Poznávací - Černá Hora

Vybrat jiný typ zájezdů

více parametrů »

Zastávka Balkán

Černá Hora, Poznávací zájezdy
cena od 13 417 Kč 14 zájezdů
28.09. − 05.10.2023, 8 dní
18 379 Kč -27% 13 417 Kč
letecky (Katovice)
polopenze
Poznávací
Základní cena: Pokoj Standard CZP Ubytování: 2 lůžko.. +
Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem d.. +
Základní cena: Pokoj Standard CZP

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Železnice snů - Balkán z oken vlaku - úžasné výhledy: tunely, kaňony, mosty o Sjenica - Srbská Sibiř o most na Drině a Bajina Bašta o svět podle Kusturici - Mokra Gora o klášter Ostrog o Kotor a slavné fjordy o aktivně na řece Tara - sjezd tyrolským vláčkem o pro zájemce možnost  prodloužení pobytu v jednom z černohorských letovisek


Den 1

Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Podgorice charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu ve městě Bar nebo okolí, ubytování, čas na odpočinek, večeře a přenocování.


Den 2

Po časné snídani přejezd na vlakové nádraží v Baru. Nastoupíme do místního vlaku, kterým přejedeme z Baru do Kolašina (cca 2 hodiny). Je to jedna z nejkrásnějších horských částí železniční trati vytvořené v 70. letech z Baru do Bělehradu. Tato trasa je nazývána ,,železnicí snů", protože vede malebným okolím  a z oken vlaku lze pozorovat úžasnou černohorskou přírodu, např. Skadarské jezero a kaňon řeky Morači. Trasa vede také tunely - nejdelší z nich je Sozina (přes 6 km) a mosty, mimo jiné nejdelším 500 m dlouhým mostem nad řekou Mala. Do roku 2001 to byl nejvyšší železniční viadukt na světě - 200 m. Základna nejvyššího sloupu má větší plochu než tenisový kurt. Kolašin je malebné černohorské lyžařské středisko, které je v létě výchozím bodem pro horskou pěší turistiku. Čistý, čerstvý vzduch láká k procházce. My se projdeme z vlakového nádraží do centra města, kde bude volný čas na oběd, procházku nebo bezkonkurenční místní tureckou kávu. Nedaleký Národní park Biogradska Gora je jednou z nejstarších chráněných lesních oblastí na světě s polo-ledovcovými jezery. Projdeme se lesní cestou kolem jednoho z nich (cca 1 hod.). Večeře. Přenocování ve městě Sjenica.


Den 3

Bude to den nezapomenutelných výhledů! Sjenica je nazývána Srbskou Sibiří, díky teplotám, které se tam v zimě vyskytují. My jsme tady v létě, a to, co nás zde přitahuje je zázrak přírody - kaňon řeky Uvac (Uvac River Canon). Po snídani vyjedeme autobusy na vyhlídkové místo, ze kterého lze vidět dokonale vytvarované meandry této řeky. Tato oblast je také hlavním hnízdištěm supa bělohlavého. Následně přejedeme do Višegradu v Bosně a Hercegovině - město proslavil jugoslávský nositel Nobelovy ceny Ivo Andrić ve svém románu ,,Most na Drině", inspirovaném historií nejslavnějšího mostu na Balkáně. Most byl navržen Mimar Sinanem (tím samým, který vytvořil most v Mostaru) na příkaz velkého vezíra Mehmeda Paši Sokoloviće. Most je v současné době zapsán na seznamu UNESCO. Volný čas v Andričgradu - kamenném městě - realizaci myšlenky režiséra Emira Kusturici, který chtěl tímto způsobem uctít památku autora románu. Pro zájemce cca 30minutová vyhlídková plavba po řece Drin. Během plavby lodě proplouvají přes jeden z 11 oblouků mostu Sokoloviće (za poplatek cca 10 EUR). Vrátíme se do Srbska. Serpentinami přes malebný Národní park Tara přejedeme do města Bajina Bašta, kde nás uchvátí nádherný výhled na dům postavený na skále uprostřed proudu řeky Drin. Magický a romantický, přitahuje milovníky krásy z celého světa. Má spoustu příznivců, kteří dům po zničení rychlým vysokým proudem řeky okamžitě obnovují. Přejezd do vesničky Mokra Gora. Ubytování v hotelu, v historických budovách železniční stanice srbské železnice nebo v Bajině Baště nebo okolí. Večeře.


Den 4

Snídaně. Projížďka historickou úzkorozchodnou železniční tratí (cca 2 hod.), zvanou Šarganská osmica. Trasa vede přes 22 tunelů, 5 mostů a překonává výškový rozdíl cca 300 metrů v celkové délce 15 km. Cestou se vlak zastaví na zajímavých místech, včetně stanice Golubići, postavené speciálně pro potřeby filmu Emira Kusturici ,,Život je zázrak". Návštěva vesnice-skanzenu slavného srbského filmaře Emira Kusturici na kopci Mecavnik. Historické objekty byly přesunuty ze sousedních vesnic a uspořádány podél ulic lemovaných starými železničními pražci. Uvidíme okouzlující dřevěné domy, kostel se zvonicí, restaurace, banky, obchody, turecké lázně, vězení, knihovnu, galerii a četné propriety přímo z filmu, například černou volhu nebo růžový cadilac. Svou ulici tady má Fellini, Bergman nebo Bruce Lee. Přejezd ve směru Černé Hory. Večeře. Přenocování.


Den 5

Po snídani přejedeme z hlavního města Černé Hory a Národního parku Durmitor k Černému jezeru, nejhlubšímu v této oblasti, skládajícímu se ze dvou vodních útvarů spojených průsmykem. Bude čas na procházku a setkání s přírodou. V tom samém národním parku teče řeka Tara, která vytváří kaňon a pluje úzkým a hlubokým údolím. Je to nejhlubší kaňon v Evropě a jeden z nejhlubších kaňonů na světě. Je také velmi malebný. Budeme mít možnost si jej prohlédnout z mostu (zájemci mají možnost využít tyrolskou lanovou dráhu (sjezd na laně v postroji) - za příplatek cca 20 EUR), která spojuje dvě strany rokle, vzdálené od sebe téměř 400 m a zvedá se svou pětiobloukovou konstrukcí do výšky 150 m. Následně navštívíme zajímavý klášter Ostrog. Z dálky působí dojmem, že je vytesán vysoko do skály. Ve skutečnosti je skála součástí jednoho z kostelů. Klášter pochází ze 17. století, uvnitř lze obdivovat fresky z tohoto období. Přejezd na pobřeží. Večeře a přenocování.


Den 6

Po snídani věnujeme celý den Černé Hoře a jejím největším atrakcím. Začneme Kotorem, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Je to přístavní město, které se malebně rozprostírá na úpatí masivu Lovćen. Okolí připomíná norské scenérie a je známé jako nejvzdálenější fjord v jižní Evropě. Jedná se o oblast výjimečné přírodní krásy, kde strmé svahy hor sestupují do moře. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - Hodinovou věž ze 17. století. Přejezd slavnými serpentinami, ze kterých uvidíme nezapomenutelné výhledy na Kotor, Boku Kotorskou a Jadran. Přejezd do malé vesnice Njeguši ležící na úpatí masívu Lovćen. Je rodištěm zástupců dynastie Petrovićů, dnes je místo známé díky výrobě sýrů a sušené šunky, kterou můžeme ochutnat během degustace. Poté se vydáme do Cetinje, historického hlavního města Černé Hory. Nejpůsobivější stavbou města je Národní muzeum krále Nikoly I., kdysi palác posledního krále Nikola I. Petroviće. Návrat do hotelu. Večeře.


Den 7

Odpočinek u moře nebo pro zájemce fakultativní výlet - plavba po jedné z nejkrásnějších zátok jižní části Evropy (UNESCO). Vyplujeme z přístavu ve městě Tivat a budeme obdivovat luxusní marinu Porto Montenegro. Během plavby po impozantních kotorských fjordech dojedeme k pláži Žanjica, která je považována za nejmalebnější z celé riviéry. Opalování a koupání v křišťálově čistém Jaderském moři. Naše loď navštíví také Herceg Novi, ,,město květin", které se liší od ostatních pobřežních měst středomořskou vegetací, mimo jiné citrusovými stromy, cypřiši a palmami. Charakteristická je také směsice architektonických stylů. Město má 3 náměstí, včetně náměstí Belavista, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na Boku Kotorskou. Nad městem se tyčí pevnosti. Po prohlídce města poplujeme směrem k přístavu v Tivatu, kde zakončíme naše námořní dobrodružství (za poplatek cca 50 EUR). V ceně plavby oběd. Večeře a přenocování.

 

Den 8

Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska. 

- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Podgorice, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem, vlakem nebo autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, další jídla, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a systému Tour Guide - 108 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). Další poplatek - pobytová taxa - cca 1,5 EUR/den/os. (v závislosti na poloze hotelu).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Stacja Bałkany
Kód zájezdu: CZP
22.06. − 29.06.2023, 8 dní
18 727 Kč -27% 13 671 Kč
letecky (Katovice)
polopenze
last-minute Poznávací
Základní cena: Pokoj Standard CZP Ubytování: 2 lůžko.. +
Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem d.. +
Základní cena: Pokoj Standard CZP

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Železnice snů - Balkán z oken vlaku - úžasné výhledy: tunely, kaňony, mosty o Sjenica - Srbská Sibiř o most na Drině a Bajina Bašta o svět podle Kusturici - Mokra Gora o klášter Ostrog o Kotor a slavné fjordy o aktivně na řece Tara - sjezd tyrolským vláčkem o pro zájemce možnost  prodloužení pobytu v jednom z černohorských letovisek


Den 1

Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Podgorice charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu ve městě Bar nebo okolí, ubytování, čas na odpočinek, večeře a přenocování.


Den 2

Po časné snídani přejezd na vlakové nádraží v Baru. Nastoupíme do místního vlaku, kterým přejedeme z Baru do Kolašina (cca 2 hodiny). Je to jedna z nejkrásnějších horských částí železniční trati vytvořené v 70. letech z Baru do Bělehradu. Tato trasa je nazývána ,,železnicí snů", protože vede malebným okolím  a z oken vlaku lze pozorovat úžasnou černohorskou přírodu, např. Skadarské jezero a kaňon řeky Morači. Trasa vede také tunely - nejdelší z nich je Sozina (přes 6 km) a mosty, mimo jiné nejdelším 500 m dlouhým mostem nad řekou Mala. Do roku 2001 to byl nejvyšší železniční viadukt na světě - 200 m. Základna nejvyššího sloupu má větší plochu než tenisový kurt. Kolašin je malebné černohorské lyžařské středisko, které je v létě výchozím bodem pro horskou pěší turistiku. Čistý, čerstvý vzduch láká k procházce. My se projdeme z vlakového nádraží do centra města, kde bude volný čas na oběd, procházku nebo bezkonkurenční místní tureckou kávu. Nedaleký Národní park Biogradska Gora je jednou z nejstarších chráněných lesních oblastí na světě s polo-ledovcovými jezery. Projdeme se lesní cestou kolem jednoho z nich (cca 1 hod.). Večeře. Přenocování ve městě Sjenica.


Den 3

Bude to den nezapomenutelných výhledů! Sjenica je nazývána Srbskou Sibiří, díky teplotám, které se tam v zimě vyskytují. My jsme tady v létě, a to, co nás zde přitahuje je zázrak přírody - kaňon řeky Uvac (Uvac River Canon). Po snídani vyjedeme autobusy na vyhlídkové místo, ze kterého lze vidět dokonale vytvarované meandry této řeky. Tato oblast je také hlavním hnízdištěm supa bělohlavého. Následně přejedeme do Višegradu v Bosně a Hercegovině - město proslavil jugoslávský nositel Nobelovy ceny Ivo Andrić ve svém románu ,,Most na Drině", inspirovaném historií nejslavnějšího mostu na Balkáně. Most byl navržen Mimar Sinanem (tím samým, který vytvořil most v Mostaru) na příkaz velkého vezíra Mehmeda Paši Sokoloviće. Most je v současné době zapsán na seznamu UNESCO. Volný čas v Andričgradu - kamenném městě - realizaci myšlenky režiséra Emira Kusturici, který chtěl tímto způsobem uctít památku autora románu. Pro zájemce cca 30minutová vyhlídková plavba po řece Drin. Během plavby lodě proplouvají přes jeden z 11 oblouků mostu Sokoloviće (za poplatek cca 10 EUR). Vrátíme se do Srbska. Serpentinami přes malebný Národní park Tara přejedeme do města Bajina Bašta, kde nás uchvátí nádherný výhled na dům postavený na skále uprostřed proudu řeky Drin. Magický a romantický, přitahuje milovníky krásy z celého světa. Má spoustu příznivců, kteří dům po zničení rychlým vysokým proudem řeky okamžitě obnovují. Přejezd do vesničky Mokra Gora. Ubytování v hotelu, v historických budovách železniční stanice srbské železnice nebo v Bajině Baště nebo okolí. Večeře.


Den 4

Snídaně. Projížďka historickou úzkorozchodnou železniční tratí (cca 2 hod.), zvanou Šarganská osmica. Trasa vede přes 22 tunelů, 5 mostů a překonává výškový rozdíl cca 300 metrů v celkové délce 15 km. Cestou se vlak zastaví na zajímavých místech, včetně stanice Golubići, postavené speciálně pro potřeby filmu Emira Kusturici ,,Život je zázrak". Návštěva vesnice-skanzenu slavného srbského filmaře Emira Kusturici na kopci Mecavnik. Historické objekty byly přesunuty ze sousedních vesnic a uspořádány podél ulic lemovaných starými železničními pražci. Uvidíme okouzlující dřevěné domy, kostel se zvonicí, restaurace, banky, obchody, turecké lázně, vězení, knihovnu, galerii a četné propriety přímo z filmu, například černou volhu nebo růžový cadilac. Svou ulici tady má Fellini, Bergman nebo Bruce Lee. Přejezd ve směru Černé Hory. Večeře. Přenocování.


Den 5

Po snídani přejedeme z hlavního města Černé Hory a Národního parku Durmitor k Černému jezeru, nejhlubšímu v této oblasti, skládajícímu se ze dvou vodních útvarů spojených průsmykem. Bude čas na procházku a setkání s přírodou. V tom samém národním parku teče řeka Tara, která vytváří kaňon a pluje úzkým a hlubokým údolím. Je to nejhlubší kaňon v Evropě a jeden z nejhlubších kaňonů na světě. Je také velmi malebný. Budeme mít možnost si jej prohlédnout z mostu (zájemci mají možnost využít tyrolskou lanovou dráhu (sjezd na laně v postroji) - za příplatek cca 20 EUR), která spojuje dvě strany rokle, vzdálené od sebe téměř 400 m a zvedá se svou pětiobloukovou konstrukcí do výšky 150 m. Následně navštívíme zajímavý klášter Ostrog. Z dálky působí dojmem, že je vytesán vysoko do skály. Ve skutečnosti je skála součástí jednoho z kostelů. Klášter pochází ze 17. století, uvnitř lze obdivovat fresky z tohoto období. Přejezd na pobřeží. Večeře a přenocování.


Den 6

Po snídani věnujeme celý den Černé Hoře a jejím největším atrakcím. Začneme Kotorem, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Je to přístavní město, které se malebně rozprostírá na úpatí masivu Lovćen. Okolí připomíná norské scenérie a je známé jako nejvzdálenější fjord v jižní Evropě. Jedná se o oblast výjimečné přírodní krásy, kde strmé svahy hor sestupují do moře. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - Hodinovou věž ze 17. století. Přejezd slavnými serpentinami, ze kterých uvidíme nezapomenutelné výhledy na Kotor, Boku Kotorskou a Jadran. Přejezd do malé vesnice Njeguši ležící na úpatí masívu Lovćen. Je rodištěm zástupců dynastie Petrovićů, dnes je místo známé díky výrobě sýrů a sušené šunky, kterou můžeme ochutnat během degustace. Poté se vydáme do Cetinje, historického hlavního města Černé Hory. Nejpůsobivější stavbou města je Národní muzeum krále Nikoly I., kdysi palác posledního krále Nikola I. Petroviće. Návrat do hotelu. Večeře.


Den 7

Odpočinek u moře nebo pro zájemce fakultativní výlet - plavba po jedné z nejkrásnějších zátok jižní části Evropy (UNESCO). Vyplujeme z přístavu ve městě Tivat a budeme obdivovat luxusní marinu Porto Montenegro. Během plavby po impozantních kotorských fjordech dojedeme k pláži Žanjica, která je považována za nejmalebnější z celé riviéry. Opalování a koupání v křišťálově čistém Jaderském moři. Naše loď navštíví také Herceg Novi, ,,město květin", které se liší od ostatních pobřežních měst středomořskou vegetací, mimo jiné citrusovými stromy, cypřiši a palmami. Charakteristická je také směsice architektonických stylů. Město má 3 náměstí, včetně náměstí Belavista, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na Boku Kotorskou. Nad městem se tyčí pevnosti. Po prohlídce města poplujeme směrem k přístavu v Tivatu, kde zakončíme naše námořní dobrodružství (za poplatek cca 50 EUR). V ceně plavby oběd. Večeře a přenocování.

 

Den 8

Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska. 

- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Podgorice, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem, vlakem nebo autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, další jídla, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a systému Tour Guide - 108 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). Další poplatek - pobytová taxa - cca 1,5 EUR/den/os. (v závislosti na poloze hotelu).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Stacja Bałkany
Kód zájezdu: CZP
24.08. − 31.08.2023, 8 dní
20 650 Kč -27% 15 075 Kč
letecky (Katovice)
polopenze
Poznávací
Základní cena: Pokoj Standard CZP Ubytování: 2 lůžko.. +
Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem d.. +
Základní cena: Pokoj Standard CZP

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
Železnice snů - Balkán z oken vlaku - úžasné výhledy: tunely, kaňony, mosty o Sjenica - Srbská Sibiř o most na Drině a Bajina Bašta o svět podle Kusturici - Mokra Gora o klášter Ostrog o Kotor a slavné fjordy o aktivně na řece Tara - sjezd tyrolským vláčkem o pro zájemce možnost  prodloužení pobytu v jednom z černohorských letovisek


Den 1

Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Podgorice charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu ve městě Bar nebo okolí, ubytování, čas na odpočinek, večeře a přenocování.


Den 2

Po časné snídani přejezd na vlakové nádraží v Baru. Nastoupíme do místního vlaku, kterým přejedeme z Baru do Kolašina (cca 2 hodiny). Je to jedna z nejkrásnějších horských částí železniční trati vytvořené v 70. letech z Baru do Bělehradu. Tato trasa je nazývána ,,železnicí snů", protože vede malebným okolím  a z oken vlaku lze pozorovat úžasnou černohorskou přírodu, např. Skadarské jezero a kaňon řeky Morači. Trasa vede také tunely - nejdelší z nich je Sozina (přes 6 km) a mosty, mimo jiné nejdelším 500 m dlouhým mostem nad řekou Mala. Do roku 2001 to byl nejvyšší železniční viadukt na světě - 200 m. Základna nejvyššího sloupu má větší plochu než tenisový kurt. Kolašin je malebné černohorské lyžařské středisko, které je v létě výchozím bodem pro horskou pěší turistiku. Čistý, čerstvý vzduch láká k procházce. My se projdeme z vlakového nádraží do centra města, kde bude volný čas na oběd, procházku nebo bezkonkurenční místní tureckou kávu. Nedaleký Národní park Biogradska Gora je jednou z nejstarších chráněných lesních oblastí na světě s polo-ledovcovými jezery. Projdeme se lesní cestou kolem jednoho z nich (cca 1 hod.). Večeře. Přenocování ve městě Sjenica.


Den 3

Bude to den nezapomenutelných výhledů! Sjenica je nazývána Srbskou Sibiří, díky teplotám, které se tam v zimě vyskytují. My jsme tady v létě, a to, co nás zde přitahuje je zázrak přírody - kaňon řeky Uvac (Uvac River Canon). Po snídani vyjedeme autobusy na vyhlídkové místo, ze kterého lze vidět dokonale vytvarované meandry této řeky. Tato oblast je také hlavním hnízdištěm supa bělohlavého. Následně přejedeme do Višegradu v Bosně a Hercegovině - město proslavil jugoslávský nositel Nobelovy ceny Ivo Andrić ve svém románu ,,Most na Drině", inspirovaném historií nejslavnějšího mostu na Balkáně. Most byl navržen Mimar Sinanem (tím samým, který vytvořil most v Mostaru) na příkaz velkého vezíra Mehmeda Paši Sokoloviće. Most je v současné době zapsán na seznamu UNESCO. Volný čas v Andričgradu - kamenném městě - realizaci myšlenky režiséra Emira Kusturici, který chtěl tímto způsobem uctít památku autora románu. Pro zájemce cca 30minutová vyhlídková plavba po řece Drin. Během plavby lodě proplouvají přes jeden z 11 oblouků mostu Sokoloviće (za poplatek cca 10 EUR). Vrátíme se do Srbska. Serpentinami přes malebný Národní park Tara přejedeme do města Bajina Bašta, kde nás uchvátí nádherný výhled na dům postavený na skále uprostřed proudu řeky Drin. Magický a romantický, přitahuje milovníky krásy z celého světa. Má spoustu příznivců, kteří dům po zničení rychlým vysokým proudem řeky okamžitě obnovují. Přejezd do vesničky Mokra Gora. Ubytování v hotelu, v historických budovách železniční stanice srbské železnice nebo v Bajině Baště nebo okolí. Večeře.


Den 4

Snídaně. Projížďka historickou úzkorozchodnou železniční tratí (cca 2 hod.), zvanou Šarganská osmica. Trasa vede přes 22 tunelů, 5 mostů a překonává výškový rozdíl cca 300 metrů v celkové délce 15 km. Cestou se vlak zastaví na zajímavých místech, včetně stanice Golubići, postavené speciálně pro potřeby filmu Emira Kusturici ,,Život je zázrak". Návštěva vesnice-skanzenu slavného srbského filmaře Emira Kusturici na kopci Mecavnik. Historické objekty byly přesunuty ze sousedních vesnic a uspořádány podél ulic lemovaných starými železničními pražci. Uvidíme okouzlující dřevěné domy, kostel se zvonicí, restaurace, banky, obchody, turecké lázně, vězení, knihovnu, galerii a četné propriety přímo z filmu, například černou volhu nebo růžový cadilac. Svou ulici tady má Fellini, Bergman nebo Bruce Lee. Přejezd ve směru Černé Hory. Večeře. Přenocování.


Den 5

Po snídani přejedeme z hlavního města Černé Hory a Národního parku Durmitor k Černému jezeru, nejhlubšímu v této oblasti, skládajícímu se ze dvou vodních útvarů spojených průsmykem. Bude čas na procházku a setkání s přírodou. V tom samém národním parku teče řeka Tara, která vytváří kaňon a pluje úzkým a hlubokým údolím. Je to nejhlubší kaňon v Evropě a jeden z nejhlubších kaňonů na světě. Je také velmi malebný. Budeme mít možnost si jej prohlédnout z mostu (zájemci mají možnost využít tyrolskou lanovou dráhu (sjezd na laně v postroji) - za příplatek cca 20 EUR), která spojuje dvě strany rokle, vzdálené od sebe téměř 400 m a zvedá se svou pětiobloukovou konstrukcí do výšky 150 m. Následně navštívíme zajímavý klášter Ostrog. Z dálky působí dojmem, že je vytesán vysoko do skály. Ve skutečnosti je skála součástí jednoho z kostelů. Klášter pochází ze 17. století, uvnitř lze obdivovat fresky z tohoto období. Přejezd na pobřeží. Večeře a přenocování.


Den 6

Po snídani věnujeme celý den Černé Hoře a jejím největším atrakcím. Začneme Kotorem, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Je to přístavní město, které se malebně rozprostírá na úpatí masivu Lovćen. Okolí připomíná norské scenérie a je známé jako nejvzdálenější fjord v jižní Evropě. Jedná se o oblast výjimečné přírodní krásy, kde strmé svahy hor sestupují do moře. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - Hodinovou věž ze 17. století. Přejezd slavnými serpentinami, ze kterých uvidíme nezapomenutelné výhledy na Kotor, Boku Kotorskou a Jadran. Přejezd do malé vesnice Njeguši ležící na úpatí masívu Lovćen. Je rodištěm zástupců dynastie Petrovićů, dnes je místo známé díky výrobě sýrů a sušené šunky, kterou můžeme ochutnat během degustace. Poté se vydáme do Cetinje, historického hlavního města Černé Hory. Nejpůsobivější stavbou města je Národní muzeum krále Nikoly I., kdysi palác posledního krále Nikola I. Petroviće. Návrat do hotelu. Večeře.


Den 7

Odpočinek u moře nebo pro zájemce fakultativní výlet - plavba po jedné z nejkrásnějších zátok jižní části Evropy (UNESCO). Vyplujeme z přístavu ve městě Tivat a budeme obdivovat luxusní marinu Porto Montenegro. Během plavby po impozantních kotorských fjordech dojedeme k pláži Žanjica, která je považována za nejmalebnější z celé riviéry. Opalování a koupání v křišťálově čistém Jaderském moři. Naše loď navštíví také Herceg Novi, ,,město květin", které se liší od ostatních pobřežních měst středomořskou vegetací, mimo jiné citrusovými stromy, cypřiši a palmami. Charakteristická je také směsice architektonických stylů. Město má 3 náměstí, včetně náměstí Belavista, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na Boku Kotorskou. Nad městem se tyčí pevnosti. Po prohlídce města poplujeme směrem k přístavu v Tivatu, kde zakončíme naše námořní dobrodružství (za poplatek cca 50 EUR). V ceně plavby oběd. Večeře a přenocování.

 

Den 8

Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska. 

- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.
Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Podgorice, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem, vlakem nebo autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, další jídla, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Orientační cena vstupného a systému Tour Guide - 108 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). Další poplatek - pobytová taxa - cca 1,5 EUR/den/os. (v závislosti na poloze hotelu).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Stacja Bałkany
Kód zájezdu: CZP

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Moře a krásy Černé Hory s výletem do Albánie 2023

Černá Hora, Poznávací zájezdy
cena od 17 990 Kč 3 zájezdů
06.07. − 16.07.2023, 11 dní
17 990 Kč
autobusem
polopenze
Poznávací
Základní cena: dospělá osoba 1. den: odjezd z Prahy .. +
Pojištění: zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní.. +
Základní cena: dospělá osoba

1. den: odjezd z Prahy ráno (Po, HK, Pa, Ji, Br, Bra), transfer přes Slovensko a Maďarsko

2. den: SARAJEVO, prohlídka města, turecká čtvrť Baščaršija s mešitou, cesta kaňonem řeky Neretva do MOSTARU, starobylé bosenské město se slavným mostem, nocleh

3. den: přejezd do Černé Hory na ubytování, odpolední koupání

4. den: pobyt u moře, pozdě odpoledne výlet do BUDVY, prohlídka

5. den: návštěva města duchů STARI BAR, kouzelné Skadarské jezero, koupání, sladkovodní i mořské ryby, ptačí rezervace, fakult. projížďka po jezeře, fakult. rybí piknik, krátká zastávka u poloostrova sv. Stefan, perly Jaderského moře

6. den: Boka Kotorská, průjezd pohádkovým horským údolím, horská vesnice NJEGUŠI, sušárna vyhlášeného njegušského pršutu, pro zájemce za příplatek ochutnávka pršutu a sýra, pohořím NP LOVČEN, mauzoleum vladyky Njegoše, CETINJE, býv. hlavní město, klášter

7. den: celodenní výlet do orientálně laděného města ULCINJI, koupání na vyhlášené Veliké pláži

8. den: malebná zátoka Boka Kotorská, město KOTOR (UNESCO), hradby katedrála, fakult. lodí kolem romantického města PERAST a na ostrov Gospa, poutní kostel, plavba kolem ostrůvku Mamula s unikátní mořskou pevností, mořská jeskyně Plava Špilja, koupání na přírodní pláži s rybím piknikem

9. den: pobyt u moře, fakultativní výlet do albánské ŠKODRY s pevností, mešitou a katedrálou sv. Štěpána

10. -11.den: historický DUBROVNÍK - UNESCO, fakultativně lodí na ostrov Lokrum, možnost koupání, večerní posezení a rozloučení, noční přejezd přes Rakousko, návrat do ČR.
CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí.
Pojištění:
zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
- léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
- pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
- pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč
- úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
- poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
- pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P - rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény - maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě - maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 8x ubytování (1x penzion, 7x hotel 3* na Budvanské riviéře) 2lůřkové pokoje, 8x polopenzi, pobytovou taxu, vedoucí zájezdu, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
komplexní pojištění, vstupné, ochutnávky, rybí pikniky, fakultativní výlety a další služby (90 €) a vše co není uvedeno v odstavci Základní cena zahrnuje

Příplatky:
6.700 Kč za 1lůžkový pokoj
605 Kč za komplexní pojištění K5S
330 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)

Doprava:
autobusy s klimatizací, s DVD a barem. Studené i teplé nápoje za české koruny. Doporučujeme pohodlné oblečení do autobusu na noční přejezdy. Časy odjezdů a místa nástupu budou klientům sděleny v informacích, které obdrží před odjezdem
10.08. − 20.08.2023, 11 dní
18 490 Kč
autobusem
polopenze
Poznávací
Základní cena: dospělá osoba 1. den: odjezd z Prahy .. +
Pojištění: zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní.. +
Základní cena: dospělá osoba

1. den: odjezd z Prahy ráno (Po, HK, Pa, Ji, Br, Bra), transfer přes Slovensko a Maďarsko

2. den: SARAJEVO, prohlídka města, turecká čtvrť Baščaršija s mešitou, cesta kaňonem řeky Neretva do MOSTARU, starobylé bosenské město se slavným mostem, nocleh

3. den: přejezd do Černé Hory na ubytování, odpolední koupání

4. den: pobyt u moře, pozdě odpoledne výlet do BUDVY, prohlídka

5. den: návštěva města duchů STARI BAR, kouzelné Skadarské jezero, koupání, sladkovodní i mořské ryby, ptačí rezervace, fakult. projížďka po jezeře, fakult. rybí piknik, krátká zastávka u poloostrova sv. Stefan, perly Jaderského moře

6. den: Boka Kotorská, průjezd pohádkovým horským údolím, horská vesnice NJEGUŠI, sušárna vyhlášeného njegušského pršutu, pro zájemce za příplatek ochutnávka pršutu a sýra, pohořím NP LOVČEN, mauzoleum vladyky Njegoše, CETINJE, býv. hlavní město, klášter

7. den: celodenní výlet do orientálně laděného města ULCINJI, koupání na vyhlášené Veliké pláži

8. den: malebná zátoka Boka Kotorská, město KOTOR (UNESCO), hradby katedrála, fakult. lodí kolem romantického města PERAST a na ostrov Gospa, poutní kostel, plavba kolem ostrůvku Mamula s unikátní mořskou pevností, mořská jeskyně Plava Špilja, koupání na přírodní pláži s rybím piknikem

9. den: pobyt u moře, fakultativní výlet do albánské ŠKODRY s pevností, mešitou a katedrálou sv. Štěpána

10. -11.den: historický DUBROVNÍK - UNESCO, fakultativně lodí na ostrov Lokrum, možnost koupání, večerní posezení a rozloučení, noční přejezd přes Rakousko, návrat do ČR.
CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí.
Pojištění:
zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
- léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
- pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
- pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč
- úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
- poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
- pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P - rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény - maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě - maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 8x ubytování (1x penzion, 7x hotel 3* na Budvanské riviéře) 2lůřkové pokoje, 8x polopenzi, pobytovou taxu, vedoucí zájezdu, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
komplexní pojištění, vstupné, ochutnávky, rybí pikniky, fakultativní výlety a další služby (90 €) a vše co není uvedeno v odstavci Základní cena zahrnuje

Příplatky:
6.700 Kč za 1lůžkový pokoj
605 Kč za komplexní pojištění K5S
330 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)

Doprava:
autobusy s klimatizací, s DVD a barem. Studené i teplé nápoje za české koruny. Doporučujeme pohodlné oblečení do autobusu na noční přejezdy. Časy odjezdů a místa nástupu budou klientům sděleny v informacích, které obdrží před odjezdem
31.08. − 10.09.2023, 11 dní
18 490 Kč
autobusem
polopenze
Poznávací
Základní cena: dospělá osoba 1. den: odjezd z Prahy .. +
Pojištění: zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní.. +
Základní cena: dospělá osoba

1. den: odjezd z Prahy ráno (Po, HK, Pa, Ji, Br, Bra), transfer přes Slovensko a Maďarsko

2. den: SARAJEVO, prohlídka města, turecká čtvrť Baščaršija s mešitou, cesta kaňonem řeky Neretva do MOSTARU, starobylé bosenské město se slavným mostem, nocleh

3. den: přejezd do Černé Hory na ubytování, odpolední koupání

4. den: pobyt u moře, pozdě odpoledne výlet do BUDVY, prohlídka

5. den: návštěva města duchů STARI BAR, kouzelné Skadarské jezero, koupání, sladkovodní i mořské ryby, ptačí rezervace, fakult. projížďka po jezeře, fakult. rybí piknik, krátká zastávka u poloostrova sv. Stefan, perly Jaderského moře

6. den: Boka Kotorská, průjezd pohádkovým horským údolím, horská vesnice NJEGUŠI, sušárna vyhlášeného njegušského pršutu, pro zájemce za příplatek ochutnávka pršutu a sýra, pohořím NP LOVČEN, mauzoleum vladyky Njegoše, CETINJE, býv. hlavní město, klášter

7. den: celodenní výlet do orientálně laděného města ULCINJI, koupání na vyhlášené Veliké pláži

8. den: malebná zátoka Boka Kotorská, město KOTOR (UNESCO), hradby katedrála, fakult. lodí kolem romantického města PERAST a na ostrov Gospa, poutní kostel, plavba kolem ostrůvku Mamula s unikátní mořskou pevností, mořská jeskyně Plava Špilja, koupání na přírodní pláži s rybím piknikem

9. den: pobyt u moře, fakultativní výlet do albánské ŠKODRY s pevností, mešitou a katedrálou sv. Štěpána

10. -11.den: historický DUBROVNÍK - UNESCO, fakultativně lodí na ostrov Lokrum, možnost koupání, večerní posezení a rozloučení, noční přejezd přes Rakousko, návrat do ČR.
CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí.
Pojištění:
zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
- léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
- pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
- pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč
- úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
- poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
- pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P - rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény - maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě - maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 8x ubytování (1x penzion, 7x hotel 3* na Budvanské riviéře) 2lůřkové pokoje, 8x polopenzi, pobytovou taxu, vedoucí zájezdu, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
komplexní pojištění, vstupné, ochutnávky, rybí pikniky, fakultativní výlety a další služby (90 €) a vše co není uvedeno v odstavci Základní cena zahrnuje

Příplatky:
6.700 Kč za 1lůžkový pokoj
605 Kč za komplexní pojištění K5S
330 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)

Doprava:
autobusy s klimatizací, s DVD a barem. Studené i teplé nápoje za české koruny. Doporučujeme pohodlné oblečení do autobusu na noční přejezdy. Časy odjezdů a místa nástupu budou klientům sděleny v informacích, které obdrží před odjezdem

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 46 990 Kč 2 zájezdů
10.07. − 17.07.2023, 8 dní
48 947 Kč -4% 46 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Přílet do P.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Podgorica a Dubrovník .. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Přílet do Podgorice a následný přesun do města Petrovac na ubytování. Pokud nám to čas dovolí, vydáme se na krátkou procházku přístavem, kterému dominuje historická benátská pevnost. Případně si můžeme odpočinout na plážích, nad kterými se ční klášter Gradište.
V odpoledních hodinách přiletíme do Podgorice a objednaným autobusem se přesuneme do přímořského městečka Petrovac. Po ubytování se podle časových možností seznámíme s městečkem.
V malebném Petrovac na Moru nás přivítá kamenný přístav střežen benátskou pevností ze 16. století, kde vzduch voní středozemními rostlinami. Pokud nám to čas umožní, uvidíme i římské mozaiky nebo nad plážemi usazený klášter Gradište.
Kdo by si po cestě raději oddechl, může volný čas strávit například na pláži, která je od hotelu v pěším dosahu.

2. den:
Čeká nás malé putování historií Černé Hory. Středověký Kotor, jemuž vévodí impozantní hrad, nás pohltí svou atmosférou. Navštívíme mauzoleum vladyky Njegoše, kde odhalíme příběh významného černohorského vládce. A užijeme si i působivé výhledy do okolí.
Po snídani vyrazíme na krátkou zastávku do nejvíce fotografované černohorské destinace Sveti Stefan. Sice je tato ostrovní vesnice z 15. století dnes přístupná pouze ubytovaným hostům luxusního letoviska Aman, ale dokonalé pláže s tyrkysovou vodou a růžovým pískem v pozadí s kamennými vilkami můžeme pozorovat a fotografovat z dálky.
Poté budeme pokračovat do známějšího Kotoru. Město usazené v zálivu mezi majestátními hradbami oplývá mimořádnou atmosférou.
Navštívíme místní přístav a se zájemci vystoupíme od Kotorských hradeb až k hradu nad městem, ke kterému se dostaneme překonáním 250 metrů po 1 350 schodech. Odměnou bude nádherný výhled na toto středověké město zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.
Odpoledne budeme pokračovat v naší cestě k mauzoleu vladyky Petra II. Petroviće Njegoše, který vládl Černé Hoře v letech 1830-1851 a byl důležitou osobností černohorských dějin.
Samotné mauzoleum se nachází na vrcholu Jezerski vrh (cca 450 schodů), který je součástí Národního parku Lovćen. Budeme moci obdivovat jak krásy zdejší vyhlídky, tak interiér mauzolea. Výhledy od této majestátní hrobky se táhnou až do Albánie a Chorvatska.
V podvečer se vrátíme na ubytování ve městě Petrovac.

3. den:
A je to tady! Začínáme objevovat skryté přírodní poklady. Dopřejeme si lehký trek Vlčí stezkou přes národní park Lovćen s jedinečnými scenériemi a výhledem na riviéru v Budvě na jejím konci. Pak probádáme jeskyni Lipa a den završíme koštem typického vína Vranac.
Dopoledne nás čeká lehčí túra v délce 10 kilometrů přes NP Lovćen - trasa nazvaná Wolf Trail nebo Vlčí stezka a výstup na vrchol Babina Glava ve výši 1 474 metrů nad mořem.
Tato trasa nám nabídne množství ohromujících výhledů. Během túry budeme procházet různými scenériemi. Projdeme se údolím, lesem, kamennou vesničkou a skalnatými kopci. Na vrcholu Babina Glava se budeme kochat krásnými výhledy na riviéru v Budvě, horu Tivat a záliv Boka.
Odpoledne navštívíme jedinou zpřístupněnou jeskyni na území Černé Hory - Jeskyňa Lipa. Procházka podzemními chodbami v délce 2,5 kilometru s ohromnou jeskynní výzdobou je skutečným zážitkem, který je třeba v Černé Hoře absolvovat. Nezapomeňte se ale tepleji obléct, pod zemí nás bude čekat teplota kolem 10 °C.
Na závěr dne zavítáme do malebné vesničky Donji Kokoti na ochutnávku lokálního vína Vranac, které je pro Černou Horu velmi typické.
Společně se pak vrátíme objednaným transferem na hotel.

4. den:
Pokračujeme v duchu nenáročné pěší turistiky. Budeme obdivovat meandry řeky Crnojeviča z úchvatné vyhlídky Pavlova Strana. Projdeme se kolem kaskád k jeskyni netopýrů. A ani dnes nebude chybět ochutnávka místního domácího vína.
V rozjetém tempu budeme pokračovat v pěší turistice. Na začátku dnešní cesty za zážitky zastavíme na nejkrásnější vyhlídce na meandry řeky Crnojeviča - tzv. Pavlova Strana.
Potom budeme pokračovat lehkou túrou, na níž uvidíme kaskády téže řeky Crnojeviča a také Obodsku jeskyni, jeskyni netopýrů, která je na jaře plně zaplavena vodou - budeme doslova procházet říčním korytem.
Cestou zpět ještě navštívíme vinařství Twin Brothers, kde ochutnáme domácí víno tradiční odrůdy Vranac opět spolu s výhledem na meandry řeky - tentokrát z trochu jiného úhlu.
Relax a odpočinek si dopřejeme v opravdu stylovém ubytování. Čeká na nás hotel v obležení nádherné přírody s kouzelnými scenériemi Durmitorského pohoří. Tři následující noci si tak budeme moci vychutnat autentičtější pocit díky tomuto krásnému prostředí.

5. den:
Připraveni na top zážitky? Pokud jste někdy měli chuť vyzkoušet lehký adrenalin, tak dnes máte jedinečnou příležitost hned dvakrát. Otestujeme totiž nejdelší zipline Evropy s výhledy, které vám vezmou dech. A pak se vydáme na raftech kaňonem řeky Tara. Foťáky s sebou, bude to stát za to...
V rámci celodenního fakultativního výletu nás objednaný odvoz dopraví z ubytování atraktivní krajinou na Sljivansko, na výchozí bod naší trasy. Zde můžeme překonat své hranice!
Budeme si moci vyzkoušet nejdelší zipline v Evropě. Naskytne se nám tak možnost vidět úchvatný kaňon řeky Tara z ptačí perspektivy.
A to není vše... Říká se, že největším esem Černé Hory, co se outdoorových aktivit týče, je rafting. Když zažijete jízdu působivým kaňonem řeky Tara, pochopíte proč. Řekou Tara vymletý kaňon se svou hloubkou 1 300 metrů je nejhlubší v Evropě a po americkém Grand Canyon druhý nejhlubší na světě.
Nemusíte se obávat, nejde o extrémně adrenalinový zážitek, na řece je jen pár peřejí. Tak či tak, zakusíme opravdové dobrodružství. Na raftu nám bude k dispozici průvodce, který zajistí naši bezpečnost, a podá výklad k základům, jak v raftu sedět a pádlovat. Součástí raftu budou i zastávky na fotografování či návštěva kostela sv. Archanděla Michaela.
Jízda raftem bude končit kolem 17. hodiny v restauraci, kde si dopřejeme zasloužený pozdní oběd s ohromnými výhledy na řeku Tara a masiv Durmitor. S krátkou přestávkou na fotografie bude následovat cesta na ubytování v Žabljaku.
Těm, kteří upřednostní individuální program, můžeme doporučit lehčí procházky v okolí ubytování.

6. den:
Dnes si opět dopřejeme mimořádný zážitek. Zdoláme nejvyšší černohorský vrchol, horu Bobotov Kuk. Odměnou nám budou úžasné výhledy na krajinu národního parku Durmitor. Po výstupu se projdeme k ledové jeskyni a největšímu jezeru Černé Hory, jehož scenérie překvapí nejen milovníky přírody.
Objednaný autobus nás ráno odveze na začátek čtrnáct kilometrů dlouhé celodenní trasy. Vystoupáme na nejvyšší vrchol Černé Hory Bobotov Kuk ve výše 2 523 metrů nad mořem.
Nejvyšší vrchol pohoří Durmitor je od roku 1980 na seznamu UNESCO. Tento výstup je trochu náročnější, ale náš pot a úsilí ho zdolat za dech beroucí výhledy z vrcholu určitě budou stát.
Po odpočinku a shlédnutí krásné černohorské krajiny z výšky budeme pokračovat v trase k volně přístupné ledové jeskyni.
Odtud pak zamíříme k Crnemu jezeru, které je největším jezerem z Durmitorských horských ok (Gorski oči). Trasa nás povede kolem jezera a budeme se tak moci kochat nádhernými scenériemi, které jsou opravdu fotogenické. Zájemci se mohou v jezeře osvěžit.
Den zakončíme v Národní restauraci na břehu jezera, kde si dopřejeme chutné občerstvení. Potom nás autobus odveze zpět na ubytování. Na tento trek doporučujeme přibalit pohorky.

7. den:
Naše společné dobrodružství je téměř u konce. Ještě než Černou Horu zcela opustíme, zastavíme se v působivém klášteře Ostrog, který je nejen lákadlem cestovatelů, ale hlavně poutním místem pravoslavných křesťanů. Po prohlídce vyrazíme na cestu do Dubrovníku.
Po snídani opustíme naše ubytování a vydáme se směrem do chorvatského Dubrovníku. Po cestě navštívíme klášter Ostrog. Pro mnoho pravoslavných Černohorců je to místo nejposvátnější. Tak či onak, kouzelným zážitkem je to pro každého návštěvníka.
Magický zářivě bílý klášter vytesaný do skalní stěny je skutečně ohromující stavbou. Při vstupu je nutné dodržovat určitá pravidla odívání, doporučujeme dlouhé kalhoty, zakryté ramena, ženy si zakrývají hlavu šátkem.
Po tomto nevšedním zážitku se dopravíme na ubytování v Dubrovníku a podle časových možností bude následovat individuální program.

8. den:
S ohledem na letový řád možnost procházky Dubrovníkem a následný odlet zpět do Prahy.
Podle časových možností s ohledem na letový řád se krátce projdeme městem Dubrovník, který je často považován na jedno z nejkrásnějších míst Středomoří. Ponoříme se do jeho malebných uliček a odhalíme i utajená zákoutí.
Poté se přesuneme na letiště a odletíme do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Podgorica a Dubrovník - Praha včetně letištních tax
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
doprava po celou dobu zájezdu
7x ubytování
7x snídaně
český průvodce po celou dobu pobytu

Cena nezahrnuje:
fakultativní výlet na rafty a zipline na řece Tara
ochutnávky vín
cestovní pojištění
příplatek za polopenzi: 2 100 Kč/osoba
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč

Cestovní pojištění:
Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
10.07. − 17.07.2023, 8 dní
48 947 Kč -4% 46 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Přílet do P.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Podgorica a Dubrovník .. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Přílet do Podgorice a následný přesun do města Petrovac na ubytování. Pokud nám to čas dovolí, vydáme se na krátkou procházku přístavem, kterému dominuje historická benátská pevnost. Případně si můžeme odpočinout na plážích, nad kterými se ční klášter Gradište.
V odpoledních hodinách přiletíme do Podgorice a objednaným autobusem se přesuneme do přímořského městečka Petrovac. Po ubytování se podle časových možností seznámíme s městečkem.
V malebném Petrovac na Moru nás přivítá kamenný přístav střežen benátskou pevností ze 16. století, kde vzduch voní středozemními rostlinami. Pokud nám to čas umožní, uvidíme i římské mozaiky nebo nad plážemi usazený klášter Gradište.
Kdo by si po cestě raději oddechl, může volný čas strávit například na pláži, která je od hotelu v pěším dosahu.

2. den:
Čeká nás malé putování historií Černé Hory. Středověký Kotor, jemuž vévodí impozantní hrad, nás pohltí svou atmosférou. Navštívíme mauzoleum vladyky Njegoše, kde odhalíme příběh významného černohorského vládce. A užijeme si i působivé výhledy do okolí.
Po snídani vyrazíme na krátkou zastávku do nejvíce fotografované černohorské destinace Sveti Stefan. Sice je tato ostrovní vesnice z 15. století dnes přístupná pouze ubytovaným hostům luxusního letoviska Aman, ale dokonalé pláže s tyrkysovou vodou a růžovým pískem v pozadí s kamennými vilkami můžeme pozorovat a fotografovat z dálky.
Poté budeme pokračovat do známějšího Kotoru. Město usazené v zálivu mezi majestátními hradbami oplývá mimořádnou atmosférou.
Navštívíme místní přístav a se zájemci vystoupíme od Kotorských hradeb až k hradu nad městem, ke kterému se dostaneme překonáním 250 metrů po 1 350 schodech. Odměnou bude nádherný výhled na toto středověké město zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.
Odpoledne budeme pokračovat v naší cestě k mauzoleu vladyky Petra II. Petroviće Njegoše, který vládl Černé Hoře v letech 1830-1851 a byl důležitou osobností černohorských dějin.
Samotné mauzoleum se nachází na vrcholu Jezerski vrh (cca 450 schodů), který je součástí Národního parku Lovćen. Budeme moci obdivovat jak krásy zdejší vyhlídky, tak interiér mauzolea. Výhledy od této majestátní hrobky se táhnou až do Albánie a Chorvatska.
V podvečer se vrátíme na ubytování ve městě Petrovac.

3. den:
A je to tady! Začínáme objevovat skryté přírodní poklady. Dopřejeme si lehký trek Vlčí stezkou přes národní park Lovćen s jedinečnými scenériemi a výhledem na riviéru v Budvě na jejím konci. Pak probádáme jeskyni Lipa a den završíme koštem typického vína Vranac.
Dopoledne nás čeká lehčí túra v délce 10 kilometrů přes NP Lovćen - trasa nazvaná Wolf Trail nebo Vlčí stezka a výstup na vrchol Babina Glava ve výši 1 474 metrů nad mořem.
Tato trasa nám nabídne množství ohromujících výhledů. Během túry budeme procházet různými scenériemi. Projdeme se údolím, lesem, kamennou vesničkou a skalnatými kopci. Na vrcholu Babina Glava se budeme kochat krásnými výhledy na riviéru v Budvě, horu Tivat a záliv Boka.
Odpoledne navštívíme jedinou zpřístupněnou jeskyni na území Černé Hory - Jeskyňa Lipa. Procházka podzemními chodbami v délce 2,5 kilometru s ohromnou jeskynní výzdobou je skutečným zážitkem, který je třeba v Černé Hoře absolvovat. Nezapomeňte se ale tepleji obléct, pod zemí nás bude čekat teplota kolem 10 °C.
Na závěr dne zavítáme do malebné vesničky Donji Kokoti na ochutnávku lokálního vína Vranac, které je pro Černou Horu velmi typické.
Společně se pak vrátíme objednaným transferem na hotel.

4. den:
Pokračujeme v duchu nenáročné pěší turistiky. Budeme obdivovat meandry řeky Crnojeviča z úchvatné vyhlídky Pavlova Strana. Projdeme se kolem kaskád k jeskyni netopýrů. A ani dnes nebude chybět ochutnávka místního domácího vína.
V rozjetém tempu budeme pokračovat v pěší turistice. Na začátku dnešní cesty za zážitky zastavíme na nejkrásnější vyhlídce na meandry řeky Crnojeviča - tzv. Pavlova Strana.
Potom budeme pokračovat lehkou túrou, na níž uvidíme kaskády téže řeky Crnojeviča a také Obodsku jeskyni, jeskyni netopýrů, která je na jaře plně zaplavena vodou - budeme doslova procházet říčním korytem.
Cestou zpět ještě navštívíme vinařství Twin Brothers, kde ochutnáme domácí víno tradiční odrůdy Vranac opět spolu s výhledem na meandry řeky - tentokrát z trochu jiného úhlu.
Relax a odpočinek si dopřejeme v opravdu stylovém ubytování. Čeká na nás hotel v obležení nádherné přírody s kouzelnými scenériemi Durmitorského pohoří. Tři následující noci si tak budeme moci vychutnat autentičtější pocit díky tomuto krásnému prostředí.

5. den:
Připraveni na top zážitky? Pokud jste někdy měli chuť vyzkoušet lehký adrenalin, tak dnes máte jedinečnou příležitost hned dvakrát. Otestujeme totiž nejdelší zipline Evropy s výhledy, které vám vezmou dech. A pak se vydáme na raftech kaňonem řeky Tara. Foťáky s sebou, bude to stát za to...
V rámci celodenního fakultativního výletu nás objednaný odvoz dopraví z ubytování atraktivní krajinou na Sljivansko, na výchozí bod naší trasy. Zde můžeme překonat své hranice!
Budeme si moci vyzkoušet nejdelší zipline v Evropě. Naskytne se nám tak možnost vidět úchvatný kaňon řeky Tara z ptačí perspektivy.
A to není vše... Říká se, že největším esem Černé Hory, co se outdoorových aktivit týče, je rafting. Když zažijete jízdu působivým kaňonem řeky Tara, pochopíte proč. Řekou Tara vymletý kaňon se svou hloubkou 1 300 metrů je nejhlubší v Evropě a po americkém Grand Canyon druhý nejhlubší na světě.
Nemusíte se obávat, nejde o extrémně adrenalinový zážitek, na řece je jen pár peřejí. Tak či tak, zakusíme opravdové dobrodružství. Na raftu nám bude k dispozici průvodce, který zajistí naši bezpečnost, a podá výklad k základům, jak v raftu sedět a pádlovat. Součástí raftu budou i zastávky na fotografování či návštěva kostela sv. Archanděla Michaela.
Jízda raftem bude končit kolem 17. hodiny v restauraci, kde si dopřejeme zasloužený pozdní oběd s ohromnými výhledy na řeku Tara a masiv Durmitor. S krátkou přestávkou na fotografie bude následovat cesta na ubytování v Žabljaku.
Těm, kteří upřednostní individuální program, můžeme doporučit lehčí procházky v okolí ubytování.

6. den:
Dnes si opět dopřejeme mimořádný zážitek. Zdoláme nejvyšší černohorský vrchol, horu Bobotov Kuk. Odměnou nám budou úžasné výhledy na krajinu národního parku Durmitor. Po výstupu se projdeme k ledové jeskyni a největšímu jezeru Černé Hory, jehož scenérie překvapí nejen milovníky přírody.
Objednaný autobus nás ráno odveze na začátek čtrnáct kilometrů dlouhé celodenní trasy. Vystoupáme na nejvyšší vrchol Černé Hory Bobotov Kuk ve výše 2 523 metrů nad mořem.
Nejvyšší vrchol pohoří Durmitor je od roku 1980 na seznamu UNESCO. Tento výstup je trochu náročnější, ale náš pot a úsilí ho zdolat za dech beroucí výhledy z vrcholu určitě budou stát.
Po odpočinku a shlédnutí krásné černohorské krajiny z výšky budeme pokračovat v trase k volně přístupné ledové jeskyni.
Odtud pak zamíříme k Crnemu jezeru, které je největším jezerem z Durmitorských horských ok (Gorski oči). Trasa nás povede kolem jezera a budeme se tak moci kochat nádhernými scenériemi, které jsou opravdu fotogenické. Zájemci se mohou v jezeře osvěžit.
Den zakončíme v Národní restauraci na břehu jezera, kde si dopřejeme chutné občerstvení. Potom nás autobus odveze zpět na ubytování. Na tento trek doporučujeme přibalit pohorky.

7. den:
Naše společné dobrodružství je téměř u konce. Ještě než Černou Horu zcela opustíme, zastavíme se v působivém klášteře Ostrog, který je nejen lákadlem cestovatelů, ale hlavně poutním místem pravoslavných křesťanů. Po prohlídce vyrazíme na cestu do Dubrovníku.
Po snídani opustíme naše ubytování a vydáme se směrem do chorvatského Dubrovníku. Po cestě navštívíme klášter Ostrog. Pro mnoho pravoslavných Černohorců je to místo nejposvátnější. Tak či onak, kouzelným zážitkem je to pro každého návštěvníka.
Magický zářivě bílý klášter vytesaný do skalní stěny je skutečně ohromující stavbou. Při vstupu je nutné dodržovat určitá pravidla odívání, doporučujeme dlouhé kalhoty, zakryté ramena, ženy si zakrývají hlavu šátkem.
Po tomto nevšedním zážitku se dopravíme na ubytování v Dubrovníku a podle časových možností bude následovat individuální program.

8. den:
S ohledem na letový řád možnost procházky Dubrovníkem a následný odlet zpět do Prahy.
Podle časových možností s ohledem na letový řád se krátce projdeme městem Dubrovník, který je často považován na jedno z nejkrásnějších míst Středomoří. Ponoříme se do jeho malebných uliček a odhalíme i utajená zákoutí.
Poté se přesuneme na letiště a odletíme do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Podgorica a Dubrovník - Praha včetně letištních tax
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
doprava po celou dobu zájezdu
7x ubytování
7x snídaně
český průvodce po celou dobu pobytu

Cena nezahrnuje:
fakultativní výlet na rafty a zipline na řece Tara
ochutnávky vín
cestovní pojištění
příplatek za polopenzi: 2 100 Kč/osoba
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč

Cestovní pojištění:
Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Černá Hora, národní parky a moře, hotel 2023

Černá Hora, Poznávací zájezdy
cena od 17 990 Kč 2 zájezdů
04.08. − 13.08.2023, 10 dní
17 990 Kč
autobusem
polopenze
Poznávací
Základní cena: dospělá osoba 1. den: odjezd z Prahy.. +
Pojištění: zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní.. +
Základní cena: dospělá osoba

1. den: odjezd z Prahy dopoledne (Pa, HK, Po, Ji, Br, Bra), noční přejezd přes Srbsko

2. den: Orient v černohorském městě PLEVLJA, Gazi Husein pašova mešita s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie, procházka k unikátnímu klášteru Svaté trojice z 12. století, most nad kaňonem řeky Tara do pohoří Durmitor, horské středisko ŽABLJAK

3. den: turistika v národním parku Durmitor (UNESCO), lehká túra k jezerům Crno, Zminje a Jablan a planina Crepuli Poljana, náročnější varianta - Crvena Greda (2 164 m)

4. den: lehčí túra: dopoledne skalní vyvýšenina Ćurovac s výhledem do strží řeky Tary, odpoledne lanovkou na Savin Kuk (2313 m), pro nejzdatnější výstup na nejvyšší horu Durmitoru Bobotov Kuk (2.523 m), nebo alternativně možnost raftingu na řece Tara (45 €), 3. nebo 4. den zvláštní večeře - jehně nebo pstruh, k tomu salát, víno a pálenka

5. den: kaňon řeky Tara, nejdelší a nejhlubší kaňon Evropy (až 1.300 metrů hluboký, UNESCO), národní park Biogradská Gora s nejkrásnějším ledovcovým jezerem na Balkáně, jeden ze tří největších pralesů Evropy, turistika u jezera, přejezd divokým kaňonem řeky Morača, ubytování u moře v okolí Budvanské riviéry, prohlídka historického centra města BUDVY s hradbami a noční život v Budvě, návrat pozdě večer

6. den: vyhlídky na Boku Kotorskou, zastávka v NJEGUŠI, dům černohorského vladyky Njegoše s muzeem, sušárna pršutu (šunky), fakult. ochutnávka sýra a vína, přes pohoří NP Lovčen do slavné CETINJE, fakult. výjezd pod Jezerský vrch, mauzoleum slavného černohorského vladyky Petra II. Petroviće Njegoše

7. den: do kaňonu řeky Cijevny, procházka nebo túra podél strže, koupání v řece, krátký přejezd do NP Skadarské jezero na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva), fakult. projížďka po jezeře s koupáním a ochutnávka pečených ryb v originální rybářské krčmě na skále

8. den: KOTOR (UNESCO), jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst s dobovou středomořskou atmosférou, možnost výstupu po hradbách až k pevnosti výšky 260 m s úchvatnými výhledy, odpoledne koupání a relaxace u moře.

9. den: TIVAT, koupání, nákupy nebo fakultativní lodní výlet po Boce Kotorské, ostrov Gospa, starobylé městečko PRČANJ, PERAST, město námořníků, možnost koupání a rybího pikniku v rybářském městečku ROSE,, plavba kolem nejzelenějšího města Herceg Novi, noční přejezd

10. den: návrat do ČR v podvečer
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí. U okrajových termínů při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou, která je koncipovaná tak, aby výrazně nenarušovala program
Pojištění:
zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5 kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
- léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
- pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
- pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
- úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
- poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
- pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P - rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény - maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě - maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 7x hotel/aparthotel/apartmán (3x v horách, 4x na pobřeží), pobytovou taxu, 7x polopenzi, vedoucího zájezdu, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
komplexní pojištění, fakultativní akce, lodě a vstupné (70 €) a vše co není uvedeno v odstavci Základní cena zahrnuje

Příplatky:
5.100 Kč za 1lůžkový pokoj
350 Kč za komplexní pojištění
300 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)

Doprava:
klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD.
18.08. − 27.08.2023, 10 dní
17 990 Kč
autobusem
polopenze
Poznávací
Základní cena: dospělá osoba 1. den: odjezd z Prahy.. +
Pojištění: zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní.. +
Základní cena: dospělá osoba

1. den: odjezd z Prahy dopoledne (Pa, HK, Po, Ji, Br, Bra), noční přejezd přes Srbsko

2. den: Orient v černohorském městě PLEVLJA, Gazi Husein pašova mešita s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie, procházka k unikátnímu klášteru Svaté trojice z 12. století, most nad kaňonem řeky Tara do pohoří Durmitor, horské středisko ŽABLJAK

3. den: turistika v národním parku Durmitor (UNESCO), lehká túra k jezerům Crno, Zminje a Jablan a planina Crepuli Poljana, náročnější varianta - Crvena Greda (2 164 m)

4. den: lehčí túra: dopoledne skalní vyvýšenina Ćurovac s výhledem do strží řeky Tary, odpoledne lanovkou na Savin Kuk (2313 m), pro nejzdatnější výstup na nejvyšší horu Durmitoru Bobotov Kuk (2.523 m), nebo alternativně možnost raftingu na řece Tara (45 €), 3. nebo 4. den zvláštní večeře - jehně nebo pstruh, k tomu salát, víno a pálenka

5. den: kaňon řeky Tara, nejdelší a nejhlubší kaňon Evropy (až 1.300 metrů hluboký, UNESCO), národní park Biogradská Gora s nejkrásnějším ledovcovým jezerem na Balkáně, jeden ze tří největších pralesů Evropy, turistika u jezera, přejezd divokým kaňonem řeky Morača, ubytování u moře v okolí Budvanské riviéry, prohlídka historického centra města BUDVY s hradbami a noční život v Budvě, návrat pozdě večer

6. den: vyhlídky na Boku Kotorskou, zastávka v NJEGUŠI, dům černohorského vladyky Njegoše s muzeem, sušárna pršutu (šunky), fakult. ochutnávka sýra a vína, přes pohoří NP Lovčen do slavné CETINJE, fakult. výjezd pod Jezerský vrch, mauzoleum slavného černohorského vladyky Petra II. Petroviće Njegoše

7. den: do kaňonu řeky Cijevny, procházka nebo túra podél strže, koupání v řece, krátký přejezd do NP Skadarské jezero na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva), fakult. projížďka po jezeře s koupáním a ochutnávka pečených ryb v originální rybářské krčmě na skále

8. den: KOTOR (UNESCO), jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst s dobovou středomořskou atmosférou, možnost výstupu po hradbách až k pevnosti výšky 260 m s úchvatnými výhledy, odpoledne koupání a relaxace u moře.

9. den: TIVAT, koupání, nákupy nebo fakultativní lodní výlet po Boce Kotorské, ostrov Gospa, starobylé městečko PRČANJ, PERAST, město námořníků, možnost koupání a rybího pikniku v rybářském městečku ROSE,, plavba kolem nejzelenějšího města Herceg Novi, noční přejezd

10. den: návrat do ČR v podvečer
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí. U okrajových termínů při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou, která je koncipovaná tak, aby výrazně nenarušovala program
Pojištění:
zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5 kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
- léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
- pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
- pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
- úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
- poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
- pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P - rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény - maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě - maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 7x hotel/aparthotel/apartmán (3x v horách, 4x na pobřeží), pobytovou taxu, 7x polopenzi, vedoucího zájezdu, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
komplexní pojištění, fakultativní akce, lodě a vstupné (70 €) a vše co není uvedeno v odstavci Základní cena zahrnuje

Příplatky:
5.100 Kč za 1lůžkový pokoj
350 Kč za komplexní pojištění
300 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)

Doprava:
klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 14 990 Kč 2 zájezdů
04.08. − 13.08.2023, 10 dní
14 990 Kč
autobusem
bez stravy
Poznávací
Základní cena: dospělá osoba 1. den: odjezd z Prahy .. +
Pojištění: zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní.. +
Základní cena: dospělá osoba

1. den: odjezd z Prahy dopoledne (Pa, HK, Po, Ji, Br, Bra), noční přejezd přes Srbsko

2. den: orient v černohorském městě PLEVLJA, Gazi Husein pašova mešita s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie, procházka k unikátnímu klášteru Svaté trojice z 12. století, most nad kaňonem řeky Tara do pohoří Durmitor, horské středisko ŽABLJAK

3. den: turistika v národním parku Durmitor (UNESCO), lehká túra k jezerům Crno, Zminje a Jablan a planina Crepuli Poljana, náročnější varianta - Crvena Greda (2 164 m)

4. den: lehčí túra: dopoledne skalní vyvýšenina Ćurovac s výhledem do strží řeky Tary, odpoledne lanovkou na Savin Kuk (2313 m), pro nejzdatnější výstup na nejvyšší horu Durmitoru Bobotov Kuk (2.523 m), nebo alternativně možnost raftingu na řece Tara (45 €), 3. nebo 4. den možnost večeře (přibl. 13 €) - jehně nebo pstruh, k tomu salát, víno a pálenka

5. den: kaňon řeky Tara, nejdelší a nejhlubší kaňon Evropy (až 1.300 metrů hluboký, UNESCO), národní park Biogradská Gora s nejkrásnějším ledovcovým jezerem na Balkáně, jeden ze tří největších pralesů Evropy, turistika u jezera, přejezd divokým kaňonem řeky Morača, ubytování u moře, prohlídka historického centra města BUDVY s hradbami a noční život v Budvě, návrat pozdě večer

6. den: vyhlídky i na Boku Kotorskou, zastávka v NJEGUŠI, dům černohorského vladyky Njeguše s muzeem, sušárna pršutu (šunky), možnost ochutnávky sýra a vína, přes pohoří NP Lovčen do slavné CETINJE, možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vladyky Petra II. Petroviće Njegoše

7. den: výlet do kaňonu řeky Cijevny, procházka podél strže, koupání v řece, do NP Skadarské jezero na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva), fakult. projížďka po jezeře s koupáním a ochutnáním pečených ryb v rybářské restauraci

8. den: KOTOR (UNESCO), jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst s dobovou středomořskou atmosférou, možnost výstupu po hradbách až k pevnosti výšky 260 m, odpoledne koupání a relaxace u moře.

9. den: TIVAT, koupání, nákupy nebo fakultativní lodní výlet po Boce Kotorské, ostrov Gospa, starobylé městečko PRČANJ, PERAST, město námořníků, možnost koupání a rybího pikniku v rybářském městečku ROSE, plavba kolem nejzelenějšího města Herceg Novi, noční přejezd

10. den: návrat do ČR v podvečer
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí. U okrajových termínů při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou, která je koncipovaná tak, aby výrazně nenarušovala program
Pojištění:
zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5 kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
- léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
- pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
- pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
- úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
- poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
- pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P - rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény - maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě - maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 7x 2-4 lůžkové pokoje v privátní dům beze stravy, vedoucího zájezdu, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
komplexní pojištění, stravování, fakult. akce, lodě a vstupné (70 €) a vše co není uvedeno v odstavci Základní cena zahrnuje

Slevy:
ubytování v privátních domech a apartmánech beze stravy - dle termínu

Příplatky:
2.222 Kč/os za garanci 2 lůžkového pokoje v privátních domech
3.500 Kč za 7x polopenze
350 Kč za komplexní pojištění
300 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)

Doprava:
klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD.
18.08. − 27.08.2023, 10 dní
14 990 Kč
autobusem
bez stravy
Poznávací
Základní cena: dospělá osoba 1. den: odjezd z Prahy .. +
Pojištění: zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní.. +
Základní cena: dospělá osoba

1. den: odjezd z Prahy dopoledne (Pa, HK, Po, Ji, Br, Bra), noční přejezd přes Srbsko

2. den: orient v černohorském městě PLEVLJA, Gazi Husein pašova mešita s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie, procházka k unikátnímu klášteru Svaté trojice z 12. století, most nad kaňonem řeky Tara do pohoří Durmitor, horské středisko ŽABLJAK

3. den: turistika v národním parku Durmitor (UNESCO), lehká túra k jezerům Crno, Zminje a Jablan a planina Crepuli Poljana, náročnější varianta - Crvena Greda (2 164 m)

4. den: lehčí túra: dopoledne skalní vyvýšenina Ćurovac s výhledem do strží řeky Tary, odpoledne lanovkou na Savin Kuk (2313 m), pro nejzdatnější výstup na nejvyšší horu Durmitoru Bobotov Kuk (2.523 m), nebo alternativně možnost raftingu na řece Tara (45 €), 3. nebo 4. den možnost večeře (přibl. 13 €) - jehně nebo pstruh, k tomu salát, víno a pálenka

5. den: kaňon řeky Tara, nejdelší a nejhlubší kaňon Evropy (až 1.300 metrů hluboký, UNESCO), národní park Biogradská Gora s nejkrásnějším ledovcovým jezerem na Balkáně, jeden ze tří největších pralesů Evropy, turistika u jezera, přejezd divokým kaňonem řeky Morača, ubytování u moře, prohlídka historického centra města BUDVY s hradbami a noční život v Budvě, návrat pozdě večer

6. den: vyhlídky i na Boku Kotorskou, zastávka v NJEGUŠI, dům černohorského vladyky Njeguše s muzeem, sušárna pršutu (šunky), možnost ochutnávky sýra a vína, přes pohoří NP Lovčen do slavné CETINJE, možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vladyky Petra II. Petroviće Njegoše

7. den: výlet do kaňonu řeky Cijevny, procházka podél strže, koupání v řece, do NP Skadarské jezero na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva), fakult. projížďka po jezeře s koupáním a ochutnáním pečených ryb v rybářské restauraci

8. den: KOTOR (UNESCO), jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst s dobovou středomořskou atmosférou, možnost výstupu po hradbách až k pevnosti výšky 260 m, odpoledne koupání a relaxace u moře.

9. den: TIVAT, koupání, nákupy nebo fakultativní lodní výlet po Boce Kotorské, ostrov Gospa, starobylé městečko PRČANJ, PERAST, město námořníků, možnost koupání a rybího pikniku v rybářském městečku ROSE, plavba kolem nejzelenějšího města Herceg Novi, noční přejezd

10. den: návrat do ČR v podvečer
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí. U okrajových termínů při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou, která je koncipovaná tak, aby výrazně nenarušovala program
Pojištění:
zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.

KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5 kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696.
- léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč
- pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
- pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
- úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
- poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
- pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P - rozsah pojištění níže
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény - maximální plnění 10.000 Kč
- V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí
- Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza)
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě - maximální plnění 20.000 Kč
- Karanténa v souvislosti s nákazou klienta
- Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu
Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak)
- Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby.
- Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.

Cena zahrnuje:
dopravu autobusem s klimatizací, 7x 2-4 lůžkové pokoje v privátní dům beze stravy, vedoucího zájezdu, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
komplexní pojištění, stravování, fakult. akce, lodě a vstupné (70 €) a vše co není uvedeno v odstavci Základní cena zahrnuje

Slevy:
ubytování v privátních domech a apartmánech beze stravy - dle termínu

Příplatky:
2.222 Kč/os za garanci 2 lůžkového pokoje v privátních domech
3.500 Kč za 7x polopenze
350 Kč za komplexní pojištění
300 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)

Doprava:
klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Černá Hora - přes Bosnu a Hercegovinu

Černá Hora, Poznávací zájezdy
cena od 17 590 Kč 7 zájezdů
25.08. − 03.09.2023, 10 dní
17 590 Kč
vlastní
bez stravy
Poznávací
Základní cena: Jednolůžkový pokoj - Dospělá osoba Pr.. +
Cena zahrnuje: dopravu lux. klim. busem, 7x ubytování.. +
Základní cena: Jednolůžkový pokoj - Dospělá osoba

Program zájezdu:
1. den zájezdu
V poledních hodinách odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Černé Hory.

2. den zájezdu
Příjezd do ČERNÉ HORY, do turisticky atraktivní oblasti Barské riviéry s nedotčenou přírodou a proslulými písečnými plážemi. Od nepříznivých vlivů z vnitrozemí je oblast chráněna vysokými horami masivu Sozina. Ubytování v hotelu na pláži, odpočinek, pobyt u moře.

3. den zájezdu
Pobyt u moře.

4. den:
Výlet do NP LOVČEN, pohoří s členitým reliéfem, proslulé nezapomenutelné výhledy do údolí, na Jaderské moře, Skaderské jezero a na severní černohorská pohoří. Na vrcholu Jezerski vrh (1657 m) navštívíme slavné mauzoleum proslulého básníka a filozofa Petra Petroviće Njegoša, nejuznávanějšího černohorského vládce. Městečko CETINJE, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost hlavním městem Černé Hory (nejznámější pravoslavný klášter země - Cetinski monastýr, Etnografické muzeum). Návštěva největšího černohorského letoviska BUDVA - procházka po promenádě a prohlídka opevněného Starého města (Stari Grad). Cestou na ubytování zastávka u jednoho z nejfotografovanějších míst Černé Hory - poloostrova SVETI STEFAN s opevněnou středověkou vesnicí.

5. den zájezdu
Pobyt u moře. Polodenní výlet do NP SKADARSKÉ JEZERO, k největšímu balkánskému jezeru na černohorsko-albánském pomezí. Místo je vyhlášené ostrovními kláštery, plovoucími koberci leknínů a širokou plejádou druhů vodních ptáků. Možnost koupání, fakultativně projížďka po jezeře motorovou lodí. Prohlídka historického vesnice VIRPAZAR.

6. den zájezdu
Výlet do nejjižnějšího a orientálně laděného města na černohorském pobřeží ULCINJ, rozlehlé staré opevněné centrum na mysu mezi dvěma zátokami, pravoslavná katedrála sv. Nikoly, místní tržiště, orientální mešity a obchůdky. Cestou krátce navštívíme STARÝ BAR - město duchů s kostely, tureckými lázněmi a mešitou, olivové háje s 2.000 let starým olivovníkem. Odpoledne se vykoupeme na VELKÉ PLÁŽI dlouhá téměř 13 km a široká až 100 m s velmi jemným pískem, díky vysokému obsahu jódu a dalších prvků má léčivé účinky.

7. den zájezdu
Pobyt u moře. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet do nejvyšších hor Černé Hory - NP DURMITOR (UNESCO) s vápencovými velehorskými štíty, procházka podél smaragdového ČERNÉHO JEZERA pod nejvyššími vrcholky země. Přímo nad námi se bude vypínat 2300 m vysoký Meded. Zastávka v horském středisku ŽABLJAK. Zastávka na mostu přes 1300 m hluboký KAŇON ŘEKY TARY. Fantastické výhledy na nejhlubší evropskou soutěsku, možnost překonat kaňon na zipline. Na závěr výletu vystoupáme ke skalnímu klášteru OSTROG, který představuje duchovní centrum Černé Hory.

8. den zájezdu
Výlet do malebného mořského zálivu BOKA KOTORSKÁ, který svou scenérií připomíná severské fjordy, zkrášlené bujnou subtropickou vegetací a půvabnou středomořskou architekturou. Majestátní horské hradby zvedající se přímo z moře vytváří fantastickou kulisu. Navštívíme starobylý KOTOR (UNESCO), s pěšími zónami ve středověkém městě, impozantním opevněním nebo románskou katedrálou sv. Tripuna. A vydáme se i do malebného historického městečka PERAST s několika kostely a domy kapitánů. Místo zhmotňuje historickou přítomnost Benátské republiky. Možnost fakultativního lodního výletu po Boce Kotorské se zastávkou na ostrůvku GOSPA OD ŠKRPJELA s poutním kostelem.

9. den zájezdu
Pobyt u moře, letovisko Sutomore a v odpoledních hodinách odjezd do republiky.

10. den zájezdu
Návrat do ČR v dopoledních hodinách.
Cena zahrnuje:
dopravu lux. klim. busem, 7x ubytování v hotelu 4* - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 7x polopenzi formou bufetu, výlety dle programu, průvodce CK

Cena nezahrnuje:
vstupné, lodní a fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci ,,Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek:
1lůžk. pokoj 6000 Kč (povinné při nedoobsazení),pokoj s výhledem na mořskou stranu 1000 Kč/osvýlet do NP Durmitor 700 Kč (nutná rezervace v CK, min. 20 osob),komplex. pojištění vč. storna zájezdu 400 Kč

Doprava:
Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.
25.08. − 03.09.2023, 10 dní
17 590 Kč
vlastní
bez stravy
Poznávací
Základní cena: Jednolůžkový pokoj - Dospělá osoba Pr.. +
Cena zahrnuje: dopravu lux. klim. busem, 7x ubytování.. +
Základní cena: Jednolůžkový pokoj - Dospělá osoba

Program zájezdu:
1. den zájezdu
V poledních hodinách odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Černé Hory.

2. den zájezdu
Příjezd do ČERNÉ HORY, do turisticky atraktivní oblasti Barské riviéry s nedotčenou přírodou a proslulými písečnými plážemi. Od nepříznivých vlivů z vnitrozemí je oblast chráněna vysokými horami masivu Sozina. Ubytování v hotelu na pláži, odpočinek, pobyt u moře.

3. den zájezdu
Pobyt u moře.

4. den:
Výlet do NP LOVČEN, pohoří s členitým reliéfem, proslulé nezapomenutelné výhledy do údolí, na Jaderské moře, Skaderské jezero a na severní černohorská pohoří. Na vrcholu Jezerski vrh (1657 m) navštívíme slavné mauzoleum proslulého básníka a filozofa Petra Petroviće Njegoša, nejuznávanějšího černohorského vládce. Městečko CETINJE, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost hlavním městem Černé Hory (nejznámější pravoslavný klášter země - Cetinski monastýr, Etnografické muzeum). Návštěva největšího černohorského letoviska BUDVA - procházka po promenádě a prohlídka opevněného Starého města (Stari Grad). Cestou na ubytování zastávka u jednoho z nejfotografovanějších míst Černé Hory - poloostrova SVETI STEFAN s opevněnou středověkou vesnicí.

5. den zájezdu
Pobyt u moře. Polodenní výlet do NP SKADARSKÉ JEZERO, k největšímu balkánskému jezeru na černohorsko-albánském pomezí. Místo je vyhlášené ostrovními kláštery, plovoucími koberci leknínů a širokou plejádou druhů vodních ptáků. Možnost koupání, fakultativně projížďka po jezeře motorovou lodí. Prohlídka historického vesnice VIRPAZAR.

6. den zájezdu
Výlet do nejjižnějšího a orientálně laděného města na černohorském pobřeží ULCINJ, rozlehlé staré opevněné centrum na mysu mezi dvěma zátokami, pravoslavná katedrála sv. Nikoly, místní tržiště, orientální mešity a obchůdky. Cestou krátce navštívíme STARÝ BAR - město duchů s kostely, tureckými lázněmi a mešitou, olivové háje s 2.000 let starým olivovníkem. Odpoledne se vykoupeme na VELKÉ PLÁŽI dlouhá téměř 13 km a široká až 100 m s velmi jemným pískem, díky vysokému obsahu jódu a dalších prvků má léčivé účinky.

7. den zájezdu
Pobyt u moře. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet do nejvyšších hor Černé Hory - NP DURMITOR (UNESCO) s vápencovými velehorskými štíty, procházka podél smaragdového ČERNÉHO JEZERA pod nejvyššími vrcholky země. Přímo nad námi se bude vypínat 2300 m vysoký Meded. Zastávka v horském středisku ŽABLJAK. Zastávka na mostu přes 1300 m hluboký KAŇON ŘEKY TARY. Fantastické výhledy na nejhlubší evropskou soutěsku, možnost překonat kaňon na zipline. Na závěr výletu vystoupáme ke skalnímu klášteru OSTROG, který představuje duchovní centrum Černé Hory.

8. den zájezdu
Výlet do malebného mořského zálivu BOKA KOTORSKÁ, který svou scenérií připomíná severské fjordy, zkrášlené bujnou subtropickou vegetací a půvabnou středomořskou architekturou. Majestátní horské hradby zvedající se přímo z moře vytváří fantastickou kulisu. Navštívíme starobylý KOTOR (UNESCO), s pěšími zónami ve středověkém městě, impozantním opevněním nebo románskou katedrálou sv. Tripuna. A vydáme se i do malebného historického městečka PERAST s několika kostely a domy kapitánů. Místo zhmotňuje historickou přítomnost Benátské republiky. Možnost fakultativního lodního výletu po Boce Kotorské se zastávkou na ostrůvku GOSPA OD ŠKRPJELA s poutním kostelem.

9. den zájezdu
Pobyt u moře, letovisko Sutomore a v odpoledních hodinách odjezd do republiky.

10. den zájezdu
Návrat do ČR v dopoledních hodinách.
Cena zahrnuje:
dopravu lux. klim. busem, 7x ubytování v hotelu 4* - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 7x polopenzi formou bufetu, výlety dle programu, průvodce CK

Cena nezahrnuje:
vstupné, lodní a fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci ,,Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek:
1lůžk. pokoj 6000 Kč (povinné při nedoobsazení),pokoj s výhledem na mořskou stranu 1000 Kč/osvýlet do NP Durmitor 700 Kč (nutná rezervace v CK, min. 20 osob),komplex. pojištění vč. storna zájezdu 400 Kč

Doprava:
Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.
25.08. − 03.09.2023, 10 dní
17 590 Kč
vlastní
bez stravy
Poznávací
Základní cena: Jednolůžkový pokoj - Dospělá osoba Pr.. +
Cena zahrnuje: dopravu lux. klim. busem, 7x ubytování.. +
Základní cena: Jednolůžkový pokoj - Dospělá osoba

Program zájezdu:
1. den zájezdu
V poledních hodinách odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Černé Hory.

2. den zájezdu
Příjezd do ČERNÉ HORY, do turisticky atraktivní oblasti Barské riviéry s nedotčenou přírodou a proslulými písečnými plážemi. Od nepříznivých vlivů z vnitrozemí je oblast chráněna vysokými horami masivu Sozina. Ubytování v hotelu na pláži, odpočinek, pobyt u moře.

3. den zájezdu
Pobyt u moře.

4. den:
Výlet do NP LOVČEN, pohoří s členitým reliéfem, proslulé nezapomenutelné výhledy do údolí, na Jaderské moře, Skaderské jezero a na severní černohorská pohoří. Na vrcholu Jezerski vrh (1657 m) navštívíme slavné mauzoleum proslulého básníka a filozofa Petra Petroviće Njegoša, nejuznávanějšího černohorského vládce. Městečko CETINJE, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost hlavním městem Černé Hory (nejznámější pravoslavný klášter země - Cetinski monastýr, Etnografické muzeum). Návštěva největšího černohorského letoviska BUDVA - procházka po promenádě a prohlídka opevněného Starého města (Stari Grad). Cestou na ubytování zastávka u jednoho z nejfotografovanějších míst Černé Hory - poloostrova SVETI STEFAN s opevněnou středověkou vesnicí.

5. den zájezdu
Pobyt u moře. Polodenní výlet do NP SKADARSKÉ JEZERO, k největšímu balkánskému jezeru na černohorsko-albánském pomezí. Místo je vyhlášené ostrovními kláštery, plovoucími koberci leknínů a širokou plejádou druhů vodních ptáků. Možnost koupání, fakultativně projížďka po jezeře motorovou lodí. Prohlídka historického vesnice VIRPAZAR.

6. den zájezdu
Výlet do nejjižnějšího a orientálně laděného města na černohorském pobřeží ULCINJ, rozlehlé staré opevněné centrum na mysu mezi dvěma zátokami, pravoslavná katedrála sv. Nikoly, místní tržiště, orientální mešity a obchůdky. Cestou krátce navštívíme STARÝ BAR - město duchů s kostely, tureckými lázněmi a mešitou, olivové háje s 2.000 let starým olivovníkem. Odpoledne se vykoupeme na VELKÉ PLÁŽI dlouhá téměř 13 km a široká až 100 m s velmi jemným pískem, díky vysokému obsahu jódu a dalších prvků má léčivé účinky.

7. den zájezdu
Pobyt u moře. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet do nejvyšších hor Černé Hory - NP DURMITOR (UNESCO) s vápencovými velehorskými štíty, procházka podél smaragdového ČERNÉHO JEZERA pod nejvyššími vrcholky země. Přímo nad námi se bude vypínat 2300 m vysoký Meded. Zastávka v horském středisku ŽABLJAK. Zastávka na mostu přes 1300 m hluboký KAŇON ŘEKY TARY. Fantastické výhledy na nejhlubší evropskou soutěsku, možnost překonat kaňon na zipline. Na závěr výletu vystoupáme ke skalnímu klášteru OSTROG, který představuje duchovní centrum Černé Hory.

8. den zájezdu
Výlet do malebného mořského zálivu BOKA KOTORSKÁ, který svou scenérií připomíná severské fjordy, zkrášlené bujnou subtropickou vegetací a půvabnou středomořskou architekturou. Majestátní horské hradby zvedající se přímo z moře vytváří fantastickou kulisu. Navštívíme starobylý KOTOR (UNESCO), s pěšími zónami ve středověkém městě, impozantním opevněním nebo románskou katedrálou sv. Tripuna. A vydáme se i do malebného historického městečka PERAST s několika kostely a domy kapitánů. Místo zhmotňuje historickou přítomnost Benátské republiky. Možnost fakultativního lodního výletu po Boce Kotorské se zastávkou na ostrůvku GOSPA OD ŠKRPJELA s poutním kostelem.

9. den zájezdu
Pobyt u moře, letovisko Sutomore a v odpoledních hodinách odjezd do republiky.

10. den zájezdu
Návrat do ČR v dopoledních hodinách.
Cena zahrnuje:
dopravu lux. klim. busem, 7x ubytování v hotelu 4* - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 7x polopenzi formou bufetu, výlety dle programu, průvodce CK

Cena nezahrnuje:
vstupné, lodní a fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci ,,Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek:
1lůžk. pokoj 6000 Kč (povinné při nedoobsazení),pokoj s výhledem na mořskou stranu 1000 Kč/osvýlet do NP Durmitor 700 Kč (nutná rezervace v CK, min. 20 osob),komplex. pojištění vč. storna zájezdu 400 Kč

Doprava:
Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 26 990 Kč 2 zájezdů
01.09. − 05.09.2023, 5 dní
28 114 Kč -4% 26 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací Eurovíkendy
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Odlet z Pra.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Dubrovník - Praha se v.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Odlet z Prahy, přílet do Dubrovníku a přesun na ubytování. Dle času příjezdu a časových možností následuje společná procházka a první seznámení s městem.
Z Prahy přiletíme do chorvatského města Dubrovník, odkud se objednaným autobusem přesuneme jižně do Černé Hory na ubytování ve městě Petrovac.
Po ubytování se dle časových možností seznámíme s tímto malebným přímořským městečkem, jehož celý název zní Petrovac na Moru.

2. den:
Dnešní den se vydáme do středověkého města Kotor (UNESCO) a na Jezerský vrch.
Objednáným autobusem se vydáme na krátkou zastávku v letovisku Sveti Stefan, odkud budeme pokračovat do známějšího města Kotor. Jedná se o jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst v jihovýchodní Evropě, kde stará část města byla dokonce zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Během společné prohlídky města budeme moci obdivovat zdejší středověké hradby, navštívíme místní přístav a se zájemci vystoupáme až k hradu nad městem (1350 schodů).
Odpoledne budeme pokračovat v naší cestě, a to k mauzoleu vladyky Petra II. Petroviće Njegoše, který vládl Černé Hoře v letech 1830-1851 a byl důležitou osobností černohorských dějin. Samotné mauzoleum se nachází na vrcholu Jezerský vrch (cca 450 schodů), který je součástí Národního parku Lovćen. Budeme tedy moci obdivovat jak krásy zdejší vyhlídky, tak interiér mauzolea.
V podvečer návrat na ubytování ve městě Petrovac.

3. den:
Dopolední prohlídka známého městečka Budva, odpoledne návštěva Jeskyně Lipa.
Po snídani se objednaným autobusem přesuneme do romantického městečka Budva, kde nás čeká společná prohlídka. Jedná se o velmi významné město Budvanské riviéry, které láká nejen na své vyhlášené písečné pláže, ale především i na spoustu historických památek. Budeme zde moci nasát atmosféru staré části města, která je propletena úzkými uličkami a malebnými kavárnami. Užijeme si i pohled z výšky při procházce po mětských hradbách. Významnou památkou je také zachovaná citadela či kostel sv. Ivana.
Odpoledne navštívíme jedinou zpřístupněnou jeskyni na území Černé Hory - Jeskyni Lipa. Cestou zpátky na hotel nás čeká také nejfotogeničtější meander na řece Crnojeviča - tzv. Pavlova Strana a krásné výhledy na malebnou přírodu.

4. den:
Tentokrát máte možnost vyrazit na fakultativní výlet do okolí Skadarského jezera nebo strávit den odpočinkem a procházkami po letovisku Petrovac.
V rámci celodenního faktultativního výletu (platba ráno na místě) se vydáme na dobrodružnou cestu ke Skadarskému jezeru, které z větší části spadá pod Černou Horu, ale částečně zasahuje i na území sousedního státu Albánie.
Zanířime do vesničky Virpazar, odkud se vydáme na plavbu loďičkou po Skadarském jazeru.
Skadarské jezero je největším na Balkánském poloostrově a stejný název nese i zdejší národní park, ve kterém se nachází bohatá fauna a především několik unikátních druhů ptactva.
Odpoledne absolvujeme ochutnávku lokálního vína odrůdy Vranac, které je pro Černou Horu velmi typické.
Ti, kteří dají přednost pobytu v letovisku Petrovac, si mohou den užít den vlastní libosti - koupáním v Jaderském moři, odpočinkem na pláži, nákupy suvenýrů či k návštěvě místních památek.
V pozdní odpoledne přesun na ubytování v Chorvatsku poblíž města Dubrovník.

5. den:
Poslední den nás čeká krátká projížďka městem Dubrovník, transfer na letiště a odlet do Prahy.
Po snídani se soukromým autobusem vydáme na dopolední projížďku městem Dubrovník. Následuje přesun na letiště a odlet do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Dubrovník - Praha se všemi poplatky
kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
transfer letiště - hotel - letiště
3x ubytování v hotelu v městě Petrovac (ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením)
1x ubytování v hotelu v okolí města Dubrovník (ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením)
4x snídaně
autobusová doprava dle programu zájezdu
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje:
vstupné na místě, bakšiš
odbavované zavazadlo
cestovní pojištění
jízdné MHD
doporučené kapesné minimálně 170 EUR/os. (vstupy, stravování)
fakultativní výlet ke Skadarskému jezeru (hradí se na místě, cca 50 EUR/os.)
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč

Cestovní pojištění:
Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
08.10. − 12.10.2023, 5 dní
28 114 Kč -4% 26 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací Eurovíkendy
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Odlet z Pra.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Dubrovník - Praha se v.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Odlet z Prahy, přílet do Dubrovníku a přesun na ubytování. Dle času příjezdu a časových možností následuje společná procházka a první seznámení s městem.
Z Prahy přiletíme do chorvatského města Dubrovník, odkud se objednaným autobusem přesuneme jižně do Černé Hory na ubytování ve městě Petrovac.
Po ubytování se dle časových možností seznámíme s tímto malebným přímořským městečkem, jehož celý název zní Petrovac na Moru.

2. den:
Dnešní den se vydáme do středověkého města Kotor (UNESCO) a na Jezerský vrch.
Objednáným autobusem se vydáme na krátkou zastávku v letovisku Sveti Stefan, odkud budeme pokračovat do známějšího města Kotor. Jedná se o jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst v jihovýchodní Evropě, kde stará část města byla dokonce zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Během společné prohlídky města budeme moci obdivovat zdejší středověké hradby, navštívíme místní přístav a se zájemci vystoupáme až k hradu nad městem (1350 schodů).
Odpoledne budeme pokračovat v naší cestě, a to k mauzoleu vladyky Petra II. Petroviće Njegoše, který vládl Černé Hoře v letech 1830-1851 a byl důležitou osobností černohorských dějin. Samotné mauzoleum se nachází na vrcholu Jezerský vrch (cca 450 schodů), který je součástí Národního parku Lovćen. Budeme tedy moci obdivovat jak krásy zdejší vyhlídky, tak interiér mauzolea.
V podvečer návrat na ubytování ve městě Petrovac.

3. den:
Dopolední prohlídka známého městečka Budva, odpoledne návštěva Jeskyně Lipa.
Po snídani se objednaným autobusem přesuneme do romantického městečka Budva, kde nás čeká společná prohlídka. Jedná se o velmi významné město Budvanské riviéry, které láká nejen na své vyhlášené písečné pláže, ale především i na spoustu historických památek. Budeme zde moci nasát atmosféru staré části města, která je propletena úzkými uličkami a malebnými kavárnami. Užijeme si i pohled z výšky při procházce po mětských hradbách. Významnou památkou je také zachovaná citadela či kostel sv. Ivana.
Odpoledne navštívíme jedinou zpřístupněnou jeskyni na území Černé Hory - Jeskyni Lipa. Cestou zpátky na hotel nás čeká také nejfotogeničtější meander na řece Crnojeviča - tzv. Pavlova Strana a krásné výhledy na malebnou přírodu.

4. den:
Tentokrát máte možnost vyrazit na fakultativní výlet do okolí Skadarského jezera nebo strávit den odpočinkem a procházkami po letovisku Petrovac.
V rámci celodenního faktultativního výletu (platba ráno na místě) se vydáme na dobrodružnou cestu ke Skadarskému jezeru, které z větší části spadá pod Černou Horu, ale částečně zasahuje i na území sousedního státu Albánie.
Zanířime do vesničky Virpazar, odkud se vydáme na plavbu loďičkou po Skadarském jazeru.
Skadarské jezero je největším na Balkánském poloostrově a stejný název nese i zdejší národní park, ve kterém se nachází bohatá fauna a především několik unikátních druhů ptactva.
Odpoledne absolvujeme ochutnávku lokálního vína odrůdy Vranac, které je pro Černou Horu velmi typické.
Ti, kteří dají přednost pobytu v letovisku Petrovac, si mohou den užít den vlastní libosti - koupáním v Jaderském moři, odpočinkem na pláži, nákupy suvenýrů či k návštěvě místních památek.
V pozdní odpoledne přesun na ubytování v Chorvatsku poblíž města Dubrovník.

5. den:
Poslední den nás čeká krátká projížďka městem Dubrovník, transfer na letiště a odlet do Prahy.
Po snídani se soukromým autobusem vydáme na dopolední projížďku městem Dubrovník. Následuje přesun na letiště a odlet do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Dubrovník - Praha se všemi poplatky
kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
transfer letiště - hotel - letiště
3x ubytování v hotelu v městě Petrovac (ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením)
1x ubytování v hotelu v okolí města Dubrovník (ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením)
4x snídaně
autobusová doprava dle programu zájezdu
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje:
vstupné na místě, bakšiš
odbavované zavazadlo
cestovní pojištění
jízdné MHD
doporučené kapesné minimálně 170 EUR/os. (vstupy, stravování)
fakultativní výlet ke Skadarskému jezeru (hradí se na místě, cca 50 EUR/os.)
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč

Cestovní pojištění:
Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Černá Hora, Národní park Durmitor a Albánie

Černá Hora, Poznávací zájezdy
cena od 15 490 Kč 2 zájezdů
07.09. − 17.09.2023, 11 dní
15 490 Kč
autobusem
polopenze
Poznávací
Základní cena: Dospělá osoba 8 nocí s polopenzí Pokoj.. +
Stručná trasa: Durmitor o řeka Tara o NP Biogradská G.. +
Základní cena: Dospělá osoba 8 nocí s polopenzí
Pokoj: 1/2 - Pokoj pro 2 osoby

1. den:
Odjezd v dopoledních hodinách.

2. den:
Příjezd do NP Durmitor (UNESCO) - vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. Procházka kolem malebného Černého jezera, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. Možnost prodloužení túry až na rozmezí vrstvy jehličnatých lesů a kosodřeviny, ze kterého jsou již vrcholy masivu Durmitoru jako ,,na dlani". Večeře a nocleh.

3. Den:
Snídaně. Vnitrozemím Černé Hory dojedeme až na pobřeží. Průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. Vrcholem cesty je průjezd kaňonem řeky Tara, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky Tary. Krátká túra v NP Biogradská Gora kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Návštěva kláštera Morača, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země. Večeře a nocleh.

4. Den:
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

5. Den:
Snídaně. Brzy ráno odjezd do NP Lovčen, jehož strmé vápencové svahy spadají do Boky Kotorské a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti Njegušovu mauzoleu, odkud se naskýtá nádherný výhled. Návštěva prvního hlavního města Cetinje (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině. Večeře a nocleh.

6. Den:
Snídaně. Výlet do Boky Kotorské, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Prohlídka historického města Kotor - nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka centra městečka Budva - starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí. Koupání na pláži v Bečiči, která získala ,,modrou vlajku". Večeře a nocleh.

7. Den:
Snídaně. Skadarské jezero - nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Projížďka lodí kolem ostrůvků na jezeře. Návštěva ,,města duchů" Starý Bar. Večeře a nocleh.

8. Den:
Snídaně. Celodenní výlet do ,,zapomenuté" země Evropy Albánie. Návštěva kupeckého města Shkorda. Večeře a nocleh.

9. Den:
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

10. Den:
Snídaně. Odjezd do Dubrovníku (UNESCO) - kouzelné, středověce působící staré město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Fakultativně možnost výletu lodí na ostrov Lokrum. Večer odjezd do ČR.

11. Den:
Příjezd v odpoledních hodinách.
Stručná trasa:
Durmitor o řeka Tara o NP Biogradská Gora o NP Lovčen o Njegušovo mauzoleum o Cetinje o Kotor o Budva o Bečiči o Skadarské jezero o Stari Bar o Shkorda o Dubrovník

Cena zahrnuje:
8 nocí (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 8 polopenzí, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce.

Cena nezahrnuje:
Pobytová taxa 1,5 EUR/os./den (platba na místě). Komplexní pojištění.

Odjezd:
Praha

Svozová místa:
Beroun, Č. Budějovice, Písek, Plzeň, Rokycany, Tábor, Vodňany, Žebrák
07.09. − 17.09.2023, 11 dní
20 290 Kč
autobusem
polopenze
Poznávací
Základní cena: Dospělá osoba 8 nocí s polopenzí Pokoj.. +
Stručná trasa: Durmitor o řeka Tara o NP Biogradská G.. +
Základní cena: Dospělá osoba 8 nocí s polopenzí
Pokoj: 1/1 - Jednolůžkový pokoj

1. den:
Odjezd v dopoledních hodinách.

2. den:
Příjezd do NP Durmitor (UNESCO) - vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. Procházka kolem malebného Černého jezera, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. Možnost prodloužení túry až na rozmezí vrstvy jehličnatých lesů a kosodřeviny, ze kterého jsou již vrcholy masivu Durmitoru jako ,,na dlani". Večeře a nocleh.

3. Den:
Snídaně. Vnitrozemím Černé Hory dojedeme až na pobřeží. Průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. Vrcholem cesty je průjezd kaňonem řeky Tara, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky Tary. Krátká túra v NP Biogradská Gora kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Návštěva kláštera Morača, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země. Večeře a nocleh.

4. Den:
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

5. Den:
Snídaně. Brzy ráno odjezd do NP Lovčen, jehož strmé vápencové svahy spadají do Boky Kotorské a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti Njegušovu mauzoleu, odkud se naskýtá nádherný výhled. Návštěva prvního hlavního města Cetinje (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině. Večeře a nocleh.

6. Den:
Snídaně. Výlet do Boky Kotorské, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Prohlídka historického města Kotor - nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka centra městečka Budva - starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí. Koupání na pláži v Bečiči, která získala ,,modrou vlajku". Večeře a nocleh.

7. Den:
Snídaně. Skadarské jezero - nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Projížďka lodí kolem ostrůvků na jezeře. Návštěva ,,města duchů" Starý Bar. Večeře a nocleh.

8. Den:
Snídaně. Celodenní výlet do ,,zapomenuté" země Evropy Albánie. Návštěva kupeckého města Shkorda. Večeře a nocleh.

9. Den:
Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

10. Den:
Snídaně. Odjezd do Dubrovníku (UNESCO) - kouzelné, středověce působící staré město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Fakultativně možnost výletu lodí na ostrov Lokrum. Večer odjezd do ČR.

11. Den:
Příjezd v odpoledních hodinách.
Stručná trasa:
Durmitor o řeka Tara o NP Biogradská Gora o NP Lovčen o Njegušovo mauzoleum o Cetinje o Kotor o Budva o Bečiči o Skadarské jezero o Stari Bar o Shkorda o Dubrovník

Cena zahrnuje:
8 nocí (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 8 polopenzí, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce.

Cena nezahrnuje:
Pobytová taxa 1,5 EUR/os./den (platba na místě). Komplexní pojištění.

Odjezd:
Praha

Svozová místa:
Beroun, Č. Budějovice, Písek, Plzeň, Rokycany, Tábor, Vodňany, Žebrák

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Odhalte Tajemství Černé Hory

Černá Hora, Poznávací zájezdy
cena od 29 990 Kč 6 zájezdů
17.09. − 24.09.2023, 8 dní
44 430 Kč -33% 29 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
last-minute Poznávací
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj, 2 oddělená lůžka -.. +
Cena zahrnuje: o leteckou přepravu Praha - Tivat - P.. +
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj, 2 oddělená lůžka - 2 dospělí / cena za osobu

Program:
1. den: Odlet z Prahy do města Tivat ležícího v zálivu Boka Kotorska. Transfer na hotel ve starobylém městečku Budva, dle časových možností individuální volno, fakultativně večeře, nocleh.
2. den: Po snídani prohlídka Budvy tyčící se na poloostrově obklopeném hradbami - nejznámější stavbou je citadela stojící na místě středověkého kostela, mořská a pevninská brána z 15. st. Odjezd do kulturního a duchovního centra Černé Hory - Cetinje, prohlídka města mj. klášter, kostel Vlaska, palác Biljarda, Zetski dóm... NP Lovčen připomínající severské fjordy, Jezerski vrch s mauzoleem Petara II. Návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
3. den: Po snídani odjezd do nejzachovalejšího středověkého města Černé Hory - Kotor. Dominantou města jsou 5 km dlouhé hradby ukrývající pevnost sv. Jana, kostely a paláce od románského po barokní sloh, mořské muzeum, hodinová věž... Přejezd do střediska mořeplavby a známé námořní školy Nautika - Perast. Prohlídka města, kde se nachází celkem 16 kostelů a 17 paláců. Cestou lodní výlet na ostrov. Návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.    
4. den: Po snídani odjezd do největšího a nejstaršího jeskynního systému v Černé Hoře - Lipa Cave. Příroda zde během milionů let vytvořila jedinečná jeskynní zdobení, které zde obdivovali i černohorští králové Nikola I. a Petar II. Jeskyně je dlouhá 2,5 km, součástí je i podzemní řeka tekoucí až do nedaleké obce Lipa. Odjezd na ubytování v oblasti Podgorica, fakultativně večeře, nocleh.
5. den: Po snídani odjezd na sever země do Biogradska Gora, kde se nachází jedno ze šesti ledovcových jezer, cestou ochutnávka místního vína - oblíbené je červené Vranec nebo bílé Krstač, návrat na hotel, fakultativně večeře, nocleh.
6. den: Po snídani prohlídka hlavního města Černé Hory - Podgorica se starým centrem Stara Varoš, hodinovou věží Sahat-Kula, mešita ze 16. st., královský palác...odjezd ke klášteru Ostrog zasazeného ve skále. Ke klášteru patří ještě 2 kostely ležící pod hlavní budovou. Návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
7. den: Po snídani odjezd ke Skadarskému jezeru, které je s mořem spojeno krátkou řekou Bojanou, hnízdí tu přes 270 ptáků, mj. pelikáni. Návrat na ubytování, individuální volno, fakultativně večeře, nocleh.
8. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.
Cena zahrnuje:
o leteckou přepravu Praha - Tivat - Praha v turistické třídě vč. tax a příplatků
o 7 noclehů v hotelech **** se snídaní
o služby průvodce a místního průvodce dle programu
o transfery dle programu
o vstupy dle programu
o ochutnávka vína
o pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.
17.09. − 24.09.2023, 8 dní
44 430 Kč -33% 29 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
last-minute Poznávací
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj s 1 přistýlkou, 2 lů.. +
Cena zahrnuje: o leteckou přepravu Praha - Tivat - P.. +
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj s 1 přistýlkou, 2 lůžka a přistýlka - 3 dospělí / cena za osobu

Program:
1. den: Odlet z Prahy do města Tivat ležícího v zálivu Boka Kotorska. Transfer na hotel ve starobylém městečku Budva, dle časových možností individuální volno, fakultativně večeře, nocleh.
2. den: Po snídani prohlídka Budvy tyčící se na poloostrově obklopeném hradbami - nejznámější stavbou je citadela stojící na místě středověkého kostela, mořská a pevninská brána z 15. st. Odjezd do kulturního a duchovního centra Černé Hory - Cetinje, prohlídka města mj. klášter, kostel Vlaska, palác Biljarda, Zetski dóm... NP Lovčen připomínající severské fjordy, Jezerski vrch s mauzoleem Petara II. Návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
3. den: Po snídani odjezd do nejzachovalejšího středověkého města Černé Hory - Kotor. Dominantou města jsou 5 km dlouhé hradby ukrývající pevnost sv. Jana, kostely a paláce od románského po barokní sloh, mořské muzeum, hodinová věž... Přejezd do střediska mořeplavby a známé námořní školy Nautika - Perast. Prohlídka města, kde se nachází celkem 16 kostelů a 17 paláců. Cestou lodní výlet na ostrov. Návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.    
4. den: Po snídani odjezd do největšího a nejstaršího jeskynního systému v Černé Hoře - Lipa Cave. Příroda zde během milionů let vytvořila jedinečná jeskynní zdobení, které zde obdivovali i černohorští králové Nikola I. a Petar II. Jeskyně je dlouhá 2,5 km, součástí je i podzemní řeka tekoucí až do nedaleké obce Lipa. Odjezd na ubytování v oblasti Podgorica, fakultativně večeře, nocleh.
5. den: Po snídani odjezd na sever země do Biogradska Gora, kde se nachází jedno ze šesti ledovcových jezer, cestou ochutnávka místního vína - oblíbené je červené Vranec nebo bílé Krstač, návrat na hotel, fakultativně večeře, nocleh.
6. den: Po snídani prohlídka hlavního města Černé Hory - Podgorica se starým centrem Stara Varoš, hodinovou věží Sahat-Kula, mešita ze 16. st., královský palác...odjezd ke klášteru Ostrog zasazeného ve skále. Ke klášteru patří ještě 2 kostely ležící pod hlavní budovou. Návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
7. den: Po snídani odjezd ke Skadarskému jezeru, které je s mořem spojeno krátkou řekou Bojanou, hnízdí tu přes 270 ptáků, mj. pelikáni. Návrat na ubytování, individuální volno, fakultativně večeře, nocleh.
8. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.
Cena zahrnuje:
o leteckou přepravu Praha - Tivat - Praha v turistické třídě vč. tax a příplatků
o 7 noclehů v hotelech **** se snídaní
o služby průvodce a místního průvodce dle programu
o transfery dle programu
o vstupy dle programu
o ochutnávka vína
o pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.
17.09. − 24.09.2023, 8 dní
44 430 Kč -33% 29 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
last-minute Poznávací
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj - 2 dospělí / cena z.. +
Cena zahrnuje: o leteckou přepravu Praha - Tivat - P.. +
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj - 2 dospělí / cena za osobu

Program:
1. den: Odlet z Prahy do města Tivat ležícího v zálivu Boka Kotorska. Transfer na hotel ve starobylém městečku Budva, dle časových možností individuální volno, fakultativně večeře, nocleh.
2. den: Po snídani prohlídka Budvy tyčící se na poloostrově obklopeném hradbami - nejznámější stavbou je citadela stojící na místě středověkého kostela, mořská a pevninská brána z 15. st. Odjezd do kulturního a duchovního centra Černé Hory - Cetinje, prohlídka města mj. klášter, kostel Vlaska, palác Biljarda, Zetski dóm... NP Lovčen připomínající severské fjordy, Jezerski vrch s mauzoleem Petara II. Návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
3. den: Po snídani odjezd do nejzachovalejšího středověkého města Černé Hory - Kotor. Dominantou města jsou 5 km dlouhé hradby ukrývající pevnost sv. Jana, kostely a paláce od románského po barokní sloh, mořské muzeum, hodinová věž... Přejezd do střediska mořeplavby a známé námořní školy Nautika - Perast. Prohlídka města, kde se nachází celkem 16 kostelů a 17 paláců. Cestou lodní výlet na ostrov. Návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.    
4. den: Po snídani odjezd do největšího a nejstaršího jeskynního systému v Černé Hoře - Lipa Cave. Příroda zde během milionů let vytvořila jedinečná jeskynní zdobení, které zde obdivovali i černohorští králové Nikola I. a Petar II. Jeskyně je dlouhá 2,5 km, součástí je i podzemní řeka tekoucí až do nedaleké obce Lipa. Odjezd na ubytování v oblasti Podgorica, fakultativně večeře, nocleh.
5. den: Po snídani odjezd na sever země do Biogradska Gora, kde se nachází jedno ze šesti ledovcových jezer, cestou ochutnávka místního vína - oblíbené je červené Vranec nebo bílé Krstač, návrat na hotel, fakultativně večeře, nocleh.
6. den: Po snídani prohlídka hlavního města Černé Hory - Podgorica se starým centrem Stara Varoš, hodinovou věží Sahat-Kula, mešita ze 16. st., královský palác...odjezd ke klášteru Ostrog zasazeného ve skále. Ke klášteru patří ještě 2 kostely ležící pod hlavní budovou. Návrat na ubytování, fakultativně večeře, nocleh.
7. den: Po snídani odjezd ke Skadarskému jezeru, které je s mořem spojeno krátkou řekou Bojanou, hnízdí tu přes 270 ptáků, mj. pelikáni. Návrat na ubytování, individuální volno, fakultativně večeře, nocleh.
8. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.
Cena zahrnuje:
o leteckou přepravu Praha - Tivat - Praha v turistické třídě vč. tax a příplatků
o 7 noclehů v hotelech **** se snídaní
o služby průvodce a místního průvodce dle programu
o transfery dle programu
o vstupy dle programu
o ochutnávka vína
o pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 12 290 Kč 1 zájezdů
23.09. − 30.09.2023, 8 dní
12 290 Kč
autobusem
polopenze
Poznávací
Základní cena: Dospělí Program: 1. den: Odjezd z ČR... +
Cena zahrnuje: dopravu autobusem průvodce 5x ubytován.. +
Základní cena: Dospělí

Program:
1. den: Odjezd z ČR.
2. den: Ráno příjezd do Černé Hory. Návštěva ,,města duchů" STARI BAR. Odpoledne pobyt u moře.
3. den: Brzy ráno odjezd do NP LOVČEN, jehož strmé vápencové svahy spadají do Boky Kotorské a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti - NJEGOŠOVU MAUZOLEU, odkud se naskýtá nádherný výhled. Návštěva prvního hlavního města CETINJE (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině. SKADARSKÉ JEZERO - nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků.
4. den: Výlet do BOKY KOTORSKÉ , jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Prohlídka historického města KOTOR - nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka centra městečka BUDVA - starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí. Odpoledne koupání na pláči v BEČIČI , která získala ,,modrou vlajku" pro čistotu svého moře. Zastávka u perly Jaderského moře - poloostrova SV. STEFAN .
5. den: Výlet do ,,zapomenuté" země Evropy ALBÁNIE. Návštěva města SHKODRA.
6. den: Odjezd do vnitrozemí Černé Hory. Návštěva kláštera MORAČA, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země. Krátká túra v NP BIOGRADSKÁ GORA kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Poté průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. Vrcholem cesty je průjezd KAŇONEM ŘEKY TARA, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky Tary.
7. den: Pobyt v NP Durmitor (UNESCO). ŽABLJAK - horské středisko. NP DURMITOR - vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. Procházka kolem malebného ČERNÉHO JEZERA, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. Možnost prodloužení túry až na rozmezí vrstvy jehličnatých lesů a kosodřeviny na planinu Brojiště, ze které jsou již vrcholy masivu Durmitoru jako ,,na dlani". V podvečer odjezd do Čech.
8. den: Návrat do Čech v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem
průvodce
5x ubytování (2lůžkové pokoje)
5x polopenzi

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Černá Hora + Albánie i moře

Černá Hora, Poznávací zájezdy
cena od 12 290 Kč 1 zájezdů
23.09. − 30.09.2023, 8 dní
12 290 Kč
autobusem
polopenze
Poznávací
Základní cena: Základní cena Program: 1. den: Odje.. +
Cena zahrnuje: Dopravu autobusem, průvodce, 5x ubytov.. +
Základní cena: Základní cena

Program:
1. den: Odjezd z ČR.
2. den: Ráno příjezd do Černé Hory. Návštěva ,,města duchů" Stari Bar. Odpoledne u moře, ubytování, večeře, nocleh.
3. den: Po snídani odjezd do NP Lovčen, jehož strmé vápencové svahy spadají do Boky Kotorské a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti - Njegošovu mauzoleu, odkud se naskýtá nádherný výhled. Návštěva prvního hlavního města Cetinje (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině. Skadarské jezero - nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Večeře, nocleh.
4. den: Snídaně. Výlet do Boky Kotorské, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Prohlídka historického města Kotor - nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka centra městečka Budva - starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí. Odpoledne koupání na pláči v Bečiči, která získala ,,modrou vlajku" pro čistotu svého moře. Zastávka u perly Jaderského moře - poloostrova Sv. Stefan. Večeře, nocleh.
5. den: Snídaně, výlet do ,,zapomenuté" země Evropy Albánie. Návštěva města Shkodra. Večeře, nocleh.
6. den: Po snídani odjezd do vnitrozemí Černé Hory. Návštěva kláštera Morača, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země. Krátká túra v NP Biogradská Gora kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Poté průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. Vrcholem cesty je průjezd kaňonem řeky Tara, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky Tary. Večeře, nocleh.
7. den: Snídaně. Pobyt v NP Durmitor. Žabljak - horské středisko. NP Durmitor - vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. Procházka kolem malebného Černého jezera, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. V odpoledních hodinách odjezd do Čech.
8. den: Návrat do Čech v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje:
Dopravu autobusem, průvodce, 5x ubytování, 5x polopenzi.

Cena nezahrnuje:
Komplexní pojištění á 288,-Kč + možnost připojištění covid (karanténa v místě dovolené) á 312,-Kč;
vstupy; příplatek za 1L pokoj 3.450,-Kč

Příplatky:
komplexní cestovní pojištění - (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, odpovědnost za škodu, zavazadla a storno zájezdu) - 288 Kč

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a  (naproti poště)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko