Alsaská vinná stezka s průvodcem hotel

Objevte chutě alsaských vín, navštivte vyhlášená vinařství a ochutnejte tradiční kuchyni. Krásná příroda Alsaska a putování po vinné stezce Vás budou bavit! Program: 1den ODLET Z PRAHY, MĚSTO COLMAR Ráno setkání s průvodcem na letišti. Přelet z Prahy do Alsaska a odjezd do hotelu ve městě Colmar. ...

2 zájezdy od 17 501 Kč

Popis hotelu ?

Objevte chutě alsaských vín, navštivte vyhlášená vinařství a ochutnejte tradiční kuchyni. Krásná příroda Alsaska a putování po vinné stezce Vás budou bavit!
Program:
1den
ODLET Z PRAHY, MĚSTO COLMAR
Ráno setkání s průvodcem na letišti. Přelet z Prahy do Alsaska a odjezd do hotelu ve městě Colmar. Po krátkém odpočinku se vydáme na procházku Colmarem, hlavním městem alsaských vín. Za nejkrásnější část je považována čtvrť nazývaná La Petite Venise (Malé Benátky), která získala pojmenování díky četným vodním kanálům, které jsou napojeny na řeku Ill spojující Colmar s Rýnem. Nad kanály se tyčí staré městské domy, které vypadají jako namalované – tato čtvrť potěší hlavně milovníky romantiky a malebných zákoutí. V některé z restaurací si poté dopřejeme vydatnou alsaskou večeři.
2den
MĚSTĚČKO EGUISHEIM, ÚDOLÍ MUNSTER, DEGUSTACE VÍN A SÝRŮ
Po snídani zavítáme do nejmalebnějšího francouzského městečka Eguisheim ležícího uprostřed svahů vinic. Projdeme se mezi krásně zachovalými hrázděnými domy, vinárničkami a restauracemi. Následně si dopřejeme degustaci skvělých bílých vín u pana Emila Beyera. Odpoledne vyrazíme do údolí Munster a dozvíme se více o výrobě typického zdejšího sýru a samozřejmě jej ochutnáme. Večer nás bude čekat malé překvapení.
3den
MUZEUM LIKÉRŮ A PÁLENKY, ALSASKÁ VINNÁ STEZKA, DEGUSTACE VÍN
Po snídani zamíříme do kopců a navštívíme Muzeum likérů a pálenek. Zastavíme se v nejkrásnějších vesnicích Riquewihr a Ribeauvillé a projdeme se po alsaské vinné stezce. Během naší vinařské výpravy zavítáme do vybraných vinařství na ochutnávku místních vín. Zastavíme se na degustaci například v Maison Zimmer a dopřejem si lahodná bílá vína svěží chuti. K večeru návrat do Colmaru.
4den
HRAD HAUT-KOENIGSBOURG, KOPEC SVATÉ OTÝLIE, MĚSTO OBERNAI
Po snídani vyrazíme do výšin. Jako první nás bude čekat hrad Haut-Koenigsbourg, nejimpozantnější hrad v oblasti. Užijeme si krásný výhled do krajiny a kdo bude mít chuť, může se vydat na prohlídku interiérů hradu. Poté zamíříme na kopec svaté Otýlie, patronky Alsaska. Na vrcholu kopce se tyčí středověký klášter velkého poutního významu. Necháme na sebe působit poklidnou atmosféru místa a poté se vydáme na cestu do města Obernai. Město si zachovalo nejtypičtější atmosféru původního Alsaska. Na závěr dne opět zavítáme na degustaci k některému z místních vinařů jako je například Robert Blanck, jehož rodinné vinařství píše svoji historii od roku 1732. Návrat na ubytování.
5den
NÁVRAT DOMŮ
Po snídani nás čeká rozloučení s Alsaskem, cesta na letiště a odlet do Prahy.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Termín Počet dní Doprava Strava zobrazit popisky
16. 09. - 20. 09. 2020 5 dní letecky Praha snídaně
21 606 Kč 17 501 Kč -19% Detaily

Poznávací Eurovíkendy

Základní cena: Dospělá osoba 1 den Odlet z Prahy, .. Celý popisek
Základní cena: Dospělá osoba

1 den

Odlet z Prahy, město Colmar
Setkání naší skupiny v podvečerních hodinách na letišti, přelet z Prahy do Alsaska a odjezd do hotelu ve městě Colmar.

2 den

Městěčko Eguisheim, údolí Munster a návštěva Muzea sýru, degustace vín a místních delikates
Po snídani navštívíme vinařské městečko Eguisheim, které je postaveno do kruhu. Díky své jedinečnosti patří mezi mezi TOP 10 Francie a před pár lety bylo oceněno jako nejoblíbenější město Francouzů. Úzké uličky plné barevných domů, v nichž se ukrývají vinařství, jsou doslova obsypány květinami všech barev a druhů.

Alsaská vína ochutnáme ve vinařství Domaine Emile Beyer, kde se při návštěvě dozvíme více místních vínech. Na závěr prohlídky ochutnáme ryzlinky či tramíny z různých poloh vinic, abychom zjistili, jak podloží ovlivňuje chuť vína.

Poté se přesuneme do vinařství Cattin, kde nás čeká prohlídka vinařství včetně technických částí zakončená degustací vína v Belvederu doprovázená degustačním prkénkem uzenin a sýrů.

Odpoledne vyrazíme do údolí Munster a dozvíme se více o výrobě typického stejnojmenného sýru. Na závěr prohlídky můžeme vyzkoušet sýrové speciality v místní restauraci.

K večeru se vrátíme do Colmaru a projdeme se nejkrásnější čtvrtí města, takzvanými Malými Benátkami. Čtvrť je protkaná vodními kanály, na kterých plují lodě s turisty. Obdivovat budeme barevné domy, malebná zákoutí, bohatou květinovou výzdobu a doslova italskou atmosféru.

Den zakončíme ochutnávkou výborných tarte flambée.

3 den

Muzeum likérů a pálenky, Alsaská vinná stezka, Riquewihr, Ribeauvillé, degustace vín
Po snídani zamíříme do alsaských kopců a navštívíme muzeum likérů a pálenky. Poté se vydáme za perlou zdejší oblasti. Alsaská vinná stezka se vine v délce 100 kilometrů alsaskými vinicemi a projet se dá na kole, koloběžce či pěšky. Přímo na stezce leží jedna z nejkrásnějších vesniček Francie.

Malebný Riquewihr se pyšní kouzelnými středověkými uličkami, hrázděnou architekturou a zachovalými středověkými branami. I v Riquewihru zavítáme do jednoho z místních vinařství a ochutnáme vína z okolních grand cru vinic.

V Ribeauvillé střeženém hned třemi hrady se ponoříme do spleti ulic s malebnými hrázděnými domy a užijeme si příjemnou atmosféru města. Na závěr zavítáme do místního vinařství na ochutnávku.

K večeru se vrátíme do Colmaru na typickou alsaskou večeři.

4 den

Hrad Haut-Koenigsbourg, degustace vína, město Obernai, kopec svaté Otýlie
Po snídani nás čeká cesta do výšin. Jako první navštívíme nejimpozantnější hrad Alsaska, Haut-Koenigsbourg. Užijeme si krásný výhled do krajiny a kdo bude mít chuť, může se vydat na prohlídku interiérů.

Po zdolání hradu nás bude opět čekat degustace u některého z místních vinařů jako je například Maison Zeyssolff. Toto rodinné vinařství píše svoji historii již od roku 1778.

Na oběd se můžeme zastavit ve městě Obernai, které si zachovalo nejtypičtější atmosféru původního Alsaska.

Na závěr dne zamíříme na kopec svaté Otýlie, patronky Alsaska. Na vrcholu kopce se tyčí středověký klášter velkého poutního významu a za dobrého počasí procházky kolem kláštera nabízí překrásné výhledy do okolní krajiny.

V podvečer se vrátíme do Colmaru a zájemci si mohou vychutnat večeři v některé z místních restaurací.

5 den

Mulhouse a muzeum automobilů, návrat domů
Program dne bude přizpůsoben letovému řádu.

V případě časových možností zavítáme do muzea automobilů, které ukrývá jedinečnou sbírku historických vozů značky Bugatti i mnoha jiných.

Poté se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Prahy.

SKUPINA 8 - 15 OSOB | PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE | ZACÍLENO NA ZÁŽITKY | 100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

Co už máte v ceně zájezdu?
letenky včetně palivových poplatků
4x ubytování ve 3* hotelu
4x snídaně
služby průvodce a řidiče
transfer během zájezdu
PHM, parkovné, dálniční poplatky
zavazadlo příruční do 8-10 kg
100% pojištění proti úpadku CK

Kde budete ubytovaní?
hotel 3* v Colmaru s vlastním sociálním zařízením
na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)

Co cena neobsahuje?
vstupné do památek
cestovní pojištění
příplatek za jednolůžkový pokoj
společný oběd v typické francouzské restauraci
odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1800 Kč
doporučené kapesné včetně dopravného, 250 EUR

Jak to bude s jídlem?
snídaně formou bufetu
oběd během programu, tříchodové menu od 16 do 30 EUR
večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu
Vstupné do památek, muzeí a atrakcí
Vstupenky budou zajištěny během programu.
Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.

degustace vín, 90 - 100 EUR
hrad Haut Koenigsbourg, 8 EUR
projížďka lodí Colmarem, 6 EUR
muzeum likérů a pálenek, 2,5 EUR
Muzeum automobilů, 16 EUR

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

pojištění A15 - Evropa (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 15.000 Kč/os

pojištění B30 - Evropa (50 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

Srovnávací tabulka cestovního pojištění
Pojistné podmínky pojišťovny Slavia

Cestovní zavazadla

zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

zavazadlo za příplatek 1 800 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20 - 23 kg

Přečtěte si více o cestovních zavazadlech a dokladech

Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás
obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

Cestovní doklady

Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

 
Důležité informace
Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech. Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

Povinné smluvní údaje
Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).

 
12. 05. - 16. 05. 2021 5 dní letecky Praha snídaně
21 606 Kč 17 501 Kč -19% Detaily

Poznávací Eurovíkendy

Základní cena: Dospělá osoba 1 den Odlet z Prahy, .. Celý popisek
Základní cena: Dospělá osoba

1 den

Odlet z Prahy, město Colmar
Setkání naší skupiny v podvečerních hodinách na letišti, přelet z Prahy do Alsaska a odjezd do hotelu ve městě Colmar.

2 den

Městěčko Eguisheim, údolí Munster a návštěva Muzea sýru, degustace vín a místních delikates
Po snídani navštívíme vinařské městečko Eguisheim, které je postaveno do kruhu. Díky své jedinečnosti patří mezi mezi TOP 10 Francie a před pár lety bylo oceněno jako nejoblíbenější město Francouzů. Úzké uličky plné barevných domů, v nichž se ukrývají vinařství, jsou doslova obsypány květinami všech barev a druhů.

Alsaská vína ochutnáme ve vinařství Domaine Emile Beyer, kde se při návštěvě dozvíme více místních vínech. Na závěr prohlídky ochutnáme ryzlinky či tramíny z různých poloh vinic, abychom zjistili, jak podloží ovlivňuje chuť vína.

Poté se přesuneme do vinařství Cattin, kde nás čeká prohlídka vinařství včetně technických částí zakončená degustací vína v Belvederu doprovázená degustačním prkénkem uzenin a sýrů.

Odpoledne vyrazíme do údolí Munster a dozvíme se více o výrobě typického stejnojmenného sýru. Na závěr prohlídky můžeme vyzkoušet sýrové speciality v místní restauraci.

K večeru se vrátíme do Colmaru a projdeme se nejkrásnější čtvrtí města, takzvanými Malými Benátkami. Čtvrť je protkaná vodními kanály, na kterých plují lodě s turisty. Obdivovat budeme barevné domy, malebná zákoutí, bohatou květinovou výzdobu a doslova italskou atmosféru.

Den zakončíme ochutnávkou výborných tarte flambée.

3 den

Muzeum likérů a pálenky, Alsaská vinná stezka, Riquewihr, Ribeauvillé, degustace vín
Po snídani zamíříme do alsaských kopců a navštívíme muzeum likérů a pálenky. Poté se vydáme za perlou zdejší oblasti. Alsaská vinná stezka se vine v délce 100 kilometrů alsaskými vinicemi a projet se dá na kole, koloběžce či pěšky. Přímo na stezce leží jedna z nejkrásnějších vesniček Francie.

Malebný Riquewihr se pyšní kouzelnými středověkými uličkami, hrázděnou architekturou a zachovalými středověkými branami. I v Riquewihru zavítáme do jednoho z místních vinařství a ochutnáme vína z okolních grand cru vinic.

V Ribeauvillé střeženém hned třemi hrady se ponoříme do spleti ulic s malebnými hrázděnými domy a užijeme si příjemnou atmosféru města. Na závěr zavítáme do místního vinařství na ochutnávku.

K večeru se vrátíme do Colmaru na typickou alsaskou večeři.

4 den

Hrad Haut-Koenigsbourg, degustace vína, město Obernai, kopec svaté Otýlie
Po snídani nás čeká cesta do výšin. Jako první navštívíme nejimpozantnější hrad Alsaska, Haut-Koenigsbourg. Užijeme si krásný výhled do krajiny a kdo bude mít chuť, může se vydat na prohlídku interiérů.

Po zdolání hradu nás bude opět čekat degustace u některého z místních vinařů jako je například Maison Zeyssolff. Toto rodinné vinařství píše svoji historii již od roku 1778.

Na oběd se můžeme zastavit ve městě Obernai, které si zachovalo nejtypičtější atmosféru původního Alsaska.

Na závěr dne zamíříme na kopec svaté Otýlie, patronky Alsaska. Na vrcholu kopce se tyčí středověký klášter velkého poutního významu a za dobrého počasí procházky kolem kláštera nabízí překrásné výhledy do okolní krajiny.

V podvečer se vrátíme do Colmaru a zájemci si mohou vychutnat večeři v některé z místních restaurací.

5 den

Mulhouse a muzeum automobilů, návrat domů
Program dne bude přizpůsoben letovému řádu.

V případě časových možností zavítáme do muzea automobilů, které ukrývá jedinečnou sbírku historických vozů značky Bugatti i mnoha jiných.

Poté se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Prahy.

SKUPINA 8 - 15 OSOB | PROFESIONÁLNÍ PRŮVODCE | ZACÍLENO NA ZÁŽITKY | 100% POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU

Co už máte v ceně zájezdu?
letenky včetně palivových poplatků
4x ubytování ve 3* hotelu
4x snídaně
služby průvodce a řidiče
transfer během zájezdu
PHM, parkovné, dálniční poplatky
zavazadlo příruční do 8-10 kg
100% pojištění proti úpadku CK

Kde budete ubytovaní?
hotel 3* v Colmaru s vlastním sociálním zařízením
na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)

Co cena neobsahuje?
vstupné do památek
cestovní pojištění
příplatek za jednolůžkový pokoj
společný oběd v typické francouzské restauraci
odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1800 Kč
doporučené kapesné včetně dopravného, 250 EUR

Jak to bude s jídlem?
snídaně formou bufetu
oběd během programu, tříchodové menu od 16 do 30 EUR
večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu
Vstupné do památek, muzeí a atrakcí
Vstupenky budou zajištěny během programu.
Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.

degustace vín, 90 - 100 EUR
hrad Haut Koenigsbourg, 8 EUR
projížďka lodí Colmarem, 6 EUR
muzeum likérů a pálenek, 2,5 EUR
Muzeum automobilů, 16 EUR

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

pojištění A15 - Evropa (40 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna zájezdu do 15.000 Kč/os

pojištění B30 - Evropa (50 Kč/os/den) - pojištění léčebných výloh do 10 mil. Kč a storna zájezdu do 30.000 Kč/os

Srovnávací tabulka cestovního pojištění
Pojistné podmínky pojišťovny Slavia

Cestovní zavazadla

zavazadlo v ceně zájezdu - zavazadlo příruční (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti

zavazadlo za příplatek 1 800 Kč - zavazadlo odbavované (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20 - 23 kg

Přečtěte si více o cestovních zavazadlech a dokladech

Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás
obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře.

Cestovní doklady

Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

 
Důležité informace
Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech. Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.

Povinné smluvní údaje
Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).

 

Další používané názvy

 • Alsaská vinná stezka s průvodcem

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a (vedle pošty)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 10:00 - 18:00
Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko