Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Grónsko - informace

Hledáte zájezd do Grónska, obrovského ostrovního teritoria na severovýchodě Severní Ameriky, které je známé svými ledovci, fjordy a arktickou divočinou? Grónsko nabízí zájezdy do jedinečného arktického ráje, kde se můžete těšit na fascinující přírodu, včetně ohromujících ledovců, nekonečných tundrových krajin a nádherných fjordů. Můžete...

Informace o zemi Grónsko

Hledáte zájezd do Grónska, obrovského ostrovního teritoria na severovýchodě Severní Ameriky, které je známé svými ledovci, fjordy a arktickou divočinou? Grónsko nabízí zájezdy do jedinečného arktického ráje, kde se můžete těšit na fascinující přírodu, včetně ohromujících ledovců, nekonečných tundrových krajin a nádherných fjordů. Můžete prozkoumat města jako Nuuk, hlavní město Grónska, a potkat místní obyvatele, kteří si uchovali své tradiční způsoby života. Grónsko je také ideálním místem pro pozorování arktické fauny, jako jsou lední medvědi, tuleni a mnoho druhů ptáků. Toto odlehlé a neporušené místo vám nabídne nezapomenutelný pohled na krásy arktického světa a příležitost zažít autentický arktický zážitek.

Grónsko, které je autonomním územím Dánska, je jednou z největších ostrovních zemí na světě a je známé svou nádhernou arktickou krajinou, ledovci a bohatou kulturou původních obyvatel, Inuitů. Toto úchvatné místo na severozápadě Atlantského oceánu poskytuje jedinečné zážitky pro dobrodružné cestovatele.

Grónsko je domovem některých z největších ledovců na světě, včetně ledovce Jakobshavn Isbræ a ledovce Ilulissat, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Návštěvníci mohou vidět ledovce, mohou si pronajmout loď pro pozorování ledovců a zažít nádherný pohled na ledu se odlamujícím do moře.

Kromě ledovců můžete v Grónsku prozkoumat skalnaté hory, fjordy, tajemné zátoky a krásné pláže. Národní parky, jako je Národní park Northeast Greenland, nabízejí příležitosti k pěší turistice a pozorování divoké zvěře, včetně sobů a polárních medvědů.

Kultura Grónska je hluboce spojena s tradicemi Inuitů. Můžete se setkat s místními obyvateli a dozvědět se více o jejich tradičním způsobu života, lově, rybolovu a řemeslných pracích. Inuité jsou známí svým uměním a řemeslnými dovednostmi, včetně výroby iglů, tradičních oděvů a soch z kosti a kamene.

Grónská kuchyně zahrnuje pokrmy, které jsou adaptovány na extrémní podmínky Arktidy. Můžete ochutnat místní speciality, jako je muktuk (kůže a tuk velryby), kiviak (fermentované ptactvo) a tradiční pokrmy z ryb a sobího masa.

Grónsko je také jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování polární záře, což je magický přírodní jev, který zdobí noční oblohu v arktických oblastech.

Celkově lze říci, že Grónsko je destinací pro ty, kteří hledají jedinečné a neporušené přírodní krásy, poznání původní kultury a dobrodružství v arktickém prostředí. Je to místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a pohledy na krásy polární oblasti.

Grónsko - informace o destinacích

Mapa Grónsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko