Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Gruzie - informace

Hledáte zájezd do Gruzie, malebné země na pomezí Evropy a Asie, která vás okouzlí svými horskými scenériemi, historií a vinařstvím? Gruzie nabízí zájezdy do úchvatného prostředí Kavkazských hor, kde můžete prozkoumat starobylá města, jako Tbilisi, plná historických památek a bohaté kultury. Můžete se také vydat na cestu do regionu Svanetie a...

Informace o zemi Gruzie

Hledáte zájezd do Gruzie, malebné země na pomezí Evropy a Asie, která vás okouzlí svými horskými scenériemi, historií a vinařstvím? Gruzie nabízí zájezdy do úchvatného prostředí Kavkazských hor, kde můžete prozkoumat starobylá města, jako Tbilisi, plná historických památek a bohaté kultury. Můžete se také vydat na cestu do regionu Svanetie a pozorovat středověké věže, které zdobí horské vesnice.

Gruzie, země ležící na rozhraní Evropy a Asie, je fascinující destinací s bohatou historií, úchvatnou přírodou a vynikajícími kulinářskými poklady. Tato země, která je známá svými horami, vinnými sklípky a starobylými městy, nabízí návštěvníkům širokou škálu zážitků.

Hlavním městem Gruzie je Tbilisi, moderní metropole, která se nachází na břehu řeky Kura. Tbilisi kombinuje starobylou architekturu, jako jsou tradiční dřevěné balkony, s moderním urbanismem. Město je plné památek, jako je Katedrála Sioni, pevnost Narikala a kostel Metechi. Můžete také navštívit trhy, jako je Dry Bridge Market, kde můžete najít starožitnosti, umělecké předměty a místní řemeslné práce.

Gruzie je známá svými vinnými sklípky a víny. Země produkuje některé z nejlepších vín na světě, a můžete podniknout vínnou cestu do regionů Kakheti a Imereti, kde se nachází mnoho vinných sklepů. Můžete ochutnat místní odrůdy, jako je Saperavi a Rkatsiteli, a poznat umění gruzínského vína.

Příroda Gruzie je ohromující a nabízí mnoho příležitostí pro turisty, kteří hledají dobrodružství. Gruzie je domovem Velkého Kavkazu, což je jedno z nejvyšších horských pásem v Evropě a Asii. Můžete se vydat na trekkingové výpravy do hor, navštívit ledovce, jako je Svaneti, a prozkoumat horské jezera, včetně jezera Ritsa a jezera Tabatskuri.

Gruzie má také bohatou kulturní scénu. Země je známá svými tradičními tanci a hudbou. Můžete se zúčastnit tradičního gruzínského tance a poslechnout si místní písně a polyfonický zpěv.

Kulinarie Gruzie je dalším důležitým aspektem. Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako je chaczapuri (sýrová koláčová placka), chinkali (duhové knedlíky plné masa) a khachapuri (sýrový chléb). Kromě toho je gruzínská kuchyně známá svými kořeny a bylinkami, což jí dodává jedinečnou chuť.

Celkově lze říci, že Gruzie je destinací, která kombinuje bohatou historii, přírodní krásy, vynikající vína a vynikající kulinářské zážitky. Je to místo, které láká turisty svou jedinečnou atmosférou a pestrou směsicí kultury a přírody.

Mapa Gruzie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko