Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Chorvatsko - Střední Dalmácie - informace

Hledáte zájezd do Střední Dalmácie v Chorvatsku? Střední Dalmácie je region, který se rozkládá v centrální části chorvatského pobřeží Jaderského moře a patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější turistické destinace v Chorvatsku. Tato oblast nabízí rozmanitou směs krásných pláží, historických měst a úchvatné přírody. Střední Dalmácie zahrnuje mnoho známých destinací, včetně Splitu, druhého... Celý popis

Hledáte zájezd do Střední Dalmácie v Chorvatsku? Střední Dalmácie je region, který se rozkládá v centrální části chorvatského pobřeží Jaderského moře a patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější turistické destinace v Chorvatsku. Tato oblast nabízí rozmanitou směs krásných pláží, historických měst a úchvatné přírody. Střední Dalmácie zahrnuje mnoho známých destinací, včetně Splitu, druhého největšího chorvatského města, který je známý svým historickým centrem, Diokleciánovým palácem a krásnými plážemi.

Střední Dalmácie, nádherná oblast ležící na jihovýchodním pobřeží Chorvatska, je jednou z nejohromnějších turistických destinací v Jadranu. Toto malebné území se rozkládá od historického města Šibenik na severu až k úchvatnému Dubrovníku na jihu. Střední Dalmácie láká návštěvníky svými nádhernými plážemi, třpytivým Jadranem a bohatou historií.

Šibenik, známý pro své zachovalé středověké město a Krka Národní park s vodopády, je ideálním výchozím bodem pro objevování této oblasti. Nedaleko se nachází historické město Trogir, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro milovníky pláží a slunečního záření jsou tu krásná letoviska, jako je Makarska a Brela, která nabízejí ideální podmínky pro relaxaci a vodní aktivity.

Střední Dalmácie je také domovem několika fascinujících ostrovů, včetně Hvaru, Bracu a Korčuly. Hvar je známý svou kosmopolitní atmosférou, luxusními plážemi a historickým Starým městem Hvar. Ostrov Brac je známý svým bílým mramorem, který byl použit i pro stavbu Diokleciánova paláce v Splitu, což je další nezapomenutelné město v této oblasti.

Pro milovníky dobrodružství a přírody nabízí Střední Dalmácie také mnoho možností. Můžete se vydat na pěší túry v pohoří Biokovo, provádět potápění u krásných podmořských útesů nebo zkoumat historické památky, jako je Diokleciánův palác v Splitu.

Kromě toho je střední Dalmácie známá svou chutnou dalmatskou kuchyní, která zahrnuje čerstvé ryby, olivový olej, sýry a místní vína. Tato oblast je skvělým místem pro ochutnávání tradičních chorvatských pokrmů.

Střední Dalmácie nabízí tak širokou škálu zážitků, že každý turista zde najde něco pro sebe, ať už touží po dovolené na pláži, po objevování historických památek nebo po dobrodružství v přírodě.

Mapa Střední Dalmácie - poloha lokalit ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko