Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Kapverdské ostrovy - Ostrov Sao Vicente - informace

Sao Vicente je rozkládá na ploše 227 km2. Ostrov tvoří spousta vyhaslých kráterů, které vytváří kolorit celého ostrova a velmi kontrastuje s bílou pláží. Je to úchvatný pohled. Ostrov je velmi suchý a vyprahlý, místy působí jako měsíční krajina. Špičaté vulkány vytváří velmi zajímavé panorama. Sao Cicente má nedostatek vody a přírodních zdrojů. Lidé se živí rybolovem. Jelikož se ostrov nikdy... Celý popis

Sao Vicente je rozkládá na ploše 227 km2. Ostrov tvoří spousta vyhaslých kráterů, které vytváří kolorit celého ostrova a velmi kontrastuje s bílou pláží. Je to úchvatný pohled. Ostrov je velmi suchý a vyprahlý, místy působí jako měsíční krajina. Špičaté vulkány vytváří velmi zajímavé panorama. Sao Cicente má nedostatek vody a přírodních zdrojů. Lidé se živí rybolovem. Jelikož se ostrov nikdy nebránil imigraci, usídlilo se zde hodně Angličanů, kteří obchodovali s uhlím.

Ostrov se proslavil svým nevšedním karnevalem, který se koná v hlavním městě Mindeo. Jedná se o druhý největší karneval na světě, hned po karnevalu v Rio de Janeiru. V srpnu v době úplňku se zde pořádá hudební festival Baia das Gatas a 12.září divadelní festival. Dalo by se tedy říct, že to na ostrově Sao Vicente žije. Zde můžete prožít pravé kapverdské noci. Hlavním městem ostrova je od roku 1879 Mindelo, které se pyšní svojí nádhernou zátokou v přístavu Porto Grande. Tento přístav měl velký vliv na rozvoji kapverdské námořní dopravy. Mindelo se rozvíjelo pod vlivem portugalského a anglického koloniálního stylu. Mezi jeho nejkrásnější památky patří bezesporu Radnice a Palác lidu, rčitě stojí za návštěvu. Na třídě Avenida Marginal pak stojí kopie lisabonské Belémské věže. Mindelo je považováno za jedno z nejautentičtějších míst na ostrově. Naleznete zde rukodělnou výrobu a mnoho dílen, kde se umělecké tradice dosud předávají z generace na generaci. Toto místo je městem básníků a umělců a každému se rychle dostane pod kůži. Teplé noci jsou tu jedny z nejpříjemnějších na souostroví.Na ostrově je umístěna také vojenská základna.

Ostrov je plný zážitků, nočního života, zábavy a dobrého jídla. Určitě byste měli ochutnat místní krabí pochoutku škeble s rýží, grilovaného humra či rybí polévku ze sladkých brambor. Pokud byste chtěli strávit trochu aktivnější dovolenou, určitě se vydejte na pláž Sao Pedro. Zde najdete obdivuhodně vysoké vlny, které lákají surfaře z celého světa. Na své si zde přijdou i milovníci Windsurfingu. Pokud by Vás zajímal podmořský svět, máte možnost se potápět dle libosti..... naleznete zde bohatý život. Pro ty, kdo raději tráví čas na zemi, ostrov nabízí 18-ti jamkové hřiště.


Mapa Ostrov Sao Vicente - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko