Kuba - informace

Geografické údaje Poloha: severozápadní Karibské moře Oficiální název: Kubánská republika Hlavní město: Havana (La Habana) Jazyk: španělština (úřední) Náboženství: bez vyznání (56%), katolíci (38%), protestanti Měna, kurzy Měna:1 kubánské peso (CUP) = 100 centavos Aktuální kurz: 1 CUP = 22,50 Kč V zemi legálně platí dvě měny: Konvertibilní peso...

Informace o zemi Kuba

Geografické údaje

Poloha: severozápadní Karibské moře

Oficiální název: Kubánská republika

Hlavní město: Havana (La Habana)

Jazyk: španělština (úřední)

Náboženství: bez vyznání (56%), katolíci (38%), protestanti

Měna, kurzy

Měna:1 kubánské peso (CUP) = 100 centavos

Aktuální kurz: 1 CUP = 22,50 Kč

V zemi legálně platí dvě měny:

Konvertibilní peso

Peso Cubano Convertible (CUC) / 100 centavos (convertibles)

hlavní užívaná měna, obdoba “tuzexových bonů”, emitována uvnitř země, rovnocenná s USD; 1 USD = 1 CUC (pevný kurs)

Kubánské peso

Peso Cubano Nacional (CUP) / 100 centavos (nacionales)

od 9.4.2005 posílilo CUC o 8% vůči všem světovým měnám, takže současný kurz (30.4.2005) je 1 USD = 0,92 CUC

- peso nacional CUP - v bankovním styku pevný kurs:1 USD = 1 CUP

- ve státních směnárnách pohyblivý kurs:1 USD = 24 CUP (březen2005)

- euro EUR - používání této měny je zavedeno v izolovaných turistických centrech jako Varadero, ostrovy Cayo Largo, aj; Eurem je sice možno platit, ale tím stylem, že u pokladny vám vezmou Eura, ale provedou přepočet na CUC a výdavek vám vrátí v CUC; účelem zavedení této měny je zjednodušit a tím zpříjemnit pobyt turistů, z nichž okolo poloviny přijíždí právě ze zemí EU

Většina obchodů prodává zboží za CUC. Řadový Kubánec však nemá oficiální možnost, jak si Peso Convertible vydělat. V obchodech za CUP se dostanou pouze přídělové potraviny a ve velmi omezené míře také technické výrobky kubánské produkce nebo asijské provenience (nejobyčejnější oděvy a obuv, rákosový nábytek apod.). Za CUP je také zelenina a ovoce na tržišti. Největším zdrojem CUC pro Kubánce jsou dary od jejich příbuzných žijících v zahraničí.

Banky jsou nyní v procesu instalování bankomatů, ale tento systém stále ještě na Kubě nefunguje. Proto banky ve větších městech jsou schopny poskytnou hotovost na základě kreditní karty, minimálně však 100 USD.

Klimatické podmínky

Příjemné kubánské subtropické klima je silně ovlivňováno prouděním mírného severovýchodního větru, který se v průběhu léta otáčí více k jihu. Na Kubě jsou minimální teplotní výkyvy.

Jedinou sezónou je zde dešťová sezóna od května do října a suchá zimní sezóna od listopadu do dubna. Leden a duben jsou nejslunečnější měsíce v roce.

Průměrná teplota v nejteplejších měsících (červenec a srpen) dosahuje 27,4°C, v nejchladnějších měsících (únor) 22,2 °C. Krom horských planin je obecně východní Kuba teplejší než západní.

Průměrná roční teplota je 25,5°C.

Nejdeštivější měsíce jsou září a říjen nejvíce na východě. Bouřky jsou krátké a vydatné.

Sezóna hurikánů je od června do listopadu s nejhoršími bouřkami v září a říjnu. Nejvíce bývají zasaženy Havana a Pinar del Río. Rychlost větru se pohybuje kolem 250 km.

Průměrné teploty v stupních Celsia v měsících

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

teplota vzduchu 26 27 28 29 30 30 31 31 30 28 27 26

teplota vody 25 24 24 26 27 27 27 28 27 27 27 27

Ceny

auto od 45 USD/den (do 7 dnů), 35 USD/den (nad 7 dnů)

Internetové kavárny se nacházejí v Havaně a pak jedna ve Varadero.

Kuba je proslulá svým kubánským rumem, který slouží jako základ do typických míchaných nápojů - Daiquirí, Mojito, Cuba Libre, apod. Za přijatelné ceny je možné ochutnat langustu a další speciality z mořských živočichů. Typické kubánské jídlo je Congrí (rýže s barevnými fazolemi), Moros y Cristianos (rýže s černými fazolemi). V současné době existuje kromě klasických restauraci i možnost stravování v soukromí v tzv. “paladarech”, kde jsou zpravidla stejné ceny a kvalita obsluhy je dobrá. Nedoporučuje se konzumace potravin od drobných prodejců na ulici.

Kvalitních restaurací je nemnoho. Státní podniky mají malý výběr v menu, jednotlivé položky navíc často nejsou k mání. Soukromé restaurace jsou lepší. V každém případě platí, že pokud není stravování formou bufetu, většinou je velmi pomalé. Ve městech naštěstí najdete kiosky, kde si můžete zakoupit sendviče a malé občerstvení.

Časový posunGMT - 5 h, Středoevropský - 6 h

Elektřina (proud, používaní redukcí)

V kubánské elektrické síti je většinou 110 V / 60 Hz, stejné, jako v severní Americe. Novější hotely ale již operují na 220 V, zásuvky jsou ploché a proto je ve většině případů nutný adaptér. Upozorňujeme, že recepce hotelů nejsou adaptéry vybaveny a proto je nutné přivést si svůj.

Fotografování a filmování

V muzeích a památkách je často požadován poplatek.

Zákaz fotografování vojenských a strategických cílů (letiště, nádraží)

Kriminalita

Bezpečnostní situace v zemi je relativně dobrá vzhledem k vysoké přítomnosti policie ve všech turisticky zajímavých místech a na silnicích. Přesto je třeba brát v úvahu, že v centru Starého města v Havaně, na nábřeží (Malecón) a v některých místech Varadera, existuje zvýšená kriminalita a nedoporučuje se vycházet v pozdních nočních hodinách. Všeobecně se vyskytuje nebezpečí okradení drobnými zloději na ulicích. Proto není vhodné nosit s sebou větší finanční hotovost, ale i šperky z drahých kovů. Je třeba si hlídat fotoaparáty, kabelky, kamery, apod.

Kuba se v posledních letech stala střediskem sexuální turistiky. Koncem roku 1999 sice kubánské úřady zakročily velmi rázně proti prostituci, takže se přestalo objevovat velké množství prostitutek přímo na ulicích, nicméně ve skryté formě prostituce prosperuje dál. Na prostituci je samozřejmě vázána další kriminalita.

Nákupy a suvenýry

Pokud si chcete přivézt typický suvenýr, zvolte například rum, doutníky nebo některý z řady pravých domorodých výrobků, většinou pestrobarevných dřevěných kousků, masek. Dražším suvenýrem může být například křišťál.

Spropitné

Běžné v restauracích 10 až 15% jinak dle spokojenosti klienta.

Střediska:

Středisko Varadero

Původní malá vesnička z roku 1887, vyrábějící pouze sůl, se v současné době rozrostla do největšího turistického střediska na Kubě. Na poloostrově nazývaném Hicacos o délce 19 kilometrů bylo postaveno více jak 30 moderních hotelů, nabízejících nejlepší služby. Nejdelší a nejširší pláž o délce 12 kilometrů s bělostným pískem a blankytně modrým mořem je jednou z nejkrásnějších v celé karibské oblasti a je stále více vyhledávána turisty z celého světa.

Středisko Guardalavaca

Turistické středisko Guardalavaca se nachází v severovýchodní části ostrova Kuby v blízkosti města Holguín. Nedaleko je starobylým křížem označené místo prvního vylodění Kryštofa Kolumba v Americe. Překrásná pláž stejného jména je proslulá blankytně modrou vodou Atlantického oceánu. Sousední ostrůvky Cayo Naranjo a Cayo Juta, včetně možností výletů na ostrov delfínů, jsou dokonalým místem pro prožití krásné dovolené.

Středisko Cayo Santa Maria

Ostrůvek, nacházející se na severním pobřeží Kuby ve vzdálenosti přibližně 100 kilometrů od historického města Santa Clára, je pokryt bujnou tropickou vegetací s nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou Atlantického oceánu. Dokonalá kombinace slunce, pláží a přírody. Cayo Santa Maria je ideálním místem pro surfování, plavbu na katamaránech, šnorchlování podél korálových útesů a objevování přírodních krás této nádherné části ostrova Kuby.

Středisko Cayo Coco

Cayo Coco je okouzlující korálový ostrov na severním pobřeží Atlantického oceánu. Je součástí souostroví Sabana-Camagüey, které je též známo jako Jardines del Rey. Tato část Kuby je vyhledávána turisty z celého světa díky překrásným plážím s bělostným pískem, nádhernému moři, tropické vegetaci a možnostem rybaření, potápění a safari.

Středisko Cayo Largo

Ostrov Cayo Largo je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů na Kubě. Nachází se jižně od poloostrova Zapata. Celý ostrov o rozloze pouhých 40 km2 je omýván křišťálovým Karibským mořem. Nádherná dlouhá a široká pláž s bílým pískem pokrývá podstatnou část ostrova. Cayo Largo a přilehlé ostrůvky jsou ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Několik luxusních hotelů poskytuje dokonalé služby a uspokojí i nejnáročnější klientelu.

Zajímavá místa

Úžasným zážitkem jsou pestrobarevné kubánské karnevaly. Vaši pozornost určitě uchvátí dlouhé průvody městem, zdobené kostýmy, žhavá latinskoamerická hudba. Na místě je ovšem větší pozornost a důraz na vlastní bezpečí, protože během masových festivalů hrozí více než jindy možnost okradení (květen 2000).

Baracoa

Město mezi dvěma malebnými zálivy u nejjižnějšího bodu Kuby - Cabo Maisí. Půvab města znásobují palmy podél pobřeží. Pevnosti - Fuerte Matachín s Museo municipal, Fuerte de la Punta s vyhlášenou restaurací a El Castillo de Sebouruco, z níž je dnes pěkný hotel.

Havana

Zařazení Staré Havany (La Habana Vieja) do seznamů UNESCO odstartovalo rekonstrukce i rozsáhlé restaurátorské práce. Desítky vybraných budov byly přeměněny na muzea, která dnes společně s působivými kostely, skvostnými paláci, zámky, revolučními pomníky i tržišti originalitou a krásou nadchnou i nejnáročnějšího cestovatele. Rekonstrukce se ale nedočkaly obytné čtvrti města, přestože téměř polovina domů je ve špatné stavu a každý rok se téměř 300 budov stává vyloženě nebezpečnými a jejich obyvatelé musí být evakuováni.

Prohlídka města obvykle začíná na Plaza de la Catedral, na jednom z nejkrásnějších náměstí Havany. Nepravidelné věže katedrály Catedral de San Christóbal de la Habana dominují náměstí. Jen několik kroků odtud leží Castillo de la Real Fuerza, údajně nejstarší koloniální pevnost v celé Americe, jejíž západní věž zdobí bronzová korouhev z roku 1632- LaGiraldilla.

Na královském náměstí Plaza de Armes, které je hustě pokryto palmami, je každý víkend trh s použitými knihami, jakýsi gigantický knižní bazar. Náměstí vévodí impozantní budova Palacio de los Capitanes. Kdysi sloužila jako sídlo španělského velitele, armády USA i jako prezidentský palác. Dnes se v jejich prostorách nalézá Městské muzeum. Třída Calle Obispo proslulá pobytem Ernesta Hemingwaye je zónou s desítkami obchodů, s restauracemi i sympatickými kavárničkami. Prado, které bylo v 19. století místem setkávání havanské společnosti, není jen proužkem hezkých, restaurovaných hotelů a mramorových laviček, ale i karnevaly.

Centrální Havana, před revolucí jedna z nejkrásnějších a nejreprezentativnějších částí města, dnes hraje nepříliš významnými pastelovými barvami. Silnice hyzdí vyježděné koleje a stará rezivějící auta, mezi domy pobíhají desítky toulavých psů. Mnoho cestovatelů dobrovolně vypustí tuto čtvrť z programu a dá přednost prostředí komfortnější Staré Havany s širokou plejádou míst, které stojí za shlédnutí.

Jednou z dominant je budova Capitolio Nacional, Do roku 1959 sloužila jako sídlo Kubánského kongresu, dnes je tu úřad Kubánské akademie věd a Národní vědecko-technická knihovna.

Jedna z nejstarších doutníkových továren leží na západ od této budovy, pracuje tu více než 400 lidí, kteří vyrábí ručně vyráběné doutníky. Továrnou je možné projít v rámci placené prohlídky s průvodcem.

Havanské Čínské město má přátelskou a vřelou atmosféru, venkovní kadeřnictví i početné stánky rychlého občerstvení. Čtvrť Vedado je místem, které bylo odjakživa centrem americké komunity v Havaně.. Dnes je Vedado čilou a rušnou rezidenční čtvrtí s památkami, které rozhodně stojí za vidění. Náměstí Plaza de la Revolución je obrovský, strašidelně prázdný prostor, na němž se tradičně konají masové demonstrace. Političtí představitelé tu přednáší své ohnivé proslovy statisícům Kubánců z pódia umístěného před 142 metrů vysokým památníkem José Martího. Coppelia, nejproslulejší cukrárna se zmrzlinou v zemi většině z nás známá z filmu Jahody a čokoláda, leží severně odtud podobně jako dva luxusní hotely, Nacional de Cuba Hotel a Riviera. Oba byly postaveny za peníze mafie, protože se v nich dříve nacházela kasina.

Největším hřbitovem Havany je Cristóbal de Colón, které sice není turistickou zajímavostí, ale najdete tady jedinečné ukázky pohřební architektury i originální sloupoví. Je místem posledního odpočinku více než osmi set tisíc lidí včetně vůdců hnutí za nezávislost i revolučních mučedníků.

Z dalších zajímavých míst zmiňme Miramar, prestižní obytnou čtvrť západně od Vedado přes řeku Río Almendares. Široké třídy jsou domovem zastupitelských úřadu rozličných zemí, obchodů, nákladně zrestaurovaných domů i vil zdejších politických prominentů. Ulice brázdí luxusní limuzíny i sportovní vozy. Závistivé oči většiny "obyčejných" obyvatel města směřují k velkolepému sídlu La Maison, v němž můžete koupit jen nejdražší světové zboží, šperky a kosmetiku. V této čtvrti se pohybují a žijí tzv. fulanos - bohatí Kubánci, kteří bez ustání mávají mobilní telefony a dívající se na svět skrze tmavá skla pozlacených brýlí.

Zajímavým místem v okolí je Museo del Ministerio de Interior s předměty dokumentujícími období Studené války mezi Kubou a USA. V expozicích najdete i takové kuriozity, jakými jsou vybuchující doutníky a mýdla, které prý byly určeny k zavraždění Fidela Castra. Hustě obydlená část města je Hemingwayovo přístaviště. Velké oblibě se těší tradiční Mezinárodní rybářský turnaj pojmenovaný po slavném spisovateli. V části města San Francisco de Paula, pouhých patnáct kilometrů jihovýchodně od centra Havany, najdete vilu, ve které žil Ernest Hemingway dlouhých dvacet let. Finca la Vigía, jak se tato bílá budovy nazývá, je chráněná jako Museo Hemingway, jehož interiéry však nejsou přístupné a můžete si je prohlédnout jen venkovními okny. V okolí jsou hroby autorových psích miláčku i jeho zamilovaná rybářská loďka El Pilar.

Santiago de Cuba

Město, které je odjakživa největším rivalem Havany v literatuře, hudbě i politice. Často se mu říká Kolébka revoluce, protože právě Santiago de Cuba hrálo ústřední roli ve svržení Batistova režimu. Dnes je to druhé největší kubánské město a na rozdíl od jiných měst Kuby je tu cítit karibský ráz s výrazným vlivem bývalých francouzských osadníků a Haiťanů, kteří sem přišli v 19. století. Odlišný charakter města je dán i jistou izolací od Havany.

Santiago je pulsujícím pestrobarevným městem, jehož historie si v ničem nezadá s historií hlavního města. Najdete tu nejstarší kubánské paláce (například Casa de Diego Velázquez) i originální muzea (Museo Municipal Bacardí). Přehlédnout nelze ani Bahía de Santiago de Cuba a řadu pozoruhodných domů s železnými balkóny, okázalými okny i úzkými vnějšími schodišti. Zdejší hřbitov Cementerio Santa Ifigenia je místem posledního odpočinku mnoha významných revolucionářů včetně José Martího, jehož balzamované tělo je tu vystaveno.

Severovýchodně od Santiaga leží Bayamo, hlavní město provincie Granma, nejjižnější bod země a nejnavštěvovanější region Kuby. Tato oblast sehrála důležitou roli v kubánském boji za svobodu, když se tu 2. prosince roku 1956 vylodil z lodi Granma Fidel Castro s dalšími vzbouřenci. V roce 1968 tu vypukla první válka za nezávislost, když kreolský osadník Carlos Manuel de Céspedes daroval svobodu svým otrokům, zformoval armádu a obsadil východní konec ostrova.

V Bayamu vládne příjemná, míruplná atmosféra, která je ideální pro desítky tisíc turistů, kteří sem každoročně přijíždějí. Centrum města je soustředěno kolem Parque Céspedes, nádherného stinného parku s dlouhými mramorovými lavičkami, na nichž s radostí spočine nejedno tělo unaveného turisty. Park zdobí také sochy Carlose Manuela de Céspedes a Perucha Figueredo, autora kubánské hymny. Na severní straně parku leží Ayuntamiento, kde roku 1868 Céspedes vyhlásil samostatnost Kuby. Na zajímavá místa je bohaté i nejbližší okolí, kde najdete i plochu, na níž byl zastřelen José Martí. Za návštěvu stojí největší národní park Kuby - Gran Parque Nacional Sierra Maestra.

Trinidad

Půvabné město pod pohořím Sierra del Escambray se pyšní mnoha přezdívkami - Město ticha noci, Žluté město, Perla Karibiku či Tropická kolonáda. Díky zdejší malebnosti se není čemu divit. Ale popořádku. Historie Trinidadu, třetího nejstaršího města hrdé Kuby, se začala psát už v prvních letech 16. století. Později proslulo i častou přítomností Hernanda Cortéze, muže, který tu verboval žoldáky pro své výboje do nedalekého Mexika. Působil tu i kněz Bartolomé de las Casas, apoštol indiánů. Tyto krátké etapy v historii Trinidadu však rozhodně nezměnily nic na způsobu života jeho obyvatel, kteří po staletí pěstovali tabák a prodávali solené maso. Teprve v 19. století nastala zásadní změna, protože se do Trinidadu přistěhovali francouzští zemědělci ze sousední Haiti. Okamžitě tu začali s pěstováním cukrové třtiny, což je patrné i ve žhavé současnosti.

Dnes je Trinidad třetím největším městem země, které ještě nezasáhl turistický boom. Patrně také díky tomu si Trinidad uchovává svou atmosféru. Je plné koloniálních staveb, nenápadně rozesetých v křivolakých zastrčených uličkách. Je město mystického půvabu, který nedokázal zničit ani čtyřicetiletý útlak socialismu. První kroky cestovatelů by měly vést určitě do Muzea revolučního hnutí, zakukleného v útrobách bývalého františkánského kláštera. Za malý peníz tu můžete vystoupat na vysokou dřevěnou zvonici, odkud je nezapomenutelný pohled na celé město. Klubko neskutečně zamotaných a rozvětvených ulic, v nichž žije takřka padesát tisíc obyvatel, vám téměř vyrazí dech. Uslyšíte žhavé rytmy latinskoamerické hudby a ucítíte vůni typických specialit, která se line z desítek příjemných barů a restaurací. Přímo pod vámi leží areál františkánského kláštera s mohutným chrámem, který těžce nese přítomnost nezničitelné komunistické strany a jejích pohlavárů.

Na cukrovarnickou minulost dnes upozorňuje především nedaleké údolí Valle de los Ingenios, právem zapsané do seznamu UNESCO. Jeho centrem je vesnička Manaca Iznaga, ve které stále stojí téměř padesátimetrová věž. Právě odsud střežili nelítostní otrokáři trýzněné otroky, kteří tu v potu tváře a nelítostných podmínkách sbírali cukrovou třtinu. Dnes, desítky let po zákazu otrokářů, zde jsou stále k vidění jednotlivá políčka i chudé chatrče otroků. V jejich sousedství se nacházejí nejen mlýny na zpracování úrody, ale i bohaté haciendy otrokářů.

Zastupitelské úřady

Zastupitelský úřad ČR v Havaně:

Embajada de la República Checa

Avenida Kohly No. 259, Entre 41 y 43

Colonia Nuevo Vedado, La Habana

telefon: 00537-333201, 333467, 333105

Důležitá telefonní čísla

policie: 82-0116

hasiči: 81-1115

taxi: 55 5555

nemocnice Cira García Havana: 24-2811 až 14

ambulance srdečních příhod: 40-7173

Clínica International Varadero: 66-7226

letiště José Martí (inf. o mezinárodních linkách): 33-5777

Telefonní čísla

Policie: 106

Hasiči: 105

Panataxi: 555555

Nemocnice Cira García: 2042811 (až 14)

Letiště José Martí - informace: 2664133

Air France: 8332612

Iberia: 2043444

Condor-LTU: 8333531

VÍZA, REŽIM VSTUPU

Turistická víza: občané ČR, držitelé všech druhů pasů, potřebují pro vstup na Kubu vízum.

Pokud se jedná o turistický pobyt, uděluje kubánský konzulát v Praze vízum ve formě turistické karty, která stojí 630,- Kč. Tato karta může být vyřízena i v rámci turistického pobytu prostřednictvím cestovní kanceláře. Rovněž v mnoha zemích je možno získat turistická víza na Kubu na letišti před odletem na Kubu. Turistická karta opravňuje k pobytu na území Kuby po dobu 30 dnů a může být prodloužena na Kubě na cizinecké policii o dalších 30 dnů, poplatek činí 25,- USD.

Cestovní doklad: platný cestovní pas (doba platnosti minimálně do opuštění Kuby), při vstupu do země cestující vyplňuje malý vstupní formulář; kopii, která mu zůstává, musí bezpodmínečně předložit při opuštění země, formulář je na hranici přísně vyžadován. V případě ztráty lze s určitým časovým prodlením (ověřování totožnosti turisty v centrální evidenci) získat nový. Při odletu ze země musí každý cestující povinně zaplatit letištní poplatek (25,- USD za osobu). Kubánské úřady neuznávají argumentaci, že byly letištní poplatky zahrnuty v ceně letenky!

Zdravotní péče, očkování, hygiena

Pro cizince je v Havaně vyčleněna nemocnice Cira García. Ošetření je placené, přičemž za první orientační konzultaci se obvykle platí kolem 25 USD, také další ceny jsou vysoké. Doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění pro cesty do zahraničí, pojištění od VZP na Kubě uznávají. Ve větších turistických střediscích (např. Varadero) jsou obdobné nemocnice pro zahraniční turisty.

Nemocnice “Clínica Central Cira García”

tel: 204 28121 - 14

Calle 20, No. 4101

Esquina a Ave. 41, Miramar, La Habana

Pro cestu na Kubu není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A i B.

Mapa Kuba - poloha destinací ?

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a (vedle pošty)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 10:00 - 18:00
Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko