Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Bhútán - Poznávací okruh - informace

Hledáte poznávací zájezd do Bhútánu? Naše poznávací zájezdy do Bhútánu vám otevřou brány do kouzelného světa starobylých klášterů a nádherných himálajských hor. S našimi poznávacími zájezdy budete mít možnost prozkoumat Bhútán s místními průvodci, kteří vám přiblíží bohatou historii a kulturu této jedinečné země. Naše nabídka poznávacích zájezdů do Bhútánu vám zaručuje nezapomenutelné zážitky,... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Bhútánu? Naše poznávací zájezdy do Bhútánu vám otevřou brány do kouzelného světa starobylých klášterů a nádherných himálajských hor. S našimi poznávacími zájezdy budete mít možnost prozkoumat Bhútán s místními průvodci, kteří vám přiblíží bohatou historii a kulturu této jedinečné země. Naše nabídka poznávacích zájezdů do Bhútánu vám zaručuje nezapomenutelné zážitky, které zahrnují návštěvu klášterů, setkání s místními obyvateli a objevování fascinujících tradic a obyčejů. Vydejte se s námi na nezapomenutelný poznávací zájezd do Bhútánu a objevte jeho skryté poklady a krásy.

Bhútán, známý jako "Země hory draka", je malebná země nacházející se v Himálaji mezi Čínou na severu a Indií na jihu. Tato jedinečná země je známá svým pozoruhodným způsobem života, krásnou přírodou a hlubokými kulturními tradicemi.

Jedním z nejznámějších symbolů Bhútánu je jeho jedinečný přístup k měření štěstí. Namísto tradičního hrubého domácího produktu se v Bhútánu používá hrubý národní štěstí (Happiness Index), což odráží celkovou spokojenost a pohodu obyvatel. Tato filozofie je známá jako "Gross National Happiness" a dává přednost duchovním a kulturním hodnotám nad ekonomickým růstem.

Příroda Bhútánu je ohromující. Hory Himálaje nabízejí nekonečné možnosti pro horolezce a turisty, a některé z největších hor světa, jako je Jomolhari a Jichu Drake, leží právě v Bhútánu. Země je rovněž známá bohatým biodiverzitním systémem, včetně různých druhů rostlin a zvířat, jako je sněžný lev nebo královský bengálský tygr.

Kulturní dědictví Bhútánu je také fascinující. Mnoho vesnic a měst v zemi je zdobeno tradičními architektonickými prvky, jako jsou dzongy (pevnosti) a lhakhangy (chrámy). Také tu najdete mnoho klášterů buddhistických mnichů, kteří praktikují tradiční duchovní rituály a meditace. Paro Taktsang, známý jako "Hnízdo tygra", je nejznámějším klášterem v Bhútánu, který visí na útesu vysoko nad údolím Paro.

Bhútán má také řadu tradičních festivalů, jako je Paro Tsechu, kde se lidé oblékají do krásných krojů, tančí, hrají hudbu a slaví kulturní dědictví země. Turisté mají možnost se zapojit do těchto festivalů a zažít autentickou bhútánskou atmosféru.

Bhútán také nabízí mnoho outdoorových aktivit, jako jsou trekking, rybaření a rafting, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat krásy přírody a divokou krajinu. V Bhútánu lze nalézt také mnoho termálních pramenů, které nabízejí relaxaci a odpočinek.

Celkově lze říci, že Bhútán je země, která oplývá duchovním bohatstvím, krásou přírody a pohostinnými obyvateli. Pro ty, kteří hledají jedinečnou a autentickou zkušenost, je Bhútán nezapomenutelnou destinací.

Mapa Poznávací okruh - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko