Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Arménie - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Arménie? S našimi poznávacími zájezdy do Arménie se vydáte na cestu do starověké země plné fascinující historie a bohaté kultury. Naše poznávací zájezdy do Arménie vás provedou úchvatnými kláštery jako je Tatev Monastery a Haghpat Monastery, kde se dozvíte o bohaté duchovní tradici této země. Zároveň budete mít možnost ochutnat tradiční arménskou kuchyni a prozkoumat... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Arménie? S našimi poznávacími zájezdy do Arménie se vydáte na cestu do starověké země plné fascinující historie a bohaté kultury. Naše poznávací zájezdy do Arménie vás provedou úchvatnými kláštery jako je Tatev Monastery a Haghpat Monastery, kde se dozvíte o bohaté duchovní tradici této země. Zároveň budete mít možnost ochutnat tradiční arménskou kuchyni a prozkoumat malebná města jako Jerevan, která skrývají jedinečnou atmosféru. Připojte se k nám na našich poznávacích zájezdech a objevte tajemství Arménie na vlastní kůži.

Arménie, známá jako Země Araratu, je malebná země v jihozápadní Asii, ležící na rozhraní Evropy a Asie. S bohatou historií, kulturou a krásnými přírodními scenériemi je Arménie fascinující destinací pro turisty.

Hlavním městem a kulturním centrem země je Jerevan, jedno z nejstarších kontinuálně obydlených měst na světě. Město je plné historických památek, jako je Katedrála svatého Grigora Velikého, která je považována za symbol arménského národa, a Modrý chrám, známý svými azurovými kameny a elegantní architekturou.

Arménie je domovem Araratského masívu, posvátné hory a národního symbolu země. Na úpatí této hory se nachází Klášter Khor Virap, který nabízí ohromující výhled na Ararat a je důležitým poutním místem. Dalším významným poutním místem je Klášter Tatev, který je přístupný lanovkou a nabízí úchvatné výhledy na horské scenérie.

Pro milovníky přírody nabízí Arménie malebné jezera, jako je Jezero Sevan, největší jezero v Kavkazu. Jezerem obklopené hory tvoří malebný obrázek, který láká turisty i místní obyvatele k odpočinku a rekreaci.

Arménská kuchyně je bohatá na chutě a tradice. Oblíbenými pokrmy jsou khorovats (arménské barbecue), lavash (tradiční arménský chléb) a různé druhy kořeněných masových pokrmů. Místní vína jsou také velmi ceněná a mnohdy se vyrábějí z tradičních odrůd hroznů.

Arménie je známá svou bohatou kulturní scénou, včetně tradiční hudby, tance a umění. Země je také plná starověkých klášterů a chrámů, které odrážejí její bohatou historii a duchovní dědictví. Celkově je Arménie zemí s bohatou tradicí, přátelskými lidmi a nezapomenutelnými zážitky pro každého návštěvníka.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko