Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Dánsko - Kodaň - informace

Hledáte zájezd do úchvatné Kodaně, hlavního města Dánska? Kodaň je jedním z nejživějších a nejkrásnějších evropských měst, nabízejících kombinaci historie, kultury a moderního života. Naše zájezdy do Kodaně vám umožní prozkoumat tuto pohádkovou destinaci a zažít všechny její kouzla. Kodaň je známá svými historickými památkami, jako je Královský zámek Rosenborg, který uchovává dánské korunovační... Celý popis

Hledáte zájezd do úchvatné Kodaně, hlavního města Dánska? Kodaň je jedním z nejživějších a nejkrásnějších evropských měst, nabízejících kombinaci historie, kultury a moderního života. Naše zájezdy do Kodaně vám umožní prozkoumat tuto pohádkovou destinaci a zažít všechny její kouzla. Kodaň je známá svými historickými památkami, jako je Královský zámek Rosenborg, který uchovává dánské korunovační klenoty, a historické náměstí Nyhavn s jeho malebnými domy. Můžete také navštívit ikonickou sochu Malé mořské víly a projít se uličkami starého města, kde se mísí minulost a současnost.

Kodaň je hlavním městem Dánska a jedním z nejvýznačnějších měst v severní Evropě. Toto krásné město, které se nachází na východním pobřeží ostrova Sjælland, nabízí bohatou historii, kulturu a nádhernou architekturu, což ho činí oblíbeným cílem pro turisty z celého světa.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v Kodani je královský palác Amalienborg, který je domovem dánské královské rodiny. Každý den v poledne můžete sledovat směnu královské stráže před palácem. Dalším významným místem je Kodaňský hrad (København Slot), historická královská rezidence s nádhernými zahradami.

Historické centrum Kodaňského starého města (København K) je plné malebných uliček, tržišť a kaváren. Na náměstí Nyhavn najdete řadu barvitých historických domů, které vytvářejí úchvatný výhled na přístav. V Kodaňském starém městě se nachází také několik významných kostelů, jako je Kodaňský dóm (Københavns Domkirke) a kostel svatého Petra (Sankt Petri Kirke).

Muzea v Kodani jsou rovněž velmi zajímavá. Dánské národní muzeum (Nationalmuseet) nabízí pohled na dánskou historii a kulturu, zatímco umělecké muzeum Glyptotek (Ny Carlsberg Glyptotek) je známé svou sbírkou umění a soch. Kromě toho můžete navštívit mnoho dalších muzeí a kulturních institucí.

Kodaň je také známá svým progresivním designem a moderní architekturou. Město hostí mnoho designových obchodů a galerií a je známé svou láskou k cyklistice, což ho činí velmi cyklistickým městem s mnoha cyklostezkami a půjčovnami jízdních kol.

Kulinářský zážitek v Kodaňských restauracích zahrnuje dánskou kuchyni a moderní kulinářské trendy. Můžete ochutnat místní speciality, jako je smørrebrød (otevřená sendvičová chléb s různými náplněmi), a vyzkoušet široký výběr rybích pokrmů a mořských plodů.

Celkově lze říci, že Kodaň je fascinujícím městem, které kombinuje historii, kulturu, moderní design a výbornou kuchyni. Toto místo nabízí turistům mnoho možností pro poznávání dánského dědictví a prožívání jedinečného evropského města.

Mapa Kodaň - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko