Pobytové - Ekvádor

Vybrat jiný typ zájezdů

více parametrů »

Galapágy - galerie zvířat

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 96 523 Kč 4 zájezdů
13.07. − 26.07.2022, 14 dní
150 343 Kč -25% 112 865 Kč
letecky (Varšava)
dle programu
last-minute Pobytové
Základní cena: pokoj standardní Ubytování: 2 lůžkový.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s pře.. +
Základní cena: pokoj standardní

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Quito - koloniální klenot v Andách (2850 m n. m.) o sopka Cotopaxi o expedice do džungle o Naríz del Diablo - Ďáblův nos o slavné Galapágy o Ostrov Isabela - tučňáci galapážští o ojedinělý zážitek - staneme na obou polokoulích Země o Cuenca - setkání s kulturou o El Cajas - krajina ne z této země o plavba na Galapágy a vnitřní přelety v ceně o prodejní hit! 


Den 1

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Quita pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Po příletu transfer do hotelu, odpočinek po cestě. Večeře a  přenocování. 


Den 2

Po snídani prohlídka Quita (druhé nejvýše ležící hlavní město na světě), jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst andské Ameriky. Město se nachází v údolí Guaillabamba na úpatí sopky Pichincha (4879 m n. m.). Mnoho cenných památek tohoto města pochází z koloniálního období. Projedeme novou částí města (panoramatická prohlídka): památník Francisca de Orellana, stezka dobyvatelů, panorama Guapulo, kostel z 16. století, katolická univerzita a polytechnika, parky El Ejido a Alameda, Dům ekvádorské kultury, bazilika a další. Následně přejedeme do koloniální části města a začneme prohlídku nejkrásnějšího a nejzachovalejšího starého města Jižní Ameriky: Plaza Grande, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, renesanční katedrála z 16. století, renesanční kostel a klášter San Francisco ze 16. století (z roku 1535), barokní kostel La Companía z počátku 17. století (z roku 1605), uvidíme také panorama města z vrcholu hory Panecillo. Následně návštěva Muzea Inti Nan, kde lze pozorovat jev vyskytující se pouze na rovníku: syrové vejce stojí vzpřímeně, přesně na rovníku proudí voda v umyvadle svisle (netočí se), zatímco 1 m na sever od rovníku se otáčí ve směru hodinových ručiček a 1 m na jih od rovníku v opačném směru. Budeme mít možnost pořízení fotografií, zatímco budeme stát na obou polokoulích Země současně. Večeře. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 60 km) Den 3

Snídaně. Volný den v Quitě na samostatnou prohlídku města. Pro zájemce (za poplatek cca 75 USD/os.) výlet do Národního parku Cotopaxi a k sopce Cotopaxi - 5897 m n. m., nejvyššímu aktivnímu vulkánu na světě. Cesta cca 1,5 hodiny po asfaltové silnici a 1 hodinu po betonové, příjezd na parkoviště v nadmořské výšce 4500 m. Cestou budeme mít možnost pozorovat tzv. lahary, kusy skály různých velikostí vyplývající ze sopek a rostliny typické pro zónu paramo. Přejezd vyschlým dnem jezera, výšlap do střediska Jose Rivas ležícího ve výšce 4864 m n. m. Pro milovníky adrenalinu možnost vyzkoušet své síly ve sportu zvaném downhill - sjezd na kole úsekem cesty vedoucím k úpatí sopky Cotopaxi. Tip: doporučujeme trekkingovou obuv, teplé oblečení (šály, čepice, rukavice, mikiny), krém s vysokým UV filtrem (50+) a nepromokavou bundu. Návrat do hotelu, přenocování. 


Den 4

Po snídani se vydáme na cestu do skutečné Amazonie. Cestou budeme mít možnost sledovat vegetaci různých zón nadmořské výšky - od 2400 m n. m. až po 4200 m n. m. Cesta povede ekologickou rezervací Antisana a biologickou rezervací Cayambe - Coca. Překročíme východní andskou Kordilleru přes horský průsmyk ve výšce 4200 m n. m. Koupání v krásném letovisku v Papallactě, na úpatí sopky Antisana (3300 m n. m, teplota vody 30 - 40 °C). Pozorování místní vegetace a běžně se zde vyskytujících kolibříků. Oběd. Následně přejezd do Teny, odkud poplujeme lodí do naší lodgíe u řeky, uprostřed amazonského lesa. Během cesty budeme moci ochutnat grilované larvy červů. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 80 km)


Den 5

Po snídani se vydáme na výlet lodí do místní amazonské komunity. Seznámíme se s jejich zvyky a ochutnáme místní speciality. Návštěva Amazonie je nezapomenutelná, uvidíme místní rostliny a dozvíte se o jejich léčivých vlastnostech. Během výletu budeme pozorovat ptáky (kterých je v této oblasti až 262 druhů), stejně jako opice. Odpoledne pro zájemce (v ceně výletu) - tubing - čili rafting na pneumatikách. Večeře. Večer budeme poslouchat zvuky rovníkového lesa. S baterkou v ruce budeme pozorovat žáby a dokonce i hady nebo pavouky. Přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 6

Snídaně. Brzy ráno se vydáme na cestu do Banos, jednoho z nejznámějších a nejkrásnějších měst v Ekvádoru. Během cesty se zastavíme v místní restauraci na oběd. Údolí ležící v zemi vodopádů, mezi horami je skvělým výchozím bodem na výlety. Pěšky se vydáme k vodopádu Pailon del Diablo (Ďáblova pánev). Odpoledne návštěva jednoho z nejfotografovanějších míst v Ekvádoru - Domu na stromě, kde se lze vyfotografovat při houpání ,,nad  propastí" na úpatí sopky Tungurahua. Přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 7

Po snídani odjezd do Guamote. Během cesty přejezd Národním parkem Chimborazo, kde se nachází nejvyšší vrchol Ekvádoru. Budou nás doprovázet dechberoucí výhledy na sopku. Návštěva místní komunity s možností ochutnávky masa z lamy a přenocování v malém hotelu, který vznikl jako iniciativa na podporu místní komunity. Možnost nákupu jejich výrobků, zisk z prodeje jde na vzdělávací účely tohoto města. Večer společně připravíme jednoduché místní jídlo. Přenocování. (Trasa cca 220 km) 

 

Den 8

Snídaně. Brzký odjezd ve směru Alausí. Malé městečko ležící v povodí řeky Chanchán (v nadmořské výšce 2347 m) je známé především díky turistické atrakci, kterou je přejezd vlakem k Naríz del Diablo - Ďáblovu nosu, hoře připomínající tvarem tvář ďábla. Trasa vlaku, kterou překonáme, je nejobtížnější železniční tratí na světě díky poloze trati na svahu hory Naríz del Diablo. Po návratu do Alausíe se vydáme ve směru Ingapirce - nejvýznamnějšího archeologického komplexu v Ekvádoru. Navštívíme největší a nejlépe zachované zříceniny z doby Incké říše. Přejezd do hotelu ve městě Cuenca, večeře a přenocování. (Trasa cca 220 km)

 

Den 9

Po snídani navštívíme Cuencu, malé koloniální městečko nazývané ,,kulturním hlavním městem Ekvádoru", které je kolébkou literatury, malířství a poezie. Je také místem mezinárodních kulturních a uměleckých akcí. Uvidíme historické činžovní domy, náměstí, komorní uličky, katedrálu zasvěcenou Neposkvrněnému početí (Catedral de la Inmaculada Concepción). Všechny budovy v Cuenci byly zapsány na seznamu UNESCO. Navštívíme továrnu legendárních klobouků ze slámy toquilla nazývaných ,,panamami". Odpoledne návštěva Národního parku El Cajas, jednoho z nejkrásnějších národních parků v Ekvádoru. El Cajas leží v nadmořské výšce od 3100 m až do 4450 m. V areálu parku je cca 270 ledovcových jezer a lagun, které se nachází mezi četnými kopci a horami. Zastavíme se na určeném vyhlídkovém místě, kde budeme mít příležitost zachytit krásné výhledy, které se často skrývají za mraky. Přejezd do Guayaquilu. Večeře a přenocování ve městě Guayaquil. (Trasa cca 200 km)

 

Den 10

Po snídani transfer na letiště a přelet na ostrov Baltra (27 km2) na Galapágách. Toto Darwinem proslavené souostroví je jedinečné místo, kde lze vidět mnoho druhů rostlin a živočichů neexistujících nikde jinde na světě, jako například slavné želvy sloní, či mořské leguány a tereje. Pro srovnání, z 89 druhů ptáků na Galapágách je až 76 endemických. Sopečné ostrovy Galapágů a pás Tichého oceánu, který je obklopuje, jsou až z 98 % pod přísnou ochranou a od roku 1978 je tato zóna zapsána na seznamu UNESCO. Přejezd trajektem přes kanál Itabaka na ostrov Santa Cruz (986 km2), druhý největší a nejlidnatější ostrov. Přejezd do města Puerto Ayora, největšího města v souostroví. Ubytování v hotelu. Odjezd na soukromý ranč a pozorování obřích želv galapago v jejich přirozeném prostředí. Následně návštěva záchranné stanice Charlese Darwina. Během dne oběd. Přenocování.


Den 11

Po snídani navštívíme kolonii lachtanů, a dokonce budeme mít možnost šnorchlovat mezi nimi. Následně se vydáme k Punta Estrada, malé zátoce, kolem které se vyskytují různá zvířata např.: terejové, fregatky, želvy, lachtani. Během procházky budeme pozorovat také leguány a kraby charakteristické pro Galapágy. Navštívíme vyhlídkové místo, ze kterého budeme mít možnost vidět žraloky. Poznáme zdejší endemickou vegetaci. Odpoledne plavba pravidelnou vodní dopravou na ostrov Isabela (pouze s příručním zavazadlem). Je to největší ostrov souostroví a zároveň jeden z nejbohatších z hlediska flóry a fauny. Endemické druhy mangrovů, tučňáci galapážští, želvy, leguáni, lachtani a plameňáci - to jsou jen některá ze zvířat a rostlin vyskytujících se na tomto krásném ostrově. Ubytování v hotelu, volný čas k odpočinku. Přenocování.


Den 12

Po snídani výlet do laguny, kde budeme mít možnost obdivovat plameňáky v jejich přirozeném prostředí. Následně poplujeme na malý ostrůvek Las Tintoreras. Pokud budeme mít štěstí, pak během plavby uvidíme její sympatické nájemníky - tuleně a tučňáky a uvidíme nejoriginálnější obyvatele Galapág - tereje modronohé. Pokud je hladina vody v zálivu Tintoreras nízká, pak se někdy povede zahlédnout také nebezpečnější zvířata - čili žraloky. Po příjezdu na ostrov nás čeká lovení s fotoaparátem, budeme číhat na mořské leguány díky nímž je ostrov Las Tintoreras známý. Tito plazi si obzvláště oblíbili tento ostrov, protože zde nemají žádné přirozené nepřátele, kteří by lovili jejich mladé. S leguány se lze setkat na každém rohu Las Tintoreras - vyhřívají se na skalách, procházejí se po pláži a schovávají se mezi mangrovy. Navštívíme pláž, která je místem rozmnožování leguánů, a navíc ji obývá také kolonie lachtanů. Volný čas na jedné z pláží ostrova, možnost šnorchlování v křišťálově čisté vodě. Možnost obdivování pohádkově barevného a živého podmořského světa plného podivných ryb, roztomilých tučňáků, majestátních želv a mírných žraloků (zvířata žijí ve volné přírodě, není proto žádná záruka, že je všechny uvidíme). Oběd a transfer pravidelnou vodní dopravou do Santa Cruz. Ubytování a přenocování.


Den 13

Snídaně. Vystěhování z hotelu. Transfer na letiště na ostrově Baltra a přelet do Guayaquilu. Následně odlet do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).


Den 14

Přílet do Varšavy.  Upozornění k programu

- Očkování: žádné očkování není vyžadováno.

- Lidé s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí by měli zájezd konzultovat se svým lékařem.

- Cestovní pas by měl být platný po dobu 6 měsíců od data návratu.

- Oblečení: doporučujeme lehký oděv, nejlépe bavlněný, večer nutný svetr nebo bunda. Nezbytným vybavením je také klobouk nebo čepice, sluneční brýle, krémy s velmi vysokým faktorem. Na Galapágách je vhodné mít s sebou sandály s tlustou podrážkou pro chůzi po ostré lávě, na výlety do džungle dlouhé kalhoty, gumáky a bez ohledu na roční období pláštěnku. Na Cotopaxi je nutná čepice, šála a rukavice (na místě lze zakoupit místní produkty z lam), bunda s kapucí.

- Na mnoha místech nepřijímají 100dolarové bankovky, vezměte s sebou prosím menší bankovky.

- V Ekvádoru je napětí 110 V, je potřebný adaptér amerického typu.

- Program na Galapágách se může měnit v závislosti na povětrnostních podmínkách nebo rozhodnutí Národního parku Galapagos.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.  Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu), vnitřní přelet: Guayaquil - Galapágy - Guayaquil, letištní taxy, ubytování v hotelech dle programu ve dvoulůžkových pokojích (12 nocí), stravování dle programu, turistický program, transfery: letiště - hotel - letiště, služby průvodce v Ekvádoru, služby místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).   


Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky včetně vstupného v Ekvádoru a poplatku na Galapágách) - cca 250 USD/os., letištní taxu na ostrově Baltra cca 30 USD/os., obvyklé spropitné cca 45 USD/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Galapagos - Gala zwierząt
Kód zájezdu: EKW


Upozornění! Nejpozději měsíc před odletem prosím vyplňte údaje o cestovním pasu v rezervačním systému Travella - údaje jsou nutné k zakoupení vnitrostátních přeletů.  
27.08. − 09.09.2022, 14 dní
135 847 Kč -27% 99 169 Kč
letecky (Varšava)
dle programu
Pobytové
Základní cena: pokoj standardní Ubytování: 2 lůžkový.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s pře.. +
Základní cena: pokoj standardní

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Quito - koloniální klenot v Andách (2850 m n. m.) o sopka Cotopaxi o expedice do džungle o Naríz del Diablo - Ďáblův nos o slavné Galapágy o Ostrov Isabela - tučňáci galapážští o ojedinělý zážitek - staneme na obou polokoulích Země o Cuenca - setkání s kulturou o El Cajas - krajina ne z této země o plavba na Galapágy a vnitřní přelety v ceně o prodejní hit! 


Den 1

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Quita pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Po příletu transfer do hotelu, odpočinek po cestě. Večeře a  přenocování. 


Den 2

Po snídani prohlídka Quita (druhé nejvýše ležící hlavní město na světě), jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst andské Ameriky. Město se nachází v údolí Guaillabamba na úpatí sopky Pichincha (4879 m n. m.). Mnoho cenných památek tohoto města pochází z koloniálního období. Projedeme novou částí města (panoramatická prohlídka): památník Francisca de Orellana, stezka dobyvatelů, panorama Guapulo, kostel z 16. století, katolická univerzita a polytechnika, parky El Ejido a Alameda, Dům ekvádorské kultury, bazilika a další. Následně přejedeme do koloniální části města a začneme prohlídku nejkrásnějšího a nejzachovalejšího starého města Jižní Ameriky: Plaza Grande, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, renesanční katedrála z 16. století, renesanční kostel a klášter San Francisco ze 16. století (z roku 1535), barokní kostel La Companía z počátku 17. století (z roku 1605), uvidíme také panorama města z vrcholu hory Panecillo. Následně návštěva Muzea Inti Nan, kde lze pozorovat jev vyskytující se pouze na rovníku: syrové vejce stojí vzpřímeně, přesně na rovníku proudí voda v umyvadle svisle (netočí se), zatímco 1 m na sever od rovníku se otáčí ve směru hodinových ručiček a 1 m na jih od rovníku v opačném směru. Budeme mít možnost pořízení fotografií, zatímco budeme stát na obou polokoulích Země současně. Večeře. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 60 km) Den 3

Snídaně. Volný den v Quitě na samostatnou prohlídku města. Pro zájemce (za poplatek cca 75 USD/os.) výlet do Národního parku Cotopaxi a k sopce Cotopaxi - 5897 m n. m., nejvyššímu aktivnímu vulkánu na světě. Cesta cca 1,5 hodiny po asfaltové silnici a 1 hodinu po betonové, příjezd na parkoviště v nadmořské výšce 4500 m. Cestou budeme mít možnost pozorovat tzv. lahary, kusy skály různých velikostí vyplývající ze sopek a rostliny typické pro zónu paramo. Přejezd vyschlým dnem jezera, výšlap do střediska Jose Rivas ležícího ve výšce 4864 m n. m. Pro milovníky adrenalinu možnost vyzkoušet své síly ve sportu zvaném downhill - sjezd na kole úsekem cesty vedoucím k úpatí sopky Cotopaxi. Tip: doporučujeme trekkingovou obuv, teplé oblečení (šály, čepice, rukavice, mikiny), krém s vysokým UV filtrem (50+) a nepromokavou bundu. Návrat do hotelu, přenocování. 


Den 4

Po snídani se vydáme na cestu do skutečné Amazonie. Cestou budeme mít možnost sledovat vegetaci různých zón nadmořské výšky - od 2400 m n. m. až po 4200 m n. m. Cesta povede ekologickou rezervací Antisana a biologickou rezervací Cayambe - Coca. Překročíme východní andskou Kordilleru přes horský průsmyk ve výšce 4200 m n. m. Koupání v krásném letovisku v Papallactě, na úpatí sopky Antisana (3300 m n. m, teplota vody 30 - 40 °C). Pozorování místní vegetace a běžně se zde vyskytujících kolibříků. Oběd. Následně přejezd do Teny, odkud poplujeme lodí do naší lodgíe u řeky, uprostřed amazonského lesa. Během cesty budeme moci ochutnat grilované larvy červů. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 80 km)


Den 5

Po snídani se vydáme na výlet lodí do místní amazonské komunity. Seznámíme se s jejich zvyky a ochutnáme místní speciality. Návštěva Amazonie je nezapomenutelná, uvidíme místní rostliny a dozvíte se o jejich léčivých vlastnostech. Během výletu budeme pozorovat ptáky (kterých je v této oblasti až 262 druhů), stejně jako opice. Odpoledne pro zájemce (v ceně výletu) - tubing - čili rafting na pneumatikách. Večeře. Večer budeme poslouchat zvuky rovníkového lesa. S baterkou v ruce budeme pozorovat žáby a dokonce i hady nebo pavouky. Přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 6

Snídaně. Brzy ráno se vydáme na cestu do Banos, jednoho z nejznámějších a nejkrásnějších měst v Ekvádoru. Během cesty se zastavíme v místní restauraci na oběd. Údolí ležící v zemi vodopádů, mezi horami je skvělým výchozím bodem na výlety. Pěšky se vydáme k vodopádu Pailon del Diablo (Ďáblova pánev). Odpoledne návštěva jednoho z nejfotografovanějších míst v Ekvádoru - Domu na stromě, kde se lze vyfotografovat při houpání ,,nad  propastí" na úpatí sopky Tungurahua. Přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 7

Po snídani odjezd do Guamote. Během cesty přejezd Národním parkem Chimborazo, kde se nachází nejvyšší vrchol Ekvádoru. Budou nás doprovázet dechberoucí výhledy na sopku. Návštěva místní komunity s možností ochutnávky masa z lamy a přenocování v malém hotelu, který vznikl jako iniciativa na podporu místní komunity. Možnost nákupu jejich výrobků, zisk z prodeje jde na vzdělávací účely tohoto města. Večer společně připravíme jednoduché místní jídlo. Přenocování. (Trasa cca 220 km) 

 

Den 8

Snídaně. Brzký odjezd ve směru Alausí. Malé městečko ležící v povodí řeky Chanchán (v nadmořské výšce 2347 m) je známé především díky turistické atrakci, kterou je přejezd vlakem k Naríz del Diablo - Ďáblovu nosu, hoře připomínající tvarem tvář ďábla. Trasa vlaku, kterou překonáme, je nejobtížnější železniční tratí na světě díky poloze trati na svahu hory Naríz del Diablo. Po návratu do Alausíe se vydáme ve směru Ingapirce - nejvýznamnějšího archeologického komplexu v Ekvádoru. Navštívíme největší a nejlépe zachované zříceniny z doby Incké říše. Přejezd do hotelu ve městě Cuenca, večeře a přenocování. (Trasa cca 220 km)

 

Den 9

Po snídani navštívíme Cuencu, malé koloniální městečko nazývané ,,kulturním hlavním městem Ekvádoru", které je kolébkou literatury, malířství a poezie. Je také místem mezinárodních kulturních a uměleckých akcí. Uvidíme historické činžovní domy, náměstí, komorní uličky, katedrálu zasvěcenou Neposkvrněnému početí (Catedral de la Inmaculada Concepción). Všechny budovy v Cuenci byly zapsány na seznamu UNESCO. Navštívíme továrnu legendárních klobouků ze slámy toquilla nazývaných ,,panamami". Odpoledne návštěva Národního parku El Cajas, jednoho z nejkrásnějších národních parků v Ekvádoru. El Cajas leží v nadmořské výšce od 3100 m až do 4450 m. V areálu parku je cca 270 ledovcových jezer a lagun, které se nachází mezi četnými kopci a horami. Zastavíme se na určeném vyhlídkovém místě, kde budeme mít příležitost zachytit krásné výhledy, které se často skrývají za mraky. Přejezd do Guayaquilu. Večeře a přenocování ve městě Guayaquil. (Trasa cca 200 km)

 

Den 10

Po snídani transfer na letiště a přelet na ostrov Baltra (27 km2) na Galapágách. Toto Darwinem proslavené souostroví je jedinečné místo, kde lze vidět mnoho druhů rostlin a živočichů neexistujících nikde jinde na světě, jako například slavné želvy sloní, či mořské leguány a tereje. Pro srovnání, z 89 druhů ptáků na Galapágách je až 76 endemických. Sopečné ostrovy Galapágů a pás Tichého oceánu, který je obklopuje, jsou až z 98 % pod přísnou ochranou a od roku 1978 je tato zóna zapsána na seznamu UNESCO. Přejezd trajektem přes kanál Itabaka na ostrov Santa Cruz (986 km2), druhý největší a nejlidnatější ostrov. Přejezd do města Puerto Ayora, největšího města v souostroví. Ubytování v hotelu. Odjezd na soukromý ranč a pozorování obřích želv galapago v jejich přirozeném prostředí. Následně návštěva záchranné stanice Charlese Darwina. Během dne oběd. Přenocování.


Den 11

Po snídani navštívíme kolonii lachtanů, a dokonce budeme mít možnost šnorchlovat mezi nimi. Následně se vydáme k Punta Estrada, malé zátoce, kolem které se vyskytují různá zvířata např.: terejové, fregatky, želvy, lachtani. Během procházky budeme pozorovat také leguány a kraby charakteristické pro Galapágy. Navštívíme vyhlídkové místo, ze kterého budeme mít možnost vidět žraloky. Poznáme zdejší endemickou vegetaci. Odpoledne plavba pravidelnou vodní dopravou na ostrov Isabela (pouze s příručním zavazadlem). Je to největší ostrov souostroví a zároveň jeden z nejbohatších z hlediska flóry a fauny. Endemické druhy mangrovů, tučňáci galapážští, želvy, leguáni, lachtani a plameňáci - to jsou jen některá ze zvířat a rostlin vyskytujících se na tomto krásném ostrově. Ubytování v hotelu, volný čas k odpočinku. Přenocování.


Den 12

Po snídani výlet do laguny, kde budeme mít možnost obdivovat plameňáky v jejich přirozeném prostředí. Následně poplujeme na malý ostrůvek Las Tintoreras. Pokud budeme mít štěstí, pak během plavby uvidíme její sympatické nájemníky - tuleně a tučňáky a uvidíme nejoriginálnější obyvatele Galapág - tereje modronohé. Pokud je hladina vody v zálivu Tintoreras nízká, pak se někdy povede zahlédnout také nebezpečnější zvířata - čili žraloky. Po příjezdu na ostrov nás čeká lovení s fotoaparátem, budeme číhat na mořské leguány díky nímž je ostrov Las Tintoreras známý. Tito plazi si obzvláště oblíbili tento ostrov, protože zde nemají žádné přirozené nepřátele, kteří by lovili jejich mladé. S leguány se lze setkat na každém rohu Las Tintoreras - vyhřívají se na skalách, procházejí se po pláži a schovávají se mezi mangrovy. Navštívíme pláž, která je místem rozmnožování leguánů, a navíc ji obývá také kolonie lachtanů. Volný čas na jedné z pláží ostrova, možnost šnorchlování v křišťálově čisté vodě. Možnost obdivování pohádkově barevného a živého podmořského světa plného podivných ryb, roztomilých tučňáků, majestátních želv a mírných žraloků (zvířata žijí ve volné přírodě, není proto žádná záruka, že je všechny uvidíme). Oběd a transfer pravidelnou vodní dopravou do Santa Cruz. Ubytování a přenocování.


Den 13

Snídaně. Vystěhování z hotelu. Transfer na letiště na ostrově Baltra a přelet do Guayaquilu. Následně odlet do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).


Den 14

Přílet do Varšavy.  Upozornění k programu

- Očkování: žádné očkování není vyžadováno.

- Lidé s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí by měli zájezd konzultovat se svým lékařem.

- Cestovní pas by měl být platný po dobu 6 měsíců od data návratu.

- Oblečení: doporučujeme lehký oděv, nejlépe bavlněný, večer nutný svetr nebo bunda. Nezbytným vybavením je také klobouk nebo čepice, sluneční brýle, krémy s velmi vysokým faktorem. Na Galapágách je vhodné mít s sebou sandály s tlustou podrážkou pro chůzi po ostré lávě, na výlety do džungle dlouhé kalhoty, gumáky a bez ohledu na roční období pláštěnku. Na Cotopaxi je nutná čepice, šála a rukavice (na místě lze zakoupit místní produkty z lam), bunda s kapucí.

- Na mnoha místech nepřijímají 100dolarové bankovky, vezměte s sebou prosím menší bankovky.

- V Ekvádoru je napětí 110 V, je potřebný adaptér amerického typu.

- Program na Galapágách se může měnit v závislosti na povětrnostních podmínkách nebo rozhodnutí Národního parku Galapagos.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.  Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu), vnitřní přelet: Guayaquil - Galapágy - Guayaquil, letištní taxy, ubytování v hotelech dle programu ve dvoulůžkových pokojích (12 nocí), stravování dle programu, turistický program, transfery: letiště - hotel - letiště, služby průvodce v Ekvádoru, služby místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).   


Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky včetně vstupného v Ekvádoru a poplatku na Galapágách) - cca 250 USD/os., letištní taxu na ostrově Baltra cca 30 USD/os., obvyklé spropitné cca 45 USD/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Galapagos - Gala zwierząt
Kód zájezdu: EKW


Upozornění! Nejpozději měsíc před odletem prosím vyplňte údaje o cestovním pasu v rezervačním systému Travella - údaje jsou nutné k zakoupení vnitrostátních přeletů.  
12.09. − 25.09.2022, 14 dní
135 238 Kč -27% 98 724 Kč
letecky (Varšava)
dle programu
Pobytové
Základní cena: pokoj standardní Ubytování: 2 lůžkový.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s pře.. +
Základní cena: pokoj standardní

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Quito - koloniální klenot v Andách (2850 m n. m.) o sopka Cotopaxi o expedice do džungle o Naríz del Diablo - Ďáblův nos o slavné Galapágy o Ostrov Isabela - tučňáci galapážští o ojedinělý zážitek - staneme na obou polokoulích Země o Cuenca - setkání s kulturou o El Cajas - krajina ne z této země o plavba na Galapágy a vnitřní přelety v ceně o prodejní hit! 


Den 1

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Quita pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Po příletu transfer do hotelu, odpočinek po cestě. Večeře a  přenocování. 


Den 2

Po snídani prohlídka Quita (druhé nejvýše ležící hlavní město na světě), jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst andské Ameriky. Město se nachází v údolí Guaillabamba na úpatí sopky Pichincha (4879 m n. m.). Mnoho cenných památek tohoto města pochází z koloniálního období. Projedeme novou částí města (panoramatická prohlídka): památník Francisca de Orellana, stezka dobyvatelů, panorama Guapulo, kostel z 16. století, katolická univerzita a polytechnika, parky El Ejido a Alameda, Dům ekvádorské kultury, bazilika a další. Následně přejedeme do koloniální části města a začneme prohlídku nejkrásnějšího a nejzachovalejšího starého města Jižní Ameriky: Plaza Grande, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, renesanční katedrála z 16. století, renesanční kostel a klášter San Francisco ze 16. století (z roku 1535), barokní kostel La Companía z počátku 17. století (z roku 1605), uvidíme také panorama města z vrcholu hory Panecillo. Následně návštěva Muzea Inti Nan, kde lze pozorovat jev vyskytující se pouze na rovníku: syrové vejce stojí vzpřímeně, přesně na rovníku proudí voda v umyvadle svisle (netočí se), zatímco 1 m na sever od rovníku se otáčí ve směru hodinových ručiček a 1 m na jih od rovníku v opačném směru. Budeme mít možnost pořízení fotografií, zatímco budeme stát na obou polokoulích Země současně. Večeře. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 60 km) Den 3

Snídaně. Volný den v Quitě na samostatnou prohlídku města. Pro zájemce (za poplatek cca 75 USD/os.) výlet do Národního parku Cotopaxi a k sopce Cotopaxi - 5897 m n. m., nejvyššímu aktivnímu vulkánu na světě. Cesta cca 1,5 hodiny po asfaltové silnici a 1 hodinu po betonové, příjezd na parkoviště v nadmořské výšce 4500 m. Cestou budeme mít možnost pozorovat tzv. lahary, kusy skály různých velikostí vyplývající ze sopek a rostliny typické pro zónu paramo. Přejezd vyschlým dnem jezera, výšlap do střediska Jose Rivas ležícího ve výšce 4864 m n. m. Pro milovníky adrenalinu možnost vyzkoušet své síly ve sportu zvaném downhill - sjezd na kole úsekem cesty vedoucím k úpatí sopky Cotopaxi. Tip: doporučujeme trekkingovou obuv, teplé oblečení (šály, čepice, rukavice, mikiny), krém s vysokým UV filtrem (50+) a nepromokavou bundu. Návrat do hotelu, přenocování. 


Den 4

Po snídani se vydáme na cestu do skutečné Amazonie. Cestou budeme mít možnost sledovat vegetaci různých zón nadmořské výšky - od 2400 m n. m. až po 4200 m n. m. Cesta povede ekologickou rezervací Antisana a biologickou rezervací Cayambe - Coca. Překročíme východní andskou Kordilleru přes horský průsmyk ve výšce 4200 m n. m. Koupání v krásném letovisku v Papallactě, na úpatí sopky Antisana (3300 m n. m, teplota vody 30 - 40 °C). Pozorování místní vegetace a běžně se zde vyskytujících kolibříků. Oběd. Následně přejezd do Teny, odkud poplujeme lodí do naší lodgíe u řeky, uprostřed amazonského lesa. Během cesty budeme moci ochutnat grilované larvy červů. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 80 km)


Den 5

Po snídani se vydáme na výlet lodí do místní amazonské komunity. Seznámíme se s jejich zvyky a ochutnáme místní speciality. Návštěva Amazonie je nezapomenutelná, uvidíme místní rostliny a dozvíte se o jejich léčivých vlastnostech. Během výletu budeme pozorovat ptáky (kterých je v této oblasti až 262 druhů), stejně jako opice. Odpoledne pro zájemce (v ceně výletu) - tubing - čili rafting na pneumatikách. Večeře. Večer budeme poslouchat zvuky rovníkového lesa. S baterkou v ruce budeme pozorovat žáby a dokonce i hady nebo pavouky. Přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 6

Snídaně. Brzy ráno se vydáme na cestu do Banos, jednoho z nejznámějších a nejkrásnějších měst v Ekvádoru. Během cesty se zastavíme v místní restauraci na oběd. Údolí ležící v zemi vodopádů, mezi horami je skvělým výchozím bodem na výlety. Pěšky se vydáme k vodopádu Pailon del Diablo (Ďáblova pánev). Odpoledne návštěva jednoho z nejfotografovanějších míst v Ekvádoru - Domu na stromě, kde se lze vyfotografovat při houpání ,,nad  propastí" na úpatí sopky Tungurahua. Přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 7

Po snídani odjezd do Guamote. Během cesty přejezd Národním parkem Chimborazo, kde se nachází nejvyšší vrchol Ekvádoru. Budou nás doprovázet dechberoucí výhledy na sopku. Návštěva místní komunity s možností ochutnávky masa z lamy a přenocování v malém hotelu, který vznikl jako iniciativa na podporu místní komunity. Možnost nákupu jejich výrobků, zisk z prodeje jde na vzdělávací účely tohoto města. Večer společně připravíme jednoduché místní jídlo. Přenocování. (Trasa cca 220 km) 

 

Den 8

Snídaně. Brzký odjezd ve směru Alausí. Malé městečko ležící v povodí řeky Chanchán (v nadmořské výšce 2347 m) je známé především díky turistické atrakci, kterou je přejezd vlakem k Naríz del Diablo - Ďáblovu nosu, hoře připomínající tvarem tvář ďábla. Trasa vlaku, kterou překonáme, je nejobtížnější železniční tratí na světě díky poloze trati na svahu hory Naríz del Diablo. Po návratu do Alausíe se vydáme ve směru Ingapirce - nejvýznamnějšího archeologického komplexu v Ekvádoru. Navštívíme největší a nejlépe zachované zříceniny z doby Incké říše. Přejezd do hotelu ve městě Cuenca, večeře a přenocování. (Trasa cca 220 km)

 

Den 9

Po snídani navštívíme Cuencu, malé koloniální městečko nazývané ,,kulturním hlavním městem Ekvádoru", které je kolébkou literatury, malířství a poezie. Je také místem mezinárodních kulturních a uměleckých akcí. Uvidíme historické činžovní domy, náměstí, komorní uličky, katedrálu zasvěcenou Neposkvrněnému početí (Catedral de la Inmaculada Concepción). Všechny budovy v Cuenci byly zapsány na seznamu UNESCO. Navštívíme továrnu legendárních klobouků ze slámy toquilla nazývaných ,,panamami". Odpoledne návštěva Národního parku El Cajas, jednoho z nejkrásnějších národních parků v Ekvádoru. El Cajas leží v nadmořské výšce od 3100 m až do 4450 m. V areálu parku je cca 270 ledovcových jezer a lagun, které se nachází mezi četnými kopci a horami. Zastavíme se na určeném vyhlídkovém místě, kde budeme mít příležitost zachytit krásné výhledy, které se často skrývají za mraky. Přejezd do Guayaquilu. Večeře a přenocování ve městě Guayaquil. (Trasa cca 200 km)

 

Den 10

Po snídani transfer na letiště a přelet na ostrov Baltra (27 km2) na Galapágách. Toto Darwinem proslavené souostroví je jedinečné místo, kde lze vidět mnoho druhů rostlin a živočichů neexistujících nikde jinde na světě, jako například slavné želvy sloní, či mořské leguány a tereje. Pro srovnání, z 89 druhů ptáků na Galapágách je až 76 endemických. Sopečné ostrovy Galapágů a pás Tichého oceánu, který je obklopuje, jsou až z 98 % pod přísnou ochranou a od roku 1978 je tato zóna zapsána na seznamu UNESCO. Přejezd trajektem přes kanál Itabaka na ostrov Santa Cruz (986 km2), druhý největší a nejlidnatější ostrov. Přejezd do města Puerto Ayora, největšího města v souostroví. Ubytování v hotelu. Odjezd na soukromý ranč a pozorování obřích želv galapago v jejich přirozeném prostředí. Následně návštěva záchranné stanice Charlese Darwina. Během dne oběd. Přenocování.


Den 11

Po snídani navštívíme kolonii lachtanů, a dokonce budeme mít možnost šnorchlovat mezi nimi. Následně se vydáme k Punta Estrada, malé zátoce, kolem které se vyskytují různá zvířata např.: terejové, fregatky, želvy, lachtani. Během procházky budeme pozorovat také leguány a kraby charakteristické pro Galapágy. Navštívíme vyhlídkové místo, ze kterého budeme mít možnost vidět žraloky. Poznáme zdejší endemickou vegetaci. Odpoledne plavba pravidelnou vodní dopravou na ostrov Isabela (pouze s příručním zavazadlem). Je to největší ostrov souostroví a zároveň jeden z nejbohatších z hlediska flóry a fauny. Endemické druhy mangrovů, tučňáci galapážští, želvy, leguáni, lachtani a plameňáci - to jsou jen některá ze zvířat a rostlin vyskytujících se na tomto krásném ostrově. Ubytování v hotelu, volný čas k odpočinku. Přenocování.


Den 12

Po snídani výlet do laguny, kde budeme mít možnost obdivovat plameňáky v jejich přirozeném prostředí. Následně poplujeme na malý ostrůvek Las Tintoreras. Pokud budeme mít štěstí, pak během plavby uvidíme její sympatické nájemníky - tuleně a tučňáky a uvidíme nejoriginálnější obyvatele Galapág - tereje modronohé. Pokud je hladina vody v zálivu Tintoreras nízká, pak se někdy povede zahlédnout také nebezpečnější zvířata - čili žraloky. Po příjezdu na ostrov nás čeká lovení s fotoaparátem, budeme číhat na mořské leguány díky nímž je ostrov Las Tintoreras známý. Tito plazi si obzvláště oblíbili tento ostrov, protože zde nemají žádné přirozené nepřátele, kteří by lovili jejich mladé. S leguány se lze setkat na každém rohu Las Tintoreras - vyhřívají se na skalách, procházejí se po pláži a schovávají se mezi mangrovy. Navštívíme pláž, která je místem rozmnožování leguánů, a navíc ji obývá také kolonie lachtanů. Volný čas na jedné z pláží ostrova, možnost šnorchlování v křišťálově čisté vodě. Možnost obdivování pohádkově barevného a živého podmořského světa plného podivných ryb, roztomilých tučňáků, majestátních želv a mírných žraloků (zvířata žijí ve volné přírodě, není proto žádná záruka, že je všechny uvidíme). Oběd a transfer pravidelnou vodní dopravou do Santa Cruz. Ubytování a přenocování.


Den 13

Snídaně. Vystěhování z hotelu. Transfer na letiště na ostrově Baltra a přelet do Guayaquilu. Následně odlet do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).


Den 14

Přílet do Varšavy.  Upozornění k programu

- Očkování: žádné očkování není vyžadováno.

- Lidé s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí by měli zájezd konzultovat se svým lékařem.

- Cestovní pas by měl být platný po dobu 6 měsíců od data návratu.

- Oblečení: doporučujeme lehký oděv, nejlépe bavlněný, večer nutný svetr nebo bunda. Nezbytným vybavením je také klobouk nebo čepice, sluneční brýle, krémy s velmi vysokým faktorem. Na Galapágách je vhodné mít s sebou sandály s tlustou podrážkou pro chůzi po ostré lávě, na výlety do džungle dlouhé kalhoty, gumáky a bez ohledu na roční období pláštěnku. Na Cotopaxi je nutná čepice, šála a rukavice (na místě lze zakoupit místní produkty z lam), bunda s kapucí.

- Na mnoha místech nepřijímají 100dolarové bankovky, vezměte s sebou prosím menší bankovky.

- V Ekvádoru je napětí 110 V, je potřebný adaptér amerického typu.

- Program na Galapágách se může měnit v závislosti na povětrnostních podmínkách nebo rozhodnutí Národního parku Galapagos.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.  Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu), vnitřní přelet: Guayaquil - Galapágy - Guayaquil, letištní taxy, ubytování v hotelech dle programu ve dvoulůžkových pokojích (12 nocí), stravování dle programu, turistický program, transfery: letiště - hotel - letiště, služby průvodce v Ekvádoru, služby místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).   


Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky včetně vstupného v Ekvádoru a poplatku na Galapágách) - cca 250 USD/os., letištní taxu na ostrově Baltra cca 30 USD/os., obvyklé spropitné cca 45 USD/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Galapagos - Gala zwierząt
Kód zájezdu: EKW


Upozornění! Nejpozději měsíc před odletem prosím vyplňte údaje o cestovním pasu v rezervačním systému Travella - údaje jsou nutné k zakoupení vnitrostátních přeletů.  

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ne až tak strašný ďábel

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 58 299 Kč 4 zájezdů
13.07. − 25.07.2022, 13 dní
100 831 Kč -27% 73 698 Kč
letecky (Varšava)
polopenze
last-minute Pobytové
Základní cena: pokoj standardní Ubytování: 2 lůžkový.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s pře.. +
Základní cena: pokoj standardní

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Naríz del Diablo - Ďáblův nos o Alej vulkánů (Avenida de los Volcanes) o Mindo - expedice do džungle o Quito - koloniální klenot v Andách (2850 m n. m.) o sopka Cotopaxi o rovník - budeme stát na obou polokoulích Země o Cuenca - setkání s kulturou o El Cajas - krajina jako z jiné planety


Den 1

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Quita pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Po příletu transfer do hotelu, odpočinek po cestě. Večeře a  přenocování. 


Den 2

Po snídani prohlídka Quita (druhé nejvýše ležící hlavní město na světě), jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst andské Ameriky. Město se nachází v údolí Guaillabamba na úpatí sopky Pichincha (4879 m n. m.). Mnoho cenných památek tohoto města pochází z koloniálního období. Prohlídku začneme v nové části města (panoramatická prohlídka: památník Francisca de Orellana, stezka dobyvatelů, panorama Guapulo, kostel z 16. století, kongres s fasádou, kde jsou do kamene vytesány výjevy z dějin Ekvádoru, katolická univerzita a polytechnika, parky El Ejido a Alameda, Dům ekvádorské kultury, bazilika a další. Následně se vydáme do koloniální části města: Plaza Grande, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, renesanční katedrála z 16. století, renesanční kostel a klášter San Francisco ze 16. století (z roku 1535), barokní kostel La Companía z počátku 17. století (z roku 1605), uvidíme také panorama města z vrcholu hory Panecillo. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. 


Den 3

Po snídani se vydáme ve směru města Mindo. Během cesty výlet k rovníku (15 km severně od Quita, v polopouštním údolí San Antonio de Pichincha). Návštěva Quito v miniatuře (koloniální Quito v měřítku, s malým představením zvuku a světel) a Muzea Inti Nan, kde lze pozorovat jev vyskytující se pouze na rovníku: syrové vejce stojí vzpřímeně, přesně na rovníku proudí voda v umyvadle svisle (netočí se), zatímco 1 m na sever od rovníku se otáčí ve směru hodinových ručiček a 1 m na jih od rovníku v opačném směru. Budeme mít možnost fotografování, zatímco budeme stát na obou polokoulích Země současně. Příjezd do města Mindo, které se nachází v džungli a je domovem tisíců unikátních druhů fauny a flóry. Odhaduje se, že okolí města Mindo je nejvíce biologicky rozmanitou oblastí světa. Navštívíme zahradu Tropických motýlů, kde jsou chovány vzácné druhy tohoto krásného hmyzu, seznámíme se s celým chovem. Další atrakcí je možnost fotografování s různými velkými motýly sedícími na rukou. Následně se vydáme do orchideária, ve kterém rostou nejkrásnější druhy orchidejí integrované do tropických rostlin. Přejezd do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 4

Po snídani čas na další prohlídku města Mindo. V programu přejezd lanovkou zavěšenou nad džunglí a následně procházka stezkou vodopádů mezi exotickou zelení, během které budeme mít příležitost vidět četná zvířata, která zde žijí. Mindo je díky velkému počtu ptáků nazýváno rájem pro ornitology. Volný čas na odpočinek a koupání v jednom z vodopádů. Vydáme se také do Muzea čokolády, kde se seznámíme s historií ekvádorského kakaa a budeme mít možnost ochutnávky. Pro zájemce (za příplatek) doporučujeme sjezd na lanech v džungli (canopy tour). Emoce zaručeny! Cena cca 50 USD/os. Večer přejezd do města Otavalo. Večeře a přenocování. (Trasa cca 170 km)


Den 5

Po snídani přejezd do indiánského města Otavalo, ve kterém se nachází nejznámější tržiště s lidovými produkty v Jižní Americe, které nás přivítá paletou barev a místních vůní. Lze si zde zakoupit místní rukodělné výrobky, mimo jiné: vlněná ponča, čepice, klobouky, krásné houpací sítě a lapače snů. Najdeme zde také originální šperky a suvenýry ozdobené Andskými vzory. Přejezd na vyhlídkové místo, kde uvidíme lagunu Cuicocha, malebné krystalické vody jezera, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Další cesta ve směru města Quito, dojezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 6

Po snídani přejezd k horkým pramenům v Papallactě. Cestou budeme mít možnost sledovat vegetaci různých zón nadmořské výšky - od 2400 m n. m. až po 4200 m n. m. Cesta povede ekologickou rezervací Antisana a biologickou rezervací Cayambe - Coca. Překročíme východní andskou Kordilleru přes horský průsmyk ve výšce 4200 m n. m. Koupání v krásném letovisku v Papallactě, na úpatí sopky Antisana (3300 m n. m, teplota vody 30 - 40 °C). Pozorování místní vegetace a běžně se zde vyskytujících kolibříků. Následně návštěva resortu Guango, kde můžeme spatřit hned několik druhů kolibříků, tangarů a orchidejí. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Cotopaxi. Večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)


Den 7

Po snídani výlet do Národního parku Cotopaxi a k sopce Cotopaxi - 5897 m n. m., nejvyššímu aktivnímu vulkánu na světě. Cesta cca 1,5 hodiny po asfaltové silnici a 1 hodinu po betonové, příjezd na parkoviště v nadmořské výšce 4500 m. Cestou budeme mít možnost pozorovat tzv. lahary, kusy skály různých velikostí vyplývající ze sopek a rostliny typické pro zónu paramo. Přejezd vyschlým dnem jezera, výšlap do střediska Jose Rivas ležícího ve výšce 4800 m n. m, trekking k ledovci (5000 m n. m.), výlet břehem jezera Limpiopungo (3800 m n. m.), pozorování ptactva (endemických racků, divokých kachen a dalších) a divokých koní. Přejezd ve směru města Banos do amazonské džungle. Během cesty zastavíme na vyhlídkovém místě na jezero Yambo. Přejezd do vesnice indiánů Salasaca (tržiště lidových výrobků) a města Banos, kde se nachází svatyně Panny Marie. Banos je nádherně umístěno na strmých zlomech sopky Tungurahua, na místě, kde Andy přecházejí do amazonské džungle. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)


Den 8

Po snídani se vydáme do údolí řeky Pastaza, která tvoří hluboký kaňon jižně od Banosu. Přejezd tarabitou (typ lanovky) přes řeku Pastaza a pěší výlet k vodopádu Pailon del Diablo (Ďáblova pánev). Během výletu procházka přes visutý most. Odpoledne přejezd do hor obklopujících Banos a návštěva místa na úpatí sopky Tunguragua, kde se nachází slavný Dům na stromě s obrovskými houpačkami, které umožňují obdivovat okolí. Večeře a přenocování v hotelu v Banos. (Trasa cca 70 km)


Den 9

Snídaně. Volný den v Banos. Čas na prohlídku města, možnost koupání v termálních lázních a účast na dalších placených atrakcích: canoeing - sestup na lanech po vodopádech (cca 55 USD/os.), rafting (cca 60 USD/os.), návštěva Indiánů kmene Shuar (cca 90 USD/os.). Následně přejezd do Guamote, kde se nachází nadace pro rozvoj místního obyvatelstva. Večeře a přenocování v hotelu nadace. (Trasa cca 120 km)Den 10

Snídaně. Přejezd do Alausí, malého městečka ležícího v povodí řeky Chanchán (v nadmořské výšce 2347 m) je známé především díky turistické atrakci, kterou je přejezd vlakem k Naríz del Diablo - Ďáblovu nosu, hoře připomínající tvarem tvář ďábla. Trasa vlaku, kterou překonáme, je nejobtížnější železniční tratí na světě vzhledem k obrovské výzvě, kterou bylo navržení a výstavba trati na svahu hory Naríz del Diablo. Během přejezdu vlakem budeme mít příležitost obdivovat úžasné výhledy na tzv. Alej vulkánů (Avenida de los Volcanes). Po návratu do Alausíe se vydáme ve směru Ingapirce - nejvýznamnějšího archeologického komplexu v Ekvádoru. Navštívíme největší a nejlépe zachované zříceniny z doby Incké říše. Přejezd do hotelu ve městě Cuenca, večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 11

Po snídani navštívíme Cuencu, malé koloniální městečko nazývané ,,kulturním hlavním městem Ekvádoru", které je kolébkou literatury, malířství a poezie. Je také místem mezinárodních kulturních a uměleckých akcí. Navštívíme historické činžovní domy, náměstí, komorní uličky, katedrálu zasvěcenou Neposkvrněnému početí (Catedral de la Inmaculada Concepción), starou katedrálu (El Sagrario). Všechny budovy v Cuenci byly zapsány na seznamu UNESCO. Navštívíme továrnu legendárních klobouků ze slámy toquilla mylně nazývaných ,,panamami". Večeře a přenocování ve městě Cuenca.


Den 12

Po snídani přejezd přes Národní park El Cajas, jeden z nejkrásnějších národních parků v Ekvádoru. El Cajas leží v nadmořské výšce od 3100 m až do 4450 m. V areálu parku je cca 270 ledovcových jezer a lagun, které se nachází mezi četnými kopci a horami. Některé laguny uchvacují intenzivně modrou barvou na slunci, najdeme zde obrovskou rozmanitost fauny a flóry, vysoké rostliny z druhu agáve a vegetaci typickou pro zónu paramo. Přejezd do Guayaquilu, které je nazýváno ekonomickým hlavním městem Ekvádoru, rušné, přeplněné, horké. Krátká procházka promenádou podél řeky Guayas. Transfer na letiště a zpáteční let do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).

 

Den 13

Přílet do Varšavy. Upozornění k programu

- Očkování: žádné očkování není vyžadováno.

- Lidé s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí by měli zájezd konzultovat se svým lékařem.

- Cestovní pas by měl být platný po dobu 6 měsíců od data návratu.

- Oblečení: doporučujeme lehký oděv, nejlépe bavlněný, večer nutný svetr nebo bunda. Nezbytným vybavením je také klobouk nebo čepice, sluneční brýle, krémy s velmi vysokým faktorem. Na Cotopaxi je nutná čepice, šála a rukavice (na místě lze zakoupit místní produkty z lam), bunda s kapucí.

- Na mnoha místech nepřijímají 100dolarové bankovky, vezměte s sebou prosím menší bankovky.

- V Ekvádoru je napětí 110 V, je potřebný adaptér amerického typu.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu), letištní taxy, ubytování v hotelech (dle programu) ve dvoulůžkových pokojích: 11 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program, transfery: letiště - hotel - letiště, služby průvodce v Ekvádoru, služby místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky včetně vstupného v Ekvádoru) - cca 175 USD/os., obvyklé spropitné cca 40 USD/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Ekvádoru.


Název zájezdu v polském jazyce: Nie taki diabeł straszny
Kód zájezdu: ECU
20.08. − 01.09.2022, 13 dní
86 423 Kč -27% 63 089 Kč
letecky (Varšava)
polopenze
Pobytové
Základní cena: pokoj standardní Ubytování: 2 lůžkový.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s pře.. +
Základní cena: pokoj standardní

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Naríz del Diablo - Ďáblův nos o Alej vulkánů (Avenida de los Volcanes) o Mindo - expedice do džungle o Quito - koloniální klenot v Andách (2850 m n. m.) o sopka Cotopaxi o rovník - budeme stát na obou polokoulích Země o Cuenca - setkání s kulturou o El Cajas - krajina jako z jiné planety


Den 1

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Quita pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Po příletu transfer do hotelu, odpočinek po cestě. Večeře a  přenocování. 


Den 2

Po snídani prohlídka Quita (druhé nejvýše ležící hlavní město na světě), jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst andské Ameriky. Město se nachází v údolí Guaillabamba na úpatí sopky Pichincha (4879 m n. m.). Mnoho cenných památek tohoto města pochází z koloniálního období. Prohlídku začneme v nové části města (panoramatická prohlídka: památník Francisca de Orellana, stezka dobyvatelů, panorama Guapulo, kostel z 16. století, kongres s fasádou, kde jsou do kamene vytesány výjevy z dějin Ekvádoru, katolická univerzita a polytechnika, parky El Ejido a Alameda, Dům ekvádorské kultury, bazilika a další. Následně se vydáme do koloniální části města: Plaza Grande, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, renesanční katedrála z 16. století, renesanční kostel a klášter San Francisco ze 16. století (z roku 1535), barokní kostel La Companía z počátku 17. století (z roku 1605), uvidíme také panorama města z vrcholu hory Panecillo. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. 


Den 3

Po snídani se vydáme ve směru města Mindo. Během cesty výlet k rovníku (15 km severně od Quita, v polopouštním údolí San Antonio de Pichincha). Návštěva Quito v miniatuře (koloniální Quito v měřítku, s malým představením zvuku a světel) a Muzea Inti Nan, kde lze pozorovat jev vyskytující se pouze na rovníku: syrové vejce stojí vzpřímeně, přesně na rovníku proudí voda v umyvadle svisle (netočí se), zatímco 1 m na sever od rovníku se otáčí ve směru hodinových ručiček a 1 m na jih od rovníku v opačném směru. Budeme mít možnost fotografování, zatímco budeme stát na obou polokoulích Země současně. Příjezd do města Mindo, které se nachází v džungli a je domovem tisíců unikátních druhů fauny a flóry. Odhaduje se, že okolí města Mindo je nejvíce biologicky rozmanitou oblastí světa. Navštívíme zahradu Tropických motýlů, kde jsou chovány vzácné druhy tohoto krásného hmyzu, seznámíme se s celým chovem. Další atrakcí je možnost fotografování s různými velkými motýly sedícími na rukou. Následně se vydáme do orchideária, ve kterém rostou nejkrásnější druhy orchidejí integrované do tropických rostlin. Přejezd do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 4

Po snídani čas na další prohlídku města Mindo. V programu přejezd lanovkou zavěšenou nad džunglí a následně procházka stezkou vodopádů mezi exotickou zelení, během které budeme mít příležitost vidět četná zvířata, která zde žijí. Mindo je díky velkému počtu ptáků nazýváno rájem pro ornitology. Volný čas na odpočinek a koupání v jednom z vodopádů. Vydáme se také do Muzea čokolády, kde se seznámíme s historií ekvádorského kakaa a budeme mít možnost ochutnávky. Pro zájemce (za příplatek) doporučujeme sjezd na lanech v džungli (canopy tour). Emoce zaručeny! Cena cca 50 USD/os. Večer přejezd do města Otavalo. Večeře a přenocování. (Trasa cca 170 km)


Den 5

Po snídani přejezd do indiánského města Otavalo, ve kterém se nachází nejznámější tržiště s lidovými produkty v Jižní Americe, které nás přivítá paletou barev a místních vůní. Lze si zde zakoupit místní rukodělné výrobky, mimo jiné: vlněná ponča, čepice, klobouky, krásné houpací sítě a lapače snů. Najdeme zde také originální šperky a suvenýry ozdobené Andskými vzory. Přejezd na vyhlídkové místo, kde uvidíme lagunu Cuicocha, malebné krystalické vody jezera, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Další cesta ve směru města Quito, dojezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 6

Po snídani přejezd k horkým pramenům v Papallactě. Cestou budeme mít možnost sledovat vegetaci různých zón nadmořské výšky - od 2400 m n. m. až po 4200 m n. m. Cesta povede ekologickou rezervací Antisana a biologickou rezervací Cayambe - Coca. Překročíme východní andskou Kordilleru přes horský průsmyk ve výšce 4200 m n. m. Koupání v krásném letovisku v Papallactě, na úpatí sopky Antisana (3300 m n. m, teplota vody 30 - 40 °C). Pozorování místní vegetace a běžně se zde vyskytujících kolibříků. Následně návštěva resortu Guango, kde můžeme spatřit hned několik druhů kolibříků, tangarů a orchidejí. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Cotopaxi. Večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)


Den 7

Po snídani výlet do Národního parku Cotopaxi a k sopce Cotopaxi - 5897 m n. m., nejvyššímu aktivnímu vulkánu na světě. Cesta cca 1,5 hodiny po asfaltové silnici a 1 hodinu po betonové, příjezd na parkoviště v nadmořské výšce 4500 m. Cestou budeme mít možnost pozorovat tzv. lahary, kusy skály různých velikostí vyplývající ze sopek a rostliny typické pro zónu paramo. Přejezd vyschlým dnem jezera, výšlap do střediska Jose Rivas ležícího ve výšce 4800 m n. m, trekking k ledovci (5000 m n. m.), výlet břehem jezera Limpiopungo (3800 m n. m.), pozorování ptactva (endemických racků, divokých kachen a dalších) a divokých koní. Přejezd ve směru města Banos do amazonské džungle. Během cesty zastavíme na vyhlídkovém místě na jezero Yambo. Přejezd do vesnice indiánů Salasaca (tržiště lidových výrobků) a města Banos, kde se nachází svatyně Panny Marie. Banos je nádherně umístěno na strmých zlomech sopky Tungurahua, na místě, kde Andy přecházejí do amazonské džungle. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)


Den 8

Po snídani se vydáme do údolí řeky Pastaza, která tvoří hluboký kaňon jižně od Banosu. Přejezd tarabitou (typ lanovky) přes řeku Pastaza a pěší výlet k vodopádu Pailon del Diablo (Ďáblova pánev). Během výletu procházka přes visutý most. Odpoledne přejezd do hor obklopujících Banos a návštěva místa na úpatí sopky Tunguragua, kde se nachází slavný Dům na stromě s obrovskými houpačkami, které umožňují obdivovat okolí. Večeře a přenocování v hotelu v Banos. (Trasa cca 70 km)


Den 9

Snídaně. Volný den v Banos. Čas na prohlídku města, možnost koupání v termálních lázních a účast na dalších placených atrakcích: canoeing - sestup na lanech po vodopádech (cca 55 USD/os.), rafting (cca 60 USD/os.), návštěva Indiánů kmene Shuar (cca 90 USD/os.). Následně přejezd do Guamote, kde se nachází nadace pro rozvoj místního obyvatelstva. Večeře a přenocování v hotelu nadace. (Trasa cca 120 km)Den 10

Snídaně. Přejezd do Alausí, malého městečka ležícího v povodí řeky Chanchán (v nadmořské výšce 2347 m) je známé především díky turistické atrakci, kterou je přejezd vlakem k Naríz del Diablo - Ďáblovu nosu, hoře připomínající tvarem tvář ďábla. Trasa vlaku, kterou překonáme, je nejobtížnější železniční tratí na světě vzhledem k obrovské výzvě, kterou bylo navržení a výstavba trati na svahu hory Naríz del Diablo. Během přejezdu vlakem budeme mít příležitost obdivovat úžasné výhledy na tzv. Alej vulkánů (Avenida de los Volcanes). Po návratu do Alausíe se vydáme ve směru Ingapirce - nejvýznamnějšího archeologického komplexu v Ekvádoru. Navštívíme největší a nejlépe zachované zříceniny z doby Incké říše. Přejezd do hotelu ve městě Cuenca, večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 11

Po snídani navštívíme Cuencu, malé koloniální městečko nazývané ,,kulturním hlavním městem Ekvádoru", které je kolébkou literatury, malířství a poezie. Je také místem mezinárodních kulturních a uměleckých akcí. Navštívíme historické činžovní domy, náměstí, komorní uličky, katedrálu zasvěcenou Neposkvrněnému početí (Catedral de la Inmaculada Concepción), starou katedrálu (El Sagrario). Všechny budovy v Cuenci byly zapsány na seznamu UNESCO. Navštívíme továrnu legendárních klobouků ze slámy toquilla mylně nazývaných ,,panamami". Večeře a přenocování ve městě Cuenca.


Den 12

Po snídani přejezd přes Národní park El Cajas, jeden z nejkrásnějších národních parků v Ekvádoru. El Cajas leží v nadmořské výšce od 3100 m až do 4450 m. V areálu parku je cca 270 ledovcových jezer a lagun, které se nachází mezi četnými kopci a horami. Některé laguny uchvacují intenzivně modrou barvou na slunci, najdeme zde obrovskou rozmanitost fauny a flóry, vysoké rostliny z druhu agáve a vegetaci typickou pro zónu paramo. Přejezd do Guayaquilu, které je nazýváno ekonomickým hlavním městem Ekvádoru, rušné, přeplněné, horké. Krátká procházka promenádou podél řeky Guayas. Transfer na letiště a zpáteční let do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).

 

Den 13

Přílet do Varšavy. Upozornění k programu

- Očkování: žádné očkování není vyžadováno.

- Lidé s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí by měli zájezd konzultovat se svým lékařem.

- Cestovní pas by měl být platný po dobu 6 měsíců od data návratu.

- Oblečení: doporučujeme lehký oděv, nejlépe bavlněný, večer nutný svetr nebo bunda. Nezbytným vybavením je také klobouk nebo čepice, sluneční brýle, krémy s velmi vysokým faktorem. Na Cotopaxi je nutná čepice, šála a rukavice (na místě lze zakoupit místní produkty z lam), bunda s kapucí.

- Na mnoha místech nepřijímají 100dolarové bankovky, vezměte s sebou prosím menší bankovky.

- V Ekvádoru je napětí 110 V, je potřebný adaptér amerického typu.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu), letištní taxy, ubytování v hotelech (dle programu) ve dvoulůžkových pokojích: 11 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program, transfery: letiště - hotel - letiště, služby průvodce v Ekvádoru, služby místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky včetně vstupného v Ekvádoru) - cca 175 USD/os., obvyklé spropitné cca 40 USD/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Ekvádoru.


Název zájezdu v polském jazyce: Nie taki diabeł straszny
Kód zájezdu: ECU
05.09. − 17.09.2022, 13 dní
84 757 Kč -27% 61 873 Kč
letecky (Varšava)
polopenze
Pobytové
Základní cena: pokoj standardní Ubytování: 2 lůžkový.. +
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s pře.. +
Základní cena: pokoj standardní

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Naríz del Diablo - Ďáblův nos o Alej vulkánů (Avenida de los Volcanes) o Mindo - expedice do džungle o Quito - koloniální klenot v Andách (2850 m n. m.) o sopka Cotopaxi o rovník - budeme stát na obou polokoulích Země o Cuenca - setkání s kulturou o El Cajas - krajina jako z jiné planety


Den 1

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Quita pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Po příletu transfer do hotelu, odpočinek po cestě. Večeře a  přenocování. 


Den 2

Po snídani prohlídka Quita (druhé nejvýše ležící hlavní město na světě), jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst andské Ameriky. Město se nachází v údolí Guaillabamba na úpatí sopky Pichincha (4879 m n. m.). Mnoho cenných památek tohoto města pochází z koloniálního období. Prohlídku začneme v nové části města (panoramatická prohlídka: památník Francisca de Orellana, stezka dobyvatelů, panorama Guapulo, kostel z 16. století, kongres s fasádou, kde jsou do kamene vytesány výjevy z dějin Ekvádoru, katolická univerzita a polytechnika, parky El Ejido a Alameda, Dům ekvádorské kultury, bazilika a další. Následně se vydáme do koloniální části města: Plaza Grande, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, renesanční katedrála z 16. století, renesanční kostel a klášter San Francisco ze 16. století (z roku 1535), barokní kostel La Companía z počátku 17. století (z roku 1605), uvidíme také panorama města z vrcholu hory Panecillo. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. 


Den 3

Po snídani se vydáme ve směru města Mindo. Během cesty výlet k rovníku (15 km severně od Quita, v polopouštním údolí San Antonio de Pichincha). Návštěva Quito v miniatuře (koloniální Quito v měřítku, s malým představením zvuku a světel) a Muzea Inti Nan, kde lze pozorovat jev vyskytující se pouze na rovníku: syrové vejce stojí vzpřímeně, přesně na rovníku proudí voda v umyvadle svisle (netočí se), zatímco 1 m na sever od rovníku se otáčí ve směru hodinových ručiček a 1 m na jih od rovníku v opačném směru. Budeme mít možnost fotografování, zatímco budeme stát na obou polokoulích Země současně. Příjezd do města Mindo, které se nachází v džungli a je domovem tisíců unikátních druhů fauny a flóry. Odhaduje se, že okolí města Mindo je nejvíce biologicky rozmanitou oblastí světa. Navštívíme zahradu Tropických motýlů, kde jsou chovány vzácné druhy tohoto krásného hmyzu, seznámíme se s celým chovem. Další atrakcí je možnost fotografování s různými velkými motýly sedícími na rukou. Následně se vydáme do orchideária, ve kterém rostou nejkrásnější druhy orchidejí integrované do tropických rostlin. Přejezd do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 4

Po snídani čas na další prohlídku města Mindo. V programu přejezd lanovkou zavěšenou nad džunglí a následně procházka stezkou vodopádů mezi exotickou zelení, během které budeme mít příležitost vidět četná zvířata, která zde žijí. Mindo je díky velkému počtu ptáků nazýváno rájem pro ornitology. Volný čas na odpočinek a koupání v jednom z vodopádů. Vydáme se také do Muzea čokolády, kde se seznámíme s historií ekvádorského kakaa a budeme mít možnost ochutnávky. Pro zájemce (za příplatek) doporučujeme sjezd na lanech v džungli (canopy tour). Emoce zaručeny! Cena cca 50 USD/os. Večer přejezd do města Otavalo. Večeře a přenocování. (Trasa cca 170 km)


Den 5

Po snídani přejezd do indiánského města Otavalo, ve kterém se nachází nejznámější tržiště s lidovými produkty v Jižní Americe, které nás přivítá paletou barev a místních vůní. Lze si zde zakoupit místní rukodělné výrobky, mimo jiné: vlněná ponča, čepice, klobouky, krásné houpací sítě a lapače snů. Najdeme zde také originální šperky a suvenýry ozdobené Andskými vzory. Přejezd na vyhlídkové místo, kde uvidíme lagunu Cuicocha, malebné krystalické vody jezera, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Další cesta ve směru města Quito, dojezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 6

Po snídani přejezd k horkým pramenům v Papallactě. Cestou budeme mít možnost sledovat vegetaci různých zón nadmořské výšky - od 2400 m n. m. až po 4200 m n. m. Cesta povede ekologickou rezervací Antisana a biologickou rezervací Cayambe - Coca. Překročíme východní andskou Kordilleru přes horský průsmyk ve výšce 4200 m n. m. Koupání v krásném letovisku v Papallactě, na úpatí sopky Antisana (3300 m n. m, teplota vody 30 - 40 °C). Pozorování místní vegetace a běžně se zde vyskytujících kolibříků. Následně návštěva resortu Guango, kde můžeme spatřit hned několik druhů kolibříků, tangarů a orchidejí. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Cotopaxi. Večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)


Den 7

Po snídani výlet do Národního parku Cotopaxi a k sopce Cotopaxi - 5897 m n. m., nejvyššímu aktivnímu vulkánu na světě. Cesta cca 1,5 hodiny po asfaltové silnici a 1 hodinu po betonové, příjezd na parkoviště v nadmořské výšce 4500 m. Cestou budeme mít možnost pozorovat tzv. lahary, kusy skály různých velikostí vyplývající ze sopek a rostliny typické pro zónu paramo. Přejezd vyschlým dnem jezera, výšlap do střediska Jose Rivas ležícího ve výšce 4800 m n. m, trekking k ledovci (5000 m n. m.), výlet břehem jezera Limpiopungo (3800 m n. m.), pozorování ptactva (endemických racků, divokých kachen a dalších) a divokých koní. Přejezd ve směru města Banos do amazonské džungle. Během cesty zastavíme na vyhlídkovém místě na jezero Yambo. Přejezd do vesnice indiánů Salasaca (tržiště lidových výrobků) a města Banos, kde se nachází svatyně Panny Marie. Banos je nádherně umístěno na strmých zlomech sopky Tungurahua, na místě, kde Andy přecházejí do amazonské džungle. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)


Den 8

Po snídani se vydáme do údolí řeky Pastaza, která tvoří hluboký kaňon jižně od Banosu. Přejezd tarabitou (typ lanovky) přes řeku Pastaza a pěší výlet k vodopádu Pailon del Diablo (Ďáblova pánev). Během výletu procházka přes visutý most. Odpoledne přejezd do hor obklopujících Banos a návštěva místa na úpatí sopky Tunguragua, kde se nachází slavný Dům na stromě s obrovskými houpačkami, které umožňují obdivovat okolí. Večeře a přenocování v hotelu v Banos. (Trasa cca 70 km)


Den 9

Snídaně. Volný den v Banos. Čas na prohlídku města, možnost koupání v termálních lázních a účast na dalších placených atrakcích: canoeing - sestup na lanech po vodopádech (cca 55 USD/os.), rafting (cca 60 USD/os.), návštěva Indiánů kmene Shuar (cca 90 USD/os.). Následně přejezd do Guamote, kde se nachází nadace pro rozvoj místního obyvatelstva. Večeře a přenocování v hotelu nadace. (Trasa cca 120 km)Den 10

Snídaně. Přejezd do Alausí, malého městečka ležícího v povodí řeky Chanchán (v nadmořské výšce 2347 m) je známé především díky turistické atrakci, kterou je přejezd vlakem k Naríz del Diablo - Ďáblovu nosu, hoře připomínající tvarem tvář ďábla. Trasa vlaku, kterou překonáme, je nejobtížnější železniční tratí na světě vzhledem k obrovské výzvě, kterou bylo navržení a výstavba trati na svahu hory Naríz del Diablo. Během přejezdu vlakem budeme mít příležitost obdivovat úžasné výhledy na tzv. Alej vulkánů (Avenida de los Volcanes). Po návratu do Alausíe se vydáme ve směru Ingapirce - nejvýznamnějšího archeologického komplexu v Ekvádoru. Navštívíme největší a nejlépe zachované zříceniny z doby Incké říše. Přejezd do hotelu ve městě Cuenca, večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 11

Po snídani navštívíme Cuencu, malé koloniální městečko nazývané ,,kulturním hlavním městem Ekvádoru", které je kolébkou literatury, malířství a poezie. Je také místem mezinárodních kulturních a uměleckých akcí. Navštívíme historické činžovní domy, náměstí, komorní uličky, katedrálu zasvěcenou Neposkvrněnému početí (Catedral de la Inmaculada Concepción), starou katedrálu (El Sagrario). Všechny budovy v Cuenci byly zapsány na seznamu UNESCO. Navštívíme továrnu legendárních klobouků ze slámy toquilla mylně nazývaných ,,panamami". Večeře a přenocování ve městě Cuenca.


Den 12

Po snídani přejezd přes Národní park El Cajas, jeden z nejkrásnějších národních parků v Ekvádoru. El Cajas leží v nadmořské výšce od 3100 m až do 4450 m. V areálu parku je cca 270 ledovcových jezer a lagun, které se nachází mezi četnými kopci a horami. Některé laguny uchvacují intenzivně modrou barvou na slunci, najdeme zde obrovskou rozmanitost fauny a flóry, vysoké rostliny z druhu agáve a vegetaci typickou pro zónu paramo. Přejezd do Guayaquilu, které je nazýváno ekonomickým hlavním městem Ekvádoru, rušné, přeplněné, horké. Krátká procházka promenádou podél řeky Guayas. Transfer na letiště a zpáteční let do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).

 

Den 13

Přílet do Varšavy. Upozornění k programu

- Očkování: žádné očkování není vyžadováno.

- Lidé s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí by měli zájezd konzultovat se svým lékařem.

- Cestovní pas by měl být platný po dobu 6 měsíců od data návratu.

- Oblečení: doporučujeme lehký oděv, nejlépe bavlněný, večer nutný svetr nebo bunda. Nezbytným vybavením je také klobouk nebo čepice, sluneční brýle, krémy s velmi vysokým faktorem. Na Cotopaxi je nutná čepice, šála a rukavice (na místě lze zakoupit místní produkty z lam), bunda s kapucí.

- Na mnoha místech nepřijímají 100dolarové bankovky, vezměte s sebou prosím menší bankovky.

- V Ekvádoru je napětí 110 V, je potřebný adaptér amerického typu.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu), letištní taxy, ubytování v hotelech (dle programu) ve dvoulůžkových pokojích: 11 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program, transfery: letiště - hotel - letiště, služby průvodce v Ekvádoru, služby místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky včetně vstupného v Ekvádoru) - cca 175 USD/os., obvyklé spropitné cca 40 USD/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Ekvádoru.


Název zájezdu v polském jazyce: Nie taki diabeł straszny
Kód zájezdu: ECU

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ekvádor a Galapágy

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 128 890 Kč 2 zájezdů
07.10. − 24.10.2022, 18 dní
135 673 Kč -5% 128 890 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1. den: Let d.. +
V ceně je zahrnuto: Doprava. Třídenní výlet do Amazon.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1. den:
Let do hlavního města Ekvádoru - Quita (2850 m).

2. den:
Výlet do Mindo v oblasti mlžného pralesa. Návštěva Mariposaria, motýlí farmy i s množstvím kolibříků. Pro zájemce možnost kanopy, jedinečné jízdy v korunách stromů nebo návštěvy kakaové farmy s ochutnávkou skvělé organické čokolády.

3.-4. den:
Odjezd z Quita na jih. Jednodenní výlet do N.P. Cotopaxi. Výstup 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4850 m) na úbočí jedné z nejvyšších sopek - Cotopaxi (5897 m). Uvidíme divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Působivá laguna Quilotoa: pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Cesta přes andské vesničky ,,Alejí vulkánů" do níže položeného městečka Banos.

5.-6. den:
Uvidíme soptit Tungurahuu (5023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Možnost raftingu, canyoningu, sjezdu na kolech či vyjížďky na koních. Termály v lázních Banos (de Agua Santa). Sjezd ,,Cestou vodopádů" z Andské náhorní plošiny Altiplana dolů do Amazonie. Lago Agrio: místní ZOO Arca.

7.-11. den:
Tři dny v amazonské džungli. Plavba s indiánským průvodcem na motorových kánoích po řekách a lagunách tropického deštného lesa s opicemi, kajmany, želvami, papoušky, tukany, anakondami, lenochody či sladkovodními delfíny. Místní indiánská komunita kmene Siona a místní šaman. Přelet z Laga Agria do Quita. Prohlídka Quita: koloniální architektura historického centra (UNESCO). Tradiční Calle La Ronda, kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3016 m), muzeum Inti Nan. Výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa.

12.-16. den:
Přelet přes východní Pacifik na Galapágy. Přílet na ostrov Baltra. *Plavba mezi ostrovy. Ostrov Santa Cruz s největším městem souostroví - Puerto Ayora a výzkumná stanice Charlese Darwina (pouze jarní termín). Zpáteční let na kontinent do Quita.*Únorový program: Vicente Roca Point: obří jeskyně, hnízdiště terejů modronohých, šnorchlování s želvami. Geologicky nejmladší a nejaktivnější ostrov Fernandina: endemičtí kormoráni, mořští leguáni. Největší z ostrovů - Isla Isabela: domov želv sloních, šnorchlování v Urbina Bay. Ostrov Santiago: lávové útvary plné života Egas Port. Ostrůvek Chinese Hat: šnorchlování v tyrkysových vodách. Šnorchlování s tučňáky a rejnoky (zahlédneme i karety a útesové žraloky?).*Březnový a Dubnový program: Na Santa Cruz a rychlým člunem na Isabelu, návštěva laguny, mokřadů a záchranné stanice, výlet ke kaldeře Sierra Negra a na ostrůvek Tintoreras, šnorchlování Concha Perla. Ze Santa Cruz na pláž Tortuga Bay a na vysočinu, lávové tunely a pozorování želv sloních v přirozeném prostředí. Lodí na ostrov Plazas, Santa Fe či Bartolome s obědem a výletem po ostrově a šnorchlováním. Zpáteční let do Quita.*Podzimní program: Na endemity bohatý ostrov Santa Fe a krásně barevný ostrůvek South Plazas se suchozemskými leguány a jednou z největších kolonií lachtanů mořských. Jeden z nejstarších ostrovů Espaňola a lokalita Gardner Bay či jedinečný Suarez Point s hnízdišti mořských ptáků. Ostrov Floreana: ptačí útesy a jedinečné lokality na šnorchlování.

17.-18. den:
Návštěva řemeslného trhu s tradičními ekvádorskými výrobky. Návrat domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Třídenní výlet do Amazonie v N.P. Cuyabeno. Vstupné do rezervací Quilotoa, Mindo a do N.P. Cotopaxi. Ubytování a strava. Český průvodce a místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru, na Galapágy včetně tax a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava, na Galapágách pronájem lodi. Ubytování: 9x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie), 4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (pouze Ekvádor na Galapágách na vyžádání). Strava: 9x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno, Na lodi (Galapágy) plná penze. V ceně není vstup do indiánských komunit v Amazonii (15 USD). V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (120 USD, možná změna).

Doprava:
Letecká do Ekvádoru, na Galapágy včetně tax a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava, na Galapágách pronájem lodi

Ubytování:
9x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie), 4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (pouze Ekvádor na Galapágách na vyžádání)

Stravování:
9x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno, Na lodi (Galapágy) plná penze

Délka tras:
letadlem 29 000 km, po zemi 900 km, na kánoích 100 km, na lodi 500 km, pěšky 6x 3-12 km (volitelně)
19.10. − 05.11.2022, 18 dní
136 831 Kč -5% 129 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1. den: Let d.. +
V ceně je zahrnuto: Doprava. Třídenní výlet do Amazon.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1. den:
Let do hlavního města Ekvádoru - Quita (2850 m).

2. den:
Výlet do Mindo v oblasti mlžného pralesa. Návštěva Mariposaria, motýlí farmy i s množstvím kolibříků. Pro zájemce možnost kanopy, jedinečné jízdy v korunách stromů nebo návštěvy kakaové farmy s ochutnávkou skvělé organické čokolády.

3.-4. den:
Odjezd z Quita na jih. Jednodenní výlet do N.P. Cotopaxi. Výstup 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4850 m) na úbočí jedné z nejvyšších sopek - Cotopaxi (5897 m). Uvidíme divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Působivá laguna Quilotoa: pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Cesta přes andské vesničky ,,Alejí vulkánů" do níže položeného městečka Banos.

5.-6. den:
Uvidíme soptit Tungurahuu (5023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Možnost raftingu, canyoningu, sjezdu na kolech či vyjížďky na koních. Termály v lázních Banos (de Agua Santa). Sjezd ,,Cestou vodopádů" z Andské náhorní plošiny Altiplana dolů do Amazonie. Lago Agrio: místní ZOO Arca.

7.-11. den:
Tři dny v amazonské džungli. Plavba s indiánským průvodcem na motorových kánoích po řekách a lagunách tropického deštného lesa s opicemi, kajmany, želvami, papoušky, tukany, anakondami, lenochody či sladkovodními delfíny. Místní indiánská komunita kmene Siona a místní šaman. Přelet z Laga Agria do Quita. Prohlídka Quita: koloniální architektura historického centra (UNESCO). Tradiční Calle La Ronda, kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3016 m), muzeum Inti Nan. Výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa.

12.-16. den:
Přelet přes východní Pacifik na Galapágy. Přílet na ostrov Baltra. *Plavba mezi ostrovy. Ostrov Santa Cruz s největším městem souostroví - Puerto Ayora a výzkumná stanice Charlese Darwina (pouze jarní termín). Zpáteční let na kontinent do Quita.*Únorový program: Vicente Roca Point: obří jeskyně, hnízdiště terejů modronohých, šnorchlování s želvami. Geologicky nejmladší a nejaktivnější ostrov Fernandina: endemičtí kormoráni, mořští leguáni. Největší z ostrovů - Isla Isabela: domov želv sloních, šnorchlování v Urbina Bay. Ostrov Santiago: lávové útvary plné života Egas Port. Ostrůvek Chinese Hat: šnorchlování v tyrkysových vodách. Šnorchlování s tučňáky a rejnoky (zahlédneme i karety a útesové žraloky?).*Březnový a Dubnový program: Na Santa Cruz a rychlým člunem na Isabelu, návštěva laguny, mokřadů a záchranné stanice, výlet ke kaldeře Sierra Negra a na ostrůvek Tintoreras, šnorchlování Concha Perla. Ze Santa Cruz na pláž Tortuga Bay a na vysočinu, lávové tunely a pozorování želv sloních v přirozeném prostředí. Lodí na ostrov Plazas, Santa Fe či Bartolome s obědem a výletem po ostrově a šnorchlováním. Zpáteční let do Quita.*Podzimní program: Na endemity bohatý ostrov Santa Fe a krásně barevný ostrůvek South Plazas se suchozemskými leguány a jednou z největších kolonií lachtanů mořských. Jeden z nejstarších ostrovů Espaňola a lokalita Gardner Bay či jedinečný Suarez Point s hnízdišti mořských ptáků. Ostrov Floreana: ptačí útesy a jedinečné lokality na šnorchlování.

17.-18. den:
Návštěva řemeslného trhu s tradičními ekvádorskými výrobky. Návrat domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Třídenní výlet do Amazonie v N.P. Cuyabeno. Vstupné do rezervací Quilotoa, Mindo a do N.P. Cotopaxi. Ubytování a strava. Český průvodce a místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru, na Galapágy včetně tax a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava, na Galapágách pronájem lodi. Ubytování: 9x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie), 4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (pouze Ekvádor na Galapágách na vyžádání). Strava: 9x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno, Na lodi (Galapágy) plná penze. V ceně není vstup do indiánských komunit v Amazonii (15 USD). V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (120 USD, možná změna).

Doprava:
Letecká do Ekvádoru, na Galapágy včetně tax a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava, na Galapágách pronájem lodi

Ubytování:
9x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie), 4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (pouze Ekvádor na Galapágách na vyžádání)

Stravování:
9x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno, Na lodi (Galapágy) plná penze

Délka tras:
letadlem 29 000 km, po zemi 900 km, na kánoích 100 km, na lodi 500 km, pěšky 6x 3-12 km (volitelně)

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ekvádor - Andské sopky i pralesy Amazonie

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 76 990 Kč 1 zájezdů
07.10. − 19.10.2022, 13 dní
81 042 Kč -5% 76 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1. den: Let d.. +
V ceně je zahrnuto: Doprava. Třídenní výlet do Amazon.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1. den:
Let do hlavního města Ekvádoru - Quita (2850 m).

2. den:
Výlet do Mindo v oblasti mlžného pralesa. Návštěva Mariposaria, motýlí farmy i s množstvím kolibříků. Pro zájemce možnost kanopy, jedinečné jízdy v korunách stromů nebo návštěvy kakaové farmy s ochutnávkou skvělé organické čokolády.

3.-4. den:
Odjezd z Quita na jih. Jednodenní výlet do N.P. Cotopaxi. Výstup 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4850 m) na úbočí jedné z nejvyšších sopek - Cotopaxi (5897 m). Uvidíme divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Autentický indiánský trh ve vesnici Saquiili. Působivá laguna Quilotoa: pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Cesta přes andské vesničky ,,Alejí vulkánů" do níže položeného městečka Banos.

5.-6. den:
Uvidíme soptit Tungurahuu (5023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Možnost raftingu, canyoningu, sjezdu na kolech či vyjížďky na koních. Termály v lázních Banos (de Agua Santa). Sjezd ,,Cestou vodopádů" z Andské náhorní plošiny Altiplana dolů do Amazonie. Lago Agrio: místní ZOO Arca.

7.-10. den:
Tři dny v amazonské džungli. Plavba s indiánským průvodcem na motorových kánoích po řekách a lagunách tropického deštného lesa s opicemi, kajmany, želvami, papoušky, tukany, anakondami, lenochody či sladkovodními delfíny. Místní indiánská komunita kmene Siona a místní šaman. Přelet z Laga Agria do Quita.

11.-13. den:
Prohlídka Quita: koloniální architektura historického centra (UNESCO). Tradiční Calle La Ronda, kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3016 m), muzeum Inti Nan. Výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa. Návrat domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Třídenní výlet do Amazonie v N.P. Cuyabeno. Vstupné do rezervací Quilotoa, Mindo a do N.P. Cotopaxi. Ubytování a strava. Český průvodce a místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava. Ubytování: 8x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (11x). Strava: 8x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno. V ceně není vstup do indiánských komunit v Amazonii (15 USD).

Doprava:
Letecká do Ekvádoru a přelet z Amazonie (Lago Agrio) do Quita včetně tax a poplatků, nájemní doprava

Ubytování:
8x turistické hotýlky, 3x v lodži (Amazonie). 1-lůžkový pokoj za příplatek 9200 Kč (11x)

Stravování:
8x v hotýlcích snídaně, plná penze během 3-denního výletu v N.P. Cuyabeno

Délka tras:
letadlem 22 000 km, po zemi 900 km, na kánoích 100 km, pěšky 5x 4-12 km (volitelně)

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Galapágy - zvířecí ráj na rovníku

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 109 990 Kč 1 zájezdů
28.10. − 05.11.2022, 9 dní
115 778 Kč -5% 109 990 Kč
letecky (Praha)
polopenze
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1.-2. den: Le.. +
V ceně je zahrnuto: Doprava. Ubytování a strava. Česk.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1.-2. den:
Let do hlavního města Ekvádoru - Quita: koloniální architektura historického centra (UNESCO). Tradiční Calle La Ronda, kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3016 m), muzeum Inti Nan. Výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa.

3.-7. den:
Přelet přes východní Pacifik na Galapágy. Přílet na ostrov Baltra. Bílý ostrůvek Mosquera: nádherná písčitá pláž, šnorchlování s lachtany, hejna pelikánů. *Plavba mezi ostrovy. Ostrov Santa Cruz s největším městem souostroví - Puerto Ayora a výzkumná stanice Charlese Darwina (pouze jarní termín). Zpáteční let na kontinent do Quita.*Jarní program: Vicente Roca Point: obří jeskyně, hnízdiště terejů modronohých, šnorchlování s želvami. Geologicky nejmladší a nejaktivnější ostrov Fernandina: endemičtí kormoráni, mořští leguáni. Největší z ostrovů - Isla Isabela: domov želv sloních, šnorchlování v Urbina Bay. Ostrov Santiago: lávové útvary plné života Egas Port. Ostrůvek Chinese Hat: šnorchlování v tyrkysových vodách. Šnorchlování s tučňáky a rejnoky (zahlédneme i karety a útesové žraloky?).*Podzimní program: Na endemity bohatý ostrov Santa Fe a krásně barevný ostrůvek South Plazas se suchozemskými leguány a jednou z největších kolonií lachtanů mořských. Jeden z nejstarších ostrovů Espaňola a lokalita Gardner Bay či jedinečný Suarez Point s hnízdišti mořských ptáků. Ostrov Floreana: ptačí útesy a jedinečné lokality na šnorchlování.

8.-9. den:
Návštěva řemeslného trhu s tradičními ekvádorskými výrobky. Návrat domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce a místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a na Galapágy včetně tax, na Galapágách pronájem lodi, na kontinentu nájemní doprava. Ubytování: 4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy), 3x turistický hotýlek (Quito). 1-lůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání. Strava: Na lodi (Galapágy) plná penze, 3x v hotelu (Quito) snídaně. V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (120 USD, možná změna).

Doprava:
Letecká do Ekvádoru a na Galapágy včetně tax, na Galapágách pronájem lodi, na kontinentu nájemní doprava

Ubytování:
4x 2-lůžkové kajuty (loď Galapágy), 3x turistický hotýlek (Quito). 1-lůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání

Stravování:
Na lodi (Galapágy) plná penze, 3x v hotelu (Quito) snídaně

Délka tras:
letadlem 25 000 km, po zemi 100 km, lodí 500 km, pěšky 3x 3-5 km (volitelně)

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Galapágy

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 83 690 Kč 1 zájezdů
16.11. − 26.11.2022, 11 dní
88 094 Kč -5% 83 690 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1.-3. den: Od.. +
V ceně je zahrnuto: Doprava. Vstup a doprava do rezer.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1.-3. den:
Odlet do Jižní Ameriky do Ekvádoru. Přelet na Galapágy na ostrov Baltra, přejezd na ubytování do městečka Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Prohlídka městečka a Darwinowy výzkumné stanice - první setkání s želvami sloními, po nichž jsou Galapágy pojmenovány.

4. den:
Celodenní výlet lodí na největší z ostrovů - Izabelu: lachtani, mořští leguáni, pelikáni, kormoráni, terejové s modrýma nohama. Šnorchlování v průzračných vodách s množstvím ryb, rejnoků a možná i karetou obrovskou. Lávové ostrůvky plné leguánů, místo odpočinku žraloků galapážských. Návštěva místní stanice želv sloních a laguny plameňáků. Návrat na Santa Cruz.

5. den:
Celodenní výlet rychlou lodí na ostrov San Cristobal s množstvím lachtanů a nejrůznějších ptáků. Koupání a šnorchlování na místních plážích, někdy přímo se zvědavými lachtany, vyhlídka fregatek. Možnost nákupu suvenýrů a ochutnávky místních specialit. Návrat na Santa Cruz.

6. den:
Do vnitrozemí ostrova do rezervace El Chato, kde želvy žijí volně v přírodě, procházka lávovým tunelem. Výlet do Tortuga Bay, kde kladou svá vejce karety obrovské - lesem obřích opuncií na jehož konci se otevře pohled na obrovskou písečnou pláž s překvapením na konci. Koupání a odpočinek.

7.-9. den:
Odlet do ekvádorské metropole Quita. Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytek Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial - ,,ten opravdový" rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět Quito jako na dlani. Trhy s typickými místními výrobky.

10.-11. den:
Návrat domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstup a doprava do rezervace El Chato, lodě na ostrovy San Cristobal a Isabela, výlet s místní CK na ostrově Isabela. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a zpět, přelety Ekvádor - Galapágy a zpět vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě. Ubytování: 8x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7300 Kč (8x). Strava: 8x snídaně. V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (cca 120 USD).

Doprava:
Letecká do Ekvádoru a zpět, přelety Ekvádor - Galapágy a zpět vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě.

Ubytování:
8x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7300 Kč (8x)

Stravování:
8x snídaně.

Délka tras:
letadlem 27 000 km, po zemi 1500 km, lodí 600 km, pěšky (volitelně) 6x 4-8 km - vše pro 435

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Galapágy, Ekvádor a Kolumbie

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 109 790 Kč 1 zájezdů
16.11. − 03.12.2022, 18 dní
115 568 Kč -5% 109 790 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1.-3. den: Od.. +
V ceně je zahrnuto: Doprava. Vstup a doprava do rezer.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1.-3. den:
Odlet do Jižní Ameriky do Ekvádoru. Přelet na Galapágy na ostrov Baltra, přejezd na ubytování do městečka Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Prohlídka městečka a Darwinowy výzkumné stanice - první setkání s želvami sloními, po nichž jsou Galapágy pojmenovány.

4. den:
Celodenní výlet lodí na největší z ostrovů - Izabelu: lachtani, mořští leguáni, pelikáni, kormoráni, terejové s modrýma nohama. Šnorchlování v průzračných vodách s množstvím ryb, rejnoků a možná i karetou obrovskou. Lávové ostrůvky plné leguánů, místo odpočinku žraloků galapážských. Návštěva místní stanice želv sloních a laguny plameňáků. Návrat na Santa Cruz.

5. den:
Celodenní výlet rychlou lodí na ostrov San Cristobal s množstvím lachtanů a nejrůznějších ptáků. Koupání a šnorchlování na místních plážích, někdy přímo se zvědavými lachtany, vyhlídka fregatek. Možnost nákupu suvenýrů a ochutnávky místních specialit. Návrat na Santa Cruz.

6. den:
Do vnitrozemí ostrova do rezervace El Chato, kde želvy žijí volně v přírodě, procházka lávovým tunelem. Výlet do Tortuga Bay, kde kladou svá vejce karety obrovské - lesem obřích opuncií na jehož konci se otevře pohled na obrovskou písečnou pláž s překvapením na konci. Koupání a odpočinek.

7.-9. den:
Mitad del Mundo. Odlet do ekvádorské metropole Quita. Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytek Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial - ,,ten opravdový" rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět Quito jako na dlani. Trhy s typickými místními výrobky.

10.-12. den:
Odjezd na jih ,,Alejí vulkánů". Výlet autem k nejvyšší činné sopce světa Cotopaxi (5897 m), při dobrém počasí výjezd až pod vrcholový ledovec do Refugió José Rivas do výšky téměř 5 000 m. Procházka kolem laguny Limpiopungo s výhledy na bílý vulkán. Zumbahua s indiánským trhem. Laguna Quilotoa - úchvatné výhledy na kalderové jezero. Riobamba pod nejvyšší horou Ekvádoru, vyhaslým vulkánem Chimborazo (6263 m). Adrenalinová jízda vlakem po jedné z nejstrmějších tratí světa Ďáblův nos z Alausí až na dno kaňonu do Sibambe a zpět nahoru. Zachovalá incká pevnost Ingapirca: Chrám slunce.

13.-14. den:
Přelet z Ekvádoru do Kolumbie, do její téměř desetimilionové metropole Bogoty: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

15.-16. den:
Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita - posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi - Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

17.-18. den:
Odlet domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstup a doprava do rezervace El Chato, lodě na ostrovy San Cristobal a Isabela, výlet s místní CK na ostrově Isabela. Zpáteční vlak Alausí - Sibambe (Ďáblův nos), lanovka Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu, přelety Ekvádor - Galapágy a zpět vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě. Ubytování: 15x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 900 Kč (15x). Strava: 15x snídaně. V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (cca 120 USD).

Délka tras:
letadlem 27 000 km, po zemi 1500 km, lodí 600 km, pěšky (volitelně) 6x 4-8 km - vše pro 435

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 132 990 Kč 1 zájezdů
16.11. − 08.12.2022, 23 dní
139 989 Kč -5% 132 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1.-3. den: Od.. +
V ceně je zahrnuto: Doprava. Vstup a doprava do rezer.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1.-3. den:
Odlet do Jižní Ameriky do Ekvádoru. Přelet na Galapágy na ostrov Baltra, přejezd na ubytování do městečka Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Prohlídka městečka a Darwinowy výzkumné stanice - první setkání s želvami sloními, po nichž jsou Galapágy pojmenovány.

4. den:
Celodenní výlet lodí na největší z ostrovů - Izabelu: lachtani, mořští leguáni, pelikáni, kormoráni, terejové s modrýma nohama. Šnorchlování v průzračných vodách s množstvím ryb, rejnoků a možná i karetou obrovskou. Lávové ostrůvky plné leguánů, místo odpočinku žraloků galapážských. Návštěva místní stanice želv sloních a laguny plameňáků. Návrat na Santa Cruz.

5. den:
Celodenní výlet rychlou lodí na ostrov San Cristobal s množstvím lachtanů a nejrůznějších ptáků. Koupání a šnorchlování na místních plážích, někdy přímo se zvědavými lachtany, vyhlídka fregatek. Možnost nákupu suvenýrů a ochutnávky místních specialit. Návrat na Santa Cruz.

6. den:
Do vnitrozemí ostrova do rezervace El Chato, kde želvy žijí volně v přírodě, procházka lávovým tunelem. Výlet do Tortuga Bay, kde kladou svá vejce karety obrovské - lesem obřích opuncií na jehož konci se otevře pohled na obrovskou písečnou pláž s překvapením na konci. Koupání a odpočinek.

7.-9. den:
Mitad del Mundo. Odlet do ekvádorské metropole Quita. Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytek Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial - ,,ten opravdový" rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět Quito jako na dlani. Trhy s typickými místními výrobky.

10.-12. den:
Odjezd na jih ,,Alejí vulkánů". Výlet autem k nejvyšší činné sopce světa Cotopaxi (5897 m), při dobrém počasí výjezd až pod vrcholový ledovec do Refugió José Rivas do výšky téměř 5 000 m. Procházka kolem laguny Limpiopungo s výhledy na bílý vulkán. Zumbahua s indiánským trhem. Laguna Quilotoa - úchvatné výhledy na kalderové jezero. Riobamba pod nejvyšší horou Ekvádoru, vyhaslým vulkánem Chimborazo (6263 m). Adrenalinová jízda vlakem po jedné z nejstrmějších tratí světa Ďáblův nos z Alausí až na dno kaňonu do Sibambe a zpět nahoru. Zachovalá incká pevnost Ingapirca: Chrám slunce.

13.-14. den:
Přelet z Ekvádoru do Kolumbie, do její téměř desetimilionové metropole Bogoty: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

15.-16. den:
Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita - posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi - Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

17.-18. den:
Odlet do nejoblíbenějšího letoviska a duty free ráje Kolumbijců, na odlehlý (přes 700 km od pobřeží Kolumbie a 200 km od Nikaraguy) karibský korálový ostrůvek San Andrés, který ač patří Kolumbii, je převážně anglofonní. Prohlídka hlavního města ,,El Centro": pobřežní bulvár Malecón, pláže s jemným bílým pískem. Okružní projížďka po ostrově na golfových vozítkách. Mořská biosferická rezervace Seaflower (UNESCO) s bohatým životem, kouzelné zátoky s teplou vodou, laguny, porosty mangrove, korálové útesy, pirátská jeskyně s (údajně) ukrytým pokladem kapitána Morgana. Možnost výletu na ostrůvek Johnny Cay: šnorchlování s mantami a hejny ryb.

19.-21. den:
Přelet (případně plavba lodí) na 90 km vzdálený ostrov Providencia. Hornatější a malebnější, tradičnější s barevnou architekturou, živou kreolskou kulturou Raizalů a mnohem méně turistický než San Andrés je z obou ostrovů právě Providencia tím pravým rájem. Volný program s možnou volbou aktivit: Odpočinek na exkluzivních plážích a koupání, plavba na kanoích, šnorchlování v průzračných vodách N.P. Laguna Mc Bean u třetího největšího korálového útesu na světě, nebo potápění v lokalitě El Planchón k vraku německé lodi. Vyhlídka Maracaibo. Turistika v přírodním parku Pico Natural s výstupem na nejvyšší bod ostrova El Pico (363 m) s úchvatnou vyhlídkou. Ostrůvek Santa Catalina s ruinami pevnosti Fort Warwick nad mořem. Návrat na San Andrés.

22.-23. den:
Odlet zpět do Bogoty a dále domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstup a doprava do rezervace El Chato, lodě na ostrovy San Cristobal a Isabela, výlet s místní CK na ostrově Isabela. Zpáteční vlak Alausí - Sibambe (Ďáblův nos), lanovka Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu, přelety Ekvádor - Galapágy a zpět, Bogota - San Andrés a zpět, San Andrés - Providencia a zpět (popř. lodí, ve srovnatelné ceně - dle situace), vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě. Ubytování: 20x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 19 600 Kč (20x). Strava: 20x snídaně. V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (cca 120 USD) a turistická taxa na ostrovy San Andrés a Providencia (cca 35 USD, platí se hotově na místě).

Doprava:
Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu, přelety Ekvádor - Galapágy a zpět, Bogota - San Andrés a zpět, San Andrés - Providencia a zpět (popř. lodí, ve srovnatelné ceně - dle situace), vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě.

Ubytování:
20x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 19 600 Kč (20x).

Stravování:
20x snídaně.

Délka tras:
letadlem 27 000 km, po zemi 1500 km, lodí 600 km, pěšky (volitelně) 6x 4-8 km

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ekvádor a Kolumbie

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 70 490 Kč 1 zájezdů
22.11. − 03.12.2022, 12 dní
74 200 Kč -5% 70 490 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1.-3. den: Od.. +
V ceně je zahrnuto: Doprava. Zpáteční vlak Alausí - S.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1.-3. den:
Odlet do Jižní Ameriky. Prohlídka ekvádorské metropole, Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytek Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial - ,,ten opravdový" rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět Quito jako na dlani. Trhy s typickými místními výrobky.

4.-6. den:
Odjezd na jih ,,Alejí vulkánů". Výlet autem k nejvyšší činné sopce světa Cotopaxi (5897 m), při dobrém počasí výjezd až pod vrcholový ledovec do Refugió José Rivas do výšky téměř 5 000 m. Procházka kolem laguny Limpiopungo s výhledy na bílý vulkán. Zumbahua s indiánským trhem. Laguna Quilotoa - úchvatné výhledy na kalderové jezero. Riobamba pod nejvyšší horou Ekvádoru, vyhaslým vulkánem Chimborazo (6263 m). Adrenalinová jízda vlakem po jedné z nejstrmějších tratí světa Ďáblův nos z Alausí až na dno kaňonu do Sibambe a zpět nahoru. Zachovalá incká pevnost Ingapirca: Chrám slunce.

7.-8. den:
Přelet z Ekvádoru do Kolumbie, do její téměř desetimilionové metropole Bogoty: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

9.-10. den:
Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita - posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi - Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

11.-12. den:
Odlet domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Zpáteční vlak Alausí - Sibambe (Ďáblův nos), lanovka Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě. Ubytování: 9x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7200 Kč (9x). Strava: 9x snídaně.

Doprava:
Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě.

Ubytování:
9x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7200 Kč (9x).

Stravování:
9x snídaně.

Délka tras:
letadlem 27 000 km, po zemi 1500 km, lodí 600 km, pěšky (volitelně) 6x 4-8 km - vše pro 435

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 94 990 Kč 1 zájezdů
22.11. − 08.12.2022, 17 dní
99 989 Kč -5% 94 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Pobytové
Základní cena: Dospělá osoba Program: 1.-3. den: Od.. +
V ceně je zahrnuto: Doprava. Zpáteční vlak Alausí - S.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1.-3. den:
Odlet do Jižní Ameriky. Prohlídka ekvádorské metropole, Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytek Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial - ,,ten opravdový" rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět Quito jako na dlani. Trhy s typickými místními výrobky.

4.-6. den:
Odjezd na jih ,,Alejí vulkánů". Výlet autem k nejvyšší činné sopce světa Cotopaxi (5897 m), při dobrém počasí výjezd až pod vrcholový ledovec do Refugió José Rivas do výšky téměř 5 000 m. Procházka kolem laguny Limpiopungo s výhledy na bílý vulkán. Zumbahua s indiánským trhem. Laguna Quilotoa - úchvatné výhledy na kalderové jezero. Riobamba pod nejvyšší horou Ekvádoru, vyhaslým vulkánem Chimborazo (6263 m). Adrenalinová jízda vlakem po jedné z nejstrmějších tratí světa Ďáblův nos z Alausí až na dno kaňonu do Sibambe a zpět nahoru. Zachovalá incká pevnost Ingapirca: Chrám slunce.

7.-8. den:
Přelet z Ekvádoru do Kolumbie, do její téměř desetimilionové metropole Bogoty: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

9.-10. den:
Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita - posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi - Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

11.-12. den:
Odlet do nejoblíbenějšího letoviska a duty free ráje Kolumbijců, na odlehlý (přes 700 km od pobřeží Kolumbie a 200 km od Nikaraguy) karibský korálový ostrůvek San Andrés, který ač patří Kolumbii, je převážně anglofonní. Prohlídka hlavního města ,,El Centro": pobřežní bulvár Malecón, pláže s jemným bílým pískem. Okružní projížďka po ostrově na golfových vozítkách. Mořská biosferická rezervace Seaflower (UNESCO) s bohatým životem, kouzelné zátoky s teplou vodou, laguny, porosty mangrove, korálové útesy, pirátská jeskyně s (údajně) ukrytým pokladem kapitána Morgana. Možnost výletu na ostrůvek Johnny Cay: šnorchlování s mantami a hejny ryb.

13.-15. den:
Přelet (případně plavba lodí) na 90 km vzdálený ostrov Providencia. Hornatější a malebnější, tradičnější s barevnou architekturou, živou kreolskou kulturou Raizalů a mnohem méně turistický než San Andrés je z obou ostrovů právě Providencia tím pravým rájem. Volný program s možnou volbou aktivit: Odpočinek na exkluzivních plážích a koupání, plavba na kanoích, šnorchlování v průzračných vodách N.P. Laguna Mc Bean u třetího největšího korálového útesu na světě, nebo potápění v lokalitě El Planchón k vraku německé lodi. Vyhlídka Maracaibo. Turistika v přírodním parku Pico Natural s výstupem na nejvyšší bod ostrova El Pico (363 m) s úchvatnou vyhlídkou. Ostrůvek Santa Catalina s ruinami pevnosti Fort Warwick nad mořem. Návrat na San Andrés.

16.-17. den:
Odlet zpět do Bogoty a dále domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Zpáteční vlak Alausí - Sibambe (Ďáblův nos), lanovka Monserrate. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu, přelety Bogota - San Andrés a zpět, San Andrés - Providencia a zpět (popř. lodí, ve srovnatelné ceně - dle situace), vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě. Ubytování: 14x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 13 900 Kč (14x). Strava: 14x snídaně. V ceně není turistická taxa na ostrovy San Andrés a Providencia (cca 35 USD, platí se hotově na místě).

Doprava:
Letecká do Ekvádoru a zpět přes Bogotu, přelety Bogota - San Andrés a zpět, San Andrés - Providencia a zpět (popř. lodí, ve srovnatelné ceně - dle situace), vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi, golfová autíčka), lodě.

Ubytování:
14x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 13 900 Kč (14x).

Stravování:
14x snídaně.

Délka tras:
letadlem 27 000 km, po zemi 1500 km, lodí 600 km, pěšky (volitelně) 6x 4-8 km - vše pro 435

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a  (naproti poště)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko