Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Irák - informace

Hledáte zájezd do Iráku, země s bohatou historií, kulturou a rozmanitou krajinou? Irák nabízí zájezdy do destinace s historickými památkami, jako je Babylon, někdejší hlavní město starověké Mezopotámie, nebo ruiny města Hatra, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Irák, země nacházející se na Blízkém východě, má bohatou...

Informace o zemi Irák

Hledáte zájezd do Iráku, země s bohatou historií, kulturou a rozmanitou krajinou? Irák nabízí zájezdy do destinace s historickými památkami, jako je Babylon, někdejší hlavní město starověké Mezopotámie, nebo ruiny města Hatra, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Irák, země nacházející se na Blízkém východě, má bohatou historii a kulturní dědictví, které sahá tisíce let zpět. Přestože byl Irák často na titulních stránkách zpravodajských médií kvůli politickým a bezpečnostním otázkám, stále nabízí mnoho historických památek, krásné krajiny a kulturního bohatství.

Hlavním městem Iráku je Bagdád, což bylo historicky centrem islámské kultury a vzdělání. Bagdád má mnoho muzeí a památek, včetně Národního muzea Iráku a historické čtvrti Al-Mutanabbi Street, která je známá svými knižními trhy.

Irák je známý pro své historické památky, jako je město Babylon s věží ziggurat, a Ur, kde se narodil biblický Abraham. Starověké město Hatra bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO pro svou architekturu a historii.

Kulturní scéna Iráku je bohatá a zahrnuje tradiční tance, hudbu a umění. Místní trhy, známé jako "súky," jsou místem, kde můžete objevovat místní řemeslné výrobky a suvenýry.

Irácká kuchyně je rozmanitá a zahrnuje pokrmy, jako je kebab, dolma (plněná zelenina) a baklava. Irácká káva a čaj jsou také oblíbenými nápoji.

Přírodní krásy Iráku zahrnují řeky Tigrid a Eufrat, které jsou známé svými úrodnými údolími. V jižní části země se nachází močály známé jako "maidy," které jsou domovem vzácných druhů ptáků.

Irák má bohatou historii a kulturu, kterou je stále možné objevovat navzdory komplexním výzvám. Je to destinace, která láká cestovatele a badatele s zájmem o starověkou historii a kulturní bohatství.

Irák - informace o destinacích

Mapa Irák - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko