Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Island - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd na Island? Island je fascinující severní destinací, kde se setkávají ohromující příroda, geotermální zázraky a jedinečná kultura. S našimi poznávacími zájezdy budete moci objevit aktivní sopečné oblasti, krásná vodopády, geotermální prameny, ledovce a divokou přírodu, která tuto ostrovní zemi obklopuje. Island, chladný ostrovní stát ležící v severním Atlantiku, je... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd na Island? Island je fascinující severní destinací, kde se setkávají ohromující příroda, geotermální zázraky a jedinečná kultura. S našimi poznávacími zájezdy budete moci objevit aktivní sopečné oblasti, krásná vodopády, geotermální prameny, ledovce a divokou přírodu, která tuto ostrovní zemi obklopuje.

Island, chladný ostrovní stát ležící v severním Atlantiku, je jedinečnou destinací, která láká cestovatele svou ohromující přírodou, sopečnou krajinou, ledovci a termálními prameny. Tato země, která se nachází na pomezí severního polárního kruhu, nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na sílu přírody.

Hlavním městem Islandu je Reykjavík, moderní město na pobřeží, které je centrem kultury a umění. Můžete navštívit Národní muzeum Islandu, kde se dozvíte více o historii země, a obdivovat sochy na promenádě Art Alley. Reykjavík je také známý pro své živé noclehárny a kavárny, které nabízejí tradiční islandskou kuchyni a zahraniční speciality.

Islandská krajina je dechberoucí a rozmanitá, zahrnuje ledovce, vodopády, sopečnou krajinu a geotermální oblasti. Jeden z nejznámějších ledovců je Vatnajökull, který je největším ledovcem v Evropě. Vodopád Gullfoss je impozantním dvoustupňovým vodopádem, zatímco Geysir je geotermálním polem, kde můžete sledovat pravidelné erupce gejzírů.

Kulturní scéna Islandu zahrnuje tradiční hudbu, jako je "rímur," což jsou tradiční islandské písně, a moderní hudební skupiny, jako je Björk. Můžete se také účastnit tradičních festivalů, jako je Thorrablót, který slaví islandskou kulturu a gastronomii.

Islandská kuchyně zahrnuje speciality, jako je kvaas (fermentovaný žito), harðfiskur (sušený treska) a hákarl (fermentovaný žralok). Termální prameny, známé jako "hot pots," jsou oblíbenými místy pro relaxaci a odpočinek obyvatel a návštěvníků.

Island je také známý pro pozorování polární záře, což je fascinující přírodní jev, který se vyskytuje v zimních měsících.

Celkově lze říci, že Island je destinací, která spojuje přírodní krásu, jedinečnou kulturu a dobrodružství ve volné přírodě. Je to místo, které láká cestovatele hledající autentické zážitky a nádhernou přírodu, kterou nelze najít nikde jinde.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko