Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Barma - Myanmar - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Barmy - Myanmaru? Naše poznávací zájezdy vás zavedou do této tajemné a nádherné země, kde se setkávají starověká tradice, bohatá kultura a ohromující přírodní scenérie. Myanmar, známý také jako Barma, je fascinující zemí nacházející se v jihovýchodní Asii, která se vyznačuje bohatou historií, nádhernou krajinou a rozmanitou kulturou. S rozlohou přesahující 676 tisíc... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Barmy - Myanmaru? Naše poznávací zájezdy vás zavedou do této tajemné a nádherné země, kde se setkávají starověká tradice, bohatá kultura a ohromující přírodní scenérie.

Myanmar, známý také jako Barma, je fascinující zemí nacházející se v jihovýchodní Asii, která se vyznačuje bohatou historií, nádhernou krajinou a rozmanitou kulturou. S rozlohou přesahující 676 tisíc čtverečních kilometrů je Myanmar sedmou největší zemí v Asii, což znamená, že nabízí nekonečné možnosti pro dobrodružství a objevování.

Začněme hovořit o kulturním bohatství Myanmaru. Země je známá svými tisíciletými chrámy a kláštery, především Bagan, což je jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Asii. V této oblasti se nachází přes 2000 starobylých chrámů a stupňů, které vytvářejí dechberoucí panoramatickou krajinu. Další ikonickou památkou je Švédagon Pagoda v hlavním městě Yangon, která je považována za posvátnou mekku buddhistů a je jednou z nejposvátnějších stavby v zemi.

Myanmar je také domovem etnických menšin, každá s vlastními tradicemi, jazykem a kulturou. Můžete navštívit tradiční vesnice těchto menšin, jako jsou Karen, Shan a Kachin, a lépe pochopit pestrost kmenových tradic, řemesel a kuchyně.

Kromě kulturního dědictví nabízí Myanmar nádhernou přírodu. Jezero Inle je jedním z nejkrásnějších jezer na světě, domovem plovoucích zahrad a tradičních vesnic postavených na hladině. V oblasti Hpa-An můžete objevovat krásné vápencové jeskyně a skalní útvary, zatímco v horách Shan Hills si můžete užít trekking a pozorování ptáků.

Myanmar je také známý svými festivity a tradicemi. Slaví mnoho tradičních festivalů a oslav, které jsou doprovázeny hudbou, tancem a barevnými průvody. Jedním z nejznámějších je Thadingyut Festival, který oslavuje návrat Buddhy z nebeského království.

Pokud jde o kuchyni, Myanmar nabízí širokou škálu chutí. Tradiční burmská kuchyně zahrnuje pokrmy jako Mohinga (rybí nudle), Burmese Curry (kořeněné maso s omáčkou) a Lahpet Thoke (salát z kyselé zeleniny). Místní kuchyně využívá čerstvé ingredience a koření, což přináší do jídel bohatou chuť a vůni.

Celkově lze říci, že Myanmar je zemí, která zaujme každého návštěvníka svou krásou, kulturou a pohostinností. Bez ohledu na to, zda si prohlížíte starobylé chrámy, objevujete krásy přírody nebo ochutnáváte místní kulinářské lahůdky, Myanmar vám poskytne nezapomenutelný zážitek a podnětí vašich smyslů.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko