Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Albánie - informace

Hledáte zájezd do malebné Albánie? Naše zájezdy do Albánie vám přinášejí jedinečnou možnost objevit tuto skrytou perlu Evropy. Naše zájezdy do Albánie vás zavedou do malebných horských vesnic, kde čas jako by zpomalil, a umožní vám prozkoumat krásy Jadranu na jedné straně a majestátní hory na straně druhé. Zájezdy do Albánie vám umožní...

Informace o zemi Albánie

Hledáte zájezd do malebné Albánie? Naše zájezdy do Albánie vám přinášejí jedinečnou možnost objevit tuto skrytou perlu Evropy. Naše zájezdy do Albánie vás zavedou do malebných horských vesnic, kde čas jako by zpomalil, a umožní vám prozkoumat krásy Jadranu na jedné straně a majestátní hory na straně druhé.

Zájezdy do Albánie vám umožní procházet se úzkými uličkami starobylých měst, obdivovat pevnosti s výhledem na tyrkysové moře a ochutnat autentickou albánskou kuchyni plnou čerstvých mořských plodů a chutí Balkánu. Zájezdy do Albánie jsou plné dobrodružství a objevování, které vám přinesou nezapomenutelné zážitky. Připojte se k nám a dejte se na cestu po této fascinující zemi, kde se setkává historie, kultura a nádherná příroda.

Albánie, oficiálně známá jako Republika Albánie, je malebná země nacházející se na Balkánském poloostrově v jihovýchodní Evropě. Sousedí s Černou Horou na severu, Kosovem na severovýchodě, Severní Makedonií na východě a Řeckem na jihu. Na západě Albánie omývá Jaderské moře, což poskytuje zemi nádherné pobřežní oblasti s krásnými plážemi a malebnými zátokami.

Hlavním městem a největším městem Albánie je Tirana, která je známá svou bohatou historií a živou kulturou. Město je plné barvitých budov, moderních kaváren a historických památek, jako je Et'hem Beyova mešita a Kryeministrja (vládní palác).

Pro turisty nabízí Albánie rozmanitou škálu atrakcí. Na severu země se nachází horské oblasti, jako je pohoří Prokletije, které jsou ideální pro turisty, kteří mají rádi horskou turistiku a outdoorové aktivity. Krásné pláže na Jaderském moři, jako je pláž Ksamil, jsou skvělým místem pro milovníky slunce a moře.

Albánie má také bohatou historii, což se odráží v její architektuře a kulturním dědictví. Starověká města jako Apollonia a Butrint jsou fascinujícími archeologickými nalezišti, které ukazují na bohatou historii římské a helénské civilizace v této oblasti.

Kromě toho je Albánie známá svou chutnou kuchyní. Místní pokrmy zahrnují různé druhy masa, čerstvou zeleninu, olivy, olivový olej a mořské plody. Albánská kuchyně je jednoduchá, ale lahodná, a turisté by měli vyzkoušet tradiční pokrmy, jako je byrek (plněné těsto) a tave kosi (pečené jehněčí).

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství, nabízí Albánie také možnosti pro outdoorové aktivity, jako jsou horská turistika, potápění a rafting na divoké vodě. Přírodní krása Albánie, od horských vrcholků po písečné pláže, činí z této země skvělé místo pro dovolenou pro každého, kdo má rád přírodu a kulturu. Přestože Albánie je stále objevovanou destinací, její krása a pohostinnost ji činí nezapomenutelným místem k návštěvě pro turisty z celého světa.

 

Albánie - informace o destinacích

Mapa Albánie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko