Telmo, která je proslavená především nedělními trhy, které se nabízí taktéž jako jedna z možností, jak využít poslední den zájezdu, který je volný. Společně se také podíváme jak před prezidentským palácem Casa Rosada svěšují na noc slavnou argentinskou vlajku.
Bude také dostatek času na večeři. Návrat na hotel v Buenos Aires společně nebo individuálně.

10. den:
Dnes nás čeká typické vystoupení Fiesta Gaucha a ochutnávka typických argentinských pokrmů.
Ráno nás vyzvedne objednaný minibus a vydáme se na exkurzi, která je známá jako ,,Fiesta Gaucha", na ranč Santa Susana, který je vzdálený přibližně 60 kilometrů od našeho hotelu.
Na přívítání dostaneme tradiční ,,empanadas", které se podobají naším pirožkům a jsou plněné buď mletým masem, sýrem nebo zeleninou - avšak nedoporučujeme jich ochutnat moc, protože nás zanedlouho čeká bohatá hostina, kde ochutnáme typická argentinská jídla. V malém obchůdku, který se zde nachází, ochutnáme také domácí víno.
Na ranči můžeme vyzkoušet jízdu na koni či v kočáře anebo se jen projít po celém ranči včetně stájí s koňmi a návštěvy zdejšího malého muzea. Kolem poledne nás čeká typický argentinský oběd. Ochutnáme různé druhy grilovaného masa, tzv. parilla, kuřecí maso, ale hlavně výborné hovězí maso, kterým je Argentina proslavená.
Na závěr dnešního dne zhlédneme folklórní show, při které nám číšníci, kteří nás obsluhovali, předvedou svou zručnost.
V podvečerních hodinách návrat na hotel Buenos Aires.

11. den:
Dnešní den si budeme moct plně vychutnat atmosféru Buenos Aires a večer pak zakončíme na tradiční argentinské show, kde uvidíme pravé tango.
Dnes nás čeká volný den, který můžeme využít například k návštěvě nedělního trhu v San Telmu, na procházku po ekologické rezervaci Costanera Sur či na prohlídku unikátního Paláce Barolo postaveného na motivy Božské komedie od Danta Alighieriho.
Přibližně kolem osmé hodiny večerní nás na hotelu vyzvedne minibus a vydáme se do jednoho ze sálů v Buenos Aires, kde uvidíme vrcholně profesionální tango se živým orchestrem a zpěvákem. Tento zážitek si nikdo, kdo navštíví Buenos Aires a potažmo Argentinu, nesmí nechat ujít. Před úchvatnou tango show si pochutnáme na tří chodové večeři, kterou zapijeme dobrým vínem.
Návrat na hotel v Buenos Aires okolo půlnoci s průvodcem nebo individuálně.

12. den:
Přesun na letiště. Odlet do ČR dle letového řádu.
Dle letového řádu se objednaným transferem přesuneme na letiště a odletíme zpět do ČR.

13. den:
Dle letového řádu přílet do ČR.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Buenos Aires - Praha včetně letištních tax (s 1 přestupem)
letenka Buenos Aires - Puerto Iguazú - Buenos Aires včetně letištních tax
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
plavba lodí z Buenos Aires do Colonia del Sacramento
plavba lodí z Montevidea do Buenos Aires
2 vstupy do národního parku Cataratas Iguazú (1x z brazilské a 1x z argentinské strany)
tradiční argentinská show Fiesta Gaucho
lidové představení tanga v kultové kavárně Cafe Tortoni
tradiční argentinská tango show s tříchodovou večeří
transfery minibusem dle programu zájezdu
10x ubytování (5x Buenos Aires, 2x Puerto Iguacú, 1x Colonia del Sacramento, 2x Montevideo)
10x snídaně formou bufetu, 2x oběd, 1x tříchodová večeře
český průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
místní průvodce

Cena nezahrnuje:
vstupné do památek
výdaje za MHD
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 000 Kč

Cestovní pojištění:
EASY (48 Kč / den / osoba)EASY (48 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (80 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (104 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
12.03. − 24.03.2020, 13 dní
81 239 Kč -4% 77 990 Kč
letecky (Praha)
dle programu
Pobytové
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Odlet z Pra.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Buenos Aires - Praha v.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Odlet z Prahy do Buenos Aires (let s přestupem).

2. den:
Přílet do Buenos Aires, transfer z letiště na hotel, ubytování.
V ranních hodinách přiletíme na mezinárodní letiště v Buenos Aires, následně se objednaným transferem přesuneme na hotel a ubytujeme se. V závislosti na času příletu budeme mít čas na odpočinek.
Po obědě se vydáme minibusem na jízdu městem - uvidíme nejzajímavější památky a místa v Buenos Aires. Spatříme symbol tohoto města - majestátní obelisk, který se nachází na Náměstí republiky, jedné z nejširších ulic na světě. Odtud pak budeme pokračovat na náměstí San Martin, kde se nachází památník války Malvinas. Nemineme také bulvár Corrientes či bulvár de Mayo. Budeme obdivovat historické čtvrti La Boca, San Telmo, necháme se oslnit luxusem ve čtvrtích Palermo a Recoleta. Podíváme se také na moderní obraz města s jeho parky Lezama a Tres de Febrero v Puerto Madero či fotbalovým stadionem.
V podvečerních hodinách se minibusem společně vrátíme na hotel v Buenos Aires.

3. den:
Dnešní den se vydáme na lodní výlet do Tigre. Večer ochutnáme kafe v nejstarší kavárně v Buenos Aires a nevynecháme ani tradiční argentinské tango.
Dnes se vydáme na celodenní výlet do Tigre, které se nachází v Buenos Aires. Čeká nás plavba pěti řekami mezi ostrůvky a řekou Rio de la Plata, při které se budeme kochat nádhernou přírodní scenérií. Uvidíme, jak žijí lidé na tomto ostrově a společně si vychutnáme také oběd v blízkosti řeky. Navštívíme obrovský, pro Tigre charakteristický ovocný trh, tzv. Puerto de Frutos, kde budeme moci nakoupit či ochutnat mnoho druhů ovoce. Na zpáteční cestě severní stranou města San Isidro pak uvidíme majestátní vily a dozvíme se zajímavosti o historii a osobnostech, které zde žily.
Po návratu na hotel si můžeme odpočinout, případně využít volno k večeři a kolem sedmé hodiny bychom se vydali do nejstarší kultovní kavárny v Buenos Aires - Cafe Tortoni, která se nachází na jedné z hlavních tříd, bulváru de Mayo. Kavárnička má opravdu zajímavý interiér a kávu i zákusky zde mají opravdu výtečné. V podzemí kavárny uvidíme tradiční argentinskou Tango show, kterou nemůže vynechat nikdo, kdo navštíví Argentinu.
Ve večerních hodinách návrat na hotel v Buenos Aires s průvodcem nebo individuálně.

4. den:
Dnešní den strávíme v národním parku Iguazú, kde se nacházejí nejkrásnější vodopády světa a podíváme se na jejich brazilskou stranu.
Po snídani nás vyzvedne minibus a pojedeme společně na tuzemské letiště v Buenos Aires, odkud pak přeletíme do Puerto Iguazú. Po příletu se přesuneme objednaným transferem na hotel, kde se ubytujeme a budeme mít chvilku času na odpočinek.
V odpoledních hodinách nás čeká výlet k vodopádům Cataratas Iguazú. Společně se vydáme na 1,2 kilometru dlouhou stezku nacházející se na brazilské straně, odkud spatříme nádherné panoramatické výhledy na 275 vodopádů, které tento překrásný národní park tvoří. Mezi největší skvosty, které zhlédneme, bezesporu patří vodopád Floriano, Deodoro či největší Garganta del Diablo, známý pod názvem Ďáblovo hrdlo. Na konci stezky se dostaneme k panoramatickému výtahu, který nás vyveze k zastávkám autobusu, kterým se dostaneme zpět ke vstupu do parku.
Návrat na hotel v Puerto Iguazú ve večerních hodinách.

5. den:
Dnes nás čeká dobrodružná cesta v argentinské části vodopádů Iguazú.
Ráno se nasnídáme a přibližně o půl deváté nás vyzvedne minibus a vydáme se na celodenní exkurzi k vodopádům Cataratas Iguazú z argentinské strany.
V rámci výletu bude pro zájemce možnost projet se pod vodopády na motorovém člunu. Ne nadarmo zdejší obyvatelné věřili, že někde za masou vody padající z ohromné výšky, je vchod do pekel. Při pohledu na ohromné množství vody se zatají dech nejednomu z vás.
Poté se vydáme na dlouhý turistický chodník, ze kterého budeme pozorovat většinu vodopádů, a vyvýšené lávky nás dovedou až na okraj hlavních vodopádů. Nemusíte se bát, cesta není nijak fyzicky náročná.
K samotnému Ďáblovu hrdlu se dostaneme džunglí ,,ekologickým vlakem" a po přibližně jednom kilometru chůze po dřevěných lávkách. Ocitneme se na otevřeném ,,balkónu", který se nachází přímo vedle největšího vodopádu. Nezapomeňte si s sebou vzít pláštěnku - po absolvování této přibližně dvouhodinové procházky na vás pravděpodobně nezůstane ani jedna nit suchá. Neuvěřitelný zážitek při pohledu na vodopád za to ale stojí.
Pozdě odpoledne se vrátíme na hotel a bude následovat volný program, který můžeme využít k odpočinku či koupání v hotelovém bazénu, na večeři či procházku k hranicím tří států - Argentiny, Brazílie a Paraguaye.
Návrat na hotel v Puerto Iguazú ve večerních hodinách.

6. den:
Dnešní den budeme věnovat objevování města Colonia del Sacramento.
Po snídani se vydáme na tuzemské letiště v Puerto Iguazú a přeletíme zpět do Buenos Aires. Čeká nás plavba z Buenos Aires přes řeku Rio de la Plata do uruguajského městečka Colonia del Sacramento, které je zapsané v listině světového dědictví UNESCO díky své historické čtvrti, která vznikla ještě za dob portugalské kolonizace.
Následuje ubytování na hotelu v centru města Colonia del Sacramento. V případě zájmu je tedy možné zajít si na večeři či nakoupit do obchodu.

7. den:
Dnes nás čeká městečko Colonia del Sacramento a uruguayská metropole Montevideo.
Okolo osmé hodiny ranní nás vyzvedne minibus a společně se vydáme na celodenní exkurzi s místním průvodcem po památkách městečka Colonia del Sacramento.
Poté budeme pokračovat do hlavního města Uruguaye Montevidea, kde uvidíme například Staré město (la Ciudad Vieja) s náměstím Plaza Matriz, Fontánu pitné vody (Fuente de Agua Potable del Montevideo), bulvár de Las Leyes, rezidenční zónu del Prado, Úřad vlády, Obelisk, park Batlle a Ordónez a nemineme ani slavnou sochu zapřáhnutého kočáru či ulici Rambla Naciones Unidas.
V podvečerních hodinách se ubytujeme v hotelu v Montevideu a následovat bude individuální volno, které můžeme využít například k večeři či procházce městem.

8. den:
Dnes uvidíme slavnou sochu trčících prstů na pláži Playa Brava a krásný západ slunce.
Dnes se vydáme minibusem na jednu z nejmodernějších pláží Atlantického oceánu v okolí města Punta del Este. Jedna z jeho pláží, Playa Brava, je slavná díky soše Los dedos, která symbolizuje prsty trčící z písku. Po náročných dnech si dopřejeme odpočinek na pláži, opalování a koupání. Při zpáteční cestě do Montevidea se zastavíme u tzv. Bílého domu v Casapueblo, kde si vychutnáme překrásný západ slunce.
Návrat na hotel v Montevideu ve večerních hodinách.

9. den:
Dnešní dopoledne strávíme plavbou na lodi do Buenos Aires, odpoledne bude možnost společné procházky v Buenos Aires.
Po snídani se vydáme do přístavu, odkud se lodí přemístíme zpět do Buenos Aires. Zde nás vyzvedne minibus a pojedeme se ubytovat na hotel.
Po obědě nás pak čeká spíše volnější program - společně můžeme navštívit tzv. mikrocentrum, kde se nachází slavná ulice Florida. Zde jsou takřka na každém kroku nabízeny turistické atrakce, jako je například slavné argentinské tango.
Poté si prohlédneme katedrálu, kde působil papež František a kde se nachází také mauzoleum ,,San Martin". Ukážeme si čtvrt Sal Telmo, která je proslavená především nedělními trhy, které se nabízí taktéž jako jedna z možností, jak využít poslední den zájezdu, který je volný. Společně se také podíváme jak před prezidentským palácem Casa Rosada svěšují na noc slavnou argentinskou vlajku.
Bude také dostatek času na večeři. Návrat na hotel v Buenos Aires společně nebo individuálně.

10. den:
Dnes nás čeká typické vystoupení Fiesta Gaucha a ochutnávka typických argentinských pokrmů.
Ráno nás vyzvedne objednaný minibus a vydáme se na exkurzi, která je známá jako ,,Fiesta Gaucha", na ranč Santa Susana, který je vzdálený přibližně 60 kilometrů od našeho hotelu.
Na přívítání dostaneme tradiční ,,empanadas", které se podobají naším pirožkům a jsou plněné buď mletým masem, sýrem nebo zeleninou - avšak nedoporučujeme jich ochutnat moc, protože nás zanedlouho čeká bohatá hostina, kde ochutnáme typická argentinská jídla. V malém obchůdku, který se zde nachází, ochutnáme také domácí víno.
Na ranči můžeme vyzkoušet jízdu na koni či v kočáře anebo se jen projít po celém ranči včetně stájí s koňmi a návštěvy zdejšího malého muzea. Kolem poledne nás čeká typický argentinský oběd. Ochutnáme různé druhy grilovaného masa, tzv. parilla, kuřecí maso, ale hlavně výborné hovězí maso, kterým je Argentina proslavená.
Na závěr dnešního dne zhlédneme folklórní show, při které nám číšníci, kteří nás obsluhovali, předvedou svou zručnost.
V podvečerních hodinách návrat na hotel Buenos Aires.

11. den:
Dnešní den si budeme moct plně vychutnat atmosféru Buenos Aires a večer pak zakončíme na tradiční argentinské show, kde uvidíme pravé tango.
Dnes nás čeká volný den, který můžeme využít například k návštěvě nedělního trhu v San Telmu, na procházku po ekologické rezervaci Costanera Sur či na prohlídku unikátního Paláce Barolo postaveného na motivy Božské komedie od Danta Alighieriho.
Přibližně kolem osmé hodiny večerní nás na hotelu vyzvedne minibus a vydáme se do jednoho ze sálů v Buenos Aires, kde uvidíme vrcholně profesionální tango se živým orchestrem a zpěvákem. Tento zážitek si nikdo, kdo navštíví Buenos Aires a potažmo Argentinu, nesmí nechat ujít. Před úchvatnou tango show si pochutnáme na tří chodové večeři, kterou zapijeme dobrým vínem.
Návrat na hotel v Buenos Aires okolo půlnoci s průvodcem nebo individuálně.

12. den:
Přesun na letiště. Odlet do ČR dle letového řádu.
Dle letového řádu se objednaným transferem přesuneme na letiště a odletíme zpět do ČR.

13. den:
Dle letového řádu přílet do ČR.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Buenos Aires - Praha včetně letištních tax (s 1 přestupem)
letenka Buenos Aires - Puerto Iguazú - Buenos Aires včetně letištních tax
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
plavba lodí z Buenos Aires do Colonia del Sacramento
plavba lodí z Montevidea do Buenos Aires
2 vstupy do národního parku Cataratas Iguazú (1x z brazilské a 1x z argentinské strany)
tradiční argentinská show Fiesta Gaucho
lidové představení tanga v kultové kavárně Cafe Tortoni
tradiční argentinská tango show s tříchodovou večeří
transfery minibusem dle programu zájezdu
10x ubytování (5x Buenos Aires, 2x Puerto Iguacú, 1x Colonia del Sacramento, 2x Montevideo)
10x snídaně formou bufetu, 2x oběd, 1x tříchodová večeře
český průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
místní průvodce

Cena nezahrnuje:
vstupné do památek
výdaje za MHD
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 000 Kč

Cestovní pojištění:
EASY (48 Kč / den / osoba)EASY (48 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (80 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (104 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
12.03. − 24.03.2020, 13 dní
81 239 Kč -4% 77 990 Kč
letecky (Praha)
dle programu
Pobytové
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Odlet z Pra.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Buenos Aires - Praha v.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Odlet z Prahy do Buenos Aires (let s přestupem).

2. den:
Přílet do Buenos Aires, transfer z letiště na hotel, ubytování.
V ranních hodinách přiletíme na mezinárodní letiště v Buenos Aires, následně se objednaným transferem přesuneme na hotel a ubytujeme se. V závislosti na času příletu budeme mít čas na odpočinek.
Po obědě se vydáme minibusem na jízdu městem - uvidíme nejzajímavější památky a místa v Buenos Aires. Spatříme symbol tohoto města - majestátní obelisk, který se nachází na Náměstí republiky, jedné z nejširších ulic na světě. Odtud pak budeme pokračovat na náměstí San Martin, kde se nachází památník války Malvinas. Nemineme také bulvár Corrientes či bulvár de Mayo. Budeme obdivovat historické čtvrti La Boca, San Telmo, necháme se oslnit luxusem ve čtvrtích Palermo a Recoleta. Podíváme se také na moderní obraz města s jeho parky Lezama a Tres de Febrero v Puerto Madero či fotbalovým stadionem.
V podvečerních hodinách se minibusem společně vrátíme na hotel v Buenos Aires.

3. den:
Dnešní den se vydáme na lodní výlet do Tigre. Večer ochutnáme kafe v nejstarší kavárně v Buenos Aires a nevynecháme ani tradiční argentinské tango.
Dnes se vydáme na celodenní výlet do Tigre, které se nachází v Buenos Aires. Čeká nás plavba pěti řekami mezi ostrůvky a řekou Rio de la Plata, při které se budeme kochat nádhernou přírodní scenérií. Uvidíme, jak žijí lidé na tomto ostrově a společně si vychutnáme také oběd v blízkosti řeky. Navštívíme obrovský, pro Tigre charakteristický ovocný trh, tzv. Puerto de Frutos, kde budeme moci nakoupit či ochutnat mnoho druhů ovoce. Na zpáteční cestě severní stranou města San Isidro pak uvidíme majestátní vily a dozvíme se zajímavosti o historii a osobnostech, které zde žily.
Po návratu na hotel si můžeme odpočinout, případně využít volno k večeři a kolem sedmé hodiny bychom se vydali do nejstarší kultovní kavárny v Buenos Aires - Cafe Tortoni, která se nachází na jedné z hlavních tříd, bulváru de Mayo. Kavárnička má opravdu zajímavý interiér a kávu i zákusky zde mají opravdu výtečné. V podzemí kavárny uvidíme tradiční argentinskou Tango show, kterou nemůže vynechat nikdo, kdo navštíví Argentinu.
Ve večerních hodinách návrat na hotel v Buenos Aires s průvodcem nebo individuálně.

4. den:
Dnešní den strávíme v národním parku Iguazú, kde se nacházejí nejkrásnější vodopády světa a podíváme se na jejich brazilskou stranu.
Po snídani nás vyzvedne minibus a pojedeme společně na tuzemské letiště v Buenos Aires, odkud pak přeletíme do Puerto Iguazú. Po příletu se přesuneme objednaným transferem na hotel, kde se ubytujeme a budeme mít chvilku času na odpočinek.
V odpoledních hodinách nás čeká výlet k vodopádům Cataratas Iguazú. Společně se vydáme na 1,2 kilometru dlouhou stezku nacházející se na brazilské straně, odkud spatříme nádherné panoramatické výhledy na 275 vodopádů, které tento překrásný národní park tvoří. Mezi největší skvosty, které zhlédneme, bezesporu patří vodopád Floriano, Deodoro či největší Garganta del Diablo, známý pod názvem Ďáblovo hrdlo. Na konci stezky se dostaneme k panoramatickému výtahu, který nás vyveze k zastávkám autobusu, kterým se dostaneme zpět ke vstupu do parku.
Návrat na hotel v Puerto Iguazú ve večerních hodinách.

5. den:
Dnes nás čeká dobrodružná cesta v argentinské části vodopádů Iguazú.
Ráno se nasnídáme a přibližně o půl deváté nás vyzvedne minibus a vydáme se na celodenní exkurzi k vodopádům Cataratas Iguazú z argentinské strany.
V rámci výletu bude pro zájemce možnost projet se pod vodopády na motorovém člunu. Ne nadarmo zdejší obyvatelné věřili, že někde za masou vody padající z ohromné výšky, je vchod do pekel. Při pohledu na ohromné množství vody se zatají dech nejednomu z vás.
Poté se vydáme na dlouhý turistický chodník, ze kterého budeme pozorovat většinu vodopádů, a vyvýšené lávky nás dovedou až na okraj hlavních vodopádů. Nemusíte se bát, cesta není nijak fyzicky náročná.
K samotnému Ďáblovu hrdlu se dostaneme džunglí ,,ekologickým vlakem" a po přibližně jednom kilometru chůze po dřevěných lávkách. Ocitneme se na otevřeném ,,balkónu", který se nachází přímo vedle největšího vodopádu. Nezapomeňte si s sebou vzít pláštěnku - po absolvování této přibližně dvouhodinové procházky na vás pravděpodobně nezůstane ani jedna nit suchá. Neuvěřitelný zážitek při pohledu na vodopád za to ale stojí.
Pozdě odpoledne se vrátíme na hotel a bude následovat volný program, který můžeme využít k odpočinku či koupání v hotelovém bazénu, na večeři či procházku k hranicím tří států - Argentiny, Brazílie a Paraguaye.
Návrat na hotel v Puerto Iguazú ve večerních hodinách.

6. den:
Dnešní den budeme věnovat objevování města Colonia del Sacramento.
Po snídani se vydáme na tuzemské letiště v Puerto Iguazú a přeletíme zpět do Buenos Aires. Čeká nás plavba z Buenos Aires přes řeku Rio de la Plata do uruguajského městečka Colonia del Sacramento, které je zapsané v listině světového dědictví UNESCO díky své historické čtvrti, která vznikla ještě za dob portugalské kolonizace.
Následuje ubytování na hotelu v centru města Colonia del Sacramento. V případě zájmu je tedy možné zajít si na večeři či nakoupit do obchodu.

7. den:
Dnes nás čeká městečko Colonia del Sacramento a uruguayská metropole Montevideo.
Okolo osmé hodiny ranní nás vyzvedne minibus a společně se vydáme na celodenní exkurzi s místním průvodcem po památkách městečka Colonia del Sacramento.
Poté budeme pokračovat do hlavního města Uruguaye Montevidea, kde uvidíme například Staré město (la Ciudad Vieja) s náměstím Plaza Matriz, Fontánu pitné vody (Fuente de Agua Potable del Montevideo), bulvár de Las Leyes, rezidenční zónu del Prado, Úřad vlády, Obelisk, park Batlle a Ordónez a nemineme ani slavnou sochu zapřáhnutého kočáru či ulici Rambla Naciones Unidas.
V podvečerních hodinách se ubytujeme v hotelu v Montevideu a následovat bude individuální volno, které můžeme využít například k večeři či procházce městem.

8. den:
Dnes uvidíme slavnou sochu trčících prstů na pláži Playa Brava a krásný západ slunce.
Dnes se vydáme minibusem na jednu z nejmodernějších pláží Atlantického oceánu v okolí města Punta del Este. Jedna z jeho pláží, Playa Brava, je slavná díky soše Los dedos, která symbolizuje prsty trčící z písku. Po náročných dnech si dopřejeme odpočinek na pláži, opalování a koupání. Při zpáteční cestě do Montevidea se zastavíme u tzv. Bílého domu v Casapueblo, kde si vychutnáme překrásný západ slunce.
Návrat na hotel v Montevideu ve večerních hodinách.

9. den:
Dnešní dopoledne strávíme plavbou na lodi do Buenos Aires, odpoledne bude možnost společné procházky v Buenos Aires.
Po snídani se vydáme do přístavu, odkud se lodí přemístíme zpět do Buenos Aires. Zde nás vyzvedne minibus a pojedeme se ubytovat na hotel.
Po obědě nás pak čeká spíše volnější program - společně můžeme navštívit tzv. mikrocentrum, kde se nachází slavná ulice Florida. Zde jsou takřka na každém kroku nabízeny turistické atrakce, jako je například slavné argentinské tango.
Poté si prohlédneme katedrálu, kde působil papež František a kde se nachází také mauzoleum ,,San Martin". Ukážeme si čtvrt Sal Telmo, která je proslavená především nedělními trhy, které se nabízí taktéž jako jedna z možností, jak využít poslední den zájezdu, který je volný. Společně se také podíváme jak před prezidentským palácem Casa Rosada svěšují na noc slavnou argentinskou vlajku.
Bude také dostatek času na večeři. Návrat na hotel v Buenos Aires společně nebo individuálně.

10. den:
Dnes nás čeká typické vystoupení Fiesta Gaucha a ochutnávka typických argentinských pokrmů.
Ráno nás vyzvedne objednaný minibus a vydáme se na exkurzi, která je známá jako ,,Fiesta Gaucha", na ranč Santa Susana, který je vzdálený přibližně 60 kilometrů od našeho hotelu.
Na přívítání dostaneme tradiční ,,empanadas", které se podobají naším pirožkům a jsou plněné buď mletým masem, sýrem nebo zeleninou - avšak nedoporučujeme jich ochutnat moc, protože nás zanedlouho čeká bohatá hostina, kde ochutnáme typická argentinská jídla. V malém obchůdku, který se zde nachází, ochutnáme také domácí víno.
Na ranči můžeme vyzkoušet jízdu na koni či v kočáře anebo se jen projít po celém ranči včetně stájí s koňmi a návštěvy zdejšího malého muzea. Kolem poledne nás čeká typický argentinský oběd. Ochutnáme různé druhy grilovaného masa, tzv. parilla, kuřecí maso, ale hlavně výborné hovězí maso, kterým je Argentina proslavená.
Na závěr dnešního dne zhlédneme folklórní show, při které nám číšníci, kteří nás obsluhovali, předvedou svou zručnost.
V podvečerních hodinách návrat na hotel Buenos Aires.

11. den:
Dnešní den si budeme moct plně vychutnat atmosféru Buenos Aires a večer pak zakončíme na tradiční argentinské show, kde uvidíme pravé tango.
Dnes nás čeká volný den, který můžeme využít například k návštěvě nedělního trhu v San Telmu, na procházku po ekologické rezervaci Costanera Sur či na prohlídku unikátního Paláce Barolo postaveného na motivy Božské komedie od Danta Alighieriho.
Přibližně kolem osmé hodiny večerní nás na hotelu vyzvedne minibus a vydáme se do jednoho ze sálů v Buenos Aires, kde uvidíme vrcholně profesionální tango se živým orchestrem a zpěvákem. Tento zážitek si nikdo, kdo navštíví Buenos Aires a potažmo Argentinu, nesmí nechat ujít. Před úchvatnou tango show si pochutnáme na tří chodové večeři, kterou zapijeme dobrým vínem.
Návrat na hotel v Buenos Aires okolo půlnoci s průvodcem nebo individuálně.

12. den:
Přesun na letiště. Odlet do ČR dle letového řádu.
Dle letového řádu se objednaným transferem přesuneme na letiště a odletíme zpět do ČR.

13. den:
Dle letového řádu přílet do ČR.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Buenos Aires - Praha včetně letištních tax (s 1 přestupem)
letenka Buenos Aires - Puerto Iguazú - Buenos Aires včetně letištních tax
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
plavba lodí z Buenos Aires do Colonia del Sacramento
plavba lodí z Montevidea do Buenos Aires
2 vstupy do národního parku Cataratas Iguazú (1x z brazilské a 1x z argentinské strany)
tradiční argentinská show Fiesta Gaucho
lidové představení tanga v kultové kavárně Cafe Tortoni
tradiční argentinská tango show s tříchodovou večeří
transfery minibusem dle programu zájezdu
10x ubytování (5x Buenos Aires, 2x Puerto Iguacú, 1x Colonia del Sacramento, 2x Montevideo)
10x snídaně formou bufetu, 2x oběd, 1x tříchodová večeře
český průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
místní průvodce

Cena nezahrnuje:
vstupné do památek
výdaje za MHD
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 000 Kč

Cestovní pojištění:
EASY (48 Kč / den / osoba)EASY (48 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (80 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (104 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 85 990 Kč 2 zájezdů
31.03. − 19.04.2020, 20 dní
90 515 Kč -5% 85 990 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1.-3. den: Pr.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1.-3. den:
Praha - Buenos Aires. Let do hlavního města Argentiny
u ústí Rio de La Plata. Prohlídka: Plaza de Mayo s katedrálou
a prezidentským palácem Casa Rosada, nejširší ulice
světa Avenida 9 de Julio s obeliskem, barevná čtvrť La Boca
s uličkou Caminito, hřbitov Recoleta s hrobem Evity Perónové,
večerní bohémská čtvrť San Telmo s hospůdkami a tančírnami
tanga. Výlet do delty veletoku Paraná - vlakem do Tigre, vstupní
brány do bludiště ostrovů a říčních kanálů: projížďka lodí
s procházkou po pevnině, honosná sídla z počátku 20. století.

4.-5. den:
Colonia del Sacramento, Montevideo. Plavba přes
Stříbrnou řeku (záliv Río de la Plata) do Uruguaye. Colonia
del Sacramento (UNESCO) - historické město s koloniálním
šarmem: Plaza Mayor a Plaza Armas, nejstarší kostel Iglesia
Matriz, divadlo, maják. Přejezd do metropole Montevidea: historické
centrum Ciudad Vieja, Plaza Independencia se sochou
národního hrdiny Artigase, Plaza Constitución s katedrálou.
Návrat lodí do Buenos Aires.

6.-7. den:
Buenos Aires - Colón. P.N. El Palmar. Přejezd na sever
do oblasti Litoralu, známé popíjením maté a taneční hudbou
chamamé. Provincie Entre Ríos (Mesopotamia) ležící mezi
řekami Paraná a Uruguay, Colón - půvabné letovisko na řece
Uruguay: nábřežní promenáda, možnosti relaxace na pláži,
plavby po řece Uruguay k říčním ostrovům, návštěvy termálů
nebo vinařství s ochutnávkou. Výlet do národního parku El
Palmar - oblasti s porostem vysokých palem yatay (nejjižnější
palmový háj světa): Lehčí turistika podél říček a palmovými
háji, nádherné výhledy ze skály La Glorieta, možnost pozorování
pštrosů nandu, pásovců, lišek, viskač či kapybar.

8.-9. den:
Colón - Posadas. Přejezd do provincie Corrientes,
přes Mercedes do Colonie Caros Pellegrini. Ranní plavba loďkou
na Lagunu del Iberá: součást rezervace rozsáhlých mokřadů
Esteros del Iberá, plovoucí ostrůvky, porosty barevných
leknínů, možnost pozorovat na 300 druhů ptáků, kajmany,
hady (vč. anakondy žluté), vydry, kapybary, jelence, vřešťany,
motýly. Přejezd do Posadas na řece Paraná: katedrála, růžová
budova Casa de Gobierno.

10.-11. den:
El Soberbio, Saltos del Moconá. Provincie Misiones,
subtropická oblast pěstování maté a tabáku, čajové plantáže,
citrusové háje. Jezuitské misie Santa Ana a San Ignácio Miní
(UNESCO). Od Paraná zpět do povodí Uruguaye. El Soberbia.
Nejdelší vodopády světa Yucuma (resp. Moconá) - impozantní,
3 km dlouhé kaskády na soutoku řek Uruguay a Pepirí-
-Guazú: plavba člunem pod vodopády. Návrat do Posadas.

12.-13. den:
Posadas - Asunción. Přejezd přes řeku Paraná z Argentiny
do paraguayského Encarnación: osady indiánů Guaraní
a jezuitské misie z 17.-18. stol. Trinidad a Jesús de Tavarangue
(UNESCO). Přejezd do hlavního města Asunción, ležícího
na řece Paraguay: Palacio Gobernio, Casa Viola, Plaza Constitución
s katedrálou, divadlo, mauzoleum Panteón de los Héroes.

14.-15. den:
Asunción - Foz do Iguaçú. Výlet do Areguá, malebného
,,jahodového" města na břehu jezera Ypacaraí. Itauguá
proslulá jemnými krajkami, Caacupé s impozantní bazilikou,
Yaguarón: františkánský kostel, klenot koloniální architektury.
Přejezd na východ země do hraničního dvojměstí Ciudad del
Este/ Foz do Iguaçú. Přes řeku Paraná do Brazílie.

16.-17. den:
N.P. Iguazú - Rio de Janeiro. N.P. Iguazú (UNESCO)
- nejmohutnější (až 2,5 km široké) a asi nejkrásnější vodopády
na světě, desítky kaskád. Výhledy na vodopády z argentinské
i brazilské strany, setkání s nosály, možnost plavby loďkou pod
vodopády až k Ďáblovu chřtánu. Odlet na pobřeží Atlantiku.

18.-20. den:
Rio de Janeiro - Praha. Prohlídka Ria (UNESCO),
města samby a nejslavnějšího karnevalu na světě: moderní
katedrála, Selarónovo schodiště, jízda historickou tramvají do
čtvrti St. Teresa, relaxace na slavné pláži Copacabana a Ipanema.
Lanovkou na Pao de Açúcar (Cukrová homole, 396 m),
průjezd pralesem N.P. Tijuca a výhled na město z hory Corcovádo
(Hrbáč, 710 m) se sochou Krista. Odlet domů.
30.03. − 18.04.2021, 20 dní
90 515 Kč -5% 85 990 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1.-3. den: Pr.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1.-3. den:
Praha - Buenos Aires. Let do hlavního města Argentiny
u ústí Rio de La Plata. Prohlídka: Plaza de Mayo s katedrálou
a prezidentským palácem Casa Rosada, nejširší ulice
světa Avenida 9 de Julio s obeliskem, barevná čtvrť La Boca
s uličkou Caminito, hřbitov Recoleta s hrobem Evity Perónové,
večerní bohémská čtvrť San Telmo s hospůdkami a tančírnami
tanga. Výlet do delty veletoku Paraná - vlakem do Tigre, vstupní
brány do bludiště ostrovů a říčních kanálů: projížďka lodí
s procházkou po pevnině, honosná sídla z počátku 20. století.

4.-5. den:
Colonia del Sacramento, Montevideo. Plavba přes
Stříbrnou řeku (záliv Río de la Plata) do Uruguaye. Colonia
del Sacramento (UNESCO) - historické město s koloniálním
šarmem: Plaza Mayor a Plaza Armas, nejstarší kostel Iglesia
Matriz, divadlo, maják. Přejezd do metropole Montevidea: historické
centrum Ciudad Vieja, Plaza Independencia se sochou
národního hrdiny Artigase, Plaza Constitución s katedrálou.
Návrat lodí do Buenos Aires.

6.-7. den:
Buenos Aires - Colón. P.N. El Palmar. Přejezd na sever
do oblasti Litoralu, známé popíjením maté a taneční hudbou
chamamé. Provincie Entre Ríos (Mesopotamia) ležící mezi
řekami Paraná a Uruguay, Colón - půvabné letovisko na řece
Uruguay: nábřežní promenáda, možnosti relaxace na pláži,
plavby po řece Uruguay k říčním ostrovům, návštěvy termálů
nebo vinařství s ochutnávkou. Výlet do národního parku El
Palmar - oblasti s porostem vysokých palem yatay (nejjižnější
palmový háj světa): Lehčí turistika podél říček a palmovými
háji, nádherné výhledy ze skály La Glorieta, možnost pozorování
pštrosů nandu, pásovců, lišek, viskač či kapybar.

8.-9. den:
Colón - Posadas. Přejezd do provincie Corrientes,
přes Mercedes do Colonie Caros Pellegrini. Ranní plavba loďkou
na Lagunu del Iberá: součást rezervace rozsáhlých mokřadů
Esteros del Iberá, plovoucí ostrůvky, porosty barevných
leknínů, možnost pozorovat na 300 druhů ptáků, kajmany,
hady (vč. anakondy žluté), vydry, kapybary, jelence, vřešťany,
motýly. Přejezd do Posadas na řece Paraná: katedrála, růžová
budova Casa de Gobierno.

10.-11. den:
El Soberbio, Saltos del Moconá. Provincie Misiones,
subtropická oblast pěstování maté a tabáku, čajové plantáže,
citrusové háje. Jezuitské misie Santa Ana a San Ignácio Miní
(UNESCO). Od Paraná zpět do povodí Uruguaye. El Soberbia.
Nejdelší vodopády světa Yucuma (resp. Moconá) - impozantní,
3 km dlouhé kaskády na soutoku řek Uruguay a Pepirí-
-Guazú: plavba člunem pod vodopády. Návrat do Posadas.

12.-13. den:
Posadas - Asunción. Přejezd přes řeku Paraná z Argentiny
do paraguayského Encarnación: osady indiánů Guaraní
a jezuitské misie z 17.-18. stol. Trinidad a Jesús de Tavarangue
(UNESCO). Přejezd do hlavního města Asunción, ležícího
na řece Paraguay: Palacio Gobernio, Casa Viola, Plaza Constitución
s katedrálou, divadlo, mauzoleum Panteón de los Héroes.

14.-15. den:
Asunción - Foz do Iguaçú. Výlet do Areguá, malebného
,,jahodového" města na břehu jezera Ypacaraí. Itauguá
proslulá jemnými krajkami, Caacupé s impozantní bazilikou,
Yaguarón: františkánský kostel, klenot koloniální architektury.
Přejezd na východ země do hraničního dvojměstí Ciudad del
Este/ Foz do Iguaçú. Přes řeku Paraná do Brazílie.

16.-17. den:
N.P. Iguazú - Rio de Janeiro. N.P. Iguazú (UNESCO)
- nejmohutnější (až 2,5 km široké) a asi nejkrásnější vodopády
na světě, desítky kaskád. Výhledy na vodopády z argentinské
i brazilské strany, setkání s nosály, možnost plavby loďkou pod
vodopády až k Ďáblovu chřtánu. Odlet na pobřeží Atlantiku.

18.-20. den:
Rio de Janeiro - Praha. Prohlídka Ria (UNESCO),
města samby a nejslavnějšího karnevalu na světě: moderní
katedrála, Selarónovo schodiště, jízda historickou tramvají do
čtvrti St. Teresa, relaxace na slavné pláži Copacabana a Ipanema.
Lanovkou na Pao de Açúcar (Cukrová homole, 396 m),
průjezd pralesem N.P. Tijuca a výhled na město z hory Corcovádo
(Hrbáč, 710 m) se sochou Krista. Odlet domů.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 100 590 Kč 1 zájezdů
18.11. − 06.12.2020, 19 dní
105 884 Kč -5% 100 590 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1. den: Praha.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1. den:
Praha - Buenos Aires. Let do hlavního města Argentiny
u ústí Rio de La Plata.

2.-3. den:
Buenos Aires - El Calafate - El Chaltén. Přelet hluboko
na jih kontinentu do Patagonie. El Calafate na březích jezera
Lago Argentino. Výlet k údajně nejkrásnějšímu ledovci světa
Perito Moreno. Přejezd do El Chaltén.

4.-6. den:
El Chaltén - Puerto Natales. Dva dny v N.P. Los Glaciares:
jeden z nejúchvatnějších horských masivů And - Fitzroy,
vyhlídka na špici Cerro Torre (3128 m). Návrat do El Calafate
a dále do Chile k fjordům Pacifiku.

7. den:
Torres del Paine. Pěší výlet ve světoznámém N.P. Torres
del Paine: působivé výhledy na obří skalní věže (torres) a barevné
vrcholy Los Cuernos. Návrat do Puerto Natales.

8. den:
Puerto Natales - Punta Arenas. Na jih do přístavu Punta
Arenas na březích Magalhaesova průlivu. Prohlídka izolovaného
města. V případě příznivých podmínek možnost plavby
k ostrovu Isla Magdalena s kolonií tučňáků magellanských.

9.-11. den:
Punta Arenas - Ushuaia - Buenos Aires. Přes Magalhaesovu
úžinu do Ohňové země. Návrat do Argentiny.
Ushuaia - nejjižnější město Ameriky i celého světa. Výhledy od
ledovce Martial. Tierra del Fuego - národní park ,,na konci světa".
Možnost projížďky vězeňským vláčkem nebo výletu lodí
po průlivu Beagle. Přelet zpět do Buenos Aires.

12.-14. den:
Buenos Aires - N.P. Iguazú. Prohlídka metropole Argentiny:
prezidentský palác, parlament, radnice, katedrála,
bohémská čtvrť San Telmo aj. Přelet na sever do N.P.
Iguazú (UNESCO): monumentální (až 2,5 km široké) vodopády
na řece Iguazú na rozhraní Argentiny, Brazílie a Paraguaye.

15. den:
N.P. Iguazú - Rio de Janeiro. Výhledy na vodopády
z argentinské i brazilské strany, výlet k Ďáblovu chřtánu - nejobdivovanější
i nejděsivější části vodopádů. Procházky v národním
parku, pozorování fauny a flóry, koupání. Možnost letu
vrtulníkem nad vodopády. Odlet na pobřeží Atlantiku.

16.-19. den:
Rio de Janeiro - Praha. ,,Bůh stvořil svět v 6 dnech,
sedmý strávil v Riu": Pao de Acúcar (Homole cukru, 396 m)
a Corcovádo (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista, slavné pláže Copacabana,
stadion Maracaná. Odlet domů.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Patagonie a Ohňová Země - Argentina, Chile

Argentina, Poznávací zájezdy
cena od 82 890 Kč 1 zájezdů
18.11. − 01.12.2020, 14 dní
87 252 Kč -5% 82 890 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1. den: Praha.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1. den:
Praha - Buenos Aires. Let do hlavního města Argentiny
u ústí Rio de La Plata.

2.-3. den:
Buenos Aires - El Calafate - El Chaltén. Přelet hluboko
na jih kontinentu do Patagonie. El Calafate na březích jezera
Lago Argentino. Výlet k údajně nejkrásnějšímu ledovci světa
Perito Moreno. Přejezd do El Chaltén.

4.-6. den:
El Chaltén - Puerto Natales. Dva dny v N.P. Los Glaciares:
jeden z nejúchvatnějších horských masivů And - Fitzroy,
vyhlídka na špici Cerro Torre (3128 m). Návrat do El Calafate
a dále do Chile k fjordům Pacifiku.

7. den:
Torres del Paine. Pěší výlet ve světoznámém N.P. Torres
del Paine: působivé výhledy na obří skalní věže (torres) a barevné
vrcholy Los Cuernos. Návrat do Puerto Natales.

8. den:
Puerto Natales - Punta Arenas. Na jih do přístavu Punta
Arenas na březích Magalhaesova průlivu. Prohlídka izolovaného
města. V případě příznivých podmínek možnost plavby
k ostrovu Isla Magdalena s kolonií tučňáků magellanských.

9.-11. den:
Punta Arenas - Ushuaia - Buenos Aires. Přes Magalhaesovu
úžinu do Ohňové země. Návrat do Argentiny.
Ushuaia - nejjižnější město Ameriky i celého světa. Výhledy od
ledovce Martial. Tierra del Fuego - národní park ,,na konci světa".
Možnost projížďky vězeňským vláčkem nebo výletu lodí
po průlivu Beagle. Přelet zpět do Buenos Aires.

12.-14. den:
Buenos Aires - Praha. Prohlídka metropole Argentiny:
prezidentský palác, parlament, radnice, katedrála,
bohémská čtvrť San Telmo aj. Odlet domů.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a (vedle pošty)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 10:00 - 18:00
Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko