Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Chorvatsko - Istrie - informace

Hledáte zájezd do krásné Istrie? Istrie je poloostrov na severozápadě Chorvatska, který je známý svým nádherným pobřežím, historickými městy, kulturou a vynikajícími možnostmi pro dovolenou. Istrie nabízí nádherné pláže s čistým mořem a teplým slunečným počasím, což ji činí ideálním místem pro sluneční dovolenou a vodní aktivity. Můžete si užít šnorchlování, potápění, plavání a vodní sporty.... Celý popis

Hledáte zájezd do krásné Istrie? Istrie je poloostrov na severozápadě Chorvatska, který je známý svým nádherným pobřežím, historickými městy, kulturou a vynikajícími možnostmi pro dovolenou. Istrie nabízí nádherné pláže s čistým mořem a teplým slunečným počasím, což ji činí ideálním místem pro sluneční dovolenou a vodní aktivity. Můžete si užít šnorchlování, potápění, plavání a vodní sporty.

Istrie je region nacházející se v severozápadní části Chorvatska, a zároveň tvoří největší část chorvatského poloostrova Istria, který se vytahuje do Jaderského moře. Tento krásný region je známý svými malebnými přírodními scenériemi, historickými městy, bohatou kulturou a skvělou gastronomií. Je oblíbeným cílem pro turisty, kteří hledají kombinaci slunečných pláží a kulturního bohatství.

Istrie nabízí nádherné pobřeží s azurově modrým mořem, skály, zátoky a oblázkovými plážemi. Mnoho turistů sem přijíždí za slunečními dovolenkami, šnorchlováním a potápěním. Oblast má také řadu přístavů, kde můžete ochutnat čerstvé mořské plody v místních restauracích.

Historická města v Istrii jsou nejlepšími příklady středomořské architektury a kultury. Pula je známá svým antickým amfiteátrem, což je jeden z největších a nejlépe dochovaných římských amfiteátrů na světě. Rovněž města Rovinj, Poreč a Motovun jsou známá svými malebnými starými městy s úzkými uličkami a historickými památkami.

Istrijská kuchyně je bohatá a chutná, přičemž místní speciality zahrnují tradiční pokrmy, jako je fuži (těstoviny) s ragoûtovou omáčkou, černou rýži s mořskými plody a trufle. Mnoho regionálních vinařství vyrábí kvalitní víno a Istrie je známá také svým olivovým olejem.

Mimo pláží a historických památek můžete v Istrii také provozovat různé aktivity, jako jsou horská cyklistika, pěší túry v přírodě a ochutnávání vína ve vinařstvích.

Istrie je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají kombinaci přírodní krásy, kulturního dědictví a lahodné kuchyně. Je to také oblíbený cíl pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásu Jadranu a středomořského stylu života.

Mapa Istrie - poloha lokalit ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko