Kanárské Ostrovy - Tenerife a Gran Canaria hotel

Na nejvýznamnější dva ze sedmi kanárských ostrovů v Atlantiku poblíž afrických břehů. Na ostrovy s pestrým krajinným rázem, kde je stále co objevovat a kde se zaručeně nebudete nudit. Vysoké vulkány s obrovskými kalderami, sopečná měsíční krajina, bizarní skalní útvary různých barev, hluboké klikaté ...

2 zájezdy od 30 690 Kč

Popis hotelu ?

Na nejvýznamnější dva ze sedmi kanárských ostrovů v Atlantiku poblíž afrických břehů. Na ostrovy s pestrým krajinným rázem, kde je stále co objevovat a kde se zaručeně nebudete nudit. Vysoké vulkány s obrovskými kalderami, sopečná měsíční krajina, bizarní skalní útvary různých barev, hluboké klikaté soutěsky, horské vesničky, vavřínové a borovicové lesy, ale i bujná tropická vegetace a lákavé písečné pláže. A také nejvyšší hora Španělska Pico del Teide (3718 m) na Tenerife... Zájezd zaměřený na horskou turistiku, ale i na poznávání a koupání, se snídaněmi u moře, výlety v horách během dne a odpočinkem u moře po návratu (nebo i celý den místo programu). To vše v příjemném a stálém klimatu bez větších teplotních výkyvů.
 
PROGRAM ZÁJEZDU:
1.den:
Praha - Gran Canaria. Odlet z Prahy na Kanárské ostrovy. Ubytování na jižním pobřeží Gran Canarie.
2.-4.den:
Gran Canaria. Centrální masiv: Pěší výlet ke skalnímu útvaru Bentaiga (1415 m), vyhlídka Cruz de Tejeda uprostřed ostrova. Pěšky po hraně velké kaldery s krásnými výhledy do obce Artenara: Museum Casas Cuevas - stará dosud zařízená obydlí vytesaná ve skalách. Vyhlídka nad Caldera de Gáldar, sopečným kráterem s lávou mnoha barev. Zastávka u Caldera de los Martelés, zarostlého kráteru s políčky na dně. Městečko San Bartolomé pod nejvyššími horami. Túra k monumentu ostrova, skalisku Roque Nublo (1813 m), vypadající jako obří, přes 50 m vysoký kvádr. Busem k nejvyšší hoře ostrova Pico de las Nieves (1950 m), pěší výlet po hřebeni s mnoha výhledy a sestup na jih ke Cruz Grande (1251 m). Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria: procházka centrem. Barranco de Guyedeque - úzké údolí se skalními obydlími včetně restaurace celé ve skále. Procházka po písečných dunách u města Maspalomas, koupání.
5.-9.den:
Tenerife. Trajektem na ostrov Tenerife. Hlavní město Santa Cruz de Tenerife: prohlídka centra, park s mnoha exotickými rostlinami. Ubytování, koupání. Možnost výjezdu lanovkou (27 EUR) z 2356 m do 3555 m pod nejvyšší horu ostrova i celého Španělska - Pico del Teide (3718 m) a výstupu až na vrchol (viz pozn.): výhledy na okolní ostrovy a možná až do Afriky - dle viditelnosti. Busem ke skalním útvarům Roques Garcia s lávou mnoha barev. Náročnější pěší túra přes sedlo (2375 m) pod vrcholem Montana de Guajara k černé ,,měsíční krajině" tvořené černou sypkou lávou a nedalekým kontrastně bělostným pískovcovým útvarům Paisaje Lunar. Alternativně kratší výlet ke kaldeře s barevnou lávou pod vrcholem Teide se zastávkou v nejvýše položené španělské obci Vilafl or (1466 m). Sever ostrova s vlhkým klimatem: vyhlídky v pohoří Montanas de Anaga - nejvyšší Pico del Inglés (960 m): procházka vavřínovým lesem po zarostlém hřebeni do vesnice Chamorga, koupání na Playa de las Teresitas - jediné pláži na Tenerife, kde není černý sopeč-ný, ale světlý písek dovezený z Afriky. Prohlídka významného poutního města Candelaria s bazilikou. Přejezd do pohoří Teno na západě ostrova: Masca - jedna z nejkrásnějších vesniček na ostrově. Možnost sestupu soutěskou Barranco de Masca z výšky asi 600 m až na pobřeží k Playa de Masca, koupání, plavba lodí (10 EUR) podél útesů vysokých až 900 m do města Puerto de Santiago. Alternativně busem do města a lodí naproti ostatním do ústí soutěsky, koupání.
10.den:
Tenerife - Praha. Odlet z Tenerife domů.
 
Pozn. Výstup na nejvyšší bod Pico del Teide (cca 150 výškových metrů od horní stanice lanovky) je nutné rezervovat poměrně dlouho předem (na jméno a číslo cestovního dokladu), každý den je přístup dovolen jen velmi omezenému množství turistů. Pokud chcete mít jistotu možnosti výstupu až na úplný vrchol, je nutné se na zájezd přihlásit a váš zájem potvrdit nejméně 3 měsíce před termínem odjezdu.
 
Délka tras: letadlem 7500 km, pěšky 8x 3-17 km (volitelně) 
Počasí: vzduch 23-25 °C, voda 20-21 °C 
Nástupní místo: Praha
 
Stravování:
Součástí ubytování jsou snídaně (9x). Možnost večeří (9x) za příplatek 1730 Kč.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Termín Počet dní Doprava Strava zobrazit popisky
04. 02. - 12. 02. 2022 9 dní letecky Praha snídaně
32 305 Kč 30 690 Kč -5% Detaily

Poznávací

Základní cena: Dospělá osoba Program: 1. den: Odlet.. Celý popisek
V ceně je zahrnuto: Doprava. Ubytování a snídaně. Čes.. Celý popisek
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1. den:
Odlet z Prahy na Tenerife. Ubytování na jihozápadním pobřeží.

2.-5. den:
Možnost výjezdu lanovkou (zájem o výjezd lanovkou hlaste prosím při objednávce zájezdu - je třeba zajistit s předstihem, cena 1 000 Kč) z 2356 m do 3555 m pod nejvyšší horu ostrova i celého Španělska - Pico del Teide (3718 m) a výstupu až na vrchol (viz pozn.): výhledy na okolní ostrovy a možná až do Afriky - dle viditelnosti. Busem ke skalním útvarům Roques Garcia s lávou mnoha barev. Náročnější pěší túra přes sedlo (2375 m) pod vrcholem Montana de Guajara k černé ,,měsíční krajině" tvořené černou sypkou lávou a nedalekým kontrastně bělostným pískovcovým útvarům Paisaje Lunar. Alternativně kratší výlet ke kaldeře s barevnou lávou pod vrcholem Teide se zastávkou v nejvýše položené španělské obci Vilaflor (1466 m). Přejezd do pohoří Teno na západě ostrova: Masca - jedna z nejkrásnějších vesniček na ostrově. Možnost sestupu soutěskou Barranco de Masca z výšky asi 600 m až na pobřeží k Playa de Masca, koupání, plavba lodí (10 EUR) podél útesů vysokých až 900 m do města Puerto de Santiago. Alternativně busem do města a lodí naproti ostatním do ústí soutěsky, koupání. Hlavní město Santa Cruz de Tenerife: prohlídka centra, park s mnoha exotickými rostlinami. Trajektem na ostrov Gran Canaria (1,5 hod), pojedete po klikaté silnici nad západním pobřežím přes St. Nicolas do Maspalomas; ubytování, koupání.Pozn.Soutěska Barranco de Macsa je aktuálně v rekonstrukci. Rekonstrukce měla být již hotova, ale k dnešmínu dni je průchod soutěskou stále uzavřen. Pokud soutěska Masca bude uzavřena i v době vaší návštěvy ostrova Tenerife, bude do programu zařazen jiný výlet konkrétně do pohoří Montaňas de Anaga.Náhradní programv případě uzavření soutěsky Masca. Sever ostrova s vlhkým klimatem: vyhlídky v pohoří Montanas de Anaga - nejvyšší Pico del Inglés (960 m): procházka vavřínovým lesem po zarostlém hřebeni do vesnice Chamorga, koupání na Playa de las Teresitas - jediné pláži na Tenerife, kde není černý sopečný, ale světlý písek dovezený z Afriky. Prohlídka významného poutního města Candelaria s bazilikou.

6.-8. den:
Centrální masiv: Pěší výlet ke skalnímu útvaru Bentaiga (1415 m), vyhlídka Cruz de Tejeda uprostřed ostrova. Pěšky po hraně velké kaldery s krásnými výhledy do obce Artenara: Museum Casas Cuevas - stará dosud zařízená obydlí vytesaná ve skalách. Vyhlídka nad Caldera de Gáldar, sopečným kráterem s lávou mnoha barev. Zastávka u Caldera de los Martelés, zarostlého kráteru s políčky na dně. Městečko San Bartolomé pod nejvyššími horami. Túra k monumentu ostrova, skalisku Roque Nublo (1813 m), vypadající jako obří, přes 50 m vysoký kvádr. Busem k nejvyšší hoře ostrova Pico de las Nieves (1950 m), pěší výlet po hřebeni s mnoha výhledy a sestup na jih ke Cruz Grande (1251 m). Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria: procházka centrem. Barranco de Guyedeque - úzké údolí se skalními obydlími včetně restaurace celé ve skále. Procházka po písečných dunách u města Maspalomas, koupání.

9. den:
Odlet z Tenerife domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Tenerife a zpět z Gran Canaria včetně tax a poplatků. Trajekt mezi ostrovy. Po ostrovech busem, resp. mikrobusem nebo auty. Ubytování: 8x hotely - ve 2-lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (8x). Strava: 8x snídaně. Možnost 8x večeře za příplatek 1950 Kč. V ceně není příplatek za lanovku na Teide - 1 000 Kč.

Doprava:
Letecká na Tenerife a zpět z Gran Canaria včetně tax a poplatků. Trajekt mezi ostrovy. Po ostrovech busem, resp. mikrobusem nebo auty.

Ubytování:
8x hotely - ve 2-lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (8x).

Stravování:
8x snídaně. Možnost 8x večeře za příplatek 1950 Kč.

Délka tras:
letadlem 7500 km, pěšky 8x 3-17 km (volitelně)
21. 10. - 29. 10. 2022 9 dní letecky Praha snídaně
32 305 Kč 30 690 Kč -5% Detaily

Poznávací

Základní cena: Dospělá osoba Program: 1. den: Odlet.. Celý popisek
V ceně je zahrnuto: Doprava. Ubytování a snídaně. Čes.. Celý popisek
Základní cena: Dospělá osoba

Program:
1. den:
Odlet z Prahy na Tenerife. Ubytování na jihozápadním pobřeží.

2.-5. den:
Možnost výjezdu lanovkou (zájem o výjezd lanovkou hlaste prosím při objednávce zájezdu - je třeba zajistit s předstihem, cena 1 000 Kč) z 2356 m do 3555 m pod nejvyšší horu ostrova i celého Španělska - Pico del Teide (3718 m) a výstupu až na vrchol (viz pozn.): výhledy na okolní ostrovy a možná až do Afriky - dle viditelnosti. Busem ke skalním útvarům Roques Garcia s lávou mnoha barev. Náročnější pěší túra přes sedlo (2375 m) pod vrcholem Montana de Guajara k černé ,,měsíční krajině" tvořené černou sypkou lávou a nedalekým kontrastně bělostným pískovcovým útvarům Paisaje Lunar. Alternativně kratší výlet ke kaldeře s barevnou lávou pod vrcholem Teide se zastávkou v nejvýše položené španělské obci Vilaflor (1466 m). Přejezd do pohoří Teno na západě ostrova: Masca - jedna z nejkrásnějších vesniček na ostrově. Možnost sestupu soutěskou Barranco de Masca z výšky asi 600 m až na pobřeží k Playa de Masca, koupání, plavba lodí (10 EUR) podél útesů vysokých až 900 m do města Puerto de Santiago. Alternativně busem do města a lodí naproti ostatním do ústí soutěsky, koupání. Hlavní město Santa Cruz de Tenerife: prohlídka centra, park s mnoha exotickými rostlinami. Trajektem na ostrov Gran Canaria (1,5 hod), pojedete po klikaté silnici nad západním pobřežím přes St. Nicolas do Maspalomas; ubytování, koupání.Pozn.Soutěska Barranco de Macsa je aktuálně v rekonstrukci. Rekonstrukce měla být již hotova, ale k dnešmínu dni je průchod soutěskou stále uzavřen. Pokud soutěska Masca bude uzavřena i v době vaší návštěvy ostrova Tenerife, bude do programu zařazen jiný výlet konkrétně do pohoří Montaňas de Anaga.Náhradní programv případě uzavření soutěsky Masca. Sever ostrova s vlhkým klimatem: vyhlídky v pohoří Montanas de Anaga - nejvyšší Pico del Inglés (960 m): procházka vavřínovým lesem po zarostlém hřebeni do vesnice Chamorga, koupání na Playa de las Teresitas - jediné pláži na Tenerife, kde není černý sopečný, ale světlý písek dovezený z Afriky. Prohlídka významného poutního města Candelaria s bazilikou.

6.-8. den:
Centrální masiv: Pěší výlet ke skalnímu útvaru Bentaiga (1415 m), vyhlídka Cruz de Tejeda uprostřed ostrova. Pěšky po hraně velké kaldery s krásnými výhledy do obce Artenara: Museum Casas Cuevas - stará dosud zařízená obydlí vytesaná ve skalách. Vyhlídka nad Caldera de Gáldar, sopečným kráterem s lávou mnoha barev. Zastávka u Caldera de los Martelés, zarostlého kráteru s políčky na dně. Městečko San Bartolomé pod nejvyššími horami. Túra k monumentu ostrova, skalisku Roque Nublo (1813 m), vypadající jako obří, přes 50 m vysoký kvádr. Busem k nejvyšší hoře ostrova Pico de las Nieves (1950 m), pěší výlet po hřebeni s mnoha výhledy a sestup na jih ke Cruz Grande (1251 m). Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria: procházka centrem. Barranco de Guyedeque - úzké údolí se skalními obydlími včetně restaurace celé ve skále. Procházka po písečných dunách u města Maspalomas, koupání.

9. den:
Odlet z Tenerife domů.
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Tenerife a zpět z Gran Canaria včetně tax a poplatků. Trajekt mezi ostrovy. Po ostrovech busem, resp. mikrobusem nebo auty. Ubytování: 8x hotely - ve 2-lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (8x). Strava: 8x snídaně. Možnost 8x večeře za příplatek 1950 Kč. V ceně není příplatek za lanovku na Teide - 1 000 Kč.

Doprava:
Letecká na Tenerife a zpět z Gran Canaria včetně tax a poplatků. Trajekt mezi ostrovy. Po ostrovech busem, resp. mikrobusem nebo auty.

Ubytování:
8x hotely - ve 2-lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (8x).

Stravování:
8x snídaně. Možnost 8x večeře za příplatek 1950 Kč.

Délka tras:
letadlem 7500 km, pěšky 8x 3-17 km (volitelně)

Další používané názvy

 • KANÁRSKÉ OSTROVY - TENERIFE A GRAN CANARIA

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a (vedle pošty)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 10:00 - 18:00
Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko