Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Česká Republika - Šumava - informace

Hledáte zájezd na Šumavu? Máme pro vás skvělé zájezdy do této české přírodní krásy, která je známá svými rozsáhlými lesy, horskými jezery a nádhernými výhledy. Naše zájezdy na Šumavu vás zavedou do prostředí, kde si můžete užít procházky po turistických stezkách a objevovat přírodní krásy, jako je národní park Šumava. Tato oblast je ideálním místem pro turistiku, cyklistiku a zimní sporty... Celý popis

Hledáte zájezd na Šumavu? Máme pro vás skvělé zájezdy do této české přírodní krásy, která je známá svými rozsáhlými lesy, horskými jezery a nádhernými výhledy. Naše zájezdy na Šumavu vás zavedou do prostředí, kde si můžete užít procházky po turistických stezkách a objevovat přírodní krásy, jako je národní park Šumava. Tato oblast je ideálním místem pro turistiku, cyklistiku a zimní sporty včetně lyžování a běžeckého lyžování.

Šumava, největší pohoří v České republice, se nachází na jihozápadě země, na hranicích s Bavorskem v Německu a Rakouskem. Toto pohoří je známé svou nádhernou přírodou, horskými jezery a bohatými lesy a je oblíbeným cílem pro turisty hledajícími outdoorové aktivity a přírodní krásy.

Šumava je ideálním místem pro pěší turistiku, horskou cyklistiku a procházky v přírodě. Pohoří je protkáno sítí značených tras a stezek, které vás zavedou přes rozsáhlé lesy, horské louky a kolem malebných jezer. Mezi nejvýznačnější místa patří hory Plechý a Boubín, které nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu.

Šumava je také známá svými horskými jezery, z nichž nejvýznačnější je Lipno, jezero vytvořené na řece Vltavě. Lipno nabízí možnosti pro vodní aktivity, jako je plavba, rybaření a windsurfing. Dalšími význačnými jezery jsou Černé jezero a Laka.

Pohoří je bohaté na přírodní krásy a divokou zvěř. Šumava je domovem různých druhů zvířat, včetně rysa, vlka a orla skalního. Národní park Šumava, který se nachází v této oblasti, chrání unikátní přírodu a ekosystémy.

Kromě přírody nabízí Šumava také kulturní památky a tradice. Města a vesnice v této oblasti mají zachovanou tradiční architekturu a řemeslné dovednosti. Na Šumavě můžete ochutnat místní speciality, jako je šumavský sýr, šumavský koláč a tradiční pivo.

Celkově lze říci, že Šumava je přírodním rájem, který nabízí nádhernou přírodu, historii a outdoorové aktivity. Toto pohoří je ideálním místem pro milovníky přírody a pro ty, kteří hledají klid a odpočinek ve středoevropském horském prostředí.

Mapa Šumava - poloha lokalit ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko