Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Jemen - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Jemenu? Naše poznávací zájezdy vás zavedou do této starobylé země na jihozápadním pobřeží Arabského poloostrova, která je známá svou bohatou historií, kulturou a unikátní architekturou. S našimi poznávacími zájezdy budete mít příležitost objevit starověká města, jako je Sana'a, která je zapsaná na seznamu UNESCO světového dědictví, a Aden, která je známá svými... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Jemenu? Naše poznávací zájezdy vás zavedou do této starobylé země na jihozápadním pobřeží Arabského poloostrova, která je známá svou bohatou historií, kulturou a unikátní architekturou. S našimi poznávacími zájezdy budete mít příležitost objevit starověká města, jako je Sana'a, která je zapsaná na seznamu UNESCO světového dědictví, a Aden, která je známá svými historickými paláci a pevnostmi.

Jemen, krásná a historicky bohatá země na jihozápadě Arabského poloostrova, nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na arabskou kulturu a starověké tradice. Přestože je poslední dobou země postižena konfliktem, má bohatou historii, úchvatné krajiny a pohostinné obyvatele.

Hlavní město Sana'a je jedním z nejstarších obydlených měst na světě a zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho historické jádro je plné úzkých uliček, starověkých domů z jemně zdobených vápencových bloků a trhů, kde se prodávají koření, vonné oleje a různé řemeslné výrobky. Město je rovněž domovem mnoha krásných mešit, z nichž nejznámější je Velká mešita z 7. století.

Jemenská krajina je rozmanitá a úchvatná. Wadi Hadhramaut, známé také jako „Oáza tisícovky“, je malebné údolí obklopené zelenými poli, oázami a starobylými hrady. Další ikonickou oblastí je Socotra, ostrůvek v Indickém oceánu, který je domovem jedinečné flóry a fauny, včetně druhů, které nelze nalézt nikde jinde na světě.

Jemen je také proslulý svými historickými památkami. Město Shibam, často označované jako „Manhattan pouště“, je známé pro své vysoké hliněné domy, některé z nich mají více než 500 let. Město Zabid, které bylo kdysi hlavním městem Jemenu, je dalším místem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO a je známé pro svou starověkou architekturu a historické mešity.

Jemenská kuchyně je bohatá na ochucovadla a koření a nabízí širokou škálu pokrmů, jako jsou kabsa (kořeněné maso s rýží), salta (kachna nebo hovězí s kořením a zeleninou) a lahůdky jako je ma'jun (pikantní pasta).

I přes současnou složitou situaci Jemen zůstává zemí s bohatou historií, kulturou a nádhernými krajinami. Pro dobrodružné cestovatele nabízí jedinečný pohled na arabský svět a jeho bohatou dědictví.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko