Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Makedonie - informace

Hledáte zájezd do půvabné Makedonie? Naše zájezdy do Makedonie vám umožní objevit tuto balkánskou zemi s bohatou historií, nádhernou přírodou a unikátní kulturou. Makedonie je místem, kde se můžete ponořit do starověkých památek, užívat si krásných jezer a hor, a ochutnávat tradiční makedonská jídla.   Makedonie, oficiálně známá jako Bývalá...

Informace o zemi Makedonie

Hledáte zájezd do půvabné Makedonie? Naše zájezdy do Makedonie vám umožní objevit tuto balkánskou zemi s bohatou historií, nádhernou přírodou a unikátní kulturou. Makedonie je místem, kde se můžete ponořit do starověkých památek, užívat si krásných jezer a hor, a ochutnávat tradiční makedonská jídla.

Makedonie, oficiálně známá jako Bývalá jugoslávská republika Makedonie (FYROM), byla dříve jednou z bývalých jugoslávských republik. V roce 2019 byla přejmenována na Severní Makedonii po dosažení dohody s Řeckem ohledně názvu země. Severní Makedonie je balkánskou zemí nacházející se ve střední části jižního Balkánu v jihovýchodní Evropě. Tato země má bohatou historii, rozmanitou kulturu a krásnou krajinu.

Hlavním městem Severní Makedonie je Skopje, které je nejen politickým a ekonomickým centrem země, ale také městem s bohatou historií a kulturním dědictvím. Skopje je známé svými historickými památkami, jako je Kamený most, Starý bazar a Matka Canyon. Město je také domovem mnoha muzeí, galerií a historických kostelů.

Severní Makedonie má nádhernou přírodu, zahrnující pohoří, jezera a řeky. Jedním z nejznámějších jezer je Ohridské jezero, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí krásné pláže a historická města. Národní parky, jako je Mavrovo National Park, jsou ideálním místem pro turisty, kteří rádi podnikají pěší túry a pozorování volně žijících zvířat.

Kulturní scéna Severní Makedonie zahrnuje tradiční hudbu, tance a umění. Místní lidé jsou hrdí na svou kulturu a tradice, a to se odráží v různých festivalech a akcích po celý rok. Tradiční makedonská hudba zahrnuje nástroje jako je tamburica a tapan, a makedonské tance jsou živé a energické.

Historicky byla Severní Makedonie součástí různých říší a říšských státních útvarů, včetně římské říše, Osmanské říše a Jugoslávie. To se odráží v historických památkách, jako jsou hrady, pevnosti a kláštery.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírodní krásy, je Severní Makedonie zajímavou destinací. Země nabízí mnoho možností pro poznávání a objevování, a to včetně procházek po malebných vesnicích, návštěvy historických památek a ochutnávání místních specialit. Severní Makedonie je zemí, která vás okouzlí svou pohostinností a jedinečným kouzlem Balkánu.

Makedonie - informace o destinacích

Mapa Makedonie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko