Seniorské - Kanada

Vybrat jiný typ zájezdů

více parametrů »

cena od 77 890 Kč 1 zájezdů
12.05. − 26.05.2021, 15 dní
96 160 Kč -19% 77 890 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací Seniorské
Základní cena: Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji s.. +
Popis zájezdu: Seznamte se s východním pobřežím Spoje.. +
Základní cena: Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní

Program:
1. den:
1. den: ODLET PRAHA - NEW YORK
Odlet z Prahy do New Yorku. Přílet, transfer do hotelu a ubytování.

2. den:
2. den: NEW YORK
Svůj pobyt ve “velkém jablku”, jak se New Yorku často přezdívá, začnete poznáváním těch nejvýznamnějších míst. Navštívíte impozantní Brooklynský most či slavnou finanční čtvrť Wall Street. Uvidíte také památník Ground Zero, který je smutnou připomínkou teroristických útoků z 11. září 2001.
Odpoledne si užijete plavbu lodí po řece Hudson, odkud budete mít newyorská panoramata jako na dlani. Doplujete až ke slavné ikoně města – Soše Svobody, kterou si budete moci také zblízka prohlédnout. Večer se vypravíte na slavné náměstí Times Square, jenž patří k nejoblíbenějším cílům všech návštěvníků New Yorku.

3. den:
3. den: NEW YORK
Další den strávený v New Yorku využijete k poznávání obrovského Central Parku, který je zelenou oázou uprostřed velkoměsta. Individuálně můžete také navštívit četná muzea a galerie, jimiž se to v jeho okolí jen hemží.
Odpoledne si užijete neopakovatelné výhledy ze slavného mrakodrapu Empire State Building, který se nachází na Paté Avenue, nejznámější ulici celého Manhattanu. Budova postavená ve stylu art deco má 103 pater a na jejím vrcholu se nachází populární vyhlídka, z níž se vám naskytne opravdu fascinující pohled na celé město. Dále navštívíte uměleckou čtvrť Soho a Čínskou čtvrť, která je doslova městem ve městě. Na rušných ulicích najdete asijské restaurace, obchody, ale i četné chrámy a pagody.

4. den:
4. den: NEW YORK - PHILADELPHIE - WASHINGTON
Opustíte New York a vydáte se na cestu do Philadelphie. Zde si projdete ty nejvýraznější historické a kulturní památky, kterými město oplývá. Philadelphie, které se přezdívá kolébka amerického národa, nabízí mnoho kulinářských, uměleckých či architektonických pokladů. Uvidíte známou Independence Hall, kde byla v roce 1776 podepsána Deklarace nezávislosti. Vyjedete na vyhlídku One liberty, odkud se vám naskytne panoramatický výhled na Philadephii.
Poté již budete pokračovat v cestě do Washingtonu, kde se ubytujete.

5. den:
5. den: WASHINGTON
Hned ráno se vydáte poznávat krásy hlavního města Spojených států. Washington svými vysokými bílými budovami, rozlehlými parky a významnými monumenty připomíná evropská města, avšak s nenapodobitelnou americkou atmosférou. Spatříte ty nejdůležitější památky, které zná celý svět – Bílý dům, Kapitol či Lincolnův památník.
Po obědě navštívíte také jeden ze symbolů města – Arlingtonský hřbitov, na němž je pochován 35. prezident USA John F. Kennedy se svou ženou Jacquelin Bouvier Kennedy.

6. den:
6. den: WASHINGTON - CARLISLE
Čeká vás volné dopoledne ve Washingtonu, které můžete využít k procházkám, nákupům či poznávání dalších pamětihodností hlavního města. Za zmínku jistě stojí Národní muzeum letectví a kosmonautiky (kde můžete mimo jiné obdivovat například návratový modul ze slavného Apolla 11) nebo Národní galerie.
Odpoledne se vydáte na cestu do města Carlisle. Zde budete mít jedinečnou příležitost navštívit uzavřenou amišskou komunitu, která žije stále tradičním způsobem života. V domácnostech nenajdete elektřinu ani technické vymoženosti a místo automobilů se běžně používají povozy tažené koňmi. Ubytování.

7. den:
7. den: CARLISLE - NIAGARSKÉ VODOPÁDY
Z Carlisle zamíříte přes zvlněnou krajinu Appalačského pohoří přímo k nádherným Niagarským vodopádům. Tento přírodní zázrak leží na hranicích USA a Kanady a patří mezi nejmohutnější vodopády světa. Právě zde překročíte hranice do Kanady a večer si budete moci užít volný program u vodopádů. Ubytování.

8. den:
8. den: NIAGARSKÉ VODOPÁDY - TORONTO
Ráno se vypravíte poznávat zblízka krásy Niagarských vodopádů. Jedná se vlastně o tři sousedící vodopády, které leží na řece Niagara. Největší a nejznámější z nich je Podkova (Horseshoe Falls), jež sahá až do výšky 52 metrů a jeho převážná část leží na území Kanady. Druhým největším je Americký vodopád (American Falls), který leží na americkém území stejně jako nejmenší z trojice Nevěstin závoj (Bridal Veil Falls). Fakultativně možnost plavby lodí pod vodopád.
Až si dosyta užijete krásy, kterou obrovská hučící masa vody vytváří, rozloučíte se s Niagarskými vodopády a vydáte se vstříc Torontu, nejlidnatějšímu městu Kanady. Ubytování.

9. den:
9. den: TORONTO - KINGSTON
Z Toronta se vypravíte podél břehů jezera Ontario, jehož název v překladu znamená “krásné jezero” až do města Kingston. To se proslavilo jako první hlavní město spojené Kanady a také těžbou vápence v jeho okolí. Právě z vápence je pak vystavěna většina budov v historickém centru, které si projdete a budete tak moci obdivovat hlavní památky města v čele s krásnou historickou radnicí.

10. den:
10. den: TISÍC OSTROVŮ - OTTAWA
Užijete si také jedinečný lodní výlet kolem nádherného souostroví s názvem Tisíc ostrovů. Nespočet ostrovů vytváří malebnou krajinu v místech, kde řeka svatého Vavřince vytéká z jezera Ontario.
Odpoledne si po přesunu do Ottawy budete moci vychutnávat krásy hlavního města Kanady. Budete moci obdivovat nádherné budovy v neogotickém stylu, náměstí Confederation Square, krásnou budovu parlamentu i Rideau Canal, který je nejstarší fungující vodní cestou v Severní Americe.

11. den:
11. den: OTTAWA - NÁRODNÍ PARK ALGONQUIN
Ráno ještě v Ottawě navštívíte majestátní budovu Parlamentu, která je jedním z nejkrásnějších komplexů parlamentních budov na světě, a poté se již vydáte do národním parku Algonquin, jenž je nejstarším kanadským provinčním parkem. Je proslulý především tím, že se na jeho území nachází na 2400 jezer a 1200 řek. Podstatnou část parku zabírají kopce pokryté javorovými lesy, skalnaté hřebeny a turistické stezky proplétající se divokou přírodu. Pokud budete mít štěstí, budete moci spatřit majestátní losy, kvůli nimž sem mnoho turistů přijíždí. Noc strávíte v městečku Huntsville.

12. den:
12. den: NÁRODNÍ PARK ARROWHEAD - MIDLAND - TORONTO
Vypravíte se do národním parku Arrowhead, kde budete znovu moci obdivovat kouzelnou kanadskou přírodu. Poté se vypravíte na cestu do města Midland, kde navštívíte francouzskou jezuitskou misii Sainte-Marie-Among-the-Hurons. Byla založena roku 1639 jako útočiště pro misionáře a křesťanské Hurony, kteří byli jedněmi z původních obyvatel Severní Ameriky.
Odpoledne si po příjezdu do Toronta můžete užít volný čas v nejlidnatějším městě Kanady.

13. den:
13. den: TORONTO
Svůj předposlední den za velkou louží strávíte v kanadském městě Toronto. Prohlédnete si místní univerzitu, parlament, starou a novou radnici, slavný baseballový stadion Roger Center nebo impozantní obchodní centrum s názvem Eaton Centre. Podíváte se také k CN Tower, která je se svou výškou 553 metrů třetí nejvyšší samostatně stojící věží na světě. Ve výšce 447 metrů se navíc nachází vyhlídková plošina, ze které se nabízí fantastický výhled na celé Toronto.
Poté se vydáte na jedinečnou plavbu lodí na Torontské ostrovy. Během příjemné plavby budete mít celé město jako na dlani a z paluby lodi si budete moci vychutnat jeho jedinečnou atmosféru.

14. den:
14. den: TORONTO - VOLNÉ ODPOLEDNE - ODLET
Po snídani můžete ještě využít volný čas k posledním nákupům. Odpoledne vás čeká transfer na letiště a odlet z Toronta do Prahy.

15. den:
15. den: PŘÍLET DO PRAHY
Přílet na Letiště Václava Havla v Praze.

16. den:
Popis zájezdu:
Seznamte se s východním pobřežím Spojených států, které ukrývá nesčetná bohatství. Užijete si pulzující New York s ikonickou sochou Svobody, metropole Washington vás naopak uvítá pohodou a všudypřítomnou zelení a na vlastní oči spatříte i Niagarské vodopády. Tato hřmící masa vody vám zaručeně připraví zážitek, na který do konce života nezapomenete.
Ze Spojených států vás pak zavedeme až do Kanady s její fantastickou přírodou i velkoměsty, jejichž idylická atmosféra snad ani ruch velkoměst nepřipomíná. Splňte si svůj sen a vydejte se s námi poznat tu pravou americkou krásu.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 82 990 Kč 1 zájezdů
27.05. − 08.06.2021, 13 dní
102 456 Kč -19% 82 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací Seniorské
Základní cena: Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji s.. +
Popis zájezdu: Pokud milujete přírodu a toužíte pozna.. +
Základní cena: Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní

Program:
1. den:

2. den:
1. den: ODLET PRAHA - CALGARY
Odlet z Prahy do Calgary s přestupem. Přílet, transfer z letiště a ubytování.

3. den:
2. den: CALGARY - DOMOV DINOSAURŮ BADLANDS
Nejprve vás čeká prohlídka Calgary, hlavního města kovbojů, které se proslavilo především díky Olympijským hrám v roce 1988. Je také považováno za vstupní bránu do nejkrásnějších národních parků Kanady.
Poté už zamíříte do geografického regionu Badlands, který byl domovem majestátních dinosaurů. Zastavíte se na vyhlídce Horseshoe Canyon s fascinujícím výhledem na krajinu Badlands, která se zde utvářela až do období křídy, tedy 70 milionů let zpět. Poté se vydáte na kratší procházku po stezce Hoodoos, kde budete obdivovat pískovcové útvary s názvem Drumheller Hoodoos. Ty jsou považovány za ikony parku Badlands a zajímavý je především jejich jedinečný houbovitý tvar.
Na závěr dne si užijete prohlídku Královského Tyrrellova muzea paleontologie, které leží přímo ve zdejších paleontologických lokalitách. Můžete zde spatřit fosílie dinosaurů pocházející až z období svrchní křídy.

4. den:
3. den: NP BANFF
Vydáte se do nejstaršího národního parku Kanady, Banff (UNESCO). Založen byl již v roce 1885 a vy zde budete moci obdivovat nádherné scenérie Skalnatých hor a krajinu plnou jezer a dalších přírodních zajímavostí. Uděláte si i panoramatickou zastávku u Hoodoos Fairy Chimneys, vysokých a štíhlých skalních věží, které pocházejí z doby ledové a jejichž název v překladu znamená “pohádkové komíny”.
Zavítáte k vodopádům Bow Falls na řece Bow River a také k jezerům Minnewanka a Two Jack Lake. Užijete si jízdu lanovkou na vrchol hory Sulfur Mountain, odkud se vám naskytne nádherný pohled na národní park Banff.

5. den:
4. den: NP KOOTENAY A YOHO - LAKE LOUISE - MORAINE LAKE
Vaší další zastávkou bude národní park Kootenay, kde si užijete procházku kolem Marble Canyon. Mramorový kaňon, jak v překladu zní jeho název, přináší fascinující podívanou. Průzračně čistý proud řeky Vermilion si zde divoce razí cestu mezi skalními soutěskami.
Podíváte se i k nádhernému jezeru Lake Louise, jež je jedno z nejfotogeničtějších míst Kanady. Pohled na celé jezero si krásně vychutnáte z výšky při jízdě lanovkou. Dalším nádherným jezerem, které si prohlédnete, bude slavné Moraine Lake, které je považováno za nejkrásnější jezero v celé Kanadě.
Pokračovat budete do národního parku Yoho (UNESCO), který se řadí k nejkrásnějším parkům v této oblasti.

6. den:
5. den: NP JASPER - LEDOVEC COLUMBIA ICEFIELD - VODOPÁDY ATHABASCA
Čeká na vás další nádherný národní park s nezapomenutelnou přírodou. Jasper je největší park v kanadských Skalnatých horách s úctyhodnou rozlohou více než 10 tisíc km2. Cestou si uděláte zastávku u ledovce Columbia Icefield, který leží v nadmořské výšce 3 000 m. Fakultativně budete mít možnost vyjet na jeden z ledovců (Athabasca glacier) a prohlédnout si tak jeho krásy zblízka. Budete pokračovat k působivým vodopádům Athabasca, kde si uděláte pohodovou túru.
Navštívíte Maligne Canyon a užijete si pohledy do strmých propastí, v nichž můžete sledovat protékající řeku. Poté se vydáte k jezeru Maligne, v jehož modré hladině se zrcadlí okolní pohádková krajina. Fakultativně si můžete vychutnat projížďku lodí po jezeře.

7. den:
6. den: REZERVACE MOUNT ROBSON - NP WELLS GRAY
Vydáte se na cestu do centrální části Britské Kolumbie, Sun Peaks. Cestou si uděláte zastávku u rezervace Mount Robson, kde se pokocháte pohledem na nejvyšší vrchol v kanadské části Skalnatých hor – Mount Robson. V národním parku Wells Gray si pak ještě prohlédnete úchvatné vodopády Helmken a Spahat.

8. den:
7. den: MĚSTO WHISTLER
Na rozdíl od předchozích dnů se tentokrát nevydáte poznávat krásy přírody, ale navštívíte kanadské město Whistler. Vyrostlo v údolí vysokých hor, které ho obklopují ze všech stran a proslavilo se především díky Olympijským hrám, které se konaly v roce 2010 ve Vancouveru. Whistler hostil několik disciplín a navíc zde měla základnu i Olympijská vesnička. Město je poměrně mladé a za svou architekturu získalo již několik designérských ocenění. Bývá také označováno za jednu z nejlepších lyžařských oblastí v Severní Americe.
Po prohlídce města si budete moci fakultativně dopřát odpočinek v místních termálních lázních. Ti, kdo nebudou chtít relaxovat, ale poznávat další krásy kanadské přírody, je připravena možnost krátké pěší procházky k jezeru Lost Lake či Green Lake, v závislosti na fyzických a časových možnostech.

9. den:
8. den: VODOPÁDY SHANNON - NANAIMO
Čeká vás cesta do města Nanaimo. Uděláte si krátkou zastávku u vodopádů Shannon, které jsou obklopeny panenskou přírodou. Poté už budete pokračovat trajektem. Po příjezdu osobní volno a odpočinek.

10. den:
9. den: POZOROVÁNÍ VELRYB - VICTORIA
Po příjezdu do Victorie si užijete nevšední a nezapomenutelný zážitek v podobě pozorování velryb. Tito obrovští savci jsou obyvateli Tichého oceánu kolem Vancouver Island. Nejčastěji zde můžete spatřit plejtváka malého, keporkaka či plejtvákovce šedého.
Odpoledne si prohlédnete centrum Victorie, krásného města s typickým britským šarmem a koloniální architekturou. Prohlédnete si oblíbený přístav, budovu parlamentu a také proslulý Empress Hotel. Díky příznivému klimatu je Victoria známá také jako “město zahrad”. Místní si dávají záležet na upravené zeleni a najdete tu také několik krásných parků plných květin.

11. den:
10. den: VANCOUVER
Ráno navštívíte překrásné Butchartovy zahrady, které byly vysazeny na místě bývalého lomu a dnes patří k nejkrásnějším zahradám na světě. Čeká vás další plavba na palubě trajektu, tentokrát do Vancouveru. Město, jemuž se přezdívá “perla Pacifiku”, je třetím největším v celé Kanadě. Je oblíbeným městem filmařů a natáčelo se zde mnoho kanadských i amerických filmů a televizních pořadů.
Během prohlídky budete mít možnost poznat čínskou čtvrť, která je největší v Kanadě a zároveň jednou z největších čínských čtvrtí v Severní Americe. Zavítáte do čtvrti Granville Island, která je považována za synonymum skvělého jídla a budete si moci projít místní trh s čerstvými potravinami. Při prohlídce města nezapomenete ani na známou historickou čtvrť Gastown.
Zájemci se mohou fakultativně vydat na vyhlídkovou věž Vancouver Lookout, která je místní dominantou a poskytuje 360° pohled na město.

12. den:
11. den: MOST CAPILANO SUSPENSION - STANLEY PARK
Svůj předposlední den v Kanadě si užijete dobrodružstvím jen pár kilometrů od centra Vancouveru. Navštívíte totiž visutý most Capilano Suspension, který je dlouhý 137 metrů a je zavěšený mezi stromy ve výšce 70 metrů nad zemí. Naskytne se vám z něj úchvatný pohled na okolní zalesněnou krajinu a vychutnáte si netradiční zážitek v srdci přírodního parku.
Odpoledne se vypravíte do vancouverského Stanley Parku, který je největším městským parkem v celé Kanadě. Většinu jeho plochy zaujímá les a procházet se tu můžete až po 200 kilometrech chodníků a cest.

13. den:
12. den: ODLET
Odlet z Vancouveru do Prahy.

14. den:
13. den: PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.

15. den:
Popis zájezdu:
Pokud milujete přírodu a toužíte poznat její divokou tvář, Kanada je ta správná adresa. Vezmeme vás na cestu za těmi nejvýznamnějšími skvosty, které země javorového listu ukrývá. Strmé hory s věčně zasněženými vrcholky, jezera s neskutečně modrou třpytící se hladinou, fantastické vodopády, ledovcová pole...To vše je jen malý zlomek krásy, kterou příroda čaruje v úžasných národních parcích Kanady.
Užijete si pohodové procházky v čisté kanadské přírodě, vychutnáte příjemnou atmosféru Vancouveru, podíváte se do míst, která byla domovem majestátních dinosaurů a především si odvezete nádherné zážitky na celý život.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a (vedle pošty)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 10:00 - 18:00
Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko