Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Itálie - Benátky - informace

Hledáte zájezd do Benátek, jednoho z nejromantičtějších a nejmalebnějších měst na světě? Naše nabídka zájezdů do Benátek vám přináší možnost prozkoumat tuto unikátní italskou destinaci, která je proslulá svými kanály, historickými památkami a bohatou kulturou. Benátky, ležící na laguně v severovýchodní Itálii, jsou známé pro své historické centrum, kde najdete náměstí svatého Marka, Dóžecí... Celý popis

Hledáte zájezd do Benátek, jednoho z nejromantičtějších a nejmalebnějších měst na světě? Naše nabídka zájezdů do Benátek vám přináší možnost prozkoumat tuto unikátní italskou destinaci, která je proslulá svými kanály, historickými památkami a bohatou kulturou. Benátky, ležící na laguně v severovýchodní Itálii, jsou známé pro své historické centrum, kde najdete náměstí svatého Marka, Dóžecí palác a Baziliku svatého Marka. Město je také proslulé svými kanály a gondolami, které vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Benátky, známé také jako "Město vodních cest", jsou jedním z nejikoničtějších a nejromantičtějších měst na světě. Nachází se v severovýchodní části Itálie a jsou známé svými malebnými kanály, nádhernou architekturou, bohatou historií a výjimečnou kulturou. Benátky jsou jedním z nejvýznamnějších turistických cílů na světě a nabízí nespočet atrakcí.

Hlavní atrakcí v Benátkách jsou samozřejmě jejich kanály. Město je postaveno na 118 malých ostrovech spojených řadou kanálů a mostů. Nejznámějším kanálem je Canal Grande, který protíná město a je lemován nádhernými paláci a budovami. Návštěvníci si mohou užít romantickou plavbu na tradici známých benátských gondolách.

Benátky jsou také známé svou architekturou a historickými památkami. Bazilika svatého Marka je jednou z nejvýznamnějších katedrál v Evropě a známá svojí pozlacenou mozaikou. Dóm svatého Marka je další významnou architektonickou památkou, která nabízí krásný výhled na město ze svého zvonice.

Město je plné muzeí a galerií, kde si můžete prohlédnout důležitá umělecká díla italské renesance a baroka. Výtvarné umění je silně zastoupeno v Galerii dell'Accademia a moderní umění je prezentováno v Palazzo Grassi a Punta della Dogana.

Benátky jsou také známé pořádáním různých kulturních akcí a festivalů, včetně beránek benátského karnevalu, Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách a mnoha dalších.

Tradiční benátská kuchyně zahrnuje pokrmy z mořských plodů, jako je rizoto se sépií, ryby a krevety, a tradiční benátské koláče a cukrovinky. Můžete ochutnat speciality, jako je frittura di pesce (smazané mořské plody) a sarde in saor (marinovaný sled).

Celkově lze říci, že Benátky jsou jedinečným městem s bohatou historií, kulturou a nádhernými kanály, které tvoří jedno z nejromantičtějších míst na světě. Je to ideální destinace pro milovníky umění, historie, gastronomie a pro ty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek.

Mapa Benátky - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko