Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Kyrgyzstán - Poznávací okruh - informace

Hledáte poznávací zájezd do Kyrgyzstánu? Naše poznávací zájezdy vás zavedou do této nádherné středoasijské země, kde budete mít příležitost objevit krásné hory, pralesy, jezera a bohatou kulturu nomádských lidí. S našimi zájezdy budete mít možnost prozkoumat horské scenérie, historická místa a tradiční kypchacký životní styl. Kyrgyzstán, malebná země v srdci Střední Asie, je známý svými... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Kyrgyzstánu? Naše poznávací zájezdy vás zavedou do této nádherné středoasijské země, kde budete mít příležitost objevit krásné hory, pralesy, jezera a bohatou kulturu nomádských lidí. S našimi zájezdy budete mít možnost prozkoumat horské scenérie, historická místa a tradiční kypchacký životní styl.

Kyrgyzstán, malebná země v srdci Střední Asie, je známý svými nádhernými horskými krajinami, prastarými kulturami nomádských kmenů a bohatou historií. Tato země, ležící na hedvábné stezce, přináší cestovatelům jedinečné dobrodružství mezi vrcholky hor, jezery a rozmanitými kulturami.

Hory tvoří většinu krajiny Kyrgyzstánu, což dává příležitost pro výlety, horolezectví a pěší túry. Pamírské hory v jihovýchodní části země jsou domovem několika vrcholů nad 7 000 metrů, což přiláká zkušené horolezce z celého světa. Jezero Issyk-Kul, jedno z největších horských jezer na světě, nabízí příležitost pro plavání, rybaření a relaxaci na pobřeží.

Kyrgyzstán je známý svými nomádskými tradicemi, které zahrnují dobytčářství, kočování a tradice nomádských hudebníků, zpěváků a básníků zvaných "akyns". Na jarních festivalech, jako je Nooruz (nový rok), můžete zažít tuto tradiční kulturu v celé své kráse.

Hlavní město Biškek je moderním městem, kde se stýkají historie a současnost. Osh, druhé největší město země, je jedním z nejstarších obydlených míst na světě a je známé svým starověkým trhem.

Kyrgyzská kuchyně je chutná a sytá, s vlivy ze střední Asie. Místní speciality zahrnují manty (uzené těstoviny plněné masem a cibulí), lagman (polévka s nudlemi, masem a zeleninou) a samsy (smazané těstoviny plněné masem).

Celkově lze říci, že Kyrgyzstán je zemí neporušené přírody, bohaté kultury a pohostinných lidí. Pro dobrodružné cestovatele a milovníky přírody nabízí možnost prozkoumat jedinečné prostředí hor a jezer, objevovat nomádskou kulturu a zažít autentické zážitky v srdci Střední Asie.

Mapa Poznávací okruh - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko