Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Antarktida - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Antarktidy? S našimi poznávacími zájezdy do Antarktidy zažijete jedinečnou dobrodružnou cestu. Naše poznávací zájezdy do Antarktidy vás zavedou na nezkoumaná místa a umožní vám objevit krásu tohoto kontinentu. Připojte se k nám na našich poznávacích zájezdech a připravte se na nezapomenutelné dojmy z této fascinující části světa. Antarktida, známá jako poslední... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Antarktidy? S našimi poznávacími zájezdy do Antarktidy zažijete jedinečnou dobrodružnou cestu. Naše poznávací zájezdy do Antarktidy vás zavedou na nezkoumaná místa a umožní vám objevit krásu tohoto kontinentu. Připojte se k nám na našich poznávacích zájezdech a připravte se na nezapomenutelné dojmy z této fascinující části světa.

Antarktida, známá jako poslední nedotčený kontinent na Zemi, je chladný a nádherný svět ledu, sněhu, skalnatých hor a fascinujících divokých živočichů. Je to nejsevernější, nejchladnější a nejsušší kontinent na planetě, ačkoliv jeho krása a jedinečnost ho činí nezapomenutelným místem.

Antarktida je známá svou impozantní ledovou pokrývkou, která tvoří přibližně 60 % sladkovodních zásob na Zemi. Na kontinentu se nachází i nejvyšší bod, Vinsonův vrchol, dosahující výšky 4 892 metrů nad mořem. Extrémní podmínky v Antarktidě podporují jedinečný ekosystém. Návštěvníci mohou pozorovat kolonie tučňáků, jako jsou tučňáci císařští a tučňáci Adélí, kteří přežívají v mrazivých teplotách. Taktéž zde můžete spatřit mrože a velryby, které přicházejí do teplých vod kolem Antarktidy.

Pro vědecké výzkumy je Antarktida klíčová oblast. Výzkumné stanice, které jsou provozovány různými zeměmi, zkoumají klimatické změny, geologii, biologii a astronomii. Antarktida obsahuje také vzácné minerály a fosilní paliva, což z ní dělá důležitý zdroj pro budoucí výzkumy a průmyslovou činnost.

Turisté, kteří navštěvují Antarktidu, zažívají jedinečnou dobrodružnou zkušenost. Expediční lodě nabízí možnost prozkoumat pobřeží, sledovat faunu a vědecké stanice. Aktivity jako je ledolezení, šnorchlování pod ledem a jízda na saních tažených psi poskytují turistům jedinečné zážitky. Výlety na Antarktidu obvykle zahrnují i návštěvu historických míst, jako je skotská výzkumná stanice Skotští hrdinové z roku 1902.

Je důležité si uvědomit, že Antarktida je křehký ekosystém, který je pod ochranou Antarktické smlouvy a Protokolu o životním prostředí k Antarktické smlouvě. Turisté jsou povinni dodržovat přísná pravidla a etické zásady, aby chránili tento jedinečný a zranitelný kontinent.

Návštěva Antarktidy je jedinečným dobrodružstvím, které přináší pochopení krásy a křehkosti našeho světa, a nabízí nezapomenutelný pohled na jeden z nejvzdálenějších a nejneuvěřitelnějších koutů naší planety.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko