Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Finsko - Helsinky - informace

Hledáte zájezd do Helsinek? Helsinky, hlavní město Finska, nabízí fascinující směsici moderní architektury, historie a krásné přírody. Zájezdy do Helsinek vás zavedou do destinace, kde se můžete těšit na prohlídku památek, ochutnávku finských specialit a objevování jedinečného finského stylu života. Helsinky, hlavní město Finska, je fascinujícím směsí modernity a historie, kde se setkávají... Celý popis

Hledáte zájezd do Helsinek? Helsinky, hlavní město Finska, nabízí fascinující směsici moderní architektury, historie a krásné přírody. Zájezdy do Helsinek vás zavedou do destinace, kde se můžete těšit na prohlídku památek, ochutnávku finských specialit a objevování jedinečného finského stylu života.

Helsinky, hlavní město Finska, je fascinujícím směsí modernity a historie, kde se setkávají krásné moře, historické architektury a moderní inovace. Tato živá metropole leží na břehu Finského zálivu a nabízí návštěvníkům mnoho důvodů, proč ji navštívit.

Jedním z hlavních symbolů Helsinek je Katedrála, nádherná stavba v neoklasicistním slohu, která dominuje panoramatu města. Katedrála je oblíbeným místem pro turisty, kteří si mohou vychutnat úchvatný výhled na město z jejích věží. Dalším historickým pokladem je pevnost Suomenlinna, zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO. Tato impozantní námořní pevnost leží na ostrově a nabízí návštěvníkům pohled do historie Finska.

Helsinky jsou známé také svými moderními architektonickými skvosty, jako je Temppeliaukio kostel (Kostel v skále), který byl vytesán do skály a má unikátní akustiku. Dalším příkladem moderní architektury je koncertní hala Kulttuuritalo, která byla navržena slavným architektem Alvar Aaltem. Pro milovníky designu je návštěva Design District v Helsinkách neodolatelná, kde najdete mnoho butiků, galerií a restaurací s důrazem na finský design.

Helsinky mají také bohatý kulturní život, včetně mnoha muzeí, galerií a divadel. Finská národní galerie a Muzeum moderního umění Kiasma jsou ideálními místy pro milovníky umění. Pro ty, kteří se zajímají o finskou historii, je Národní muzeum Finska a Muzeum města Helsinky skvělým způsobem, jak se dozvědět více o minulosti této země.

Helsinky mají také krásné parky a zelené plochy, které nabízí možnosti pro procházky a relaxaci. Esplanádový park, Kaisaniemi botanická zahrada a přírodní rezervace Nuuksio jsou oblíbenými místy pro setkávání s přírodou a odpočinek.

Kromě toho jsou Helsinky známé svými saunami, které jsou důležitou součástí finské kultury. Navštívení místní sauny je zážitkem, který by si neměli nechat ujít.

Helsinky jsou také výchozím bodem pro cesty do archipelagu a finské přírody, která nabízí nádherné jezera, lesy a moře pro dobrodružství v přírodě.

Celkově vzato jsou Helsinky fascinujícím městem, které kombinuje bohatou historii, moderní architekturu a krásnou přírodu. Toto město je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají rozmanité zážitky, od kulturních aktivit po přírodní dobrodružství.

Mapa Helsinky - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko