Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Libye - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Libye? Pak jste na správném místě! Naše poznávací zájezdy do Libye vás zavedou do této tajemné severoafrické destinace, která je bohatá na historii, archeologii a krásná pouštní krajina. S našimi poznávacími zájezdy do Libye můžete prozkoumat starověké římské ruiny v Leptis Magna, vydat se na dobrodružný výlet po Saharské poušti a ochutnat autentickou libyjskou... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Libye? Pak jste na správném místě! Naše poznávací zájezdy do Libye vás zavedou do této tajemné severoafrické destinace, která je bohatá na historii, archeologii a krásná pouštní krajina. S našimi poznávacími zájezdy do Libye můžete prozkoumat starověké římské ruiny v Leptis Magna, vydat se na dobrodružný výlet po Saharské poušti a ochutnat autentickou libyjskou kuchyni. Připravte se na nezapomenutelný poznávací zájezd do Libye, kde vás čekají fascinující objevy a setkání s pohostinnými místními obyvateli.

 

Libye, oficiálně Libyjský stát, je fascinující zemí nacházející se na severu Afriky, při pobřeží Středozemního moře. Tato země má rozmanitou krajinu, bohatou historii a kulturní dědictví, které sahá tisíce let zpět.

Hlavním městem Libye je Tripolis, které je nejen hlavním politickým a ekonomickým centrem země, ale také městem s bohatou historií. Ve městě najdete historické památky jako Tripoliská pevnost, antické římské lázně a krásné mešity. Staré město, známé jako Medina, je plné úzkých uliček, trhů a historických budov, což je skvělým místem pro procházky a objevování místní kultury.

Libye má také úchvatné přírodní krásy. Sahara, největší poušť na světě, zasahuje do jižní části země a nabízí možnost pro dobrodružství v dunách, poznávání oáz a sledování hvězd na jasném pouštním nebi. Pobřeží Středozemního moře je obklopeno nádhernými plážemi a modrými vodami, což je ideální místo pro odpočinek a vodní sporty.

Historické dědictví Libye zahrnuje archeologické naleziště Leptis Magna, které bylo v římských dobách významným městem a dnes je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Dalším důležitým místem je Sabratha, známé pro své antické divadlo a římské ruiny.

Libye je také bohatá na kulturu a tradiční hudbu. Místní kuchyně zahrnuje pokrmy jako couscous, harira (polévka) a různé druhy grilovaného masa. Místní lidé jsou známí svou pohostinností a přátelským přístupem k návštěvníkům.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci dobrodružství, historie a přírodní krásy, je Libye jedinečnou destinací. Země nabízí možnosti prozkoumávání rozmanité krajiny, poznávání bohaté historie a interakci s místními obyvateli, kteří budou ochotni sdílet svou kulturu a tradice.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko