Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Ázerbajdžán - Poznávací okruhy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Ázerbájdžánu? S našimi poznávacími zájezdy se vydáte na dobrodružnou cestu do této fascinující země, kde se setkává východ s západem. Naše expedice vás zavede do historických měst jako je Baku, kde se mísí moderní architektura s tradičními bazary a památkami UNESCO. Ázerbajdžán, oficiálně známý jako Ázerbajdžánská republika, je země ležící na rozhraní Evropy a Asie v... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Ázerbájdžánu? S našimi poznávacími zájezdy se vydáte na dobrodružnou cestu do této fascinující země, kde se setkává východ s západem. Naše expedice vás zavede do historických měst jako je Baku, kde se mísí moderní architektura s tradičními bazary a památkami UNESCO.

Ázerbajdžán, oficiálně známý jako Ázerbajdžánská republika, je země ležící na rozhraní Evropy a Asie v jihozápadní části Kavkazu. Tato země, která má bohatou historii a kulturu, se rozkládá od Kaspického moře na východě po pohoří Velký Kavkaz na západě.

Hlavním městem Ázerbajdžánu je Baku, které je největším městem země a kulturním centrem. Baku je známé svými moderními mrakodrapy, ale také má bohatou historickou část s úzkými uličkami a starými budovami. V centru města se nachází Icherisheher, staré město, které je zapsané na seznamu UNESCO a nabízí pohled do historie Ázerbajdžánu.

Ázerbajdžán je známý svými nerostnými surovinami, zejména ropou a zemním plynem. Kaspické moře je také důležité pro rybolov a námořní obchod.

Přírodní krása Ázerbajdžánu zahrnuje pohoří Velký Kavkaz na severu, které nabízí skvělé možnosti pro horolezectví a turistiku, a Kaspické moře na východě s krásnými plážemi a možnostmi pro vodní sporty.

Místní kultura je bohatá a různorodá, s ovlivněním od různých etnických skupin, včetně Ázerbajdžánských, Arménů, Rusů a Gruzínců. Tradiční hudba, tanec a umění hrají důležitou roli v životě obyvatel Ázerbajdžánu.

Kromě toho je Ázerbajdžán známý svými tradičními pokrmy, jako jsou pilaf, kebab, a bohatou nabídkou sladkostí a dezertů. Mezi oblíbené turistické atrakce patří také lázně v lázeňském městě Naftalan, které jsou známé pro své léčebné účinky.

Celkově lze říci, že Ázerbajdžán je zemí s bohatou historií, malebnou přírodou a pohostinnými lidmi, což z něj činí zajímavou destinaci pro cestovatele.

Mapa Poznávací okruhy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko