Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Bělorusko - Poznávací okruh - informace

Hledáte poznávací zájezd do Běloruska? Naše poznávací zájezdy vás zavedou do této malebné země ve střední Evropě, kde se setkává bohatá historie, umění a přírodní krásy. Bělorusko, oficiálně známé jako Běloruská republika, je vnitrozemská země východně od Evropy, která se pyšní bohatou historií, kulturním dědictvím a malebnou přírodou. Leží mezi Ruskem na východě, Ukrajinou na jihu, Polskem na... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Běloruska? Naše poznávací zájezdy vás zavedou do této malebné země ve střední Evropě, kde se setkává bohatá historie, umění a přírodní krásy.

Bělorusko, oficiálně známé jako Běloruská republika, je vnitrozemská země východně od Evropy, která se pyšní bohatou historií, kulturním dědictvím a malebnou přírodou. Leží mezi Ruskem na východě, Ukrajinou na jihu, Polskem na západě, Lotyšskem a Litvou na severozápadě, a Lotyšskem na severu. Bělorusko, známé také jako "poslední diktatura Evropy", je zemí kontrastů, kde se setkává bohatství historie s moderním vývojem.

Hlavní město Běloruska, Minsk, je moderním městem, kde se středověká architektura snoubí s futuristickými mrakodrapy. Minsk je známý svou vitalitou, uměleckou scénou a živým nočním životem. Město nabízí také několik muzeí, galerií a památníků, které poskytují vhled do historie a kultury Běloruska.

Bělorusko je domovem několika národních parků a přírodních rezervací, které nabízejí úchvatné scenérie, včetně lesů, jezer a horských oblastí. Národní park Bělověžský prales je známý svými unikátními bělověžskými bizony, což jsou největší divoce žijící zvířata v Evropě. Je to také místo, kde se nachází Bělověžský palác, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historicky významnými památkami jsou hrad Mir a hrad Niasviž, které jsou rovněž zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto stavby představují skvostnou architekturu a nabízejí pohled do bohaté historie Běloruska.

Bělorusko je také známé svými tradicemi a kulturou. Země má bohatou lidovou hudbu, tance a umělecké řemeslné výrobky. Běloruská kuchyně je chutná a sytá, s pokrmy jako draniki (bramborové placky), halušky (knedlíky) a boršč (řepná polévka). Místní umělci a řemeslníci jsou známí svou kreativitou a zručností, což znamená, že můžete zakoupit autentické suvenýry a dárky.

Bělorusko je zemí, která se pomalu otevírá pro turisty, a nabízí unikátní a autentické zážitky. Jeho klidná atmosféra, krásná příroda a bohatá kultura činí z Běloruska jedinečné místo k návštěvě pro ty, kteří hledají odpočinek od ruchu moderního světa a chtějí objevovat skryté poklady východní Evropy.

Mapa Poznávací okruh - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko