Pobytové - Austrálie

Vybrat jiný typ zájezdů

více parametrů »

Od A do Z Austrálie a Nový Zélad

Austrálie, Poznávací zájezdy
cena od 126 507 Kč 2 zájezdů
05.03. − 26.03.2021, 22 dní
175 573 Kč -27% 128 169 Kč
letecky (Varšava)
snídaně
last-minute Pobytové
Základní cena: pokoj standardní Ubytování: 2 lůžkový.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varš.. +
Základní cena: pokoj standardní

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Dubaj - nejoblíbenější hlavní město Spojených arabských emirátů o Adelaide a Alice Springs - nejkrásnější města Austrálie o Barossa - údolí vína o Kings Canyon - červený střed Austrálie o Ayers Rock - Uluru - posvátná hora Aboridžinců o Sydney - opera a přístavní most o Národní park Blue Mountains a Three Sisters o plavba po zátoce Botany Bay do Manly s krásnou pláží a historickými budovami o Nový Zéland - oba ostrovy o Národní park s Mount Cook - nejvyšší horou Nového Zélandu o Milford Sound - fjord u Tasmánského moře o Wellington - hlavní město Nového Zélandu oAuckland - největší město Nového Zélandu o horká Rotorua o Hobitín - setkání s hobity o Waitomo - hvězdná obloha v jeskyních


Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz ve Varšavě, u stanoviště CK. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Austrálie; mezipřistání v Dubaji. Přílet do Dubaje, celní a pasové odbavení. Transfer do 3* hotelu v okolí Dubaje. Ubytování a přenocování.


Den 2

Po snídani vystěhování a prohlídka Dubaje. Nejdřív se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Navštívíme slavné Dubajské muzeum, ukazující tempo rozvoje a proměny, jež zaznamenalo město po objevu ropných ložisek. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první blízkovýchodní zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Následně přejedeme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova ,,Palm Jumeirah" a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotel Burj Al Arab (slavnou plachetnici). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný ,,dubajskými Benátkami". Následně přejedeme do finanční čtvrti Dubaje a navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště a vodopádů s můstky. Náš den zakončíme ukázkou tančících fontán - proudů vody tryskajících do výšky až 70 m za zvuku hudby a hry světel. Večer transfer na mezinárodní letiště v Dubaji a odlet do Adelaide. (Trasa cca 100 km)  Den 3

Přelet do Adelaide, největšího města v jižní Austrálii. Po pasovém a vízovém odbavení transfer do hotelu, ubytování a přenocování. 


Den 4

Snídaně a prohlídka Adelaide - hlavního města Jižní Austrálie a jednoho z prvních měst v Austrálii, založených pro přistěhovalce z Evropy. Plán Adelaide byl navržen plukovníkem Lightem jako ideální město se širokými ulicemi a alejemi, lemovanými spoustou zeleně. V programu mimo jiné: Victoria Park, universita, budovy parlamentu, radnice. Následně procházka parkem podél řeky Torrens. Poté výjezd z města k nejznámější vinařské oblasti u protinožců - údolí Barrosa. Návštěva jedné z vináren spojená s prohlídkou a ochutnávkou. Další zastávkou bude Hanhdorf - město, které založili přistěhovalci z Německa, kde si až do dneška můžete vychutnat německé pivo nebo sníst ,,bratwurst". Na závěr dne přejedeme na městskou pláž Henley Beach - kde si vypijeme kávu nebo sklenku vína a zakončíme první den u protinožců. Návrat na přenocování do Adelaide. (Trasa cca 220 km) Den 5

Snídaně, vystěhování a odjezd na letiště. Přelet do Alice Springs - 30tisícové metropole ve středu Austrálie. Po příletu přejezd do místního Leteckého muzea na místě bývalého letiště. Následně přejezd do ,,School of the Air" speciální školy, kde se díky moderním technologiím mohou učit děti vzdálené více než 2 tisíce km od učitele! Poté pojedeme za město k hrobu Johna Flynna - tvůrce myšlenky ,,létajících lékařů", následně přejezd ke skalní soutěsce Simson's Gap - kde s trochou štěstí uvidíme malé skalní klokany, kteří zde žijí. Na závěr výjezd k vyhlídkovému místu nad městem - pohoří Anzac. Volný čas na promenádě Todda. Ubytování a přenocování v Alice Springs. (Trasa cca 20 km)


Den 6

Po snídani vystěhování a přejezd na prohlídku Alice Springs. Navštívíme starou stanici Telegraph, která je bodem vzniku města, následně stanici ,,létajících lékařů", kde uvidíme unikátní řešení poskytování zdravotnické služby v oblasti několikrát větší než je plocha České republiky. Následuje několikahodinový přejezd přes vnitrozemí do Kings Canyon silnicí vedoucí středem Austrálie, spojující Darwin s Adelaide. Bude příležitost setkat se s domorodými obyvateli, kteří zde žijí v izolaci od ,,zlého" světa. Odpoledne příjezd do Kings Canyon a čtyřhodinová procházka po okraji kaňonu v Národním parku Watarrka do rajské zahrady a kamenných skal, jež ukazují, že ,,červený střed Austrálie" byl kdysi mořským dnem (v případě vysokých teplot - možná procházka v časných ranních hodinách následující den). Přenocování v turistické základně v Kings Canyon (Trasa cca 450 km)  Den 7

Snídaně, vystěhování a výjezd k Ayers Rock - ,,červenému středu Austrálie". Cestou budeme míjet takzvaný ,,zapomenutý zázrak" - monolit Mt Conner. Po příjezdu do Yulara se vydáme na místo zvané Olgas, nebo v jazyce Aboridžinců Kata Tjuta, čili ,,mnoho hlav". Je to skupina 36 skalních monolitů, slepenců a pískovců tyčících se několik desítek metrů nad plání - jedno z posvátných míst domorodců. Uděláme si procházku roklí Walpa na západ slunce nad Uluru. Přenocování v turistické základně v okolí Ayers Rock. Čas na odpočinek, přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 8

Brzký budíček, odjezd kolem 5:00 hodiny ráno (bez snídaně) na východ slunce nad Uluru. Přejezd ve směru Ayers Rock, zastavíme u úpatí hory Uluru - jedné z nejznámějších přírodně-geologických atrakcí Austrálie. Uluru je jedním z největších skalních monolitů na světě: délka cca 3 km, šířka 2,5 km, obvod 9,4 km. Týčí se 348 m nad plochou, písečnou plání a ,,vrůstá" 6 km hluboko do země! Tento zvláštní tvar je vytvořen z usazené horniny - arkózy s charakteristickou červenou barvou. Procházka na úpatí skály, kde lze najít skalní kresby zdejších domorodců. Návštěva Kulturního centra Aboridžinců. Návrat do turistické základny na snídani, následně přejezd na letiště a přelet do Sydney. Ubytování v hotelu v okolí Sydney. (Trasa cca 50 km)


Den 9

Po snídani celodenní prohlídka Sydney: procházka do Hyde Parku, návštěva katedrály Panny Marie, válečného památníku sborů ANZAC Parade. Prohlídka: QVB (Queen Victoria Building) - sydneyského ,,Harrods" a vedle něj pomníku královny Viktorie, radnice a anglikánské katedrály. Dalším bodem programu bude přístavní čtvrť postavená u příležitosti olympijských her - Darling Harbour s mnoha restauracemi a kavárnami. Výjezd na vyhlídkovou věž Westfield Tower, kde budeme z výšky 250 m obdivovat panorama města (za příplatek cca 29 AUD/os.). Následně projdeme nejstarší ulicí Sydney - Macquarie Street. Během cesty uvidíme mimo jiné: Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Den zakončíme v Cirqular Quay nedaleko slavné opery (Opera House) a Harbour Bridge - majestátního mostu v centru města - vizitky Sydney. Přejezdy městskou hromadnou dopravou (za poplatek). Přenocování v okolí Sydney. (Trasa cca 10 km) Den 10

Po snídani se vydáme směrem k Sydney, k Olympijskému parku, kde v roce 2000 bojovali sportovci o olympijské medaile. Následně navštívíme místní park flóry a fauny, kde se lze setkat se symboly země:  klokany, koalami a dalšími zvířaty tohoto kontinentu. Na závěr přejezd do Národního parku Blue Mountains s malebnými údolími, vodopády a skalnatými útesy. Uvidíme hlavní atrakci regionu - skalní útvar Three Sisters. Večer návrat do hotelu v okolí Sydney, přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 11

Po snídani procházka botanickou zahradou do Circular Quay, odkud poplujeme výletní lodí kolem zátoky Botany Bay do Manly - čtvrti v Sydney, jež se nachází na otevřeném oceánu s krásnou pláží a historickými budovami. Město se rozprostírá kolem mnoha zátok - uvidíme jej z perspektivy moře. Relaxační koupel v oceánu a odpočinek na pláži. Volné odpoledne, které lze strávit odpočinkem nebo využít další atrakce, např.: návštěvu Australian Museum, návštěvu Galerie umění NSW nebo se projít po přístavu Darling Harbour. Večer odjezd na letiště a odlet do Christchurch na Novém Zélandu (možné mezipřistání). Celní a pasové odbavení, transfer do hotelu ve městě Christchurch, ubytování a přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 12

Po snídani prohlídka Christchurch. Uvidíme mimo jiné: Katedrální náměstí (Cathedral Square), anglikánskou a katolickou katedrálu a botanickou zahradu. Následně přejezd ve směru Arktické stanice, která je ,,vstupní branou" na ledový kontinent. Navštívíme Arktické výzkumné centrum, které nám umožní poznat blíže ledový kontinent, stejně jako ,,prožít" arktickou bouři. Po prohlídce přejezd do města Tekapo. Cestou uvidíme jednu z plání a všudypřítomné ovce. Po příjezdu k jezeru Tekapo, zastávka na vyhlídkovém místě, odkud uvidíme okouzlující krajinu nejvyšších hor v zemi - jižních Alp. Přenocování v Twizel. (Trasa cca 300 km)

 

Den 13

Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do Aoraki, která je ,,bránou" nejvyšší hory Nového Zélandu - Mount Cook (3724 m n. m.). Návštěva Národního parku Mt. Cook zapsaného na seznamu UNESCO. Pěší výlet v národním parku (za hezkého počasí). Snadná stezka nás zavede k vyhlídkovému místu pod ledovcem, odkud lze dobře vidět za hezkého počasí Mt. Cook, nejvyšší vrchol novozélandských Alp a celé země (v případě mlhy nebo deště bude program změněn - dřívější odjezd do Queenstownu). Následně přejezd do Twizel. Twizel je hlavním městem chovu lososů. Během další cesty budeme míjet ovocnářské městečko Cromwell. Přenocování v hotelu v okolí Queenstownu. (Trasa cca 350 km)

 

Den 14

Ráno snídaně a vystěhování z hotelu. Volný čas na procházku centrem městečka Queenstown, které se nachází u jezera Wakatipu a je známé díky extrémním sportům. Možnost plavby motorovým člunem po řece Shotover (za příplatek cca 165 NZD/os.; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože plavba motorovým člunem je rizikový sport). Poté výlet do Arrowtownu, městečka postaveného hledači zlata, které do dnešního dne vypadá jako z westernového filmu. Následně přejezd k mostu Kawarau Brigde Bungy, kolébce extrémního sportu ,,bungee jumpingu". Ti, kteří chtějí zažít adrenalin, mohou osobně vyzkoušet bungee jumping a skočit z tohoto světoznámého místa (za příplatek cca 205 NZD/os.; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože bungee jumping je rizikový sport). Následně přejezd do Te Anau. Přenocování v hotelu. (Trasa cca 210 km)

 

Den 15

Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd ve směru novozélandských fjordů. Cesta nás povede krásnou a divokou oblastí Jižního ostrova. Naším cílem je Milford Sound, nejznámější novozélandský fjord. Cestou k němu budeme zastavovat na nejkrásnějších vyhlídkových místech. Budeme projíždět neuvěřitelnými endemickými lesy až k Národnímu parku Fiordland. Cesta vede serpentinami přes vysoké hory. Tunelem se dostaneme na západní pobřeží, které je téměř bez jakékoliv známky lidské činnosti. Největší atrakcí toho dne bude plavba malou lodí po Milford Sound až do Tasmánského moře. Loď se bude plavit k vodopádům, z její paluby lze občas pozorovat zajímavé druhy ptáků a tuleně. Přejezd do hotelu ve městě Queenstown nebo Te Anau (v závislosti na čase odletu následující den), přenocování. (Trasa cca 300 km)


Den 16

Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd na letiště a přelet do Wellingtonu. Po příletu prohlídka hlavního města Nového Zélandu: vyhlídkové místo s nezapomenutelným výhledem na město - Victoria Peak, Parlamentní budovy, katedrála sv. Pavla a projdeme se městskou promenádou - Cuba Street. Následně přejezd do Palmerston North, ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 170 km)


Den 17

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Tongariro - v krajině, kterou uvidíme, bylo natáčeno mnoho scén k filmu ,,Pán prstenů", jenž zůstává nejslavnějším velvyslancem země. Následně přejezd k sopečnému jezeru Taupo. Pro zájemce možnost vyzkoušet bungee jumping (47 m, za příplatek cca 195 NZD/os.; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože bungee jumping je rizikový sport), který je extrémním národním sportem obyvatel země Kiwi. Den zakončíme v Rotorua - hlavním městě geotermálních jevů této země. Přenocování v hotelu v okolí Rotorua. (Trasa cca 370 km)  Den 18

Po snídani prohlídka města Rotorua - historických lázeňských budov. Uvidíme anglikánský kostel s prvky maorské architektury, který se nachází v centru vesnice Maorů a také dům setkávání maorských starších (zvenčí). Následně prohlídka termální oblasti Te Puia. Při troše štěstí budeme pozorovat erupci gejzíru Pohutu. V oblasti uvidíme také symbol Nového Zélandu - ptáka kiwi. Navštívíme kulturní institut, kde funguje místní pletařsko-košíkářská a řezbářská škola. Odpoledne přejezd k další termální oblasti Waimangu - procházka po nejmladším ekosystému na světě, obdivování ,,pánve", která je největším přírodním bazénem s vroucí vodou na světě. Na závěr plavba výletní lodí po jezeře. Večer volný čas na nákupy suvenýrů v mnoha obchodech na hlavní ulici města Fenton Street nebo možnost výjezdu na maorský večer do vesnice - v programu tradiční uvítání, návštěva vesnice, prohlídka zemní pece hangi, ukázka maorského tance a zpěvu. Na závěr večeře formou bufetu (za příplatek cca 135 NZD/os.). Přenocování v hotelu v okolí města Rotorua. (Trasa cca 50 km)

 

Den 19

Po snídani vystěhování z hotelu. Následně přejezd do Hobitína, na místo natáčení filmových trilogií ,,Pán prstenů" a ,,Hobit". Na vlastní oči uvidíme, jak vypadá slavná hobití vesnice. Následně přejezd k jeskyním Waitomo, kde žijí tisíce zářících larev novozélandských světlušek zavěšených na stropě jeskyní. Vypadají jako hvězdná obloha. Pokud bude správná hladina vody, přeplujeme lodí podzemní řeku. Večer příjezd do největšího města Nového Zélandu - Aucklandu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 20

Po snídani vystěhování z hotelu a návštěva vyhlídkové věže Sky Tower, odkud se z terasy ve výšce 186 m rozprostírá panoráma dosahující až 80 km (za poplatek cca 32 NZD/os.). Z terasy uvidíme, na jak úzkém průsmyku město leží. Následně přejezd velmi vkusnými čtvrtěmi města a jachtovými přístavy do Mission Bay. Poté se vydáme do Auckland Domain a navštívíme městské muzeum, které vlastní bohatou sbírku prezentující maorskou kulturu a vztahy s jinými kulturami z okruhu Melanésie, sahajícími až po Havaj. Muzeum také prezentuje flóru a faunu Nového Zélandu, stejně jako činy novozélandských vojáků. Přejezd na vyhlídkové místo na vyhaslé sopce - hoře Eden, odkud budeme obdivovat panorama města. Den zakončíme v historické čtvrti Aucklandu - Devonportu, odkud se vrátíme do centra města plavbou kolem zálivu. Návrat z přístavu do hotelu procházkou po hlavní ulici města - Queen Street. Odpoledne volný čas v centru města. Přenocování v hotelu v Aucklandu. (Trasa cca 150 km)


Den 21

Po snídani vystěhování a výjezd do okolí Aucklandu. Vydáme se na nejznámější pláž země - Piha, která se proslavila ve filmu režisérky Jane Campion - Piano. Vyšplháme se na Lví skálu, která se tyčí přímo nad pláží. Odvážní si mohou zaplavat v docela chladném oceánu. Následně přejezd na procházku okolním lesem ke krásnému vodopádu Kitekite Falls. Cestou uvidíme rostliny typické pro tento kraj - stříbrné kapradiny. Následně přejezd ke kolonii terejů v Muriwai a seznámení se s těmito krásnými a zajímavými ptáky, kteří cestou do Austrálie každoročně překonávají Tasmánskou úžinu (ptáci obývají kolonii od konce července do poloviny března). Po prohlídce přejezd na letiště a odlet do Polska s mezipřistáním v Dubaji. (Trasa cca 30 km)


Den 22

Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.


Upozornění k programu  

- Program je rámcový. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 

- Časy odletů/návratů se mohou změnit. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. 

- Platí absolutní zákaz dovozu čerstvých potravin na území Austrálie a Nového Zélandu.

- Do Austrálie lze dovézt maximálně 1 neotevřený a 1 otevřený balíček cigaret (celkem 25 kusů); na Nový Zéland můžete přivézt až 50 kusů cigaret (tzn. 2 neotevřená balení a 1 otevřené).

- Pokoje s možností přistýlky (3 os.) mají dvě postele pro 3 osoby. Hotely nemají třílůžkové pokoje se 3 samostatnými postelemi.

- Závaznou měnou v Austrálii je australský dolar (AUD), a na Novém Zélandu novozélandský dolar (NDZ) - platby za fakultativní výlety a náklady na místě jsou možné pouze v místní měně. Doporučujeme vyměnit měnu na místní již v České republice.

- Upozornění!!! Ve vánočních a novoročních termínech možnost dokoupení slavnostních večeří (za příplatek) na místě u průvodce. Podrobné informace uvedeme v listopadu 2020 na webové stránce R.pl.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Austrálie a z Nového Zélandu do Varšavy s mezipřistáními: Varšava - Dubaj (nocleh a prohlídka Dubaje) - Adelaide a Auckland - Varšava (s mezipřistáním v Dubaji); vnitřní přelety: Adelaide - Alice Springs, Ayers Rock - Sydney - Christchurch, Queenstown - Wellington; letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autobusem (dle programu), ubytování: 19 nocí (podle programu), stravování: snídaně, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, služby místních průvodců, spropitné pro řidiče, průvodce, nosiče zavazadel) - cca 630 USD/os. - povinný poplatek na místě (v hotovosti), večeře a nápoje k večeřím, fakultativní výlety, poplatky za veřejnou hromadnou dopravu, další osobní výdaje a poplatek za vyřízení víza do Austrálie a na Nový Zéland (částka je připočtena při rezervaci)


Název zájezdu v polském jazyce: Od A do Z
Kód zájezdu: AUZ
02.04. − 23.04.2021, 22 dní
173 297 Kč -27% 126 507 Kč
letecky (Varšava)
snídaně
Pobytové
Základní cena: pokoj standardní Ubytování: 2 lůžkový.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varš.. +
Základní cena: pokoj standardní

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Dubaj - nejoblíbenější hlavní město Spojených arabských emirátů o Adelaide a Alice Springs - nejkrásnější města Austrálie o Barossa - údolí vína o Kings Canyon - červený střed Austrálie o Ayers Rock - Uluru - posvátná hora Aboridžinců o Sydney - opera a přístavní most o Národní park Blue Mountains a Three Sisters o plavba po zátoce Botany Bay do Manly s krásnou pláží a historickými budovami o Nový Zéland - oba ostrovy o Národní park s Mount Cook - nejvyšší horou Nového Zélandu o Milford Sound - fjord u Tasmánského moře o Wellington - hlavní město Nového Zélandu oAuckland - největší město Nového Zélandu o horká Rotorua o Hobitín - setkání s hobity o Waitomo - hvězdná obloha v jeskyních


Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz ve Varšavě, u stanoviště CK. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Austrálie; mezipřistání v Dubaji. Přílet do Dubaje, celní a pasové odbavení. Transfer do 3* hotelu v okolí Dubaje. Ubytování a přenocování.


Den 2

Po snídani vystěhování a prohlídka Dubaje. Nejdřív se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Navštívíme slavné Dubajské muzeum, ukazující tempo rozvoje a proměny, jež zaznamenalo město po objevu ropných ložisek. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první blízkovýchodní zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Následně přejedeme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova ,,Palm Jumeirah" a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotel Burj Al Arab (slavnou plachetnici). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný ,,dubajskými Benátkami". Následně přejedeme do finanční čtvrti Dubaje a navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště a vodopádů s můstky. Náš den zakončíme ukázkou tančících fontán - proudů vody tryskajících do výšky až 70 m za zvuku hudby a hry světel. Večer transfer na mezinárodní letiště v Dubaji a odlet do Adelaide. (Trasa cca 100 km)  Den 3

Přelet do Adelaide, největšího města v jižní Austrálii. Po pasovém a vízovém odbavení transfer do hotelu, ubytování a přenocování. 


Den 4

Snídaně a prohlídka Adelaide - hlavního města Jižní Austrálie a jednoho z prvních měst v Austrálii, založených pro přistěhovalce z Evropy. Plán Adelaide byl navržen plukovníkem Lightem jako ideální město se širokými ulicemi a alejemi, lemovanými spoustou zeleně. V programu mimo jiné: Victoria Park, universita, budovy parlamentu, radnice. Následně procházka parkem podél řeky Torrens. Poté výjezd z města k nejznámější vinařské oblasti u protinožců - údolí Barrosa. Návštěva jedné z vináren spojená s prohlídkou a ochutnávkou. Další zastávkou bude Hanhdorf - město, které založili přistěhovalci z Německa, kde si až do dneška můžete vychutnat německé pivo nebo sníst ,,bratwurst". Na závěr dne přejedeme na městskou pláž Henley Beach - kde si vypijeme kávu nebo sklenku vína a zakončíme první den u protinožců. Návrat na přenocování do Adelaide. (Trasa cca 220 km) Den 5

Snídaně, vystěhování a odjezd na letiště. Přelet do Alice Springs - 30tisícové metropole ve středu Austrálie. Po příletu přejezd do místního Leteckého muzea na místě bývalého letiště. Následně přejezd do ,,School of the Air" speciální školy, kde se díky moderním technologiím mohou učit děti vzdálené více než 2 tisíce km od učitele! Poté pojedeme za město k hrobu Johna Flynna - tvůrce myšlenky ,,létajících lékařů", následně přejezd ke skalní soutěsce Simson's Gap - kde s trochou štěstí uvidíme malé skalní klokany, kteří zde žijí. Na závěr výjezd k vyhlídkovému místu nad městem - pohoří Anzac. Volný čas na promenádě Todda. Ubytování a přenocování v Alice Springs. (Trasa cca 20 km)


Den 6

Po snídani vystěhování a přejezd na prohlídku Alice Springs. Navštívíme starou stanici Telegraph, která je bodem vzniku města, následně stanici ,,létajících lékařů", kde uvidíme unikátní řešení poskytování zdravotnické služby v oblasti několikrát větší než je plocha České republiky. Následuje několikahodinový přejezd přes vnitrozemí do Kings Canyon silnicí vedoucí středem Austrálie, spojující Darwin s Adelaide. Bude příležitost setkat se s domorodými obyvateli, kteří zde žijí v izolaci od ,,zlého" světa. Odpoledne příjezd do Kings Canyon a čtyřhodinová procházka po okraji kaňonu v Národním parku Watarrka do rajské zahrady a kamenných skal, jež ukazují, že ,,červený střed Austrálie" byl kdysi mořským dnem (v případě vysokých teplot - možná procházka v časných ranních hodinách následující den). Přenocování v turistické základně v Kings Canyon (Trasa cca 450 km)  Den 7

Snídaně, vystěhování a výjezd k Ayers Rock - ,,červenému středu Austrálie". Cestou budeme míjet takzvaný ,,zapomenutý zázrak" - monolit Mt Conner. Po příjezdu do Yulara se vydáme na místo zvané Olgas, nebo v jazyce Aboridžinců Kata Tjuta, čili ,,mnoho hlav". Je to skupina 36 skalních monolitů, slepenců a pískovců tyčících se několik desítek metrů nad plání - jedno z posvátných míst domorodců. Uděláme si procházku roklí Walpa na západ slunce nad Uluru. Přenocování v turistické základně v okolí Ayers Rock. Čas na odpočinek, přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 8

Brzký budíček, odjezd kolem 5:00 hodiny ráno (bez snídaně) na východ slunce nad Uluru. Přejezd ve směru Ayers Rock, zastavíme u úpatí hory Uluru - jedné z nejznámějších přírodně-geologických atrakcí Austrálie. Uluru je jedním z největších skalních monolitů na světě: délka cca 3 km, šířka 2,5 km, obvod 9,4 km. Týčí se 348 m nad plochou, písečnou plání a ,,vrůstá" 6 km hluboko do země! Tento zvláštní tvar je vytvořen z usazené horniny - arkózy s charakteristickou červenou barvou. Procházka na úpatí skály, kde lze najít skalní kresby zdejších domorodců. Návštěva Kulturního centra Aboridžinců. Návrat do turistické základny na snídani, následně přejezd na letiště a přelet do Sydney. Ubytování v hotelu v okolí Sydney. (Trasa cca 50 km)


Den 9

Po snídani celodenní prohlídka Sydney: procházka do Hyde Parku, návštěva katedrály Panny Marie, válečného památníku sborů ANZAC Parade. Prohlídka: QVB (Queen Victoria Building) - sydneyského ,,Harrods" a vedle něj pomníku královny Viktorie, radnice a anglikánské katedrály. Dalším bodem programu bude přístavní čtvrť postavená u příležitosti olympijských her - Darling Harbour s mnoha restauracemi a kavárnami. Výjezd na vyhlídkovou věž Westfield Tower, kde budeme z výšky 250 m obdivovat panorama města (za příplatek cca 29 AUD/os.). Následně projdeme nejstarší ulicí Sydney - Macquarie Street. Během cesty uvidíme mimo jiné: Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Den zakončíme v Cirqular Quay nedaleko slavné opery (Opera House) a Harbour Bridge - majestátního mostu v centru města - vizitky Sydney. Přejezdy městskou hromadnou dopravou (za poplatek). Přenocování v okolí Sydney. (Trasa cca 10 km) Den 10

Po snídani se vydáme směrem k Sydney, k Olympijskému parku, kde v roce 2000 bojovali sportovci o olympijské medaile. Následně navštívíme místní park flóry a fauny, kde se lze setkat se symboly země:  klokany, koalami a dalšími zvířaty tohoto kontinentu. Na závěr přejezd do Národního parku Blue Mountains s malebnými údolími, vodopády a skalnatými útesy. Uvidíme hlavní atrakci regionu - skalní útvar Three Sisters. Večer návrat do hotelu v okolí Sydney, přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 11

Po snídani procházka botanickou zahradou do Circular Quay, odkud poplujeme výletní lodí kolem zátoky Botany Bay do Manly - čtvrti v Sydney, jež se nachází na otevřeném oceánu s krásnou pláží a historickými budovami. Město se rozprostírá kolem mnoha zátok - uvidíme jej z perspektivy moře. Relaxační koupel v oceánu a odpočinek na pláži. Volné odpoledne, které lze strávit odpočinkem nebo využít další atrakce, např.: návštěvu Australian Museum, návštěvu Galerie umění NSW nebo se projít po přístavu Darling Harbour. Večer odjezd na letiště a odlet do Christchurch na Novém Zélandu (možné mezipřistání). Celní a pasové odbavení, transfer do hotelu ve městě Christchurch, ubytování a přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 12

Po snídani prohlídka Christchurch. Uvidíme mimo jiné: Katedrální náměstí (Cathedral Square), anglikánskou a katolickou katedrálu a botanickou zahradu. Následně přejezd ve směru Arktické stanice, která je ,,vstupní branou" na ledový kontinent. Navštívíme Arktické výzkumné centrum, které nám umožní poznat blíže ledový kontinent, stejně jako ,,prožít" arktickou bouři. Po prohlídce přejezd do města Tekapo. Cestou uvidíme jednu z plání a všudypřítomné ovce. Po příjezdu k jezeru Tekapo, zastávka na vyhlídkovém místě, odkud uvidíme okouzlující krajinu nejvyšších hor v zemi - jižních Alp. Přenocování v Twizel. (Trasa cca 300 km)

 

Den 13

Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do Aoraki, která je ,,bránou" nejvyšší hory Nového Zélandu - Mount Cook (3724 m n. m.). Návštěva Národního parku Mt. Cook zapsaného na seznamu UNESCO. Pěší výlet v národním parku (za hezkého počasí). Snadná stezka nás zavede k vyhlídkovému místu pod ledovcem, odkud lze dobře vidět za hezkého počasí Mt. Cook, nejvyšší vrchol novozélandských Alp a celé země (v případě mlhy nebo deště bude program změněn - dřívější odjezd do Queenstownu). Následně přejezd do Twizel. Twizel je hlavním městem chovu lososů. Během další cesty budeme míjet ovocnářské městečko Cromwell. Přenocování v hotelu v okolí Queenstownu. (Trasa cca 350 km)

 

Den 14

Ráno snídaně a vystěhování z hotelu. Volný čas na procházku centrem městečka Queenstown, které se nachází u jezera Wakatipu a je známé díky extrémním sportům. Možnost plavby motorovým člunem po řece Shotover (za příplatek cca 165 NZD/os.; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože plavba motorovým člunem je rizikový sport). Poté výlet do Arrowtownu, městečka postaveného hledači zlata, které do dnešního dne vypadá jako z westernového filmu. Následně přejezd k mostu Kawarau Brigde Bungy, kolébce extrémního sportu ,,bungee jumpingu". Ti, kteří chtějí zažít adrenalin, mohou osobně vyzkoušet bungee jumping a skočit z tohoto světoznámého místa (za příplatek cca 205 NZD/os.; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože bungee jumping je rizikový sport). Následně přejezd do Te Anau. Přenocování v hotelu. (Trasa cca 210 km)

 

Den 15

Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd ve směru novozélandských fjordů. Cesta nás povede krásnou a divokou oblastí Jižního ostrova. Naším cílem je Milford Sound, nejznámější novozélandský fjord. Cestou k němu budeme zastavovat na nejkrásnějších vyhlídkových místech. Budeme projíždět neuvěřitelnými endemickými lesy až k Národnímu parku Fiordland. Cesta vede serpentinami přes vysoké hory. Tunelem se dostaneme na západní pobřeží, které je téměř bez jakékoliv známky lidské činnosti. Největší atrakcí toho dne bude plavba malou lodí po Milford Sound až do Tasmánského moře. Loď se bude plavit k vodopádům, z její paluby lze občas pozorovat zajímavé druhy ptáků a tuleně. Přejezd do hotelu ve městě Queenstown nebo Te Anau (v závislosti na čase odletu následující den), přenocování. (Trasa cca 300 km)


Den 16

Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd na letiště a přelet do Wellingtonu. Po příletu prohlídka hlavního města Nového Zélandu: vyhlídkové místo s nezapomenutelným výhledem na město - Victoria Peak, Parlamentní budovy, katedrála sv. Pavla a projdeme se městskou promenádou - Cuba Street. Následně přejezd do Palmerston North, ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 170 km)


Den 17

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Tongariro - v krajině, kterou uvidíme, bylo natáčeno mnoho scén k filmu ,,Pán prstenů", jenž zůstává nejslavnějším velvyslancem země. Následně přejezd k sopečnému jezeru Taupo. Pro zájemce možnost vyzkoušet bungee jumping (47 m, za příplatek cca 195 NZD/os.; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože bungee jumping je rizikový sport), který je extrémním národním sportem obyvatel země Kiwi. Den zakončíme v Rotorua - hlavním městě geotermálních jevů této země. Přenocování v hotelu v okolí Rotorua. (Trasa cca 370 km)  Den 18

Po snídani prohlídka města Rotorua - historických lázeňských budov. Uvidíme anglikánský kostel s prvky maorské architektury, který se nachází v centru vesnice Maorů a také dům setkávání maorských starších (zvenčí). Následně prohlídka termální oblasti Te Puia. Při troše štěstí budeme pozorovat erupci gejzíru Pohutu. V oblasti uvidíme také symbol Nového Zélandu - ptáka kiwi. Navštívíme kulturní institut, kde funguje místní pletařsko-košíkářská a řezbářská škola. Odpoledne přejezd k další termální oblasti Waimangu - procházka po nejmladším ekosystému na světě, obdivování ,,pánve", která je největším přírodním bazénem s vroucí vodou na světě. Na závěr plavba výletní lodí po jezeře. Večer volný čas na nákupy suvenýrů v mnoha obchodech na hlavní ulici města Fenton Street nebo možnost výjezdu na maorský večer do vesnice - v programu tradiční uvítání, návštěva vesnice, prohlídka zemní pece hangi, ukázka maorského tance a zpěvu. Na závěr večeře formou bufetu (za příplatek cca 135 NZD/os.). Přenocování v hotelu v okolí města Rotorua. (Trasa cca 50 km)

 

Den 19

Po snídani vystěhování z hotelu. Následně přejezd do Hobitína, na místo natáčení filmových trilogií ,,Pán prstenů" a ,,Hobit". Na vlastní oči uvidíme, jak vypadá slavná hobití vesnice. Následně přejezd k jeskyním Waitomo, kde žijí tisíce zářících larev novozélandských světlušek zavěšených na stropě jeskyní. Vypadají jako hvězdná obloha. Pokud bude správná hladina vody, přeplujeme lodí podzemní řeku. Večer příjezd do největšího města Nového Zélandu - Aucklandu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 20

Po snídani vystěhování z hotelu a návštěva vyhlídkové věže Sky Tower, odkud se z terasy ve výšce 186 m rozprostírá panoráma dosahující až 80 km (za poplatek cca 32 NZD/os.). Z terasy uvidíme, na jak úzkém průsmyku město leží. Následně přejezd velmi vkusnými čtvrtěmi města a jachtovými přístavy do Mission Bay. Poté se vydáme do Auckland Domain a navštívíme městské muzeum, které vlastní bohatou sbírku prezentující maorskou kulturu a vztahy s jinými kulturami z okruhu Melanésie, sahajícími až po Havaj. Muzeum také prezentuje flóru a faunu Nového Zélandu, stejně jako činy novozélandských vojáků. Přejezd na vyhlídkové místo na vyhaslé sopce - hoře Eden, odkud budeme obdivovat panorama města. Den zakončíme v historické čtvrti Aucklandu - Devonportu, odkud se vrátíme do centra města plavbou kolem zálivu. Návrat z přístavu do hotelu procházkou po hlavní ulici města - Queen Street. Odpoledne volný čas v centru města. Přenocování v hotelu v Aucklandu. (Trasa cca 150 km)


Den 21

Po snídani vystěhování a výjezd do okolí Aucklandu. Vydáme se na nejznámější pláž země - Piha, která se proslavila ve filmu režisérky Jane Campion - Piano. Vyšplháme se na Lví skálu, která se tyčí přímo nad pláží. Odvážní si mohou zaplavat v docela chladném oceánu. Následně přejezd na procházku okolním lesem ke krásnému vodopádu Kitekite Falls. Cestou uvidíme rostliny typické pro tento kraj - stříbrné kapradiny. Následně přejezd ke kolonii terejů v Muriwai a seznámení se s těmito krásnými a zajímavými ptáky, kteří cestou do Austrálie každoročně překonávají Tasmánskou úžinu (ptáci obývají kolonii od konce července do poloviny března). Po prohlídce přejezd na letiště a odlet do Polska s mezipřistáním v Dubaji. (Trasa cca 30 km)


Den 22

Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.


Upozornění k programu  

- Program je rámcový. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 

- Časy odletů/návratů se mohou změnit. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. 

- Platí absolutní zákaz dovozu čerstvých potravin na území Austrálie a Nového Zélandu.

- Do Austrálie lze dovézt maximálně 1 neotevřený a 1 otevřený balíček cigaret (celkem 25 kusů); na Nový Zéland můžete přivézt až 50 kusů cigaret (tzn. 2 neotevřená balení a 1 otevřené).

- Pokoje s možností přistýlky (3 os.) mají dvě postele pro 3 osoby. Hotely nemají třílůžkové pokoje se 3 samostatnými postelemi.

- Závaznou měnou v Austrálii je australský dolar (AUD), a na Novém Zélandu novozélandský dolar (NDZ) - platby za fakultativní výlety a náklady na místě jsou možné pouze v místní měně. Doporučujeme vyměnit měnu na místní již v České republice.

- Upozornění!!! Ve vánočních a novoročních termínech možnost dokoupení slavnostních večeří (za příplatek) na místě u průvodce. Podrobné informace uvedeme v listopadu 2020 na webové stránce R.pl.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Austrálie a z Nového Zélandu do Varšavy s mezipřistáními: Varšava - Dubaj (nocleh a prohlídka Dubaje) - Adelaide a Auckland - Varšava (s mezipřistáním v Dubaji); vnitřní přelety: Adelaide - Alice Springs, Ayers Rock - Sydney - Christchurch, Queenstown - Wellington; letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autobusem (dle programu), ubytování: 19 nocí (podle programu), stravování: snídaně, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, služby místních průvodců, spropitné pro řidiče, průvodce, nosiče zavazadel) - cca 630 USD/os. - povinný poplatek na místě (v hotovosti), večeře a nápoje k večeřím, fakultativní výlety, poplatky za veřejnou hromadnou dopravu, další osobní výdaje a poplatek za vyřízení víza do Austrálie a na Nový Zéland (částka je připočtena při rezervaci)


Název zájezdu v polském jazyce: Od A do Z
Kód zájezdu: AUZ

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Austrálie, Nový Zéland - Na druhé straně Země

Austrálie, Poznávací zájezdy
cena od 122 361 Kč 2 zájezdů
22.03. − 09.04.2021, 19 dní
167 617 Kč -27% 122 361 Kč
letecky (Varšava)
snídaně
Pobytové
Základní cena: pokoj standardní Ubytování: 2 lůžkový.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varš.. +
Základní cena: pokoj standardní

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Dubaj - orientální pozlátko o Sydney - opera a přístavní most o Národní park Blue Mountains s Three Sisters o Ayers Rock - Uluru - posvátná hora Aboridžinců o Cairns - Velký korálový útes a deštný prales o kiwi - z očí do očí s nelétavým ptákem o Rotorua - odtud je už blízko do pekla o Hobitín (Hobbiton) - setkání s hobity o Brisbane - hlavní město státu Queensland o Wellington - hlavní město Nového Zélandu - země na konci světa o Waitomo - hvězdná obloha v jeskyních


Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště CK. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Austrálie (přes Dubaj). Přílet do Dubaje, celní a pasové odbavení. Transfer do 3* hotelu v okolí Dubaje. Ubytování a přenocování.


Den 2

Po snídani vystěhování a prohlídka Dubaje. Nejdřív se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Navštívíme slavné Dubajské muzeum, ukazující tempo rozvoje a proměny, jež zaznamenalo město po objevu ropných ložisek. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první blízkovýchodní zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Následně přejedeme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova ,,Palm Jumeirah" a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotel Burj Al Arab (slavnou plachetnici). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný ,,dubajskými Benátkami". Následně přejedeme do finanční čtvrti Dubaje a navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště a vodopádů s můstky. Náš den zakončíme ukázkou tančících fontán - proudů vody tryskajících do výšky až 70 m za zvuku hudby a hry světel. Večer transfer na mezinárodní letiště v Dubaji a odlet do Sydney. (Trasa cca 100 km) Den 3

Přelet do Sydney, největšího města v Austrálii. Po pasovém a vízovém odbavení transfer do hotelu, ubytování a přenocování.


Den 4

Po snídani celodenní prohlídka Sydney: procházka do Hyde Parku, návštěva katedrály Panny Marie, válečného památníku sborů ANZAC Parade. Prohlídka: QVB (Queen Victoria Building) - sydneyského ,,Harrods" a vedle něj pomníku královny Viktorie, radnice a anglikánské katedrály. Dalším bodem programu bude přístavní čtvrť vybudovaná u příležitosti olympijských her - Darling Harbour s mnoha kavárnami a restauracemi. Výjezd na vyhlídkovou věž Westfield Tower, kde budeme z výšky 250 m obdivovat panorama města (za příplatek cca 29 AUD/os.). Následně projdeme nejstarší ulicí Sydney - Macquarie Street. Během cesty uvidíme mimo jiné: Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Den zakončíme v Cirqular Quay nedaleko slavné opery (Opera House) a Harbour Bridge - majestátního mostu v centru města - vizitky Sydney. Fotografie s pozadím nejznámějších staveb světa, bude cenným suvenýrem z cesty! Přejezdy městskou hromadnou dopravou (za poplatek). Přenocování v Sydney. (Trasa cca 10 km)


Den 5

Po snídani se vydáme směrem k Sydney, kde uvidíme Olympijský park z roku 2000, který z části projektoval Polák - Edmund Obiała. Následně navštívíme Australský park flóry a fauny, kde se můžeme setkat tváří v tvář s klokany, koalami a dalšími zvířaty tohoto kontinentu. Na závěr dojezd do Národního parku Blue Mountains s malebnými údolími, vodopády a skalnatými útesy. Uvidíme hlavní atrakci regionu - skalní útvar zvaný Three Sisters. Večer návrat do hotelu v Sydney na odpočinek a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 6

Po snídani procházka botanickou zahradou do Circular Quay, odkud poplujeme výletní lodí kolem zátoky Botany Bay do Manly - čtvrti v Sydney, jež se nachází na otevřeném oceánu s krásnou pláží a historickými budovami. Město se rozprostírá kolem mnoha zátok - uvidíme jej z perspektivy moře. Relaxační koupel v oceánu a odpočinek na pláži. Volné odpoledne, které lze strávit odpočinkem nebo využít další atrakce, např.: návštěvu Australian Museum, návštěvu Galerie umění NSW nebo se projít po přístavu Darling Harbour. Přenocování v Sydney. (Trasa cca 50 km)

 

Den 7

Po snídani transfer na letiště v Sydney a přelet do Ayers Rock - červeného středu Austrálie. Po příletu ubytování. Následně přejezd cca 50 km na místo zvané Olgas, nebo v jazyce Aboridžinců Kata Tjuta. Je to skupina 36 skalních monolitů - jedno z posvátných míst domorodců. V jejich jazyce Kata Tjuta znamená ,,mnoho hlav". Celý komplex se tyčí několik desítek metrů nad plání. Tvoří ho slepence a pískovce načervenalé barvy. Specifické vzdušné proudy podél vertikálních, hlubokých trhlin vytvořily jedinečné skalní útvary, přirovnávané k ženským tvarům. Projdeme se roklí Walpa a večer budeme obdivovat zapadající slunce s mnoha barvami, které se odrážejí od Uluru. Návrat na přenocování v turistické základně v okolí Ayers Rock. Čas na odpočinek, přenocování. (Trasa cca 130 km)


Den 8

Brzký budíček, odjezd kolem 5:00 hodiny ráno (bez snídaně) na východ slunce nad Uluru. Přejezd ve směru Ayers Rock, pod horu Uluru - jednu z nejznámějších přírodně-geologických atrakcí Austrálie a zároveň posvátnou horu Aboridžinců. Uluru je jedním z největších skalních monolitů na světě: délka cca 3 km, šířka 2,5 km, obvod 9,4 km. Týčí se 348 m nad plochou, písečnou plání a ,,vrůstá" 6 km hluboko do země! Tento zvláštní tvar je vytvořen z usazené horniny - arkózy s charakteristickou červenou barvou, silně měnící odstín pod různou intenzitou světla. Procházka na úpatí útesů, kde lze najít skalní kresby zdejších domorodců. Návštěva Kulturního centra Aboridžinců a v něm legendy, zvyky a umění místních obyvatel. Návrat do turistické základny na snídani. Následně přejezd na letiště a přelet do Cairns v Queenslandu - města ležícího v severovýchodní části kontinentu. Tropické klima a Velký korálový útes, který je nejbohatší na světě, nám umožní vzrušující odpočinek. Ubytování v hotelu, večerní procházka ulicemi Cairns. (Trasa cca 70 km)


Den 9

Po snídani volný čas na opalování v Cairns. Pro zájemce celodenní výlet do deštného pralesa v okolí Cairns (za příplatek cca 183 AUD/os.). Den začneme v centru Aboridžinské kultury Tjapukai, kde se dozvíte o historii a kultuře domorodých Australanů. Uvidíme ukázky tanců, jídla a léků z buše, možnost hodu oštěpem a bumerangem. Následně přejezd do Kurandy - bývalé hornické osady se zachovalou původní zástavbou, stejně jako s obchody a bazarem se suvenýry. Dostaneme se tam nejdelší lanovkou na světě (Skyrail). Během cesty zastávky na procházku deštným pralesem a pozorování vodopádů Barron Falls. Návrat do Cairns v pozdních odpoledních hodinách historickým vlakem (Kuranda Scenic Railway), který jezdí po trati zavěšené na skalní římse, odkud uvidíme deštný prales a plantáže cukrové třtiny. Na konci trasy vlakem odjezd autobusem mimo Cairns na Kewarra Beach, kde na otevřeném prostoru žije velká populace klokanů. Bude možnost pozorovat ,,naživo" australský symbol. Přenocování v hotelu v Cairns. (Trasa cca 40 km) 


Den 10

Po snídani volný čas nebo možnost účasti na fakultativních výletech. Celodenní výlet k Velkému bariérovému útesu (za příplatek cca 195 AUD/os.), který se řadí mezi největší divy světa! Je v Austrálii turistickou atrakcí číslo 1. Lodí poplujeme mezi množstvím barevných ryb a pestrobarevných korálových formací. Lze se zde setkat také s mořskými želvami. Možnost potápění s kyslíkovou bombou nebo šnorchlem a maskou (potápěčská výstroj k pronájmu na lodi - za poplatek, k šnorchlování - zdarma; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport). Během plavby oběd na palubě lodi. Pro ty, kteří se nebudou chtít potápět, alternativně výlet na Green Island a možnost odpočinku na písečné pláži korálového ostrova (v balíčku s obědem a plavbou lodí s proskleným dnem nebo vybavením k šnorchlování - za poplatek cca 146 AUD/os.). Další možností je výlet městským autobusem mimo město na pláž (cca 20 AUD/os.) a volný čas. Návrat do hotelu v Cairns v pozdních odpoledních hodinách, přenocování.


Den 11

Po snídani vystěhování a odlet do Wellingtonu na Novém Zélandu (s mezipřistáním v Brisbane). Návštěva Brisbane - hlavního města státu Queensland, který se nachází u meandrující řeky stejného jména. Uvidíme: botanickou zahradu, univerzitu a státní parlament. Během procházky uvidíme také radnici a promenádu Queen Street. Výjezd na vyhlídkové místo Mount Coot-tha. Večer transfer na letiště v Brisbane a přelet do Wellingtonu. Celní a pasové odbavení, transfer do hotelu ve městě Wellington, ubytování a přenocování. (Trasa cca 20 km)


Den 12

Po pozdní snídani prohlídka hlavního města Nového Zélandu: vyhlídkové místo nad městem - Victoria Peak, Parlamentní budovy, katedrála sv. Pavla, procházka městskou promenádou - Cuba Street. Následně přejezd do Palmerston North, ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 170 km)


Den 13

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Tongariro - v krajině, kterou uvidíme, bylo natáčeno mnoho scén k filmu ,,Pán prstenů", jenž zůstává nejslavnějším velvyslancem země. Následně přejezd k sopečnému jezeru Taupo. Pro zájemce možnost vyzkoušet bungee jumping (47 m, za příplatek cca 195 NZD/os.; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože bungee jumping je rizikový sport), který je extrémním národním sportem obyvatel země Kiwi. Den zakončíme v Rotorua - hlavním městě geotermálních jevů této země. Přenocování v hotelu v Rotorua. (Trasa cca 370 km)

 

Den 14

Po snídani prohlídka okolí Rotorua - ráno termální oblast Wai-O-tapu - ve které se nachází mnoho bahenních jezer, ďábelských hlubin s vroucí vodou a výpary dráždícími nos, stejně jako mnoho barevných jezer a skal. Budeme mít možnost pozorovat erupci gejzíru Lady Knox. V poledne přejezd k další termální oblasti Waimangu - procházka po nejmladším ekosystému na zemi, obdivování ,,pánve", která je největším přírodním bazénem s vroucí vodou na světě. Na závěr plavba výletní lodí po jezeře. Po návratu do města návštěva další termální oblasti - Te Puia. Při troše štěstí budeme pozorovat erupci gejzíru Pohutu. V oblasti uvidíme také symbol Nového Zélandu, ptáka Kiwi žijícího v zajetí ve speciálním ,,domě". Navštívíme kulturní institut, kde funguje místní pletařsko-košíkářská a řezbářská škola. Návrat do hotelu v Rotorua, přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 15

Snídaně, dopoledne volný čas na nákupy nebo na procházku po městě. Pro zájemce fakultativní výlet - rafting na řece Kaituna (za poplatek cca 109 NZD/os.; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože rafting je rizikový sport) - doporučujeme rafting po kaskádách řeky a 7metrovém vodopádu. Odpoledne prohlídka města: historická budova lázní, anglikánský kostel s prvky maorské architektury, který se nachází v centru vesnice Maorů. Uvidíme také dům k setkávání starších Maorů (pouze zvenčí). Výjezd mimo město, abychom mohli obdivovat kapradinový les a sekvoje. Večer volný čas na nákupy suvenýrů v mnoha obchodech na hlavní ulici města Fenton Street nebo možnost výjezdu na maorský večer do vesnice - v programu tradiční uvítání, návštěva vesnice, prohlídka zemní pece hangi, ukázka maorského tance a zpěvu. Na závěr večeře formou bufetu (za poplatek cca 135 NZD/os.). Přenocování v Rotorua. (Trasa cca 30 km)


Den 16

Po snídani vystěhování z hotelu. Následně přejezd do Hobitína, na místo natáčení filmových trilogií ,,Pán prstenů" a ,,Hobit". Na vlastní oči uvidíme, jak vypadá slavná hobití vesnice. Následně přejezd k jeskyním Waitomo, kde žijí tisíce zářících larev novozélandských světlušek zavěšených na stropě jeskyní. Vypadají jako hvězdná obloha. Pokud bude správná hladina vody, přeplujeme lodí podzemní řeku. Večer příjezd do největšího města Nového Zélandu - Aucklandu a ubytování v hotelu. (Trasa cca 350 km)

 

Den 17

Po snídani návštěva vyhlídkové věže Sky Tower, odkud se z terasy ve výšce 186 m rozprostírá panoráma dosahující až 80 km (za poplatek cca 32 NZD/os.). Z terasy uvidíme, na jak úzkém průsmyku město leží. Následně přejezd do Mission Bay přes velmi elegantní městské čtvrti a jachtové přístavy. Poté se vydáme do Auckland Domain a navštívíme městské muzeum, které vlastní bohatou sbírku prezentující maorskou kulturu a vztahy s jinými kulturami z okruhu Melanésie, sahajícími až po Havaj. Muzeum také prezentuje flóru a faunu Nového Zélandu, stejně jako vojenské činy novozélandských vojáků. Přejezd na vyhlídkové místo na vyhaslé sopce - hoře Eden, odkud budeme obdivovat panorama města. Den zakončíme v historické čtvrti Auckland - Devonport, odkud se vrátíme do centra města lodí po zálivu. Návrat z přístavu do hotelu procházkou po hlavní ulici města - Queen Street. Odpoledne volný čas v centru města. Přenocování v hotelu v Aucklandu. (Trasa cca 150 km) Den 18

Výjezd do okolí Aucklandu. Vydáme se na nejznámější pláž země - Piha, která se proslavila ve filmu režisérky Jane Campion - Piano. Vyšplháme se na Lví skálu, která se tyčí přímo nad pláží. Odvážní si mohou zaplavat v docela chladném oceánu. Následně přejezd na procházku okolním lesem ke krásnému vodopádu Kitekite Falls. Cestou uvidíme rostliny typické pro tento kraj - stříbrné kapradiny. Následně přejezd ke kolonii terejů v Muriwai a seznámení se s těmito krásnými a zajímavými ptáky, kteří cestou do Austrálie každoročně překonávají Tasmánskou úžinu (ptáci obývají kolonii od konce července do poloviny března). Po prohlídce přejezd na letiště a odlet do Polska s mezipřistáním v Dubaji. (Trasa cca 30 km)


Den 19

Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.

 

Upozornění k programu 

- Program je rámcový. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.

- Platí absolutní zákaz dovozu čerstvých potravin na území Austrálie a Nového Zélandu.

- Do Austrálie lze dovézt maximálně 1 neotevřený a 1 otevřený balíček cigaret (celkem 25 kusů); na Nový Zéland můžete přivézt až 50 kusů cigaret (tzn. 2 neotevřená balení a 1 otevřené).

- Pokoje s možností přistýlky (3 os.) mají dvě postele pro 3 osoby. Hotely nemají třílůžkové pokoje se 3 samostatnými postelemi.

- Závaznou měnou v Austrálii je australský dolar (AUD), a na Novém Zélandu novozélandský dolar (NDZ) - platby za fakultativní výlety a náklady na místě jsou možné pouze v místní měně. Doporučujeme vyměnit měnu na místní již v České republice.

- Upozornění!!! Ve vánočních a novoročních termínech možnost dokoupení slavnostních večeří (za příplatek) na místě u průvodce. Podrobné informace uvedeme v listopadu 2020 na webové stránce R.pl.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Austrálie a z Nového Zélandu do Varšavy s mezipřistáními: Varšava - Dubaj (nocleh a prohlídka Dubaje) - Sydney a Auckland - Varšava (s mezipřistáním v Dubaji), vnitřní přelety na trasách: Sydney - Ayers Rock - Cairns - Brisbane - Wellington, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autobusem (dle programu), ubytování: 16 nocí (podle programu), stravování: snídaně, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, služby místních průvodců, spropitné pro řidiče, průvodce, nosiče zavazadel) - cca 510 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci na místě, večeře a nápoje k večeřím, fakultativní výlety, poplatky za veřejnou hromadnou dopravu, další osobní výdaje a poplatek za vyřízení víza do Austrálie a na Nový Zéland (částka je připočtena při rezervaci).


Název zájezdu v polském jazyce: Po drugiej stronie Ziemi
Kód zájezdu: AUN
01.04. − 19.04.2021, 19 dní
167 863 Kč -27% 122 540 Kč
letecky (Varšava)
snídaně
Pobytové
Základní cena: pokoj standardní Ubytování: 2 lůžkový.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varš.. +
Základní cena: pokoj standardní

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Dubaj - orientální pozlátko o Sydney - opera a přístavní most o Národní park Blue Mountains s Three Sisters o Ayers Rock - Uluru - posvátná hora Aboridžinců o Cairns - Velký korálový útes a deštný prales o kiwi - z očí do očí s nelétavým ptákem o Rotorua - odtud je už blízko do pekla o Hobitín (Hobbiton) - setkání s hobity o Brisbane - hlavní město státu Queensland o Wellington - hlavní město Nového Zélandu - země na konci světa o Waitomo - hvězdná obloha v jeskyních


Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště CK. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Austrálie (přes Dubaj). Přílet do Dubaje, celní a pasové odbavení. Transfer do 3* hotelu v okolí Dubaje. Ubytování a přenocování.


Den 2

Po snídani vystěhování a prohlídka Dubaje. Nejdřív se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Navštívíme slavné Dubajské muzeum, ukazující tempo rozvoje a proměny, jež zaznamenalo město po objevu ropných ložisek. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první blízkovýchodní zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Následně přejedeme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova ,,Palm Jumeirah" a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotel Burj Al Arab (slavnou plachetnici). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný ,,dubajskými Benátkami". Následně přejedeme do finanční čtvrti Dubaje a navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště a vodopádů s můstky. Náš den zakončíme ukázkou tančících fontán - proudů vody tryskajících do výšky až 70 m za zvuku hudby a hry světel. Večer transfer na mezinárodní letiště v Dubaji a odlet do Sydney. (Trasa cca 100 km) Den 3

Přelet do Sydney, největšího města v Austrálii. Po pasovém a vízovém odbavení transfer do hotelu, ubytování a přenocování.


Den 4

Po snídani celodenní prohlídka Sydney: procházka do Hyde Parku, návštěva katedrály Panny Marie, válečného památníku sborů ANZAC Parade. Prohlídka: QVB (Queen Victoria Building) - sydneyského ,,Harrods" a vedle něj pomníku královny Viktorie, radnice a anglikánské katedrály. Dalším bodem programu bude přístavní čtvrť vybudovaná u příležitosti olympijských her - Darling Harbour s mnoha kavárnami a restauracemi. Výjezd na vyhlídkovou věž Westfield Tower, kde budeme z výšky 250 m obdivovat panorama města (za příplatek cca 29 AUD/os.). Následně projdeme nejstarší ulicí Sydney - Macquarie Street. Během cesty uvidíme mimo jiné: Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Den zakončíme v Cirqular Quay nedaleko slavné opery (Opera House) a Harbour Bridge - majestátního mostu v centru města - vizitky Sydney. Fotografie s pozadím nejznámějších staveb světa, bude cenným suvenýrem z cesty! Přejezdy městskou hromadnou dopravou (za poplatek). Přenocování v Sydney. (Trasa cca 10 km)


Den 5

Po snídani se vydáme směrem k Sydney, kde uvidíme Olympijský park z roku 2000, který z části projektoval Polák - Edmund Obiała. Následně navštívíme Australský park flóry a fauny, kde se můžeme setkat tváří v tvář s klokany, koalami a dalšími zvířaty tohoto kontinentu. Na závěr dojezd do Národního parku Blue Mountains s malebnými údolími, vodopády a skalnatými útesy. Uvidíme hlavní atrakci regionu - skalní útvar zvaný Three Sisters. Večer návrat do hotelu v Sydney na odpočinek a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 6

Po snídani procházka botanickou zahradou do Circular Quay, odkud poplujeme výletní lodí kolem zátoky Botany Bay do Manly - čtvrti v Sydney, jež se nachází na otevřeném oceánu s krásnou pláží a historickými budovami. Město se rozprostírá kolem mnoha zátok - uvidíme jej z perspektivy moře. Relaxační koupel v oceánu a odpočinek na pláži. Volné odpoledne, které lze strávit odpočinkem nebo využít další atrakce, např.: návštěvu Australian Museum, návštěvu Galerie umění NSW nebo se projít po přístavu Darling Harbour. Přenocování v Sydney. (Trasa cca 50 km)

 

Den 7

Po snídani transfer na letiště v Sydney a přelet do Ayers Rock - červeného středu Austrálie. Po příletu ubytování. Následně přejezd cca 50 km na místo zvané Olgas, nebo v jazyce Aboridžinců Kata Tjuta. Je to skupina 36 skalních monolitů - jedno z posvátných míst domorodců. V jejich jazyce Kata Tjuta znamená ,,mnoho hlav". Celý komplex se tyčí několik desítek metrů nad plání. Tvoří ho slepence a pískovce načervenalé barvy. Specifické vzdušné proudy podél vertikálních, hlubokých trhlin vytvořily jedinečné skalní útvary, přirovnávané k ženským tvarům. Projdeme se roklí Walpa a večer budeme obdivovat zapadající slunce s mnoha barvami, které se odrážejí od Uluru. Návrat na přenocování v turistické základně v okolí Ayers Rock. Čas na odpočinek, přenocování. (Trasa cca 130 km)


Den 8

Brzký budíček, odjezd kolem 5:00 hodiny ráno (bez snídaně) na východ slunce nad Uluru. Přejezd ve směru Ayers Rock, pod horu Uluru - jednu z nejznámějších přírodně-geologických atrakcí Austrálie a zároveň posvátnou horu Aboridžinců. Uluru je jedním z největších skalních monolitů na světě: délka cca 3 km, šířka 2,5 km, obvod 9,4 km. Týčí se 348 m nad plochou, písečnou plání a ,,vrůstá" 6 km hluboko do země! Tento zvláštní tvar je vytvořen z usazené horniny - arkózy s charakteristickou červenou barvou, silně měnící odstín pod různou intenzitou světla. Procházka na úpatí útesů, kde lze najít skalní kresby zdejších domorodců. Návštěva Kulturního centra Aboridžinců a v něm legendy, zvyky a umění místních obyvatel. Návrat do turistické základny na snídani. Následně přejezd na letiště a přelet do Cairns v Queenslandu - města ležícího v severovýchodní části kontinentu. Tropické klima a Velký korálový útes, který je nejbohatší na světě, nám umožní vzrušující odpočinek. Ubytování v hotelu, večerní procházka ulicemi Cairns. (Trasa cca 70 km)


Den 9

Po snídani volný čas na opalování v Cairns. Pro zájemce celodenní výlet do deštného pralesa v okolí Cairns (za příplatek cca 183 AUD/os.). Den začneme v centru Aboridžinské kultury Tjapukai, kde se dozvíte o historii a kultuře domorodých Australanů. Uvidíme ukázky tanců, jídla a léků z buše, možnost hodu oštěpem a bumerangem. Následně přejezd do Kurandy - bývalé hornické osady se zachovalou původní zástavbou, stejně jako s obchody a bazarem se suvenýry. Dostaneme se tam nejdelší lanovkou na světě (Skyrail). Během cesty zastávky na procházku deštným pralesem a pozorování vodopádů Barron Falls. Návrat do Cairns v pozdních odpoledních hodinách historickým vlakem (Kuranda Scenic Railway), který jezdí po trati zavěšené na skalní římse, odkud uvidíme deštný prales a plantáže cukrové třtiny. Na konci trasy vlakem odjezd autobusem mimo Cairns na Kewarra Beach, kde na otevřeném prostoru žije velká populace klokanů. Bude možnost pozorovat ,,naživo" australský symbol. Přenocování v hotelu v Cairns. (Trasa cca 40 km) 


Den 10

Po snídani volný čas nebo možnost účasti na fakultativních výletech. Celodenní výlet k Velkému bariérovému útesu (za příplatek cca 195 AUD/os.), který se řadí mezi největší divy světa! Je v Austrálii turistickou atrakcí číslo 1. Lodí poplujeme mezi množstvím barevných ryb a pestrobarevných korálových formací. Lze se zde setkat také s mořskými želvami. Možnost potápění s kyslíkovou bombou nebo šnorchlem a maskou (potápěčská výstroj k pronájmu na lodi - za poplatek, k šnorchlování - zdarma; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport). Během plavby oběd na palubě lodi. Pro ty, kteří se nebudou chtít potápět, alternativně výlet na Green Island a možnost odpočinku na písečné pláži korálového ostrova (v balíčku s obědem a plavbou lodí s proskleným dnem nebo vybavením k šnorchlování - za poplatek cca 146 AUD/os.). Další možností je výlet městským autobusem mimo město na pláž (cca 20 AUD/os.) a volný čas. Návrat do hotelu v Cairns v pozdních odpoledních hodinách, přenocování.


Den 11

Po snídani vystěhování a odlet do Wellingtonu na Novém Zélandu (s mezipřistáním v Brisbane). Návštěva Brisbane - hlavního města státu Queensland, který se nachází u meandrující řeky stejného jména. Uvidíme: botanickou zahradu, univerzitu a státní parlament. Během procházky uvidíme také radnici a promenádu Queen Street. Výjezd na vyhlídkové místo Mount Coot-tha. Večer transfer na letiště v Brisbane a přelet do Wellingtonu. Celní a pasové odbavení, transfer do hotelu ve městě Wellington, ubytování a přenocování. (Trasa cca 20 km)


Den 12

Po pozdní snídani prohlídka hlavního města Nového Zélandu: vyhlídkové místo nad městem - Victoria Peak, Parlamentní budovy, katedrála sv. Pavla, procházka městskou promenádou - Cuba Street. Následně přejezd do Palmerston North, ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 170 km)


Den 13

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Tongariro - v krajině, kterou uvidíme, bylo natáčeno mnoho scén k filmu ,,Pán prstenů", jenž zůstává nejslavnějším velvyslancem země. Následně přejezd k sopečnému jezeru Taupo. Pro zájemce možnost vyzkoušet bungee jumping (47 m, za příplatek cca 195 NZD/os.; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože bungee jumping je rizikový sport), který je extrémním národním sportem obyvatel země Kiwi. Den zakončíme v Rotorua - hlavním městě geotermálních jevů této země. Přenocování v hotelu v Rotorua. (Trasa cca 370 km)

 

Den 14

Po snídani prohlídka okolí Rotorua - ráno termální oblast Wai-O-tapu - ve které se nachází mnoho bahenních jezer, ďábelských hlubin s vroucí vodou a výpary dráždícími nos, stejně jako mnoho barevných jezer a skal. Budeme mít možnost pozorovat erupci gejzíru Lady Knox. V poledne přejezd k další termální oblasti Waimangu - procházka po nejmladším ekosystému na zemi, obdivování ,,pánve", která je největším přírodním bazénem s vroucí vodou na světě. Na závěr plavba výletní lodí po jezeře. Po návratu do města návštěva další termální oblasti - Te Puia. Při troše štěstí budeme pozorovat erupci gejzíru Pohutu. V oblasti uvidíme také symbol Nového Zélandu, ptáka Kiwi žijícího v zajetí ve speciálním ,,domě". Navštívíme kulturní institut, kde funguje místní pletařsko-košíkářská a řezbářská škola. Návrat do hotelu v Rotorua, přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 15

Snídaně, dopoledne volný čas na nákupy nebo na procházku po městě. Pro zájemce fakultativní výlet - rafting na řece Kaituna (za poplatek cca 109 NZD/os.; doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože rafting je rizikový sport) - doporučujeme rafting po kaskádách řeky a 7metrovém vodopádu. Odpoledne prohlídka města: historická budova lázní, anglikánský kostel s prvky maorské architektury, který se nachází v centru vesnice Maorů. Uvidíme také dům k setkávání starších Maorů (pouze zvenčí). Výjezd mimo město, abychom mohli obdivovat kapradinový les a sekvoje. Večer volný čas na nákupy suvenýrů v mnoha obchodech na hlavní ulici města Fenton Street nebo možnost výjezdu na maorský večer do vesnice - v programu tradiční uvítání, návštěva vesnice, prohlídka zemní pece hangi, ukázka maorského tance a zpěvu. Na závěr večeře formou bufetu (za poplatek cca 135 NZD/os.). Přenocování v Rotorua. (Trasa cca 30 km)


Den 16

Po snídani vystěhování z hotelu. Následně přejezd do Hobitína, na místo natáčení filmových trilogií ,,Pán prstenů" a ,,Hobit". Na vlastní oči uvidíme, jak vypadá slavná hobití vesnice. Následně přejezd k jeskyním Waitomo, kde žijí tisíce zářících larev novozélandských světlušek zavěšených na stropě jeskyní. Vypadají jako hvězdná obloha. Pokud bude správná hladina vody, přeplujeme lodí podzemní řeku. Večer příjezd do největšího města Nového Zélandu - Aucklandu a ubytování v hotelu. (Trasa cca 350 km)

 

Den 17

Po snídani návštěva vyhlídkové věže Sky Tower, odkud se z terasy ve výšce 186 m rozprostírá panoráma dosahující až 80 km (za poplatek cca 32 NZD/os.). Z terasy uvidíme, na jak úzkém průsmyku město leží. Následně přejezd do Mission Bay přes velmi elegantní městské čtvrti a jachtové přístavy. Poté se vydáme do Auckland Domain a navštívíme městské muzeum, které vlastní bohatou sbírku prezentující maorskou kulturu a vztahy s jinými kulturami z okruhu Melanésie, sahajícími až po Havaj. Muzeum také prezentuje flóru a faunu Nového Zélandu, stejně jako vojenské činy novozélandských vojáků. Přejezd na vyhlídkové místo na vyhaslé sopce - hoře Eden, odkud budeme obdivovat panorama města. Den zakončíme v historické čtvrti Auckland - Devonport, odkud se vrátíme do centra města lodí po zálivu. Návrat z přístavu do hotelu procházkou po hlavní ulici města - Queen Street. Odpoledne volný čas v centru města. Přenocování v hotelu v Aucklandu. (Trasa cca 150 km) Den 18

Výjezd do okolí Aucklandu. Vydáme se na nejznámější pláž země - Piha, která se proslavila ve filmu režisérky Jane Campion - Piano. Vyšplháme se na Lví skálu, která se tyčí přímo nad pláží. Odvážní si mohou zaplavat v docela chladném oceánu. Následně přejezd na procházku okolním lesem ke krásnému vodopádu Kitekite Falls. Cestou uvidíme rostliny typické pro tento kraj - stříbrné kapradiny. Následně přejezd ke kolonii terejů v Muriwai a seznámení se s těmito krásnými a zajímavými ptáky, kteří cestou do Austrálie každoročně překonávají Tasmánskou úžinu (ptáci obývají kolonii od konce července do poloviny března). Po prohlídce přejezd na letiště a odlet do Polska s mezipřistáním v Dubaji. (Trasa cca 30 km)


Den 19

Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.

 

Upozornění k programu 

- Program je rámcový. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.

- Platí absolutní zákaz dovozu čerstvých potravin na území Austrálie a Nového Zélandu.

- Do Austrálie lze dovézt maximálně 1 neotevřený a 1 otevřený balíček cigaret (celkem 25 kusů); na Nový Zéland můžete přivézt až 50 kusů cigaret (tzn. 2 neotevřená balení a 1 otevřené).

- Pokoje s možností přistýlky (3 os.) mají dvě postele pro 3 osoby. Hotely nemají třílůžkové pokoje se 3 samostatnými postelemi.

- Závaznou měnou v Austrálii je australský dolar (AUD), a na Novém Zélandu novozélandský dolar (NDZ) - platby za fakultativní výlety a náklady na místě jsou možné pouze v místní měně. Doporučujeme vyměnit měnu na místní již v České republice.

- Upozornění!!! Ve vánočních a novoročních termínech možnost dokoupení slavnostních večeří (za příplatek) na místě u průvodce. Podrobné informace uvedeme v listopadu 2020 na webové stránce R.pl.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Austrálie a z Nového Zélandu do Varšavy s mezipřistáními: Varšava - Dubaj (nocleh a prohlídka Dubaje) - Sydney a Auckland - Varšava (s mezipřistáním v Dubaji), vnitřní přelety na trasách: Sydney - Ayers Rock - Cairns - Brisbane - Wellington, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autobusem (dle programu), ubytování: 16 nocí (podle programu), stravování: snídaně, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, služby místních průvodců, spropitné pro řidiče, průvodce, nosiče zavazadel) - cca 510 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci na místě, večeře a nápoje k večeřím, fakultativní výlety, poplatky za veřejnou hromadnou dopravu, další osobní výdaje a poplatek za vyřízení víza do Austrálie a na Nový Zéland (částka je připočtena při rezervaci).


Název zájezdu v polském jazyce: Po drugiej stronie Ziemi
Kód zájezdu: AUN

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 154 690 Kč 1 zájezdů
30.04. − 23.05.2021, 24 dní
162 831 Kč -5% 154 690 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1.-3. den: Ob.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1.-3. den:
Oblet poloviny zeměkoule z Evropy přes Asii na Nový Zéland. Auckland - největší město Nového Zélandu i celého jižního Pacifiku, vyrostlé na 60 kráterech.

4.-8. den:
Poloostrov Coromandel: rozeklané mořské útesy, liduprázdné kaňony řek, přepychové pláže. Impozantní pobřežní jeskyně Katedrála, termální pláž s bazénky, kde horká voda prochází pískem. Matamata a okolí - kulisy Hobitína a Kraje (Pán prstenů). Rotorua: gejzíry, termální vodopád, bahenní sopky. Maorská ves Te Wairoa - novozélandské Pompeje, sopečná jezera. Měsíční krátery, divoké peřeje Huka na řece Waikato. Jezero Taupo, největší v Oceánii. N.P. Tongariro: ,,nejkrásnější jednodenní trek na světě" pod sopkou Ngauruhoe s fantastickými výhledy na zasněžené štíty, lávové pouště a jezera. Hora Osudu z Pána prstenů - z Hobitína do Mordoru za 3 dny! Krasové jeskyně Waitomo se světélkujícími červy. Scénická Marokopa Road: skalní brána, jeskyně, vodopády. Návrat do Aucklandu. Přelet na Tongu.

9.-12. den:
Největší ostrov království Tonga - Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa (Místo Lásky): královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši? Tonžské národní centrum s muzeem historie ostrovů. Okruh po ostrově. Stromy obalené ,,létajícími liškami" - posvátnými obřími netopýry kaloni, Mu´a: ruiny královských hrobek. Ha´amonga: ,,pacifický Stonehenge", Maui Trilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s bazénky na koupání. Gejzíry mořské vody v Mapu´a Vaca Blowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek na Pláži lásky s tanečky, pečeným prasetem, obřadem přípravy opojné kavy a její společenská konzumace. Celodenní výlet lodí na rajský ostrůvek Fafa: koupání a šnorchlování. Přelet do Nadi na Fidži.

13.-14. den:
Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Nadi: hinduistický chrám Sri Siva, zahrady Spícího obra plné orchidejí, Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2. světové války. Výlet plachetnicí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením: ostrov Monuriki, kde se mj. natáčel film Trosečník s T. Hanksem, ostrov Yanuya s ochutnávkou kavy, koupání, šnorchlování.

15.-19. den:
Přelet na Samou (Jamesem Cookem označenou jako Plavecké ostrovy), jedno z nejkrásnějších míst v Tichomoří. Hlavní město Apia: parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám. Ostrov Upolu: Muzeum a hrob R.L. Stevensona, chrám bahai. Hornaté vnitrozemí, 100 m vodopád Papapapa-tai. Koupání v oceánském příkopu To Sua - úžasné ,,modré díře uprostřed džungle" a ,,velké jámě na koupání", do níž se sestupuje po dlouhém žebříku (zařazená mezi 10 nejskvělejších míst na koupání na celé planetě). Nádherné pláže v Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) ukrytý v džungli. Lodí na druhý ostrov Samoy - Savai´i, větší, hornatější (až 1866 m), divočejší, ale idyličtější. Desítky krásných kostelů, pýcha místních osad. Živá učebnice vulkanologie v Tichomoří - obří lávové proudy, kostel zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel Trpasličí jeskyně. Procházka v deštném pralese, po provazových chodnících na vyhlídku v koruně obřího stromu. Rozeklané pobřeží se Skokem milenců a skalní bránou. Ponuře krásný mys Falealupo - do r. 2011 nejzápadnější bod celé planety. Legendami opředená místa - brána do podsvětí, otisk obra Mosa. Koupání ve vodopádu Afu Aau, v gejzírech mořské vody z blowhole Alofa´aga nebo přímo v laguně s velkými mořskými želvami.

20.-22. den:
Přelet (přímý nebo přes Fidži) na jihozápad do Nového Jižního Walesu ve východní Austrálii. Ze Sydney do N.P. Modré hory (UNESCO): Katoomba, pěší výlet u vodopádů Wentworth Falls, výhledy z útesů na panorama Modrých hor, impozantní skalní útvar Tři sestry, Scenic World: možnost jízdy po nejstrmější železnici světa. Park Featherdale s australskou zvířenou, včetně tasmánských čertů. Pohladíte si koalu nebo klokana? Návrat do Sydney - největšího a nejživějšího australského města: historické centrum města The Rocks s nejstaršími budovami Austrálie. Přístav Quay, slavná budova Opery (UNESCO) a most Harbour Bridge: vyhlídka na Sydney z pylonu mostu. City s vyhlídkovou věží (309 m), George Street s katedrálou sv. Ondřeje, arkádami a galeriemi. Volitelně Botanická zahrada a park, čtvrť zábavy Kings Cross, popř. největší rybí trh jižní polokoule nebo relaxace na Bondi, nejslavnější pláži Austrálie. Pulzující večerní život v Darling Harbour.

23.-24. den:
Odlet ze Sydney. Návrat přes Asii zpět domů.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Travelodge Sydney City

Austrálie, Sydney
cena od 57 299 Kč 2 zájezdů
01.07. − 11.07.2021, 11 dní
67 404 Kč -12% 59 279 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Fakultativní výlety P.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Fakultativní výlety

PROHLÍDKA MĚSTA A PLÁŽÍ
- Půldenní prohlídka centra a historických oblastí východu + návštěva Bondi Beach a vyhlídky v zátoce Watsons Bay.
- Cena: od 2.700,- Kč/os
HUNTER VALLEY
- Celodenní výlet za světově proslulými australskými víny. Ochutnávky a oběd v ceně výletu. `
- Cena: 3.900,- Kč/os
NP BLUE MOUNTAINS
- Výlet do Blue Mountains s procházkou eukalyptovým lesem a sestupem do údolí. Na cestě zpět návštěva Wild Park.
- Cena: 2.700,- Kč/os
PRODLOUŽENÍ V SYDNEY
- Pobyt v Sydney lze na vyžádaní zkrátit, prodloužit či jakkoli modifikovat nebo kombinovat s ohledem na přání klienta.
Ceny zájezdů jsou kalkulovány s cenami letenek v optimálních knihovacích třídách, které byly k dispozici v době vytváření katalogu pobytových zájezdů. Pokud není optimální knihovací třída již k dispozici, může se cena letenky a tedy i zájezdu zvýšit. Obecně přitom platí, že čím blíže do odletu bude rezervace provedena, tím vyšší riziko, že cena letenek i zájezdu vzroste.

Program zájezdu:

1. - 2. den ODLET A LET NA TRASE
Odlet do Sydney z letiště.

3. den PŘÍLET DO SYDNEY
Přílet do Sydney, transfer do hotelu, ubytování.

4. - 9. den POBYT V SYDNEY
Pobyt v Sydney lze zpestřít některým z fakulta tiv ních výletů - prohlídkou města, výletem do Blue Mountains či za vínem do Hunter Valley. Rov něž nelze opomenout sydneyské pláže Bondi, Manly či Maroubra lákající k vodním spor tům a koupání. A nakonec je tu řada muzeí, unikátní budova opery nebo nákupy suvenýrů v čínské čtvrti a na tržišti Paddy's Market.

10. den ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- transfery letiště - hotel - letiště
- 7x nocleh se snídaní
- místního průvodce
- leteckou přepravu Praha - Sydney - Praha

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- vízum do Austrálie
- fakultativní výlety
- služby českého průvodce
01.10. − 11.10.2021, 11 dní
65 157 Kč -12% 57 299 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Fakultativní výlety P.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Fakultativní výlety

PROHLÍDKA MĚSTA A PLÁŽÍ
- Půldenní prohlídka centra a historických oblastí východu + návštěva Bondi Beach a vyhlídky v zátoce Watsons Bay.
- Cena: od 2.700,- Kč/os
HUNTER VALLEY
- Celodenní výlet za světově proslulými australskými víny. Ochutnávky a oběd v ceně výletu. `
- Cena: 3.900,- Kč/os
NP BLUE MOUNTAINS
- Výlet do Blue Mountains s procházkou eukalyptovým lesem a sestupem do údolí. Na cestě zpět návštěva Wild Park.
- Cena: 2.700,- Kč/os
PRODLOUŽENÍ V SYDNEY
- Pobyt v Sydney lze na vyžádaní zkrátit, prodloužit či jakkoli modifikovat nebo kombinovat s ohledem na přání klienta.
Ceny zájezdů jsou kalkulovány s cenami letenek v optimálních knihovacích třídách, které byly k dispozici v době vytváření katalogu pobytových zájezdů. Pokud není optimální knihovací třída již k dispozici, může se cena letenky a tedy i zájezdu zvýšit. Obecně přitom platí, že čím blíže do odletu bude rezervace provedena, tím vyšší riziko, že cena letenek i zájezdu vzroste.

Program zájezdu:

1. - 2. den ODLET A LET NA TRASE
Odlet do Sydney z letiště.

3. den PŘÍLET DO SYDNEY
Přílet do Sydney, transfer do hotelu, ubytování.

4. - 9. den POBYT V SYDNEY
Pobyt v Sydney lze zpestřít některým z fakulta tiv ních výletů - prohlídkou města, výletem do Blue Mountains či za vínem do Hunter Valley. Rov něž nelze opomenout sydneyské pláže Bondi, Manly či Maroubra lákající k vodním spor tům a koupání. A nakonec je tu řada muzeí, unikátní budova opery nebo nákupy suvenýrů v čínské čtvrti a na tržišti Paddy's Market.

10. den ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- transfery letiště - hotel - letiště
- 7x nocleh se snídaní
- místního průvodce
- leteckou přepravu Praha - Sydney - Praha

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- vízum do Austrálie
- fakultativní výlety
- služby českého průvodce

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Grace Hotel Sydney

Austrálie, Sydney
cena od 60 269 Kč 2 zájezdů
01.07. − 11.07.2021, 11 dní
71 898 Kč -12% 63 239 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Fakultativní výlety P.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Fakultativní výlety

PROHLÍDKA MĚSTA A PLÁŽÍ
- Půldenní prohlídka centra a historických oblastí východu + návštěva Bondi Beach a vyhlídky v zátoce Watsons Bay.
- Cena: od 2.700,- Kč/os
HUNTER VALLEY
- Celodenní výlet za světově proslulými australskými víny. Ochutnávky a oběd v ceně výletu. `
- Cena: 3.900,- Kč/os
NP BLUE MOUNTAINS
- Výlet do Blue Mountains s procházkou eukalyptovým lesem a sestupem do údolí. Na cestě zpět návštěva Wild Park.
- Cena: 2.700,- Kč/os
PRODLOUŽENÍ V SYDNEY
- Pobyt v Sydney lze na vyžádaní zkrátit, prodloužit či jakkoli modifikovat nebo kombinovat s ohledem na přání klienta.
Ceny zájezdů jsou kalkulovány s cenami letenek v optimálních knihovacích třídách, které byly k dispozici v době vytváření katalogu pobytových zájezdů. Pokud není optimální knihovací třída již k dispozici, může se cena letenky a tedy i zájezdu zvýšit. Obecně přitom platí, že čím blíže do odletu bude rezervace provedena, tím vyšší riziko, že cena letenek i zájezdu vzroste.

Program zájezdu:

1. - 2. den ODLET A LET NA TRASE
Odlet do Sydney z letiště.

3. den PŘÍLET DO SYDNEY
Přílet do Sydney, transfer do hotelu, ubytování.

4. - 9. den POBYT V SYDNEY
Pobyt v Sydney lze zpestřít některým z fakulta tiv ních výletů - prohlídkou města, výletem do Blue Mountains či za vínem do Hunter Valley. Rov něž nelze opomenout sydneyské pláže Bondi, Manly či Maroubra lákající k vodním spor tům a koupání. A nakonec je tu řada muzeí, unikátní budova opery nebo nákupy suvenýrů v čínské čtvrti a na tržišti Paddy's Market.

10. den ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- transfery letiště - hotel - letiště
- 7x nocleh se snídaní
- místního průvodce
- leteckou přepravu Praha - Sydney - Praha

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- vízum do Austrálie
- fakultativní výlety
- služby českého průvodce
01.10. − 11.10.2021, 11 dní
68 528 Kč -12% 60 269 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Fakultativní výlety P.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Fakultativní výlety

PROHLÍDKA MĚSTA A PLÁŽÍ
- Půldenní prohlídka centra a historických oblastí východu + návštěva Bondi Beach a vyhlídky v zátoce Watsons Bay.
- Cena: od 2.700,- Kč/os
HUNTER VALLEY
- Celodenní výlet za světově proslulými australskými víny. Ochutnávky a oběd v ceně výletu. `
- Cena: 3.900,- Kč/os
NP BLUE MOUNTAINS
- Výlet do Blue Mountains s procházkou eukalyptovým lesem a sestupem do údolí. Na cestě zpět návštěva Wild Park.
- Cena: 2.700,- Kč/os
PRODLOUŽENÍ V SYDNEY
- Pobyt v Sydney lze na vyžádaní zkrátit, prodloužit či jakkoli modifikovat nebo kombinovat s ohledem na přání klienta.
Ceny zájezdů jsou kalkulovány s cenami letenek v optimálních knihovacích třídách, které byly k dispozici v době vytváření katalogu pobytových zájezdů. Pokud není optimální knihovací třída již k dispozici, může se cena letenky a tedy i zájezdu zvýšit. Obecně přitom platí, že čím blíže do odletu bude rezervace provedena, tím vyšší riziko, že cena letenek i zájezdu vzroste.

Program zájezdu:

1. - 2. den ODLET A LET NA TRASE
Odlet do Sydney z letiště.

3. den PŘÍLET DO SYDNEY
Přílet do Sydney, transfer do hotelu, ubytování.

4. - 9. den POBYT V SYDNEY
Pobyt v Sydney lze zpestřít některým z fakulta tiv ních výletů - prohlídkou města, výletem do Blue Mountains či za vínem do Hunter Valley. Rov něž nelze opomenout sydneyské pláže Bondi, Manly či Maroubra lákající k vodním spor tům a koupání. A nakonec je tu řada muzeí, unikátní budova opery nebo nákupy suvenýrů v čínské čtvrti a na tržišti Paddy's Market.

10. den ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- transfery letiště - hotel - letiště
- 7x nocleh se snídaní
- místního průvodce
- leteckou přepravu Praha - Sydney - Praha

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- vízum do Austrálie
- fakultativní výlety
- služby českého průvodce

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Adina Apartment Hotel Sydney

Austrálie, Sydney
cena od 63 239 Kč 2 zájezdů
01.07. − 11.07.2021, 11 dní
74 146 Kč -12% 65 219 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Fakultativní výlety P.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Fakultativní výlety

PROHLÍDKA MĚSTA A PLÁŽÍ
- Půldenní prohlídka centra a historických oblastí východu + návštěva Bondi Beach a vyhlídky v zátoce Watsons Bay.
- Cena: od 2.700,- Kč/os
HUNTER VALLEY
- Celodenní výlet za světově proslulými australskými víny. Ochutnávky a oběd v ceně výletu. `
- Cena: 3.900,- Kč/os
NP BLUE MOUNTAINS
- Výlet do Blue Mountains s procházkou eukalyptovým lesem a sestupem do údolí. Na cestě zpět návštěva Wild Park.
- Cena: 2.700,- Kč/os
PRODLOUŽENÍ V SYDNEY
- Pobyt v Sydney lze na vyžádaní zkrátit, prodloužit či jakkoli modifikovat nebo kombinovat s ohledem na přání klienta.
Ceny zájezdů jsou kalkulovány s cenami letenek v optimálních knihovacích třídách, které byly k dispozici v době vytváření katalogu pobytových zájezdů. Pokud není optimální knihovací třída již k dispozici, může se cena letenky a tedy i zájezdu zvýšit. Obecně přitom platí, že čím blíže do odletu bude rezervace provedena, tím vyšší riziko, že cena letenek i zájezdu vzroste.

Program zájezdu:

1. - 2. den ODLET A LET NA TRASE
Odlet do Sydney z letiště.

3. den PŘÍLET DO SYDNEY
Přílet do Sydney, transfer do hotelu, ubytování.

4. - 9. den POBYT V SYDNEY
Pobyt v Sydney lze zpestřít některým z fakulta tiv ních výletů - prohlídkou města, výletem do Blue Mountains či za vínem do Hunter Valley. Rov něž nelze opomenout sydneyské pláže Bondi, Manly či Maroubra lákající k vodním spor tům a koupání. A nakonec je tu řada muzeí, unikátní budova opery nebo nákupy suvenýrů v čínské čtvrti a na tržišti Paddy's Market.

10. den ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- transfery letiště - hotel - letiště
- 7x nocleh se snídaní
- místního průvodce
- leteckou přepravu Praha - Sydney - Praha

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- vízum do Austrálie
- fakultativní výlety
- služby českého průvodce
01.10. − 11.10.2021, 11 dní
71 898 Kč -12% 63 239 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Fakultativní výlety P.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Fakultativní výlety

PROHLÍDKA MĚSTA A PLÁŽÍ
- Půldenní prohlídka centra a historických oblastí východu + návštěva Bondi Beach a vyhlídky v zátoce Watsons Bay.
- Cena: od 2.700,- Kč/os
HUNTER VALLEY
- Celodenní výlet za světově proslulými australskými víny. Ochutnávky a oběd v ceně výletu. `
- Cena: 3.900,- Kč/os
NP BLUE MOUNTAINS
- Výlet do Blue Mountains s procházkou eukalyptovým lesem a sestupem do údolí. Na cestě zpět návštěva Wild Park.
- Cena: 2.700,- Kč/os
PRODLOUŽENÍ V SYDNEY
- Pobyt v Sydney lze na vyžádaní zkrátit, prodloužit či jakkoli modifikovat nebo kombinovat s ohledem na přání klienta.
Ceny zájezdů jsou kalkulovány s cenami letenek v optimálních knihovacích třídách, které byly k dispozici v době vytváření katalogu pobytových zájezdů. Pokud není optimální knihovací třída již k dispozici, může se cena letenky a tedy i zájezdu zvýšit. Obecně přitom platí, že čím blíže do odletu bude rezervace provedena, tím vyšší riziko, že cena letenek i zájezdu vzroste.

Program zájezdu:

1. - 2. den ODLET A LET NA TRASE
Odlet do Sydney z letiště.

3. den PŘÍLET DO SYDNEY
Přílet do Sydney, transfer do hotelu, ubytování.

4. - 9. den POBYT V SYDNEY
Pobyt v Sydney lze zpestřít některým z fakulta tiv ních výletů - prohlídkou města, výletem do Blue Mountains či za vínem do Hunter Valley. Rov něž nelze opomenout sydneyské pláže Bondi, Manly či Maroubra lákající k vodním spor tům a koupání. A nakonec je tu řada muzeí, unikátní budova opery nebo nákupy suvenýrů v čínské čtvrti a na tržišti Paddy's Market.

10. den ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- transfery letiště - hotel - letiště
- 7x nocleh se snídaní
- místního průvodce
- leteckou přepravu Praha - Sydney - Praha

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- vízum do Austrálie
- fakultativní výlety
- služby českého průvodce

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Nejmenší kontinent - Austrálie

Austrálie, Poznávací zájezdy
cena od 108 590 Kč 1 zájezdů
13.11. − 03.12.2021, 21 dní
114 305 Kč -5% 108 590 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1.-3. den: Od.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1.-3. den:
Odlet do Jižní Austrálie. Přelet do geografického centra kontinentu - Alice Springs: město a okolí, skalní klokani v N.P. Simpsons Gap, kolmý kaňon Standley Chasm.

4.-8. den:
Posvátný Uluru (Ayers Rock) - největší kámen světa, pustá krajina skalních homolí Kata Tjuta (Olgas). Domorodá teritoria Aboriginů. Coober Pedy: největší naleziště opálů, podzemní obydlí hledačů polodrahokamů. Z Outback kolem pohoří Flinders do Port Augusta ve Spencerově zálivu: vyhlášené jihoaustralské vinice. Metropole Jižní Austrálie Adelaide. Největší australská řeka Murray, skalní jehly v N.P. Grampians.

9.-11. den:
Bizarní Great Ocean Road: Pobřeží vraků, skalní útvary v moři - Dvanáct apoštolů, Loch Ard Gorge, zřícený London Bridge. Deštný prales a stromové kapradiny v N.P. Otway, ,,evropský" Melbourne. Jízda kolem Australských Alp, nejvyššího pohoří Austrálie s nejvyšší horou Mt. Kosciusko (2228 m). Canberra - hlavní město Austrálie plné parků a vodních ploch s unikátní budovou parlamentu.

12.-14. den:
Sydney - největší a nejživější australské město: Opera (UNESCO), Harbour Bridge, historické přístavní čtvrti Rocks a Circullar Quay, vibrující Darling Harbour, City s možností vyhlídky z televizní věže (309 m). N. P. Modré hory (UNESCO) s velkolepou skalní formací Tři Sestry. Odjezd na sever do subtropů. Maják a pláže v Byron Bay na nejvýchodnějším mysu Austrálie.

15.-19. den:
Pláže Pacifiku na Gold Coast. Podél Glass House Mountains do Hervey Bay: koupání, možnosti výletů na největší písečný ostrov Fraser a na Great Barrier Reef - ,,největší živou věc na světě": šnorchlování, potápění v tropickém ráji útesů Korálového moře. Návrat do Brisbane, moderního centra Queenslandu.

20.-21. den:
Odlet domů.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a (vedle pošty)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 10:00 - 18:00
Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko