Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Malta - informace

Hledáte zájezd na Maltu? Naše zájezdy na Maltu vám přináší jedinečnou příležitost prozkoumat krásy této středomořské perly. Malta je známá svými bohatými historickými památkami, krásnými plážemi a teplým středomořským klimatem. Během zájezdu na Maltu si můžete prohlédnout historické město Valletta, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví...

Informace o zemi Malta

Hledáte zájezd na Maltu? Naše zájezdy na Maltu vám přináší jedinečnou příležitost prozkoumat krásy této středomořské perly. Malta je známá svými bohatými historickými památkami, krásnými plážemi a teplým středomořským klimatem. Během zájezdu na Maltu si můžete prohlédnout historické město Valletta, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO, a objevit jeho krásné pevnosti, kostely a paláce. Malta je také ideálním místem pro dobrodružné potápění a šnorchlování, ať už v průzračných vodách Středozemního moře nebo v podmořských jeskyních a útesech. Pro milovníky historie je Malta skvělým místem k prozkoumání starověkých megalitických chrámů, které patří k nejstarším na světě. Místní kuchyně nabízí lahodná jídla, jako je "pastizzi" (listové těsto plněné sýrem nebo hrachem) a "rabbit stew" (králíčí guláš). Vyberte si z naší široké nabídky zájezdů na Maltu a prožijte nezapomenutelnou dovolenou na této historické a krásné středomořské destinaci.

 

Malta, oficiálně známá jako Republika Malta, je malý stát v jižní Evropě, nacházející se v Středozemním moři, nedaleko Sicílie (Itálie). Tato malá ostrovní země má bohatou historii, kulturní dědictví a nádherné pobřežní scenérie.

Hlavním městem Malty je Valletta, což je jedno z nejmenších hlavních měst na světě, ale zároveň jedno z nejhustěji osídlených a kulturně bohatých. Město Valletta bylo zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je plné historických památek, jako jsou katedrály, paláce a pevnosti. Maltská kultura je silně ovlivněna historií, včetně středověkých rytířských řádů a námořního dědictví.

Malta je také známá svými nádhernými plážemi a čistými vodami Středozemního moře. Populárními letovisky na Maltě jsou Sliema, St. Julian's a Bugibba, kde si můžete užít sluneční koupání, šnorchlování a vodní sporty.

Pro milovníky historie a archeologie nabízí Malta mnoho možností k prozkoumání starověkých památek, jako jsou megalitické chrámy na ostrově Gozo a Hypogaeum, podzemní pohřebiště, které je také zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Malta je také známá svým tradičním jídlem, včetně pokrmů s rybami, těstovinami a pečivem. Mezi místní speciality patří pastizz (plněné pečivo) a fenkata (maltská horká klobása).

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a relaxace u moře, je Malta skvělou destinací. Tato malá země nabízí mnoho možností pro poznávání a objevování, a to včetně procházek po úzkých uličkách Valletty, návštěvy historických památek a relaxace na plážích. Malta je zemí s bohatým dědictvím a krásnou scenérií, která vás jistě okouzlí.

Mapa Malta - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko