Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Curacao - Curacao - informace

Ostrov Curaçao je nazýván &královnou& souostroví Nizozemské Antily a je politicky dominujícím článkem souostroví. Má rozlohu 444 km˛, žije tu 170.000 obyvatel. Hlavním městem je Willemstad se 140.000 obyvateli. Oficiálním jazykem je nizozemština, používá se také angličtina, španělština a papiamento - kreolský jazyk, který je směsicí prvků portugalštiny a španělštiny. Curaçao leží 65 km východně... Celý popis

Hledáte zájezd na slunný ostrov Curaçao? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů na Curaçao vás zavedou do této krásné karibské destinace, která je známá svými pestrobarevnými domy, úchvatnými plážemi a bohatým podmořským světem. Naše pečlivě plánované zájezdy vám přinesou nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou radosti a relaxace.

Curaçao, malebný ostrov nacházející se v jižní části Karibiku, je jedním z nejúžasnějších tajemství Karibiku. Tato zářivě barevná destinace nabízí návštěvníkům nejen slunečné pláže a křišťálově čistou vodu, ale také bohatou historii, kulturu a zážitky.

Hlavní město Curaçaa, Willemstad, je známé svými krásnými koloniálními budovami, které mají jedinečné a výrazné barvy. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí malebné uličky, galerie, muzea a trhy, kde si můžete zakoupit místní umění a řemesla.

Curaçao je rájem pro potápěče a šnorchlaře. Okolní korálové útesy jsou plné života, včetně různých druhů ryb, korálů a dalších podvodních tvorů. Tento ostrov je také známý svými potápěčskými lokalitami, jako je Chrystal Cave, kde můžete objevovat fascinující podzemní svět.

Přírodní krása Curaçaa nekončí na pobřeží. Ostrov nabízí spektakulární pouštní scenérie, kde můžete podniknout pěší túry a objevovat jedinečnou flóru a faunu. Národní park Christoffel je domovem pro různé druhy rostlin a zvířat, včetně ohrožených druhů jako jsou divocí kozorožci.

Kromě přírodní krásy je Curaçao také známé svou bohatou kulturou. Místní obyvatelé jsou hrdí na své africké, evropské a karibské kořeny, což se odráží ve své hudbě, tanci, umění a kuchyni. Tradiční pokrmy, jako je "keshi yena" (plněný sýr) a "funchi" (podobné pudingu z kukuřičné mouky), jsou chutné zážitky pro chuťové pohárky návštěvníků.

Celkově lze říci, že Curaçao je jedinečná destinace, která spojuje překrásné pláže, bohatou historii, adrenalinové zážitky pod vodou a pohostinnost místních obyvatel. Pro cestovatele, kteří hledají exotickou destinaci s širokou škálou zážitků, je Curaçao ideálním místem k návštěvě.

Mapa Curacao - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko