Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Azorské ostrovy - Ostrov Faial - informace

Hledáte zájezd na nádherný ostrov Faial, který je součástí Azorských ostrovů v Atlantském oceánu? Ostrov Faial je znám svou přírodní krásou, dramatickými scenériemi a bohatou historií. Naše zájezdy na Faial vám umožní prozkoumat tento malebný ostrov a objevit jeho jedinečné půvab. Ostrov Faial je obklopen nádhernými plážemi, které jsou ideální pro odpočinek, plavání a vodní aktivity. Můžete... Celý popis

Hledáte zájezd na nádherný ostrov Faial, který je součástí Azorských ostrovů v Atlantském oceánu? Ostrov Faial je znám svou přírodní krásou, dramatickými scenériemi a bohatou historií. Naše zájezdy na Faial vám umožní prozkoumat tento malebný ostrov a objevit jeho jedinečné půvab. Ostrov Faial je obklopen nádhernými plážemi, které jsou ideální pro odpočinek, plavání a vodní aktivity. Můžete také prozkoumat skalnaté pobřeží a překrásné útesy, které poskytují úžasné výhledy na oceán.

Ostrov Faial je jeden z devíti obydlených ostrovů v souostroví Azor na Atlantickém oceánu, které jsou součástí Portugalska. Tento ostrov je známý pro svou přírodní krásu, aktivní sopky a bohatou mořskou faunu, což ho činí atraktivním cílem pro turisty.

Nejvýraznější památkou na Faialu je sopka Capelinhos, která vznikla v roce 1957 během erupce a stvořila unikátní krajinný reliéf. Můžete navštívit návštěvnické centrum sopky Capelinhos a dozvědět se více o vulkanické činnosti v této oblasti a jejím vlivu na ostrov.

Hlavním městem Faialu je město Horta, které je známé svým přístavem, který je oblíbeným místem pro plachtaře z celého světa. Na budovách kolem přístavu můžete vidět nápisy a malby, které byly vytvořeny námořníky jako symboly jejich cest. Horta je také místem pro kulturní akce a festivaly.

Faial je obklopen nádhernými plážemi a přírodními parky, které nabízejí možnosti pro procházky, cyklistiku a pozorování ptáků. Ostrov je také známý svou bohatou mořskou faunou, což činí potápění a šnorchlování populárními aktivitami.

Tradiční azorská kuchyně je zde dobře zastoupena, a můžete ochutnat místní speciality, jako je čerstvý rybolov a mořské plody.

Celkově lze říci, že Faial je nádherným místem pro turisty, kteří hledají přírodu, vulkanické krajiny a možnost prozkoumat jedinečnou kulturu a historii Azor. Tento ostrov nabízí řadu aktivit a zážitků pro ty, kteří chtějí objevit krásy Portugalských Azor.

Mapa Ostrov Faial - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko