Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Grónsko - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Grónska? Naše poznávací zájezdy do Grónska vás zavedou na tuto fascinující arktickou destinaci, kde se setkávají ledovce, fjordy a tradiční eskymácká kultura. S našimi poznávacími zájezdy budete moci objevit majestátní ledovce, pozorovat polární zvěř a ochutnat grónskou kuchyni. Grónsko je zemí kontrastů a divoké krásy, a naše poznávací zájezdy vám umožní prozkoumat... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Grónska? Naše poznávací zájezdy do Grónska vás zavedou na tuto fascinující arktickou destinaci, kde se setkávají ledovce, fjordy a tradiční eskymácká kultura. S našimi poznávacími zájezdy budete moci objevit majestátní ledovce, pozorovat polární zvěř a ochutnat grónskou kuchyni. Grónsko je zemí kontrastů a divoké krásy, a naše poznávací zájezdy vám umožní prozkoumat tuto unikátní část světa a poznat život v severském prostředí.

Grónsko, které je autonomním územím Dánska, je jednou z největších ostrovních zemí na světě a je známé svou nádhernou arktickou krajinou, ledovci a bohatou kulturou původních obyvatel, Inuitů. Toto úchvatné místo na severozápadě Atlantského oceánu poskytuje jedinečné zážitky pro dobrodružné cestovatele.

Grónsko je domovem některých z největších ledovců na světě, včetně ledovce Jakobshavn Isbræ a ledovce Ilulissat, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Návštěvníci mohou vidět ledovce, mohou si pronajmout loď pro pozorování ledovců a zažít nádherný pohled na ledu se odlamujícím do moře.

Kromě ledovců můžete v Grónsku prozkoumat skalnaté hory, fjordy, tajemné zátoky a krásné pláže. Národní parky, jako je Národní park Northeast Greenland, nabízejí příležitosti k pěší turistice a pozorování divoké zvěře, včetně sobů a polárních medvědů.

Kultura Grónska je hluboce spojena s tradicemi Inuitů. Můžete se setkat s místními obyvateli a dozvědět se více o jejich tradičním způsobu života, lově, rybolovu a řemeslných pracích. Inuité jsou známí svým uměním a řemeslnými dovednostmi, včetně výroby iglů, tradičních oděvů a soch z kosti a kamene.

Grónská kuchyně zahrnuje pokrmy, které jsou adaptovány na extrémní podmínky Arktidy. Můžete ochutnat místní speciality, jako je muktuk (kůže a tuk velryby), kiviak (fermentované ptactvo) a tradiční pokrmy z ryb a sobího masa.

Grónsko je také jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování polární záře, což je magický přírodní jev, který zdobí noční oblohu v arktických oblastech.

Celkově lze říci, že Grónsko je destinací pro ty, kteří hledají jedinečné a neporušené přírodní krásy, poznání původní kultury a dobrodružství v arktickém prostředí. Je to místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a pohledy na krásy polární oblasti.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko