Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Egypt - informace

Hledáte zájezd do tajemného Egypta? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů do Egypta vás zavedou do této nádherné země, která je známá svou bohatou historií, fascinujícími památkami, úchvatnými pouštěmi a krásnými plážemi u Rudého moře. Naše pečlivě plánované zájezdy vám přinesou nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou objevování a...

Informace o zemi Egypt

Hledáte zájezd do tajemného Egypta? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů do Egypta vás zavedou do této nádherné země, která je známá svou bohatou historií, fascinujícími památkami, úchvatnými pouštěmi a krásnými plážemi u Rudého moře. Naše pečlivě plánované zájezdy vám přinesou nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou objevování a dobrodružství.

Egypt, země s bohatou historií a kulturou, je jedním z nejikoničtějších turistických cílů na světě. Ležící na severovýchodě Afriky a částečně na jihozápadě Asie, Egypt je domovem některých z nejúžasnějších archeologických památek a pamětihodností.

Královské město Káhira, hlavní město Egypta, je dynamickou metropolí, kde se prolíná moderní život s bohatou historií. Staré město Káhira je známé pro svou středověkou architekturu a bazary, zatímco moderní části města nabízejí luxusní hotely, nákupní centra a umělecké galerie. Káhira je také domovem jedné z nejznámějších archeologických památek na světě - pyramidy v Gíze, včetně Velké pyramidy Cheopsovy.

Luxor a Asuán jsou další důležitá místa pro archeologické objevy. Luxor je domovem chrámů Karnak a Luxorský chrám, zatímco Asuán je známý pro své nádherné chrámy, jako je chrám Philae, a pro přehradu Asuánskou na Nilu.

Nil, nejdelší řeka na světě, hraje klíčovou roli v egyptské kultuře a zemědělství. Křižuje zemi od jihu na sever a nabízí možnosti pro romantické plavby na lodičkách, během nichž můžete obdivovat krásu okolní krajiny.

Egypt je také domovem největšího počtu muzeí a uměleckých galerií v arabském světě. Egyptské muzeum v Káhiře je domovem tisíců artefaktů z doby faraonů, včetně slavného pokladu z hrobu faraona Tutanchamona.

Kromě svých historických a archeologických pokladů má Egypt také úchvatnou pobřežní linii na Rudém moři, která nabízí vynikající podmínky pro šnorchlování a potápění. Korálové útesy a bohatý podmořský život jsou přitažlivostí pro milovníky podvodního světa.

Egyptská kuchyně je chutná a rozmanitá, zahrnující pokrmy jako falafel, kushari, kebab a mnoho sladkých dezertů, jako je baklava a konafa.

Celkově lze říci, že Egypt je zemí nesmírně bohatou na historii, umění a přírodní krásy. Je to země, která nabízí nekonečné možnosti pro dobrodružství, objevování a relaxaci.

Mapa Egypt - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko