Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Kypr - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd na Kypr? Naše poznávací zájezdy vás zavedou na tuto krásnou středomořskou destinaci, kde budete mít příležitost objevit bohatou historii, kulturu, nádherné pláže a tradiční kyperskou kuchyni. S našimi zájezdy budete mít možnost prozkoumat antická města, památky, malebné vesničky a krásné pobřežní oblasti. Kypr, nádherný ostrov východně od Středomoří, je znám svými... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd na Kypr? Naše poznávací zájezdy vás zavedou na tuto krásnou středomořskou destinaci, kde budete mít příležitost objevit bohatou historii, kulturu, nádherné pláže a tradiční kyperskou kuchyni. S našimi zájezdy budete mít možnost prozkoumat antická města, památky, malebné vesničky a krásné pobřežní oblasti.

Kypr, nádherný ostrov východně od Středomoří, je znám svými slunečnými plážemi, bohatou historií, kulturou a pohostinnými obyvateli. Tato země kombinuje starověké památky, malebná města a malebné pláže, což ji činí oblíbeným turistickým cílem.

Hlavní město Nikósie je jediným děleným hlavním městem na světě, kde se setkávají turecká a řecká kultura. Město je plné historických památek, jako je hrad Kyrenia, starověká města Salamis a Kourion, a klášter Agios Neophytos.

Kypr je také znám svými nádhernými plážemi. Pláže na jihu ostrova, jako je Nissi Beach v Ayia Napa, jsou ideální pro relaxaci, slunění a vodní sporty. Na severu ostrova najdete tiché zátoky a útesy, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování.

Ostrovní kuchyně je chutná a rozmanitá. Meze, tradiční cyprský pokrm podávaný ve formě malých pokrmů, nabízí výběr masa, ryb, zeleniny a sýrů. Kyperská vína jsou také známá po celém světě a mnoho vinařství na ostrově nabízí degustace vín.

Kypr je bohatý na historii a archeologii. Archeologické naleziště, jako je starověké město Pafos (které je zařazeno na seznamu světového dědictví UNESCO), poskytují návštěvníkům pohled do minulosti ostrova. Krásné byzantské kostely, kláštery a hrobky jsou také důkazem bohaté historie Kypru.

Celkově lze říci, že Kypr je země s bohatou historií, ohromujícími plážemi a přátelskými obyvateli. Pro cestovatele nabízí možnost prozkoumat starověké památky, relaxovat na krásných plážích a poznat bohatou kulturu a kuchyni této malebné země.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko