Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Chorvatsko - Ostrov Brač - informace

Hledáte zájezd na krásný chorvatský ostrov Brač? Brač je třetí největší chorvatský ostrov, který se nachází ve střední Dalmácii, nedaleko pobřeží Splitu. Tento ostrov je známý svými krásnými plážemi, přírodními krásami a historickými památkami. Ostrov Brač nabízí několik nádherných pláží s bílým oblázkovým pískem a průzračným mořem, což je ideální pro sluneční dovolenou a vodní aktivity. Ostrov... Celý popis

Hledáte zájezd na krásný chorvatský ostrov Brač? Brač je třetí největší chorvatský ostrov, který se nachází ve střední Dalmácii, nedaleko pobřeží Splitu. Tento ostrov je známý svými krásnými plážemi, přírodními krásami a historickými památkami. Ostrov Brač nabízí několik nádherných pláží s bílým oblázkovým pískem a průzračným mořem, což je ideální pro sluneční dovolenou a vodní aktivity.

Ostrov Brač je jedním z největších chorvatských ostrovů a nachází se v Jaderském moři, nedaleko pobřeží Dalmácie. Tento ostrov je známý svými nádhernými plážemi, krásnou přírodou a bohatou historií, a je oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají sluneční dovolenou a dobrodružství v přírodě.

Nejznámější pláží na Brači je Zlatni Rat (Zlatý roh), což je jedna z nejikoničtějších pláží na Jadranu. Tato pláž má unikátní tvar, který se mění v závislosti na větru a přílivu, a je obklopena krásným modrým mořem. Pláž nabízí ideální podmínky pro šnorchlování, plavání a slunění.

Ostrov Brač má také několik malebných vesnic a městeček, včetně Supetar, Bol, Milna a Sutivan. Tyto destinace nabízejí tradiční chorvatskou atmosféru, historické památky a možnosti pro ochutnávání místní kuchyně. Mnoho budov a domů v těchto vesnicích je postaveno z charakteristického bílého kamene, který se těží na ostrově.

Brač je také známý svou přírodou, včetně kopcovitého terénu a skalnatých útesů. Pro milovníky pěších túr a horské cyklistiky nabízí ostrov nádherné stezky a výhledy na moře. Vidoucí Vidova gora, nejvyšší vrchol na ostrově, je oblíbeným výletním místem.

Ostrov je také známý pro těžbu kamene a mnoho budov a soch po celém světě bylo postaveno z bračského kamene. Můžete navštívit kamenolomy a sochy v různých částech ostrova.

Brač je také známý svými tradičními událostmi a festivalem, který se koná během léta a zahrnuje místní hudbu, tanec a gastronomii.

Celkově lze říci, že ostrov Brač nabízí nádhernou kombinaci přírodních krás, historických památek a možností pro aktivní dovolenou. Je to krásná destinace pro dovolenou na Jadranu, kde si můžete užít slunce, moře a kulturu.

Mapa Ostrov Brač - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko