Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Chorvatsko - informace

Hledáte zájezd do Chorvatska, krásného středomořského státu, který vás okouzlí svými nádhernými plážemi, historií a kulturním dědictvím? Chorvatsko nabízí zájezdy do země s bohatým mixem krásných přírodních scenérií, historických měst a úchvatných pobřežních oblastí. Chorvatsko, středoevropská země nacházející se na východním pobřeží Jaderského...

Informace o zemi Chorvatsko

Hledáte zájezd do Chorvatska, krásného středomořského státu, který vás okouzlí svými nádhernými plážemi, historií a kulturním dědictvím? Chorvatsko nabízí zájezdy do země s bohatým mixem krásných přírodních scenérií, historických měst a úchvatných pobřežních oblastí.

Chorvatsko, středoevropská země nacházející se na východním pobřeží Jaderského moře, je krásnou destinací plnou historie, nádherných pobřeží, malebných ostrovů a bohaté kultury. Tato země, která se rozprostírá mezi Alpami a mořem, je oblíbeným cílem pro dovolenou a cestování.

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb, který nabízí mix historie, kultury a moderního života. Můžete navštívit historické čtvrtě, jako je Gornji Grad, a muzea, jako je Muzeum Mimara. Záhřeb je také známý pro své trhy a kavárny, kde si můžete vychutnat místní kávu.

Jaderské pobřeží Chorvatska je plné krásných pláží, zátok a ostrovů. Dubrovník, známý jako "Perla Jadranu," je historickým městem obklopeným hradbami a nabízí úžasné výhledy na moře. Split, další významné město, je domovem Diokleciánova paláce, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Chorvatsko je známé svými národními parcemi a přírodními krásami. Plitvická jezera jsou jedním z nejznámějších národních parků, kde můžete prozkoumat kaskádovité vodopády a krásné jezera obklopená lesem. Krka National Park je dalším krásným místem s vodopády a historickými památkami.

Kulturní scéna Chorvatska je bohatá a zahrnuje festivaly, tradiční tance a hudbu. Můžete se zúčastnit různých festivalů, jako je Dubrovačké letní hry, a sledovat tradiční tance, jako je kolo, které se tančí na lidových slavnostech.

Chorvatsko je také známé svou kuchyní, která zahrnuje pokrmy z mořských plodů, maso, olivy a sýry. Můžete ochutnat místní speciality, jako je "pašticada" (hovězí vinná omáčka) a "pasticada" (tradiční chorvatské těstoviny).

Celkově lze říci, že Chorvatsko je destinací, která nabízí krásu přírody, historie, kulturu a bohatou kuchyni. Je to místo, které láká dovolenkové cestovatele, milovníky moře a ty, kteří hledají autentické a poutavé zážitky.

 

Mapa Chorvatsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko