Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Chorvatsko - Jižní Dalmácie - informace

Hledáte zájezd do krásné Jižní Dalmácie? Jižní Dalmácie je region na pobřeží Chorvatska a je známá svými úchvatnými přímořskými destinacemi, historickými městy a nádhernou přírodou. Dubrovník, nazývaný také "Perla Jadranu," je jedním z hlavních měst v Jižní Dalmácii. Toto historické město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí krásné starobylé náměstí, opevnění a historické... Celý popis

Hledáte zájezd do krásné Jižní Dalmácie? Jižní Dalmácie je region na pobřeží Chorvatska a je známá svými úchvatnými přímořskými destinacemi, historickými městy a nádhernou přírodou. Dubrovník, nazývaný také "Perla Jadranu," je jedním z hlavních měst v Jižní Dalmácii. Toto historické město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí krásné starobylé náměstí, opevnění a historické památky.

Jižní Dalmácie (často nazývána také Dubrovnicko-neretvanská župa) je krásný region na jihu Chorvatska, který se rozkládá na pobřeží Jaderského moře. Tato oblast je známá svými malebnými plážemi, historickými městy a úchvatnou přírodou a patří mezi nejpopulárnější turistické destinace na Jadranu.

Dubrovník, hlavní město Jižní Dalmácie, je jedním z nejvíce známých a krásných historických měst na světě. Jeho staré město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je obklopeno středověkými hradbami a věžemi a nabízí úchvatné uličky, historické památky a náměstí. Dubrovník je známý svým bohatým kulturním dědictvím a včetně známé Stradun ulice a historické radnice.

Kromě Dubrovníku nabízí Jižní Dalmácie mnoho dalších historických měst a vesnic, jako je Split, Korčula, Hvar a Ston. Tyto destinace mají svůj jedinečný půvab a kulturní bohatství.

Pobřeží Jižní Dalmácie je bohaté na nádherné pláže a krásné zátoky, které jsou ideální pro sluneční dovolenou a vodní sporty. Tato oblast je také známá svými ostrůvky, jako je Korčula, Mljet a Lastovo, které nabízejí nádhernou přírodu a možnosti prozkoumat místní ekosystémy.

Jižní Dalmácie je také bohatá na tradiční chorvatskou kuchyni, včetně čerstvých mořských plodů, olivového oleje, sýrů a vína. Mnoho místních restaurací nabízí autentické chorvatské pokrmy a speciality.

Celkově lze říci, že Jižní Dalmácie je jedním z nejkrásnějších regionů na Jadranu, který kombinuje bohatou historii, úchvatnou přírodu, krásné pláže a chutné jídlo. Je to oblíbený cíl pro turisty, kteří hledají pestrý mix kulturních zážitků a relaxace u moře.

Mapa Jižní Dalmácie - poloha lokalit ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko