Turistické - Thajsko

Vybrat jiný typ zájezdů

více parametrů »

cena od 65 990 Kč 1 zájezdů
16.11. − 28.11.2024, 13 dní
79 156 Kč -17% 65 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Turistické
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Podle letov.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Bangkok - Praha včetně.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Podle letového řádu odlet z ČR.

2. den:
Po příletu do Bangkoku se dopravíme na hotel. Bude následovat odpočinek po cestě a poté se vydáme do ulic metropole a můžeme poprvé ochutnat thajské speciality.
Po příletu do Bangkoku se objednaným soukromým transferem přesuneme na hotel, kde nás čeká volný čas na odpočinek.
V závislosti na konkrétním čase příletu bude možné vydat se společně na první poznávání této asijské metropole.
Nasajeme místní atmosféru a poprvé ochutnáme i opravdové thajské jídlo. Můžeme si ho dopřát buď v restauraci, anebo u pouličního stánku. Na výběr je nespočet variant, z nichž si každý vybere tu svou. Odvážlivci mohou vyzkoušet i netradiční pokrmy, jako například hmyz či některé druhy pavouků. Chce to ale notnou dávku odvahy.
Nocleh v hotelu v Bangkoku.

3. den:
Čeká nás prohlídka Bangkoku a jeho slavných chrámů. Navštívíme hned dva z takzvané svaté trojice: Wat Arun a Wat Pho se sochou ležícího Buddhy. Pak si užijeme plavbu po řece Chao Phraya.
Hned po snídani se ponoříme do tajů Bangkoku. Jako první nás přivítá chrám Wat Arun na břehu řeky Chao Phraya. Zde se necháme okouzlit 82 metrů vysokou věží, která je hlavní dominantou tohoto chrámu. Věž je vidět z velké dálky, ale my si ji prohlédneme zblízka a budeme obdivovat ozdobné mozaiky s květinovými vzory, kterými je pokryta.
Poté se přesuneme k chrámu ležícího Buddhy (Wat Pho). Jak už název napovídá, jeho největším lákadlem je ohromující zlatá socha ležícího Buddhy, který je největší v Bangkoku. To ale není zdaleka všechno, co tento chrám, rozkládající se na ploše osmi hektarů, nabízí. Mimo jiné je zde umístěna i největší sbírka obrazů Buddhy v Thajsku a thajská škola masáží.
Po obědě si vychutnáme pohled na Bangkok z paluby vyhlídkové lodi. Užijeme si plavbu po řece Chao Phraya a největších bangkokských kanálech.
Návrat na hotel v Bangkoku.

4. den:
Dnes navštívíme Velký palác včetně chrámu Smaragdového Buddhy. Odpoledne si vyšlápneme na Golden Mount a z jeho vrcholu si vychutnáme překrásný výhled na celý Bangkok.
Po snídani se vydáme objevovat další památky v této divoké metropoli. Nejdříve si prohlédneme Velký palác. Tato bývalá královská rezidence je ještě dnes využívána k obřadním příležitostem. A to i přes to, že zde panovníci již od roku 1946 nesídlí.
V jednom areálu s Velkým palácem sídlí Wat Phra Kaew neboli chrám Smaragdového Buddhy. Nenechte se ale mýlit. Smaragdový Buddha je ve skutečnosti vytesán z nefritu. Celý areál patří k nejnavštěvovanějším bangkokským památkám.
Po obědě nás čeká výlet na Golden Mount. Tento umělý kopec byl vytvořen na místě, kde původně stála velká stúpa (buddhistická hrobka). Na jeho vrchol vystoupáme po klikatém schodišti a vychutnáme si překrásný výhled na celý Bangkok.
Ve večerních hodinách se přesuneme na nádraží Hua Lamphong, odkud pojedeme nočním vlakem do Surat Thani.

5. den:
Přijedeme do Surat Thani, odkud se vydáme vstříc novému dobrodružství v národním parku Khao Sok. Objevíme jeden z nejstarších deštných pralesů a vyrazíme na plavbu kanoí po řece.
Následující dny budou patřit odpočinku od rušného velkoměsta. Vydáme se totiž do nezapomenutelného národního parku Khao Sok. Podle některých zdrojů roste na tomto území džungle již více než 160 milionů let. Je to tedy jeden z nejstarších deštných pralesů na planetě Zemi.
Ubytováni budeme jen malý kousek od samotného národního parku. Zapomeňte na dvě noci na hotel. Naším přechodným domovem budou překrásné dřevěné chatičky na břehu řeky, nebo uvnitř deštného lesa.
Potom, co se zabydlíme, se vydáme na plavbu kanoemi po řece. Nemusíte se bát, řeka je mírná a horské scenérie, kterými budeme proplouvat, rozhodně stojí za to.
Večer si zpříjemníme večeří a drinkem v restauraci a baru, který je součástí našeho ubytování.

6. den:
Celodenní výlet k jezeru Chiaw Lan, srdci deštného pralesa v Khao Sok. Dopřejeme si koupání, úchvatné výhledy, projížďku loďkou nebo příjemnou procházku ke krásné vápencové jeskyni.
Celý den strávíme u jezera Chiaw Lan v národním parku Khao Sok. Více než 100 ostrovů čnících z tohoto jezera vytváří vskutku pohádkovou scenérii, která je řazena k nejkrásnějším na světě.
U jezera si vychutnáme společný oběd a poté si budete moci vybrat, jestli budete chtít odpoledne strávit koupáním a projížďkou na lodi, nebo dáte přednost malému treku k jeskyni s nádhernými vápencovými formacemi.
Ve večerních hodinách návrat na ubytování v Khao Sok.

7. den:
Než opustíme deštný prales v Khao Sok, projdeme se džunglí k nádherným vodopádům. Odpoledne bude následovat přesun soukromým autobusem do provincie Krabi.
Národní park je jedním z posledních míst na Zemi, kde žijí ve volné přírodě velcí savci jako tapíři, gibboni, kočky mramorované nebo divocí sloni a možná i tygři.
Mimo savců se zde vyskytuje přes 300 druhů ptáků a jedny z největších rostlin světa Rafflesia kerrii, které již rostou v celém Thajsku pouze v Khao Sok.
A abychom viděli co nejvíce z krás zdejšího deštného pralesa, vydáme se po snídani ještě naposledy na krátkou procházku a dojdeme až k nedalekým vodopádům.
Odpoledne nás soukromý autobus dopraví z Khao Sok na poloostrov Krabi, kde se ubytujeme.

8. den:
Je čas na odpočinek na nádherných plážích v Krabi. Milovníci thajské kuchyně se mohou odpoledne zúčastnit kurzu vaření, ve kterém se nejen naučí připravovat místní jídlo, ale také ho ochutnají.
Dnes začne ten pravý odpočinek. Na dlouhých písečných plážích provincie Krabi si budeme moci užít parádní relaxaci a osvěžit se v průzračné vodě Andamanského moře.
Poloostrov Krabi nabízí úchvatné přírodní scenérie - více než 120 malinkých ostrůvků, které jsou rozesety v tyrkysově modrém Andamanském moři, a vápencové útvary tvoří jedny z nejhezčích panoramat, jaká můžete v Thajsku vidět.
Abyste si užili odpočinku do sytosti, můžete si na pláži vychutnat tradiční thajskou masáž nebo si nechat udělat pedikúru.
Pokud je pro vás půlden na pláži víc než dostačující a zamilovali jste si místní kuchyni, můžete si spolu s průvodkyní odpoledne užít kurz thajské kuchyně. Nejenže se zde naučíme připravovat lahodné thajské pokrmy, ale společně si užijeme i bohatou večeři z námi připravených jídel.
Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

9. den:
Koupání na překrásných plážích v tropickém ráji si vychutnáme i dnes. Zájemci mohou využít nabídky resortu a vydat se na některý z výletů, případně si užít šnorchlování na korálových útesech.
Dnešek věnujeme příjemné relaxaci na pláži... Slunce, zlatavý písek a vůně slaného moře se jen tak neomrzí.
Kdo by však chtěl den strávit aktivním odpočinkem, je možné využít nabídky výletů či aktivit pořádaných resortem, kde budeme ubytováni.
Můžeme zkusit šnorchlování na překrásném korálovém útesu a prozkoumat tak zdejší bohatý podmořský život. Nebo se vydat se zkušeným lektorem na kurz potápění. Kdo se potápění či šnorchlování bojí, může si půjčit třeba paddleboard a sledovat mořský život poblíž pobřeží.
Nabízí se také možnost vyrazit na výlet na nedaleké ostrovy Koh Phi Phi, Koh Poda nebo pláže a jeskyně Railay které rozhodně stojí za vidění.
Cestovatelé, kteří o výlet nebudou mít zájem, mohou nerušeně pokračovat v plážových radovánkách.
Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

10. den:
Lenošení na pláži, ochutnávka míchaných nápojů, četba oblíbené knihy... nebo celodenní poznávání metropole Krabi a dalších fantastických míst provincie. Čemu dáte přednost?
Po snídani se vydáme společně s průvodkyní na celodenní výlet za poznáním nejkrásnějších míst provincie.
Naší první zastávkou bude hlavní město Krabi Town, kde ochutnáme zdejší fantastickou kuchyni. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a pohostinní. Na své si přijdou milovníci pálivých jídel, ale i čerstvých ryb a mořských plodů.
Kari rýže (rice and curry) zde získá úplně jiný rozměr chuti, než na který jsme u nás zvyklí. Kdo by chtěl vyzkoušet i něco sladkého, může ochutnat mango sticky rice, což je lehce rozvařená rýže v kokosovém mléce podávaná s čerstvým mangem, oblíbená pochoutka místních.
Poté nás objednaný autobus přepraví asi 3 kilometry od města Krabi. Naším cílem bude působivý tygří jeskynní chrám Wat Tham Sua. Samotnými buddhisty je tento chrám považován za vůbec nejposvátnější v provincii Krabi.
Chrámový komplex, kde dodnes žijí mnichové, je tvořen jeskyněmi obklopenými džunglí. Z vápencové věže, na níž vystoupáme po 1 272 schodech, se nám otevře nezapomenutelný výhled na celý poloostrov Krabi a povíme si také o Buddhově stopě, kterou zde mnozí cestovatelé hledají.
Popojedeme ještě asi o 40 kilometrů jižněji k vodopádu Klong Thom Waterfall, odkud se přesuneme k horkým pramenům.
Tato úchvatná přírodní scenérie je tvořena prameny, které vyvěrají ze země a jejich teplota se pohybuje okolo 50 stupňů Celsia. Kaskádovitě členitý terén však vodu ochlazuje a díky mísení proudů je možné se na některých místech vykoupat a příjemně si tak odpočinout.
Ve večerních hodinách návrat na hotel.

11. den:
Přelet do Bangkoku, ubytování a procházka městem.
Dnes se s provincií Krabi rozloučíme. V závislosti na letovém řádu se přesuneme objednaným transferem na letiště a odletíme vnitrostátní linkou do Bangkoku.
Ubytujeme se na hotelu a společně s průvodkyní se vydáme na nenáročnou procházku městem, kterou kromě poznání můžeme využít i k nákupu posledních suvenýrů.
Nocleh na hotelu v Bangkoku.

12. den:
Dle letového řádu možnost prohlídky Bangkoku, přesun na letiště a odlet zpět do ČR.
Dle plánovaného času odletu je možné tento den využít ke krátké procházce městem, případně odpočinku před cestou.
Přesun na mezinárodní letiště Suvarnabhumi a odlet zpět do ČR.

13. den:
Dle letového řádu návrat zpět do ČR.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Bangkok - Praha včetně letištních tax (let s 1 přestupem)
letenka Krabi - Bangkok včetně letištních tax
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
doprava letiště - hotel - letiště
doprava minibusem dle programu
9x ubytování v hotelech
9x snídaně
1x nocleh ve vlaku (jízdenka na noční přejezd vlakem Bangkok - Surat Thani)
plavba kanoí v NP Khao Sok
český průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
místní průvodci

Cena nezahrnuje:
plavba po řece v Bangkoku
kurz vaření na Krabi
vstupné do navštívených památek a NP Khao Sok
přesuny MHD
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 000 Kč

Cestovní pojištění:
Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
 • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko