Poznávací - Ekvádor

Vybrat jiný typ zájezdů

více parametrů »

cena od 103 500 Kč 28 zájezdů
28.05. − 09.06.2022, 13 dní
108 500 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
last-minute Poznávací
Základní cena: Min osob: 2, s česky mluvícím průvodce.. +
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Quito - Prah.. +
Základní cena: Min osob: 2, s česky mluvícím průvodcem

Program:
1. den: Praha - Quito: Odlet z Prahy do Quita. Přílet do Quita. Setkání na letišti s průvodcem, transfer do hotelu. Noc v hotelu.

2. den: Quito: Snídaně. Prohlídka hlavního ekvádorského města Quita. Díky velkému množství kostelů a klášterů se Quitu přezdívá "Klášter Ameriky", koloniální centrum Quita bylo v roce 1978 zařazeno organizací UNESCO do seznamu světového kulturního dědictví lidstva. Uvidíte ta nejzajímavější místa jako náměstí Nezávislosti s Prezidentským palácem, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitní katedrálu, kostel La Compaňía a další krásné památky. Parky jsou zdobeny fontánami a moderními sochami, jež jsou v zajímavém kontrastu se starou architekturou. Navštívíte Památník rovníku (Mitad del Mundo) nedaleko Quita. Zde budete mít příležitost stát současně na severní i jižní polokouli. Dále si prohlédnete nedaleké Etnografické muzeum, kde můžete vidět pestrost jednotlivých oblastí Ekvádoru. Prohlídku ukončíte na hoře Panecillo, odkud budete mít nádherný výhled na hlavní město. Quito leží v n.v. 2.850 metrů nad mořem a je obklopeno sopkami se zasněženými vrcholky. Město bylo vybudováno na úpatí sopky Pichincha (4.794 metrů n.v.). Nocleh v Quitu.

3. den: Quito - Otavalo: Snídaně. Z Quita se vydáte severním směrem do provincie Imbabura. Prohlédnete si krásné indiánské město Otavalo a navštívíte zde také nejhezčí ekvádorský indiánský trh - prodává se zde čerstvé ovoce, zelenina, klobouky, indiánské šperky a další typické předměty. Poté bude probíhat exkurze k laguně Cuicocha a plavba člunem po jezeře. Laguna de Cuicocha patří mezi nejhezčí vysokohorské laguny Ekvádoru, její prohlídka je okouzlující. Nepřijdete také o jedinečný zážitek, a to prohlídku kožedělné vesnice Catacachi. Nocleh v Quitu.

4. den: Otavalo - Cuyabeno: Snídaně. Transfer na letiště a přelet do lago Agria (40 minut). Po příletu bude následovat transfer k mostu Cuyabeno, kde budete mít oběd v restauraci. Poté se přejede motorovou kánoí do rezervace Cuyabeno (2 hodiny). Cestou můžete pozorovat úchvatné břehy a neotropickou faunu. Ubytování v lodge. V odpoledních hodinách budete mít čas na koupání v laguně. Večeře a ubytování v bungalovech.

5. den: Cuyabeno : Brzy ráno proběhne exkurze za poznáním ptáků a růžových delfínů (05:30 - 07:30 - neprivátní). Poté bude následovat snídaně. Po snídani plni síly budete absolvovat trek džunglí (přibližně 4 hodiny) s výkladem a příklady využití lokálních přírodních zdrojů. Oběd v lodge. Odpoledne bude zajištěna plavba kánoí systémem lagun s pozorování místní neuvěřitelné fauny (opice, kajmani, želvy, papoušci, tukani, anakondy, lenochodi či sladkovodní delfíni). Večeře v lodge. Po večeři budete mít možnost účastnit se nezapomenutelné večerní plavby lagunou a řekou s pozorováním noční fauny (kajmanů, hroznýšů apod.). Nocleh v lodge.

6. den: Cuyabeno: Snídaně. Návštěva indiánské komunity kmene Siona s přípravou casabe (maniokové placky). Oběd v lodge. Odpoledne bude následovat pádlování systémem lagun s pozorování plaché zvěře a anakond. Večeře v lodge, po níž následuje noční procházka místní džunglí. Noclev v lodge.

7. den: Cuyabeno - Quito: Snídaně v lodge. Transfer k mostu a na letiště Lago Agrio, odlet do Quita. Transfer na hotel, nocleh.

8. den: Quito - Galapágy: Snídaně. Transfer na letiště a odlet na Galapágy (2,5 hodiny). Po příletu na letiště Baltra se setkáte s místním průvodcem, který Vám zajistí transfer na Vaši loď. Baltra k souostroví Galapágy, které tvoří 19 ostrovů a množství malých ostrůvků. Z ostrova Baltra absolvujete čtyřdenní okružní plavbu lodí po nejzajímavějších místech Galapág. Na souostroví Galapágy se rozkládá světově unikátní národní park. Na lodi budete přejíždět mezi jednotlivými ostrovy a ze vzdálenosti několika metrů budete pozorovat kolonie hnízdících mořských ptáků, suchozemské i mořské leguány, Darwinovy pěnkavy, lachtany, lvouny, stromové opuncie a bizarní lávové útvary. Kromě pestrobarevných hejn ryb uvidíte při troše štěstí také žraloky, rejnoky a mořské želvy. Součástí putování po Galapágách jsou pěší výlety po ostrovech a pozorování fauny a flóry. Loď je vybavena kajutami, restaurací, po celou dobu plavby bude pro Vás zajištěna plná penze. Lodí přes kanál Itabaca přijedete na nedaleký ostrov Santa Cruz, kde uvidíte nádherné hory se zelenou vegetací. Oběd. Prohlídka ostrova Santa Cruz, který je druhým největším ostrovem souostroví Galapágy. Ekonomickým centrem ostrova je Puerto Ayora, kde sídlí kanceláře Národního parku Galapágy a především výzkumná stanice Charlese Darwina, která byla založena roku 1961 a která je zaměřena na odchov a ochranu galapážských sloních želv a leguánů. Cílem výzkumné stanice na ostrově je především podpora a pěstování místních želv sloních. Uvidíte zde například želví porodnu včetně inkubátorů. Pozorování specifické a nenapodobitelné fauny a flóry Galapág inspirovaly Charlese Darwina k vytvoření evoluční teorie. Ochrana přírodního bohatství ostrovů je pod patronací mezinárodní organizace světového dědictví UNESCO. Večeře. Nocleh na lodi.

9. - 10. den: Galapágy: Snídaně. Plavba mezi ostrovy (konkrétní itinerář se mění podle sezóny a dostupnosti lodí). Nicméně, jakýkoliv itinerář nemůže zklamat. Nocleh na lodi.

11. den: Galapágy: Snídaně na lodi, transfer na letiště Baltra. Odlet do Quita a pokračování do Prahy.

12. den: Přílet do Prahy: Přílet do Prahy na letiště Praha - Ruzyně. Pro ty, kteří se neradi plaví na lodi pár dní v kuse, nabízíme alternativní program (v případě zájmu rádi naceníme):

8. den: Quito - Galapágy: Snídaně. Transfer na letiště a odlet na Galapágy (2,5 hodiny). Po příletu na letiště San Cristobal se setkáte s místním průvodcem, proběhne návštěva interpretačního centra, kopce TIjeretas a pláže Carola. Nocleh v hotelu na ostrově San Cristobal.

9. den: San Cristobal: Snídaně v hotelu. Exkurze k vulkanickému útvaru ,,Kicker Rock" a ,,Ochoa Beach" vč. oběda. Ubytování v hotelu na ostrově San Cristobal.

10. den: San Cristobal - Santa Cruz: Snídaně v hotelu. Přesun rychlým člunem na ostrov Santa Cruz. Ostrov Santa Cruz je ostrov s nádhernými horami se zelenou vegetací. Návštěva výzkumné stanice Charlese Darwina. Ostrov Santa Cruz je druhým největším ostrovem souostroví Galapágy. Ekonomickým centrem ostrova je Puerto Ayora, kde sídlí kanceláře Národního parku Galapágy a především výzkumná stanice Charlese Darwina, která byla založena roku 1961 a která je zaměřena na odchov a ochranu galapážských sloních želv a leguánů. Cílem výzkumné stanice na ostrově je především podpora a pěstování místních želv sloních. Uvidíte zde například želví porodnu včetně inkubátorů. Pozorování specifické a nenapodobitelné fauny a flóry Galapág inspirovaly Charlese Darwina k vytvoření evoluční teorie. Ochrana přírodního bohatství ostrovů je pod patronací mezinárodní organizace světového dědictví UNESCO. Večeře. Nocleh v hotelu v Puerto Ayora. Nocleh v hotelu na ostrově Santa Cruz.

11. den: Celodenní výlet lodí na některý z okolních ostrovů: Dispozice dle datumu: Floreana, Seymour, Plazas, Santa Fe, Bartolome Snídaně v hotelu, oběd na lodi. Exkurze probíhá s anglicky mluvícím výkladem. Během plavby si můžete vychutnat nejen krásy vybraného ostrova, ale i relax na lodi a šnorchlování. V podvečer návrat do Santa Cruz. Nocleh v hotelu v Puerto Ayora.

12. den: Santa Cruz - Isabela: Snídaně v hotelu. Přesun rychlým člunem na ostrov Isabela. Exkurze k laguně plameňáků. Nocleh na ostrově Isabela.

13. den: Isabela: Snídaně v hotelu. Exkurze k sopce Sierra Negra vč. oběda. . Nocleh na ostrově Isabela.

14. den: Isabela: Snídaně v hotelu. Exkurze k ostrůvkům Tintoreras, projížďka zálivem, Mangrovníky a návštěva " Wall of tears". Nocleh na ostrově Isabela.

15. den: Isabela - Santa Cruz - Quito: Snídaně v hotelu. Transfer rychlým člunem na ostrov Santa Cruz, poté transfer na letiště Baltra a odlet do Quita a pokračování do ČR.

16. den: odlet do ČR:
Cena zahrnuje:
leteckou přepravu Praha - Quito - Praha (s přestupy)
leteckou přepravu Quito - Lago Agrio - Quito
leteckou přepravu Quito - Baltra (Galapágy) - Quito
4 noclehy v 3* hotelech v Quitu se snídaní
3 noclehy v bungalovech a kompletní program vč. plné penze a exkurzí v Amazonii
3 noclehy na lodi s plnou penzí
veškeré transfery během okruhu
plavbu lodí po Galapágách
služby česky mluvícího průvodce (při transferech a exkurzích na kontinentu)
asistenci partnerské CK z Ekvádoru

Cena nezahrnuje:
vstup do Národního parku Galapágy (110,- USD/osoba)
ostatní vstupy (přibližně 30 USD/osoba - Quito - kostely, lanovka, Muzeum rovníku / loďka po laguně)
spropitné
extra výdaje
pojištění
povolení ke vstupu ESTA (tranzit v USA)
04.06. − 16.06.2022, 13 dní
108 500 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
last-minute Poznávací
Základní cena: Min osob: 2, s česky mluvícím průvodce.. +
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Quito - Prah.. +
Základní cena: Min osob: 2, s česky mluvícím průvodcem

Program:
1. den: Praha - Quito: Odlet z Prahy do Quita. Přílet do Quita. Setkání na letišti s průvodcem, transfer do hotelu. Noc v hotelu.

2. den: Quito: Snídaně. Prohlídka hlavního ekvádorského města Quita. Díky velkému množství kostelů a klášterů se Quitu přezdívá "Klášter Ameriky", koloniální centrum Quita bylo v roce 1978 zařazeno organizací UNESCO do seznamu světového kulturního dědictví lidstva. Uvidíte ta nejzajímavější místa jako náměstí Nezávislosti s Prezidentským palácem, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitní katedrálu, kostel La Compaňía a další krásné památky. Parky jsou zdobeny fontánami a moderními sochami, jež jsou v zajímavém kontrastu se starou architekturou. Navštívíte Památník rovníku (Mitad del Mundo) nedaleko Quita. Zde budete mít příležitost stát současně na severní i jižní polokouli. Dále si prohlédnete nedaleké Etnografické muzeum, kde můžete vidět pestrost jednotlivých oblastí Ekvádoru. Prohlídku ukončíte na hoře Panecillo, odkud budete mít nádherný výhled na hlavní město. Quito leží v n.v. 2.850 metrů nad mořem a je obklopeno sopkami se zasněženými vrcholky. Město bylo vybudováno na úpatí sopky Pichincha (4.794 metrů n.v.). Nocleh v Quitu.

3. den: Quito - Otavalo: Snídaně. Z Quita se vydáte severním směrem do provincie Imbabura. Prohlédnete si krásné indiánské město Otavalo a navštívíte zde také nejhezčí ekvádorský indiánský trh - prodává se zde čerstvé ovoce, zelenina, klobouky, indiánské šperky a další typické předměty. Poté bude probíhat exkurze k laguně Cuicocha a plavba člunem po jezeře. Laguna de Cuicocha patří mezi nejhezčí vysokohorské laguny Ekvádoru, její prohlídka je okouzlující. Nepřijdete také o jedinečný zážitek, a to prohlídku kožedělné vesnice Catacachi. Nocleh v Quitu.

4. den: Otavalo - Cuyabeno: Snídaně. Transfer na letiště a přelet do lago Agria (40 minut). Po příletu bude následovat transfer k mostu Cuyabeno, kde budete mít oběd v restauraci. Poté se přejede motorovou kánoí do rezervace Cuyabeno (2 hodiny). Cestou můžete pozorovat úchvatné břehy a neotropickou faunu. Ubytování v lodge. V odpoledních hodinách budete mít čas na koupání v laguně. Večeře a ubytování v bungalovech.

5. den: Cuyabeno : Brzy ráno proběhne exkurze za poznáním ptáků a růžových delfínů (05:30 - 07:30 - neprivátní). Poté bude následovat snídaně. Po snídani plni síly budete absolvovat trek džunglí (přibližně 4 hodiny) s výkladem a příklady využití lokálních přírodních zdrojů. Oběd v lodge. Odpoledne bude zajištěna plavba kánoí systémem lagun s pozorování místní neuvěřitelné fauny (opice, kajmani, želvy, papoušci, tukani, anakondy, lenochodi či sladkovodní delfíni). Večeře v lodge. Po večeři budete mít možnost účastnit se nezapomenutelné večerní plavby lagunou a řekou s pozorováním noční fauny (kajmanů, hroznýšů apod.). Nocleh v lodge.

6. den: Cuyabeno: Snídaně. Návštěva indiánské komunity kmene Siona s přípravou casabe (maniokové placky). Oběd v lodge. Odpoledne bude následovat pádlování systémem lagun s pozorování plaché zvěře a anakond. Večeře v lodge, po níž následuje noční procházka místní džunglí. Noclev v lodge.

7. den: Cuyabeno - Quito: Snídaně v lodge. Transfer k mostu a na letiště Lago Agrio, odlet do Quita. Transfer na hotel, nocleh.

8. den: Quito - Galapágy: Snídaně. Transfer na letiště a odlet na Galapágy (2,5 hodiny). Po příletu na letiště Baltra se setkáte s místním průvodcem, který Vám zajistí transfer na Vaši loď. Baltra k souostroví Galapágy, které tvoří 19 ostrovů a množství malých ostrůvků. Z ostrova Baltra absolvujete čtyřdenní okružní plavbu lodí po nejzajímavějších místech Galapág. Na souostroví Galapágy se rozkládá světově unikátní národní park. Na lodi budete přejíždět mezi jednotlivými ostrovy a ze vzdálenosti několika metrů budete pozorovat kolonie hnízdících mořských ptáků, suchozemské i mořské leguány, Darwinovy pěnkavy, lachtany, lvouny, stromové opuncie a bizarní lávové útvary. Kromě pestrobarevných hejn ryb uvidíte při troše štěstí také žraloky, rejnoky a mořské želvy. Součástí putování po Galapágách jsou pěší výlety po ostrovech a pozorování fauny a flóry. Loď je vybavena kajutami, restaurací, po celou dobu plavby bude pro Vás zajištěna plná penze. Lodí přes kanál Itabaca přijedete na nedaleký ostrov Santa Cruz, kde uvidíte nádherné hory se zelenou vegetací. Oběd. Prohlídka ostrova Santa Cruz, který je druhým největším ostrovem souostroví Galapágy. Ekonomickým centrem ostrova je Puerto Ayora, kde sídlí kanceláře Národního parku Galapágy a především výzkumná stanice Charlese Darwina, která byla založena roku 1961 a která je zaměřena na odchov a ochranu galapážských sloních želv a leguánů. Cílem výzkumné stanice na ostrově je především podpora a pěstování místních želv sloních. Uvidíte zde například želví porodnu včetně inkubátorů. Pozorování specifické a nenapodobitelné fauny a flóry Galapág inspirovaly Charlese Darwina k vytvoření evoluční teorie. Ochrana přírodního bohatství ostrovů je pod patronací mezinárodní organizace světového dědictví UNESCO. Večeře. Nocleh na lodi.

9. - 10. den: Galapágy: Snídaně. Plavba mezi ostrovy (konkrétní itinerář se mění podle sezóny a dostupnosti lodí). Nicméně, jakýkoliv itinerář nemůže zklamat. Nocleh na lodi.

11. den: Galapágy: Snídaně na lodi, transfer na letiště Baltra. Odlet do Quita a pokračování do Prahy.

12. den: Přílet do Prahy: Přílet do Prahy na letiště Praha - Ruzyně. Pro ty, kteří se neradi plaví na lodi pár dní v kuse, nabízíme alternativní program (v případě zájmu rádi naceníme):

8. den: Quito - Galapágy: Snídaně. Transfer na letiště a odlet na Galapágy (2,5 hodiny). Po příletu na letiště San Cristobal se setkáte s místním průvodcem, proběhne návštěva interpretačního centra, kopce TIjeretas a pláže Carola. Nocleh v hotelu na ostrově San Cristobal.

9. den: San Cristobal: Snídaně v hotelu. Exkurze k vulkanickému útvaru ,,Kicker Rock" a ,,Ochoa Beach" vč. oběda. Ubytování v hotelu na ostrově San Cristobal.

10. den: San Cristobal - Santa Cruz: Snídaně v hotelu. Přesun rychlým člunem na ostrov Santa Cruz. Ostrov Santa Cruz je ostrov s nádhernými horami se zelenou vegetací. Návštěva výzkumné stanice Charlese Darwina. Ostrov Santa Cruz je druhým největším ostrovem souostroví Galapágy. Ekonomickým centrem ostrova je Puerto Ayora, kde sídlí kanceláře Národního parku Galapágy a především výzkumná stanice Charlese Darwina, která byla založena roku 1961 a která je zaměřena na odchov a ochranu galapážských sloních želv a leguánů. Cílem výzkumné stanice na ostrově je především podpora a pěstování místních želv sloních. Uvidíte zde například želví porodnu včetně inkubátorů. Pozorování specifické a nenapodobitelné fauny a flóry Galapág inspirovaly Charlese Darwina k vytvoření evoluční teorie. Ochrana přírodního bohatství ostrovů je pod patronací mezinárodní organizace světového dědictví UNESCO. Večeře. Nocleh v hotelu v Puerto Ayora. Nocleh v hotelu na ostrově Santa Cruz.

11. den: Celodenní výlet lodí na některý z okolních ostrovů: Dispozice dle datumu: Floreana, Seymour, Plazas, Santa Fe, Bartolome Snídaně v hotelu, oběd na lodi. Exkurze probíhá s anglicky mluvícím výkladem. Během plavby si můžete vychutnat nejen krásy vybraného ostrova, ale i relax na lodi a šnorchlování. V podvečer návrat do Santa Cruz. Nocleh v hotelu v Puerto Ayora.

12. den: Santa Cruz - Isabela: Snídaně v hotelu. Přesun rychlým člunem na ostrov Isabela. Exkurze k laguně plameňáků. Nocleh na ostrově Isabela.

13. den: Isabela: Snídaně v hotelu. Exkurze k sopce Sierra Negra vč. oběda. . Nocleh na ostrově Isabela.

14. den: Isabela: Snídaně v hotelu. Exkurze k ostrůvkům Tintoreras, projížďka zálivem, Mangrovníky a návštěva " Wall of tears". Nocleh na ostrově Isabela.

15. den: Isabela - Santa Cruz - Quito: Snídaně v hotelu. Transfer rychlým člunem na ostrov Santa Cruz, poté transfer na letiště Baltra a odlet do Quita a pokračování do ČR.

16. den: odlet do ČR:
Cena zahrnuje:
leteckou přepravu Praha - Quito - Praha (s přestupy)
leteckou přepravu Quito - Lago Agrio - Quito
leteckou přepravu Quito - Baltra (Galapágy) - Quito
4 noclehy v 3* hotelech v Quitu se snídaní
3 noclehy v bungalovech a kompletní program vč. plné penze a exkurzí v Amazonii
3 noclehy na lodi s plnou penzí
veškeré transfery během okruhu
plavbu lodí po Galapágách
služby česky mluvícího průvodce (při transferech a exkurzích na kontinentu)
asistenci partnerské CK z Ekvádoru

Cena nezahrnuje:
vstup do Národního parku Galapágy (110,- USD/osoba)
ostatní vstupy (přibližně 30 USD/osoba - Quito - kostely, lanovka, Muzeum rovníku / loďka po laguně)
spropitné
extra výdaje
pojištění
povolení ke vstupu ESTA (tranzit v USA)
11.06. − 23.06.2022, 13 dní
108 500 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
last-minute Poznávací
Základní cena: Min osob: 2, s česky mluvícím průvodce.. +
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Quito - Prah.. +
Základní cena: Min osob: 2, s česky mluvícím průvodcem

Program:
1. den: Praha - Quito: Odlet z Prahy do Quita. Přílet do Quita. Setkání na letišti s průvodcem, transfer do hotelu. Noc v hotelu.

2. den: Quito: Snídaně. Prohlídka hlavního ekvádorského města Quita. Díky velkému množství kostelů a klášterů se Quitu přezdívá "Klášter Ameriky", koloniální centrum Quita bylo v roce 1978 zařazeno organizací UNESCO do seznamu světového kulturního dědictví lidstva. Uvidíte ta nejzajímavější místa jako náměstí Nezávislosti s Prezidentským palácem, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitní katedrálu, kostel La Compaňía a další krásné památky. Parky jsou zdobeny fontánami a moderními sochami, jež jsou v zajímavém kontrastu se starou architekturou. Navštívíte Památník rovníku (Mitad del Mundo) nedaleko Quita. Zde budete mít příležitost stát současně na severní i jižní polokouli. Dále si prohlédnete nedaleké Etnografické muzeum, kde můžete vidět pestrost jednotlivých oblastí Ekvádoru. Prohlídku ukončíte na hoře Panecillo, odkud budete mít nádherný výhled na hlavní město. Quito leží v n.v. 2.850 metrů nad mořem a je obklopeno sopkami se zasněženými vrcholky. Město bylo vybudováno na úpatí sopky Pichincha (4.794 metrů n.v.). Nocleh v Quitu.

3. den: Quito - Otavalo: Snídaně. Z Quita se vydáte severním směrem do provincie Imbabura. Prohlédnete si krásné indiánské město Otavalo a navštívíte zde také nejhezčí ekvádorský indiánský trh - prodává se zde čerstvé ovoce, zelenina, klobouky, indiánské šperky a další typické předměty. Poté bude probíhat exkurze k laguně Cuicocha a plavba člunem po jezeře. Laguna de Cuicocha patří mezi nejhezčí vysokohorské laguny Ekvádoru, její prohlídka je okouzlující. Nepřijdete také o jedinečný zážitek, a to prohlídku kožedělné vesnice Catacachi. Nocleh v Quitu.

4. den: Otavalo - Cuyabeno: Snídaně. Transfer na letiště a přelet do lago Agria (40 minut). Po příletu bude následovat transfer k mostu Cuyabeno, kde budete mít oběd v restauraci. Poté se přejede motorovou kánoí do rezervace Cuyabeno (2 hodiny). Cestou můžete pozorovat úchvatné břehy a neotropickou faunu. Ubytování v lodge. V odpoledních hodinách budete mít čas na koupání v laguně. Večeře a ubytování v bungalovech.

5. den: Cuyabeno : Brzy ráno proběhne exkurze za poznáním ptáků a růžových delfínů (05:30 - 07:30 - neprivátní). Poté bude následovat snídaně. Po snídani plni síly budete absolvovat trek džunglí (přibližně 4 hodiny) s výkladem a příklady využití lokálních přírodních zdrojů. Oběd v lodge. Odpoledne bude zajištěna plavba kánoí systémem lagun s pozorování místní neuvěřitelné fauny (opice, kajmani, želvy, papoušci, tukani, anakondy, lenochodi či sladkovodní delfíni). Večeře v lodge. Po večeři budete mít možnost účastnit se nezapomenutelné večerní plavby lagunou a řekou s pozorováním noční fauny (kajmanů, hroznýšů apod.). Nocleh v lodge.

6. den: Cuyabeno: Snídaně. Návštěva indiánské komunity kmene Siona s přípravou casabe (maniokové placky). Oběd v lodge. Odpoledne bude následovat pádlování systémem lagun s pozorování plaché zvěře a anakond. Večeře v lodge, po níž následuje noční procházka místní džunglí. Noclev v lodge.

7. den: Cuyabeno - Quito: Snídaně v lodge. Transfer k mostu a na letiště Lago Agrio, odlet do Quita. Transfer na hotel, nocleh.

8. den: Quito - Galapágy: Snídaně. Transfer na letiště a odlet na Galapágy (2,5 hodiny). Po příletu na letiště Baltra se setkáte s místním průvodcem, který Vám zajistí transfer na Vaši loď. Baltra k souostroví Galapágy, které tvoří 19 ostrovů a množství malých ostrůvků. Z ostrova Baltra absolvujete čtyřdenní okružní plavbu lodí po nejzajímavějších místech Galapág. Na souostroví Galapágy se rozkládá světově unikátní národní park. Na lodi budete přejíždět mezi jednotlivými ostrovy a ze vzdálenosti několika metrů budete pozorovat kolonie hnízdících mořských ptáků, suchozemské i mořské leguány, Darwinovy pěnkavy, lachtany, lvouny, stromové opuncie a bizarní lávové útvary. Kromě pestrobarevných hejn ryb uvidíte při troše štěstí také žraloky, rejnoky a mořské želvy. Součástí putování po Galapágách jsou pěší výlety po ostrovech a pozorování fauny a flóry. Loď je vybavena kajutami, restaurací, po celou dobu plavby bude pro Vás zajištěna plná penze. Lodí přes kanál Itabaca přijedete na nedaleký ostrov Santa Cruz, kde uvidíte nádherné hory se zelenou vegetací. Oběd. Prohlídka ostrova Santa Cruz, který je druhým největším ostrovem souostroví Galapágy. Ekonomickým centrem ostrova je Puerto Ayora, kde sídlí kanceláře Národního parku Galapágy a především výzkumná stanice Charlese Darwina, která byla založena roku 1961 a která je zaměřena na odchov a ochranu galapážských sloních želv a leguánů. Cílem výzkumné stanice na ostrově je především podpora a pěstování místních želv sloních. Uvidíte zde například želví porodnu včetně inkubátorů. Pozorování specifické a nenapodobitelné fauny a flóry Galapág inspirovaly Charlese Darwina k vytvoření evoluční teorie. Ochrana přírodního bohatství ostrovů je pod patronací mezinárodní organizace světového dědictví UNESCO. Večeře. Nocleh na lodi.

9. - 10. den: Galapágy: Snídaně. Plavba mezi ostrovy (konkrétní itinerář se mění podle sezóny a dostupnosti lodí). Nicméně, jakýkoliv itinerář nemůže zklamat. Nocleh na lodi.

11. den: Galapágy: Snídaně na lodi, transfer na letiště Baltra. Odlet do Quita a pokračování do Prahy.

12. den: Přílet do Prahy: Přílet do Prahy na letiště Praha - Ruzyně. Pro ty, kteří se neradi plaví na lodi pár dní v kuse, nabízíme alternativní program (v případě zájmu rádi naceníme):

8. den: Quito - Galapágy: Snídaně. Transfer na letiště a odlet na Galapágy (2,5 hodiny). Po příletu na letiště San Cristobal se setkáte s místním průvodcem, proběhne návštěva interpretačního centra, kopce TIjeretas a pláže Carola. Nocleh v hotelu na ostrově San Cristobal.

9. den: San Cristobal: Snídaně v hotelu. Exkurze k vulkanickému útvaru ,,Kicker Rock" a ,,Ochoa Beach" vč. oběda. Ubytování v hotelu na ostrově San Cristobal.

10. den: San Cristobal - Santa Cruz: Snídaně v hotelu. Přesun rychlým člunem na ostrov Santa Cruz. Ostrov Santa Cruz je ostrov s nádhernými horami se zelenou vegetací. Návštěva výzkumné stanice Charlese Darwina. Ostrov Santa Cruz je druhým největším ostrovem souostroví Galapágy. Ekonomickým centrem ostrova je Puerto Ayora, kde sídlí kanceláře Národního parku Galapágy a především výzkumná stanice Charlese Darwina, která byla založena roku 1961 a která je zaměřena na odchov a ochranu galapážských sloních želv a leguánů. Cílem výzkumné stanice na ostrově je především podpora a pěstování místních želv sloních. Uvidíte zde například želví porodnu včetně inkubátorů. Pozorování specifické a nenapodobitelné fauny a flóry Galapág inspirovaly Charlese Darwina k vytvoření evoluční teorie. Ochrana přírodního bohatství ostrovů je pod patronací mezinárodní organizace světového dědictví UNESCO. Večeře. Nocleh v hotelu v Puerto Ayora. Nocleh v hotelu na ostrově Santa Cruz.

11. den: Celodenní výlet lodí na některý z okolních ostrovů: Dispozice dle datumu: Floreana, Seymour, Plazas, Santa Fe, Bartolome Snídaně v hotelu, oběd na lodi. Exkurze probíhá s anglicky mluvícím výkladem. Během plavby si můžete vychutnat nejen krásy vybraného ostrova, ale i relax na lodi a šnorchlování. V podvečer návrat do Santa Cruz. Nocleh v hotelu v Puerto Ayora.

12. den: Santa Cruz - Isabela: Snídaně v hotelu. Přesun rychlým člunem na ostrov Isabela. Exkurze k laguně plameňáků. Nocleh na ostrově Isabela.

13. den: Isabela: Snídaně v hotelu. Exkurze k sopce Sierra Negra vč. oběda. . Nocleh na ostrově Isabela.

14. den: Isabela: Snídaně v hotelu. Exkurze k ostrůvkům Tintoreras, projížďka zálivem, Mangrovníky a návštěva " Wall of tears". Nocleh na ostrově Isabela.

15. den: Isabela - Santa Cruz - Quito: Snídaně v hotelu. Transfer rychlým člunem na ostrov Santa Cruz, poté transfer na letiště Baltra a odlet do Quita a pokračování do ČR.

16. den: odlet do ČR:
Cena zahrnuje:
leteckou přepravu Praha - Quito - Praha (s přestupy)
leteckou přepravu Quito - Lago Agrio - Quito
leteckou přepravu Quito - Baltra (Galapágy) - Quito
4 noclehy v 3* hotelech v Quitu se snídaní
3 noclehy v bungalovech a kompletní program vč. plné penze a exkurzí v Amazonii
3 noclehy na lodi s plnou penzí
veškeré transfery během okruhu
plavbu lodí po Galapágách
služby česky mluvícího průvodce (při transferech a exkurzích na kontinentu)
asistenci partnerské CK z Ekvádoru

Cena nezahrnuje:
vstup do Národního parku Galapágy (110,- USD/osoba)
ostatní vstupy (přibližně 30 USD/osoba - Quito - kostely, lanovka, Muzeum rovníku / loďka po laguně)
spropitné
extra výdaje
pojištění
povolení ke vstupu ESTA (tranzit v USA)

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Velký okruh Ekvádorem

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 79 900 Kč 1 zájezdů
07.06. − 20.06.2022, 14 dní
82 371 Kč -3% 79 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
last-minute Poznávací
Základní cena: dospělí Program: 1. den: Odlet z Prah.. +
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha - Quito - Praha .. +
Základní cena: dospělí

Program:
1. den: Odlet z Prahy s přestupem.
2. den: Přílet do Quita, jehož centrum bylo v roce 1978 zapsáno na seznam památek UNESCO. Koloniální architektura, domy, katedrály, kostely a staré uličky jsou typickou ukázkou toho lepšího, co zanechali španělští kolonizátoři na území Latinské Ameriky. Nádherné panoramatické výhledy na město se Vám naskytnou z vrcholu Loma Cruz, kam vyjedeme lanovkou. Ubytování v hotelu.
3. den: La Mitad del Mundo je monument nedaleko vesničky San Antonio vystavěný přesně na geografickém rovníku. Na stejném místě je Etnografické muzeum s informacemi o indiánských kmenech. Dále uvidíme věrohodný model koloniálního Quita a planetárium. Nejzajímavější částí rezervace je 5 km široký a 400 m hluboký vyhaslý kráter Pululahua. Západně od Quita nás uvítá výrazná dominanta vulkán Pichincha.
4. den: Dnes navštívíme Otavalo, městečko ve výšce 2.550 metrů s necelými 30.000 obyvateli. Historie trhů v Otavalu sahá až daleko před kulturu Inků. Na místním trhu se objevují rukodělné produkty ze širokého okolí a dokonce i z daleké Amazonie. Trhy jsou především na Poncho Plaza a v přilehlých uličkách. Prohlídka městečka San Antonio de Ibarra, které proslavily zejména krásné výrobky ze dřeva a umělecké dřevořezby.
5. den: Tento den se vypravíme do městečka Termas de Papallacta, které je vyhlášené mezi ekvádorskou smetánkou. Z Papallacty jsou za pěkného počasí krásné výhledy na Antisanu (5.753 m) 16 km směrem na jih.
6. den: Ráno vyrazíme do nejnavštěvovanějšího národního parku Ekvádoru - Cotopaxi. Navštívíme muzeum a podnikneme výlet k vulkánu.
7. den: Laguna Quilotoa (3.850 m) je překrásný vulkanický kráter zaplněný vodou zelené barvy, s hloubkou 250 m, od které jsou nádherné výhledy na zasněžené vrcholy Cotopaxi a Iliniza Sur. Přejezd do města Riobamba. Nocleh.
8. den: Ráno vyrazíme k vulkánu Chimborazo. (6268 m.n.m.), který je považován za nejvzdálenější bod od středu Země. Postupně vyjedeme autobusem až k posední horské chatě Refugio Wympher (4800 mn.m.). Na úbočí masivu je možné spatřit stáda divokých vicuň.
10. den: Odpoledne přesun do Guayaquilu. Navečer prohlídka centra a nábřeží Malecon 2000. Nocleh.
11. den: Volné dopoledna na poslední nákupy a poté transfer na letiště a odlet do Evropy.
12. den: Přílet do Prahy.
Cena zahrnuje:
letecká doprava Praha - Quito - Praha s přestupy včetně letištních tax
privátní doprava během programu
8x nocleh v 3* hotelech se snídaní
uvedený program včetně vstupů
služby česky mluvícího průvodce CK (minimum: 8 osob)
místní průvodci
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
příplatek za jednolůžkový pokoj na pevnině: 12000 Kč
spropitné, fakultativní program

Slevy:
3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ekvádorská sopka Chimborazo a Galapágy

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 189 900 Kč 4 zájezdů
19.06. − 02.07.2022, 14 dní
218 275 Kč -13% 189 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:
14.08. − 27.08.2022, 14 dní
218 275 Kč -13% 189 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:
11.10. − 24.10.2022, 14 dní
225 172 Kč -13% 195 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Nejdále od středu Země

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 122 000 Kč 14 zájezdů
19.06. − 28.06.2022, 10 dní
140 229 Kč -13% 122 000 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:
30.06. − 09.07.2022, 10 dní
144 252 Kč -13% 125 500 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:
12.07. − 21.07.2022, 10 dní
144 252 Kč -13% 125 500 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívie

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 154 900 Kč 4 zájezdů
26.06. − 16.07.2022, 21 dní
183 793 Kč -13% 159 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:
21.08. − 10.09.2022, 21 dní
183 793 Kč -13% 159 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:
20.10. − 09.11.2022, 21 dní
178 045 Kč -13% 154 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ekvádor - Galapágy a Kolumbie

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 137 900 Kč 10 zájezdů
26.06. − 09.07.2022, 14 dní
161 954 Kč -13% 140 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:
21.08. − 03.09.2022, 14 dní
161 954 Kč -13% 140 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:
10.09. − 23.09.2022, 14 dní
158 505 Kč -13% 137 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ekvádor Galapágy intensivně

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 83 900 Kč 6 zájezdů
26.06. − 04.07.2022, 9 dní
105 172 Kč -13% 91 500 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:
21.08. − 29.08.2022, 9 dní
105 172 Kč -13% 91 500 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:
10.09. − 18.09.2022, 9 dní
96 436 Kč -13% 83 900 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba +
Cena nezahrnuje: +
Základní cena: Dospělá osoba
Cena nezahrnuje:

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Za krásami Ekvádoru

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 91 990 Kč 1 zájezdů
01.10. − 14.10.2022, 14 dní
91 990 Kč
letecky (Praha)
dle programu
Poznávací
Základní cena: Základní cena Program: 1 Odlet Odlet.. +
Cena zahrnuje: Letenky *Zpáteční mezinárodní letenku .. +
Základní cena: Základní cena

Program:
1
Odlet
Odlet z Prahy či Vídně do Quita. Po příletu Vás přivítá anglicky hovořící řidič v hlavním městě Ekvádoru a převeze Vás do hotelu, který je umístěn v centru Quita. Zbytek dne máte na odpočinek po dlouhé cestě. Noclehy ve standardních 3* hotelech se snídaní.

2
Quito (s)
Dnes Vás čeká prohlídka města a jeho historického centra. Toto centrum, postavené v koloniálním stylu, je největším historickým centrem v Americe. Navštívíte některé z nejdůležitějších chrámů a katedrál, jako je např. majestátní La Compaňía a ikonické San Francisco. Poté se vydáte k rovníkovému monumentu vzdálenému 25 km severně od Quita. Ten označuje přesný střed světa, zeměpisnou šířku 0°, kde můžete stát ve stejný moment každou nohou na jiné polokouli. Zde Vám bude vydán certifikát o překročení rovníku. V okolí uvidíte několik sopek, to Vás může ještě povzbudit k návštěvě místního etnografického muzea, které Vám ukáže diverzitu Ekvádoru. Za zmínku také stojí koloniální městečko, jeho náměstí s kostelem a místní býčí ring. Nocleh v hotelu.

3
Otavalo (s)
Celodenní výlet s anglickým průvodcem na vyhlášené trhy s uměním a místní kulturou Otavalo, které jsou považovány za největší v Jižní Americe! Po cestě jsou naplánovány zastávky na známých místech v okolí, typické vesničky a kostelíky Ekvádoru. Nocleh v hotelu.

4
Quilotoa (s)
Celodenní exkurze k laguně Quilotoa v rezervaci Ilinizas - nádherná laguna s možností sestupu a výstupu ke kráteru (případně s pomocí muly). Večerní návrat do hotelu, kde si vyzvednete zavazadla. Následuje noční transfer minibusem do oblasti Lago Agria.

5
Amazonie - Lago Agrio (o, v)
Ranní příjezd do Lago Agrio. Průvodce Vás doprovodí do rezervace Cuyabeno v Amazonii. Poplujete na lodi po řece Cuyabeno. Mějte oči otevřené a můžete vidět spoustu ptactva, motýlů nebo jen naslouchat zvuků opic. Cílová stanice je Laguna Grande, největší laguna v této rezervaci a také místo, kde budete ubytováni. V této rezervaci Vás čekají pralesy a bohatá koncentrace zvířat.

6
Amazonie - Cuyabeno Reserve (s, o, v)
Díky částečně otevřeným kabinám (pokojům) se můžete probudit za zvuku ptáků. Pokud vstanete brzo, můžete zahlédnout růžové delfíny v nedaleké laguně za východu slunce. Po snídani Vás čeká procházka pralesem s anglicky a španělsky hovořícím průvodcem, který Vám ukáže místní rostliny a zvířata. Vidět můžete různé druhy žab, hmyzu, hady, tapíry anebo dokonce pásovce. Po obědě Vás čeká siesta v houpacích sítích než vyrazíte na kánoe k místu zvaného Igapo. Vychutnejte si záplavu zelené a husté vegetace, zachytit můžete skákající opice nebo třeba papoušky. Návrat zpět a večeře.

7
Amazonie - Cuyabeno Reserve (s, o, v)
Začínáte den brzkou procházkou do džungle k pozorování ptáků. Po snídani se vydáte na jiné místo pralesem k prozkoumání místní fauny a flóry. Uvidíte orchideje, léčivé rostliny, ze zvířectva zase kapybary, možná i oceloty a nory pásovců. Po obědě Vám ukážeme další oblast, jedno z menších jezer tohoto národního parku v Amazonii. Budete mít příležitost poslouchat zvuky ptáků (macaw a cacique) anebo zahlédnout anakondu spící na větvi stromu. Po večeři Vás čeká ještě jedna exkurze, a to za hledáním červeného odlesku očí kajmanů, kteří odpočívají v bažinách a okolních řekách.

8
Lago Agrio - Quito (s)
Po snídani odvoz do městečka Lago Agrio. Dnešek je ve znamení transferu. Přesunete se minibusem zpět do Quita, kde je zajištěn nocleh.

9
Galapágy (s)
Ráno budete odvezeni na letiště pro krátký let na Galapágy. Po příletu na Baltru, musí každý pasažér zaplatit poplatek za vstup do národního parku Galapágy USD 110. Následuje transfer do Puerta Ayora a prohlídka oblasti Las Grietas. Většina návštěvníků přijíždí na Galapágy obdivovat přírodní krásy. Nocleh v hotelu.

10
Galapágy (s)
Dnes navštívíte slavný Muro de Las Lagrimas - zeď z obřích lávových kamenů, stavěná vězni a trestanci, dříve označována jako trestanecká kolonie, vše s anglickým průvodcem. Projdete také stezku plnou přírody a historie a dozvíte se více o chovu a rozmnožování želv. Budete mít šanci pozorovat kolonie leguánů, tučňáky a lachtany. Nocleh v hotelu.

11
Galapágy (s, o)
Celodenní výlet na jeden z okolních ostrovů (Bartolome, Santa Fe, Plazas nebo North Seymour). Plavba lodí zahrnuje i oběd. Čeká na Vás exkurze po ostrově a šnorchlování. V odpoledních hodinách následuje návrat do Puerta Ayora. Nocleh v hotelu.

12
Galapágy - odlet (s)
Po snídani Vás čeká odvoz na letiště a let zpět do Guayaquil. Po příletu Vás bude čekat průvodce, který Vás doprovodí na hotel. Volný zbytek dne. Nocleh v hotelu.

13
Guayaquil - odlet (s)
Dnes je na programu transfer na letiště v Guayaquil. Poté pokračujete v cestě dle Vašich mezinárodních letenek.

14
Přílet
Přílet do Prahy či Vídně. Konec programu.
Cena zahrnuje:
Letenky *Zpáteční mezinárodní letenku a vnitrostátní letenky dle itineráře.
Transfery *Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Program na Galapágách *Dle itineráře s anglicky mluvícím průvodcem.
Program s plnou penzí v Amazonii *S anglicky mluvícím průvodcem.
Ubytování *Ve standardních motelech se skvělým servisem a privátním soc. zařízením.
Strava *Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Průvodce *Služby anglicky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služby v Ekvádoru v českém jazyce
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
Osobní útrata a spropitné
Poplatky *Za vstup do NP na Galapágy - 100 USD a turistickou kartu INGALA - 20 USD.
Lokální odletová taxa *Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.

Služby za příplatek:
Cestovní pojištění *Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Ubytování *Vylepšení na 4* hotely.
Příplatek za samostatně cestující osobu

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ekvádor - země na rovníku TOP

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 64 679 Kč 2 zájezdů
05.10. − 13.10.2022, 9 dní
89 831 Kč -28% 64 679 Kč
letecky (Praha)
dle programu
Poznávací
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj: 2 dospělí / cena za.. +
Cena zahrnuje: o leteckou přepravu Praha-Quito a zpě.. +
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj: 2 dospělí / cena za osobu

Výhody nabídky:
neobyčená země na rovníku - v programu mj. návštěva měst Quito, Guayaquil či N.P. Cotopaxi

Program:
1. den: Odlet z Prahy do Quita (s přestupem). Ubytování. Nocleh v Quitu. 2. den: Po snídani prohlídka hlavního města Ekvádoru - Quita, jednoho z nejvýše položených měst na světě, ležící na úpatí hory Pichincha (4800 m n. m.). Během prohlídky uvidíme bezpočet nádherných koloniálních domů, vládní palác, katedrály, mj. i první kostel ve městě - kostel San Francisco (1537-1605), který je věrnou kopií paláce Escorial v Madridu. Dále pokračujeme k návštěvě monumentu La Mitad del Mundo, kde Charles Marie de la Condamine přesně určil rovník - pomyslná čára cca 40.000 kilometrů dlouhá, která obepíná Zemi a jediné místo na světě, kde není v poledne žádný stín. Odjezd na ubytování. Nocleh. 3. den: Snídaně. Výlet do indického města Otavalo s největším a nejznámějším trhem v celé Jižní Americe. Budeme mít příležitost koupit ručně tkané oděvy, koberce, vlněné tapiserie, výrobky ze dřeva. Dále přejedeme do laguny Cuicocha v kráteru vyhaslé sopky Cotacachi (4939 m n. m.), v ekologické rezervaci Cotacachi-Cayapas. Ubytování v Lassu. Večeře. Nocleh. 4. den: Snídaně. Návštěva národního parku Cotopaxi, který se nachází na úpatí jednoho z nejvyšších aktivních vulkánů, Cotopaxi (5897 m n. m.). Procházka a možnost pozorování planě rostoucích rostlin. Procházka kolem jezera Limpiopungo (3800 m n. m.), pozorování ptáků a divokých koní. Uvidíme i jedny z největších vodopádů v Ekvádoru. Odjezd do Chimboraza. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh. 5. den: Po snídani se přesuneme do městečka Alausi, které je výchozím místem pro naši jízdu vlakem El Nariz del Diablo. Cesta vede malebnou andskou krajinou, soutěskami, po mostech, kolem se tyčí strmé svahy vysokých hor. Po návratu do Alausi přejedeme k ruinám největšího města Inků v Ekvádoru - Ingapirca, postaveného na vrcholu Canari, uvidíme opevnění, nádvoří, terasy, chrám boha Slunce. Ubytování v hotelu v Cuence, večeře, nocleh. 6. den: Snídaně. Prohlídka Cuenca, jež je považováno za nejkrásnější město v Ekvádoru a bylo zapsáno i na seznam UNESCO. Zaujme nás koloniální architektura, dlážděné uličky i jedinečná atmosféra. Nevynecháme park Abdon Calderon se Starou a Novou katedrálou, incké ruiny Todos Santos, sousedící s pozůstatky španělského mlýna. Ubytování, večeře. Nocleh. 7. den: Snídaně. Výlet do národního parku El Cajas s ledovcovými jezery a lagunami. Dále pokračujeme do Guayaquilu, největšího města a hlavního přístavu Ekvádoru. Navštívíme park Seminario - historickou botanickou zahradu, kde po trávnících běhají leguáni. Projdeme se podél pobřežní Malecon 2000, s krásným výhledem na řeku Guayas. Ubytování, večeře, nocleh. 8. den: Snídaně. Individuální volno, možnost vlastního poznávání města. Transfer na letiště a odlet do Prahy (s přestupem). 9. den: Přílet do Prahy.
Cena zahrnuje:
o leteckou přepravu Praha-Quito a zpět (s přestupy) vč. letištních poplatků o 7 x ubytování v hotelech ***/**** se snídaní o 7 večeří o dopravu minibusem, vlakem, o česky mluvící průvodce o všechny vstupy dle programu o pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: o spropitné (řidič, průvodce), stravování
05.10. − 13.10.2022, 9 dní
89 831 Kč -28% 64 679 Kč
letecky (Praha)
dle programu
Poznávací
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj s 1 přistýlkou: 3 do.. +
Cena zahrnuje: o leteckou přepravu Praha-Quito a zpě.. +
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj s 1 přistýlkou: 3 dospělí / cena za osobu

Výhody nabídky:
neobyčená země na rovníku - v programu mj. návštěva měst Quito, Guayaquil či N.P. Cotopaxi

Program:
1. den: Odlet z Prahy do Quita (s přestupem). Ubytování. Nocleh v Quitu. 2. den: Po snídani prohlídka hlavního města Ekvádoru - Quita, jednoho z nejvýše položených měst na světě, ležící na úpatí hory Pichincha (4800 m n. m.). Během prohlídky uvidíme bezpočet nádherných koloniálních domů, vládní palác, katedrály, mj. i první kostel ve městě - kostel San Francisco (1537-1605), který je věrnou kopií paláce Escorial v Madridu. Dále pokračujeme k návštěvě monumentu La Mitad del Mundo, kde Charles Marie de la Condamine přesně určil rovník - pomyslná čára cca 40.000 kilometrů dlouhá, která obepíná Zemi a jediné místo na světě, kde není v poledne žádný stín. Odjezd na ubytování. Nocleh. 3. den: Snídaně. Výlet do indického města Otavalo s největším a nejznámějším trhem v celé Jižní Americe. Budeme mít příležitost koupit ručně tkané oděvy, koberce, vlněné tapiserie, výrobky ze dřeva. Dále přejedeme do laguny Cuicocha v kráteru vyhaslé sopky Cotacachi (4939 m n. m.), v ekologické rezervaci Cotacachi-Cayapas. Ubytování v Lassu. Večeře. Nocleh. 4. den: Snídaně. Návštěva národního parku Cotopaxi, který se nachází na úpatí jednoho z nejvyšších aktivních vulkánů, Cotopaxi (5897 m n. m.). Procházka a možnost pozorování planě rostoucích rostlin. Procházka kolem jezera Limpiopungo (3800 m n. m.), pozorování ptáků a divokých koní. Uvidíme i jedny z největších vodopádů v Ekvádoru. Odjezd do Chimboraza. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh. 5. den: Po snídani se přesuneme do městečka Alausi, které je výchozím místem pro naši jízdu vlakem El Nariz del Diablo. Cesta vede malebnou andskou krajinou, soutěskami, po mostech, kolem se tyčí strmé svahy vysokých hor. Po návratu do Alausi přejedeme k ruinám největšího města Inků v Ekvádoru - Ingapirca, postaveného na vrcholu Canari, uvidíme opevnění, nádvoří, terasy, chrám boha Slunce. Ubytování v hotelu v Cuence, večeře, nocleh. 6. den: Snídaně. Prohlídka Cuenca, jež je považováno za nejkrásnější město v Ekvádoru a bylo zapsáno i na seznam UNESCO. Zaujme nás koloniální architektura, dlážděné uličky i jedinečná atmosféra. Nevynecháme park Abdon Calderon se Starou a Novou katedrálou, incké ruiny Todos Santos, sousedící s pozůstatky španělského mlýna. Ubytování, večeře. Nocleh. 7. den: Snídaně. Výlet do národního parku El Cajas s ledovcovými jezery a lagunami. Dále pokračujeme do Guayaquilu, největšího města a hlavního přístavu Ekvádoru. Navštívíme park Seminario - historickou botanickou zahradu, kde po trávnících běhají leguáni. Projdeme se podél pobřežní Malecon 2000, s krásným výhledem na řeku Guayas. Ubytování, večeře, nocleh. 8. den: Snídaně. Individuální volno, možnost vlastního poznávání města. Transfer na letiště a odlet do Prahy (s přestupem). 9. den: Přílet do Prahy.
Cena zahrnuje:
o leteckou přepravu Praha-Quito a zpět (s přestupy) vč. letištních poplatků o 7 x ubytování v hotelech ***/**** se snídaní o 7 večeří o dopravu minibusem, vlakem, o česky mluvící průvodce o všechny vstupy dle programu o pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: o spropitné (řidič, průvodce), stravování

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ekvádor - od rovníku k Pacifiku

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 67 179 Kč 1 zájezdů
09.10. − 18.10.2022, 10 dní
80 810 Kč -17% 67 179 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba Opatření spojená s epid.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Opatření spojená s epidemií Covid-19:

Před příletem:
-
negativní PCR test
, ne starší než 72 hodin před odletem (neplatí pro děti mladší 5 let), nebo dokončené očkování
- negativní PCR test před odletem na Galapágy. Testování proběhne v rámci cesty a o jeho podrobnostech bude klienty informovat průvodce. Zároveň klienti obdrží certifikát v požadované lhůtě (potvrzení o výsledku testu). Klienti si tuto službu hradí na místě jako samoplátci cca 100,- USD

Před návratem:
- vyplňujete
příjezdový formulář
na www.prijezdovyformular.cz.
- řídíte se MZV https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

Upozorňujeme, že uvedené informace se mohou měnit. Doporučujeme sledovat aktuální informace na webových stránkách: https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
V ranních hodinách odlet z letiště Václava Havla v Praze.  Let s přestupem. Přílet do do Quita, po příletu transfer do hotelu.

2. den QUITO
Quito - prohlídka historického centra (náměstí Plaza de la Independencia s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdiny generála Sucre, koloniální skvosty - klášter San Francisco a kostel La Compaňía, v jejichž interiérech bylo použito neskutečné množství zlata, poté návštěva vrchu Panecillo, odkud je krásný pohled na celé město a okolní sněhem pokryté vulkány. Poté se vydáme k památníku Mitad del Mundo, které nabízí velice zajímavé etnografické muzeum nebo Intinan zase důkazy o tom, že jsme skutečně na rovníku.

3. den QUITO - COTOPAXI
Přejezd do národního parku pod jednou z nejvyšších sopek světa, Cotopaxi. Následuje procházka okolo jezera Limpiopungo ve výšce 3.600m.n.m.. Velkou atrakcí je ledovec na úbočí sopky, který je jedním z mála světových ledovců v rovníkové oblasti. Návštěva haciendy La Cienega ze 17.století s úžasnou atmosférou koloniální doby. Odpoledne sjezd k ,,Avenidě de los Volcanos" a ubytování v údolí nedaleko města Latacunga.

4. den RIOBAMBA - LATACUNGA - QUILOTOA
Výlet k laguně zatopeného kráteru Quilotoa (3.800 m) a pěší túra podél hrany kráteru. Zdatnější mohou obejít celý kráter, případně sestoupit až k laguně. Cestou budeme pozorovat překrásnou horskou krajinu s políčky v okolí Zumbagua, a ve vesnicích se zase setkáte s místními Indiány, kteří Vám dají nakouknout do života pod kouřícími vulkány. Tato oblast je známá pro své pestrobarevné malby na ovčí kůži. Odpoledne přesun do prvního města založeného Španěly v Ekvádoru, Riobamba, nocleh.

5. den GUAMOTE - CHIMBORAZO
Dopoledne návštěva původního indiánského trhu ve vesničce Guamote, kam se sjíždí místní domorodci z celého okolí, aby prodali, nebo nakoupili nejen ovoce a zeleninu, ale i zvířata nebo ponča. Poté se vypravíme do národního parku Chimborazo ke stejnojmenné nejvyšší hoře Ekvádoru (6.310 m), pozorování divokých vikuní.

6. den CUENCA - INGAPIRCA
Ráno přesun nad Alausí na vyhlídku jednoho ze stavebně nejtěžších železničních úseků světa ,,Nariz del Diablo". Odpoledne přesun do Cuency, cestou prohlídka nejznámější incké památky v Ekvádoru - Ingapirca. Ubytování a nocleh v Cuenca.

7. den CUENCA
Dopolední prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Ekvádoru. Procházka po historickém centru s mnoha kostely, koloniálními domy a květinovým trhem. Exkurze do manufaktury na světoznámé panamské klobouky. Návštěva muzea Pumapungo v místech, kde dodnes stojí ruiny inckého komplexu Tomebamba. Odpoledne individuální volno.

8. den EL CAJAS - GUAYAQUIL
Snídaně a odjezd do Guayaquilu. Dopoledne návštěva vysokohorského národního parku Cajas s ledovcovými jezery, průzračnými říčkami a zvláštního druhu stromu rodu Polylepis, poté sjezd k pobřeží Pacifiku cestou lemovanou kávovými a banánovými plantážemi. Odpoledne příjezd do Guayaquilu, ubytování a následně prohlídka největšího města Ekvádoru a hlavního přístavu v zemi, který leží nedaleko místa, kde se vlévá řeka Guayas do Pacifiku. Restaurované molo Malecón 2000 s památníkem Simona Bolívara a umělecké čtvrti Las Peňas s mnoha barevnými domy, některé z nich jsou až 400 let staré. Nocleh.

9. den ODLET Z GUAYAQUILU
Ráno odjezd na letiště a přelet na ostrov Baltra.  PO příletu vyřízení vstupních formalit (zakoupenou kartu prosím uchovejte pro kontrolu na odletu). Následuje krátký přejezd autobusem a nalodění na jachtu Solaris. Oběd a plavba na ostrůvek Mosquera.Ostrůvek Mosquera se nachází mezi ostrovy Baltra a North Seymour. Jedná se o malý ostrůvek tvořený geologickým zvednutím, s útesem skal a korálů a velkou pláží s bílým pískem, kde velká populace lachtanů ráda relaxuje. Můžete také pozorovat několik druhů pobřežních ptáků. Toto místo nabízí skvělé šnorchlování a koupání. Podél skal je běžné vidět červené lávové kraby.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- leteckou přepravu a letištní poplatky
- 7x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
- veškeré transfery během okruhu
- všechny prohlídky a vstupy dle programu
- služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- fakultativní výlety a vstupy
- spropitné
- cestovní pojištění
- náklady spojené s testování na Covid-19

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Ekvádor od rovníku k Pacifiku a Galapágy

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 131 628 Kč 1 zájezdů
09.10. − 21.10.2022, 13 dní
158 310 Kč -17% 131 628 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba Opatření spojená s epid.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Opatření spojená s epidemií Covid-19:

Před příletem:
-
negativní PCR test
, ne starší než 72 hodin před odletem (neplatí pro očkované)
- negativní PCR test před odletem na Galapágy. Testování proběhne v rámci cesty a o jeho podrobnostech bude klienty informovat průvodce. Zároveň klienti obdrží certifikát v požadované lhůtě (potvrzení o výsledku testu). Klienti si tuto službu hradí na místě jako samoplátci cca 100,- USD

Před návratem:
- vyplňujete
příjezdový formulář
na www.prijezdovyformular.cz.

Upozorňujeme, že uvedené informace se mohou měnit. Doporučujeme sledovat aktuální informace na webových stránkách: https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
V ranních hodinách odlet z letiště Václava Havla v Praze.  Let s přestupem. Přílet do do Quita, po příletu transfer do hotelu.

2. den QUITO
Quito - prohlídka historického centra (náměstí Plaza de la Independencia s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdiny generála Sucre, koloniální skvosty - klášter San Francisco a kostel La Compaňía, v jejichž interiérech bylo použito neskutečné množství zlata, poté návštěva vrchu Panecillo, odkud je krásný pohled na celé město a okolní sněhem pokryté vulkány. Poté se vydáme k památníku Mitad del Mundo, které nabízí velice zajímavé etnografické muzeum nebo Intinan zase důkazy o tom, že jsme skutečně na rovníku.

3. den QUITO - COTOPAXI
Přejezd do národního parku pod jednou z nejvyšších sopek světa, Cotopaxi. Následuje procházka okolo jezera Limpiopungo ve výšce 3.600m.n.m.. Velkou atrakcí je ledovec na úbočí sopky, který je jedním z mála světových ledovců v rovníkové oblasti. Návštěva haciendy La Cienega ze 17.století s úžasnou atmosférou koloniální doby. Odpoledne sjezd k ,,Avenidě de los Volcanos" a ubytování v údolí nedaleko města Latacunga.

4. den RIOBAMBA - QUILOTOA - ZUMBAGUA
Výlet k laguně zatopeného kráteru Quilotoa (3.800 m) a pěší túra podél hrany kráteru. Zdatnější mohou obejít celý kráter, případně sestoupit až k laguně. Cestou budeme pozorovat překrásnou horskou krajinu s políčky v okolí Zumbagua, a ve vesnicích se zase setkáte s místními Indiány, kteří Vám dají nakouknout do života pod kouřícími vulkány. Tato oblast je známá pro své pestrobarevné malby na ovčí kůži. Odpoledne přesun do prvního města založeného Španěly v Ekvádoru, Riobamba, nocleh.

5. den GUAMOTE - CHIMBORAZO
Dopoledne návštěva původního indiánského trhu ve vesničce Guamote, kam se sjíždí místní domorodci z celého okolí, aby prodali, nebo nakoupili nejen ovoce a zeleninu, ale i zvířata nebo ponča. Poté se vypravíme do národního parku Chimborazo ke stejnojmenné nejvyšší hoře Ekvádoru (6.310 m), pozorování divokých vikuní.

6. den CUENCA -ALAUSÍ - INGAPIRCA
Ráno  přesun nad Alausí na vyhlídku jednoho ze stavebně nejtěžších železničních úseků světa ,,Nariz del Diablo". V případě, že bude opět trať do Sibambe a zpět v provozu, pojedeme vlakem (fakultativně). Odpoledne přesun do Cuency, cestou prohlídka nejznámější incké památky v Ekvádoru - Ingapirca.

7. den CUENCA
Dopolední prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Ekvádoru. Procházka po historickém centru s mnoha kostely, koloniálními domy a květinovým trhem. Exkurze do manufaktury na světoznámé panamské klobouky. Návštěva muzea Pumapungo v místech, kde dodnes stojí ruiny inckého komplexu Tomebamba. Odpoledne individuální volno.

8. den EL CAJAS - GUAYAQUIL
Snídaně a odjezd do Guayaquilu. Dopoledne návštěva vysokohorského národního parku Cajas s ledovcovými jezery, průzračnými říčkami a zvláštního druhu stromu rodu Polylepis, poté sjezd k pobřeží Pacifiku cestou lemovanou kávovými a banánovými plantážemi. Odpoledne příjezd do Guayaquilu, ubytování a následně prohlídka největšího města Ekvádoru a hlavního přístavu v zemi, který leží nedaleko místa, kde se vlévá řeka Guayas do Pacifiku. Restaurované molo Malecón 2000 s památníkem Simona Bolívara a umělecké čtvrti Las Peňas s mnoha barevnými domy, některé z nich jsou až 400 let staré. Nocleh.

9. den GALAPÁGY OSTROV MOSQUERA
Ráno odjezd na letiště a přelet na ostrov Baltra.  Po příletu na letiště Baltra projdete letištní kontrolou, aby se zamezilo zanesení cizích rostlin nebo zvířat na ostrovy, a také zaplatíte vstupné do národního parku ve výši 100 USD (pokud nebyla předplacena). Čeká vás krátká jízda autobusem do přístavu.Ostrůvek Mosquera se nachází mezi ostrovy Baltra a North Seymour. Jedná se o malý ostrůvek tvořený geologickým zvednutím, s útesem skal a korálů a velkou pláží s bílým pískem, kde velká populace lachtanů ráda relaxuje. Můžete také pozorovat několik druhů pobřežních ptáků. Toto místo nabízí skvělé šnorchlování a koupání. Podél skal je běžné vidět červené lávové kraby.Ostrůvek Mosquera se nachází mezi ostrovy Baltra a North Seymour. Jedná se o malý ostrůvek tvořený geologickým zvednutím, s útesem skal a korálů a velkou pláží s bílým pískem, kde velká populace lachtanů ráda relaxuje. Můžete také pozorovat několik druhů pobřežních ptáků. Toto místo nabízí skvělé šnorchlování a koupání. Podél skal je běžné vidět červené lávové kraby.

10. den GALAPÁGY OSTROV GENOVESA
Dopoledne - Prince Philip's Steps (Genovesa)Před vyloděním se projedete člunem podél východního ramene kaldery. Jak se blížíte, stoupající 25 m vysoké stěny se stávají ohromujícími. Někdy na jedné z říms odpočívá galapážský lachtan hřivnatý nebo mořský pták. Pak budete muset jít pěšky a od přístavního mola vystoupat strmé schody až nahoru, kde rostou keře ,,palo santo". Zde ve stínu na skalnaté půdě vděčně hnízdí terejové rudonohý. O kousek opodál na okraji skály se keře rozestoupí a můžete se vychutnat panoramatický výhled, silný mořský vánek a úžasné létající dovednosti nesčetných mořských ptáků. Následně po exponovaném okraji skály nejprve projdete okolo terejů tichomořských a nakonec dojdete k početným hnízdištím buřňáčků, kde pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout dobře maskovanou sovu krátkosrstou při lovu své potravy!Odpoledne - Darwin Bay (Genovesa)Uvnitř ponořené kaldery Genovesy leží Darwinův záliv o průměru více než 1,5 km a je hluboký téměř 200 m. Malá oblast vás opakovaně překvapí, při procházce po pláži s korálovým pískem, překračujíc vyprahlé lávové útvary a potoky, okolo přílivových jezírek, keřů a dále vpřed na vrchol některého z útesů. V tomto klidném prostředí si každý jednotlivý druh obsadil svůj vlastní ekologický výklenek (nebo stanoviště), aniž by rušil ostatní.

11. den GALAPÁGY OSTROV BARTOLOMÉ A SANTIAGO
Dopoledne - BartolomeKrásný vulkanický ostrůvek Bartolome patří k nejmladším z ostrovů a v geologickém měřítku se nedávno zrodil z ohně. I když na první pohled vypadá bez života, Bartolome nabízí některé z nejdivočejších krajin a nejlepší panoráma na celém souostroví. Chcete-li si vychutnat pohlednicový pohled na idylický "Pinnacle Bay", budete muset vystoupat po schodech k vyhlídce až na vrchol ostrova (114 m). Vstoupíte do dramatického světa hrozivých (i když uhašených) nedalekých rozstřikovaných lávových kuželů, kráterů a lehkých krůpějí, které byly chrleni ohnivými fontánami. Na této vrcholové stezce si také všimneme skrovných prvních průkopníků vegetace, jako lávový kaktus, jak se snaží zakořenit v holých panenských lávových polích.Odpoledne - Sullivan Bay (Santiago)Příchod do Sullivan Bay je jako přistání na Měsíci. Pustá, rozlehlá pole se zdají být většinou bez života, ale tento ostrov, který je obzvláště populární mezi fotografy, nabízí také hodně k vidění. Je tu dokonce nějaký život! Karety obrovské se zavrtávají na malé pláži s bílým pískem, kde najdete také kraby, volavky a ústřičníky.

12. den SAN CRISTOBAL - QUITO - ODLET DO PRAHY
Dopoledne - Twin Craters and El Chato Reserve (Santa Cruz)Původní les druhu scalesia v želví rezervaci El Chato je nejlepším místem pro hledání obřích želv galapážských v jejich nejautentičtějším prostředí! Navzdory zajímavým chovným centrům - kde máte zaručeno, že želvy najdete v jejich ohradách - není nic lepšího, než je pozorovat v divoké volné přírodě. I když to místo bývá docela vlhké a blátivé, pokud želvy tiše opustí svůj oblíbený rybník, vaše návštěva se může změnit v dobrodružnou výpravu. Krátery Twin neboli ,,Dvojčata" se nacházejí po obou stranách silnice vedoucí do Puerto Ayora. Tyto působivé útvary nejsou ve skutečnosti sopečné krátery. Byly tvořeny magmatickými dómy, které ztvrdly na vnější straně, zatímco láva pokračovala v průtoku uvnitř až zanechala obrovské a prázdné magmatické komory, jejichž stropy se nakonec zřítily a zanechaly dvě velké díry. Krátery leží v bujném mlžném lese tvořeném vysokohorskými rostlinnými druhy scalesia, které jsou endemické pro Galapágy. Tato oblast je také domovem pěnkavky bledé, která používá nástroje k hledání jídla. Bývá zde také příležitosti vidět tyranovce rubínového, malého ptáka s červenou hlavou a hrudí.Poté,  budete dopraveni na letiště Baltra, odkud odlet do Guayaquilu a poté do Prahy

13. den PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- leteckou přepravu Praha - Guayaquil - Praha s přestupem včetně letištních poplatků
- přelet Guayaquil - Baltra - Quito včetně letištních poplatků
- 3 x ubytování ve dvoulůžkové kajutě na jachtě Archipel I (First Class) s plnou penzí
- výbavu na šnorchlování a kajak
- na Galapágách služby místního anglicky a španělsky mluvícího průvodce
- 8x nocleh ve 3*+ a 4* hotelech se snídaní
- veškeré transfery během okruhu (včetně vlaku Alusi - Sibambe a zpět)
- všechny prohlídky a vstupy dle programu
- služby česky hovořícího průvodce (min. 8osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- fakultativní výlety a vstupy
- cestovní pojištění
- vstupní kartu na Galapágy 100,- USD / osoba (platba v hotovosti až na ostrovech)
- tranzitní kartu 20,- USD / osoba (platba v hotovosti až na ostrovech)
- spropitné
- náklady spojné s Covid testováním (testy si hradí klient sám, jako samoplátce)

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Kouzelný Ekvádor

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 67 190 Kč 2 zájezdů
18.10. − 03.11.2022, 17 dní
68 590 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba Program zájezdu: 1. - .. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program zájezdu:
1. - 2. den:
letecký přesun do Quita, výhledy na sopky Cotopaxi (5897 m), Ilinizu Norte (5126 m), Sur (5248 m) a Pichinchu (4776 m), prohlídka historického centra, náměstí Plaza Grande s katedrálou, vrcholná ukázka amerického baroka kostel Companía de Jesús, výjezd lanovkou na vrchol Cruz Loma (4100m) na úbočí sopky Pichincha s vyhlídkou na město a okolí, slavnostní překročení rovníku u Mitad del Mundo
3. - 4. den:
výlet do rezervace Cotacachi s plavbou po kráterovém jezeře Cuicocha, městečko Cotacachi s obchůdky s kožedělnými výrobky, slavné pestrobarevné indiánské trhy v Otavalu, cesta po Panamerické dálnici do města Latacunga 
5. den:
výlet do národního parku Cotopaxi s vrcholem stejnojmenné sopky 5897 m, sopečná krajina, procházka kolem jezera Limpiopungo, pozorování divokých koní
6. den:
smaragdově zbarvené kráterové jezírko Quilotoa, procházka po hraně kráteru s možností túry indiánským venkovem až do vesnice Chugchilán
7. den:
přesun do lázní Banos pod dýmajícími sopkami Tungurahua (5023 m) a Sangay, odpočinek v termálních pramenech, možnost jízdy na koni, nebo raftingu na řece Patate
8. - 10. den:
třídenní výlet do amazonské džungle (jedinečný ekosystém tropického deštného pralesa s unikátní flórou a faunou, ohromné pralesní stromy a bromélie), koupání ve vodopádech, plavba indiánskou kánoí, noční procházka pralesem s pozorováním kajmanů, návštěva domorodé vesnice, návrat do Banos
11. den:
cesta přes Riobambu pod zasněženými vrcholky sopky Chimborazo (6310 m), koloniální architektura města Cuenca (Park Calderón, stará a nová katedrála, květinový trh)
12. den:
incké ruiny Pumapungo, nenáročný pěší výlet v národním parku Cajas krajinou křišťálově průzračných jezer
13. den:
nezapomenutelná cesta z andského pohoří do rovinatých nížin západního Ekvádoru na pobřeží Tichého oceánu do rybářského přístavu Puerto Lopéz, odpočinek na pláži
14. den:
celodenní výlet motorovým člunem na magický ostrov Isla de la Plata ("malé Galapágy", procházka po ostrově s pozorováním hnízdišť kolonií mnoha druhů mořských ptáků - terejů modronohých a červenonohých, fregatek, pelikánů a racků)
15. den:
národní park Machalilla, koupání na pláži Playa los Frailes, návštěva indiánské komunity Agua Blanca (pozůstatky starobylé kultury Manta), možnost koupání v sirném jezírku uprostřed suchého tropického pralesa 
16. - 17. den:
nejlidnatější město Ekvádoru Guayaquil (čtvrť Las Peňas, promenáda Malecón 2000, park Bolívar s obrovskými leguány, katedrála), návrat do ČR                                                                                                        

Ubytování:
13x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x chatka na výletě do Amazonie.
08.02. − 24.02.2023, 17 dní
67 190 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Základní cena: Dospělá osoba Program zájezdu: 1. - .. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program zájezdu:
1. - 2. den:
letecký přesun do Quita, výhledy na sopky Cotopaxi (5897 m), Ilinizu Norte (5126 m), Sur (5248 m) a Pichinchu (4776 m), prohlídka historického centra, náměstí Plaza Grande s katedrálou, vrcholná ukázka amerického baroka kostel Companía de Jesús, výjezd lanovkou na vrchol Cruz Loma (4100m) na úbočí sopky Pichincha s vyhlídkou na město a okolí, slavnostní překročení rovníku u Mitad del Mundo
3. - 4. den:
výlet do rezervace Cotacachi s plavbou po kráterovém jezeře Cuicocha, městečko Cotacachi s obchůdky s kožedělnými výrobky, slavné pestrobarevné indiánské trhy v Otavalu, cesta po Panamerické dálnici do města Latacunga 
5. den:
výlet do národního parku Cotopaxi s vrcholem stejnojmenné sopky 5897 m, sopečná krajina, procházka kolem jezera Limpiopungo, pozorování divokých koní
6. den:
smaragdově zbarvené kráterové jezírko Quilotoa, procházka po hraně kráteru s možností túry indiánským venkovem až do vesnice Chugchilán
7. den:
přesun do lázní Banos pod dýmajícími sopkami Tungurahua (5023 m) a Sangay, odpočinek v termálních pramenech, možnost jízdy na koni, nebo raftingu na řece Patate
8. - 10. den:
třídenní výlet do amazonské džungle (jedinečný ekosystém tropického deštného pralesa s unikátní flórou a faunou, ohromné pralesní stromy a bromélie), koupání ve vodopádech, plavba indiánskou kánoí, noční procházka pralesem s pozorováním kajmanů, návštěva domorodé vesnice, návrat do Banos
11. den:
cesta přes Riobambu pod zasněženými vrcholky sopky Chimborazo (6310 m), koloniální architektura města Cuenca (Park Calderón, stará a nová katedrála, květinový trh)
12. den:
incké ruiny Pumapungo, nenáročný pěší výlet v národním parku Cajas krajinou křišťálově průzračných jezer
13. den:
nezapomenutelná cesta z andského pohoří do rovinatých nížin západního Ekvádoru na pobřeží Tichého oceánu do rybářského přístavu Puerto Lopéz, odpočinek na pláži
14. den:
celodenní výlet motorovým člunem na magický ostrov Isla de la Plata ("malé Galapágy", procházka po ostrově s pozorováním hnízdišť kolonií mnoha druhů mořských ptáků - terejů modronohých a červenonohých, fregatek, pelikánů a racků)
15. den:
národní park Machalilla, koupání na pláži Playa los Frailes, návštěva indiánské komunity Agua Blanca (pozůstatky starobylé kultury Manta), možnost koupání v sirném jezírku uprostřed suchého tropického pralesa 
16. - 17. den:
nejlidnatější město Ekvádoru Guayaquil (čtvrť Las Peňas, promenáda Malecón 2000, park Bolívar s obrovskými leguány, katedrála), návrat do ČR                                                                                                        

Ubytování:
13x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x chatka na výletě do Amazonie.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Z rovníku ke Karibiku

Ekvádor, Poznávací zájezdy
cena od 86 390 Kč 1 zájezdů
25.02. − 24.03.2023, 28 dní
86 390 Kč
letecky (Praha)
bez stravy
Základní cena: Dospělá osoba Program zájezdu: 1. - .. +
Základní cena: Dospělá osoba

Program zájezdu:
1. - 2. den:
letecký přesun do Quita, výhledy na sopky Cotopaxi (5897 m), Ilinizu Norte (5126 m), Sur (5248 m) a Pichinchu (4776 m), prohlídka historického centra (náměstí Plaza Grande s katedrálou, vrcholná ukázka amerického baroka kostel Companía de Jesús), výjezd lanovkou na vrchol Cruz Loma (4100 m) na úbočí sopky Pichincha s vyhlídkou na město a okolí, slavnostní překročení rovníku u Mitad del Mundo
3. den:
cesta po Panamerické dálnici do národního parku Cotopaxi (5897 m), sopečná krajina, jezero Limpiopungo, divocí koně)
4. den:
smaragdově zbarvené kráterové jezero Quilotoa, procházka po hraně kráteru a možnost treku (12km) indiánským venkovem až do vesnice Chugchilan
5. den:
lázeňské městečko Banos pod dýmajícími sopkami Tungurahua (5023 m) a Sangay (5300 m), odpočinek v termálních lázních, možnost bunjee jumpingu, jízdy na koni, canopy nebo canyoningu
6. - 7. den:
dvoudenní výlet do amazonské džungle, jedinečný ekosystém tropického deštného pralesa, cestou zastávky u vodopádů Manto de Novia a Pailón del Diablo, plavba na domorodé kánoi, ochutnávka tropických plodů, koupání ve vodopádech a nocleh v místní osadě s pozorováním kajmanů
8. - 9. den:
slavné pestrobarevné indiánské trhy v Otavalu, vodopád Peguche - rituální očistné místo, výlet do rezervace Cotacachi s plavbou po jezeře Cuicocha,  městečko Cotacachi s obchůdky s kožedělnými výrobky
10. den:
odjezd do Kolumbie, místo zjevení Panny Marie - neogotická svatyně Las Lajas 100m nad kaňonem řeky Guáitara, průjezd údolím sopečných kuželů a hlubokých strží do Pasta  (koloniální centrum, kostel Svatého Jana Křtitele)
11. den:
výlet na ostrov Corotoa na jezeře La Cocha (2800m) s unikátním ekosystémem mlžného lesa, odjezd do provincie Cauca
12. den:
,,Bílé město" Popayán - perla koloniální architektury, univerzitní město a rodiště mnoha kolumbijských prezidentů, malířů a básníků (kostely San Francisco a Santo Domingo, La Hermita, skvělá muzea)
13. - 14. den:
cesta do nitra pohoří Cordillera Occidental, záhadná archeologická lokalita San Agustín (předkolumbovské sochy a hrobky rozeseté v džungli), možnost pěších výletů, jízdy na koni, nebo raftingu na řece Magdalena
15. den:
přesun do fascinující minipouště Tatacoa (aridní krajina roklí s téměř pětimetrovými kaktusy), noc strávená pozorováním hvězd na jednom z nejlepších míst na světě
16. den:
odjezd skrze střední Kolumbii, tropickým údolím řeky Magdalena, přes pohoří Sierra Occidental do města Armenia a dále do horského městečka Salenta
17. - 18. den:
Salento - koloniální městečko v srdci kávové oblasti Zona Cafetera (exkurze po kávovníkoých plantážích a seznámení s tradicí kolumbijské kávy), výlet do údolí Cocora v národním parku Los Nevados (krajina nejvyšších palem světa - voskových), odjezd do Pereiry a letecký přesun do Cartageny
19. den:
nejkrásnější kolumbijské město a významný koloniální přístav Cartagena (pestrobarevná náměstí, pevnost San Felipe, Palác inkvizice, kostel San Pedro Claver, procházka po hradbách, bohatý noční život)
20. den:
výlet za hranice města lodičkou do ekosystému mangrovů a koupání na pláži La Boquilla, nebo výlet do ptačí rezervace Aviario nacional (3 ekosystémy, 21 expozic)
21. - 23. den:
pohoda a odpočinek v zátokách u rybářské vesnice Taganga, ztracený ráj na karibském pobřeží v národním parku Tayrona, koupání, šnorchlování, možnost jednodenního treku k ruinám prehispánského města El Pueblito
24. den:
letecký přesun do Bogoty, solná katedrála vytesaná v obřích solných dolech v Zipaquiře 
25. - 26. den:
půvabné koloniální městečko Villa de Leyva (muzeum zkamenělin se 120 mil. let starou kostrou kronosaura), kamenná indiánská observatoř El Infiernito, možnost jednodenního treku krajinou frajilejonů k posvátné laguně Iguaque indiánů Muisca
27. - 28. den:
hlavní město Kolumbie Bogotá (Plaza de Bolívar, katedrála, Palacio de San Carlos, Muzeum zlata), návrat do ČR      

Ubytování:
25x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x domorodý dům v Amazonii.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a  (naproti poště)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko