Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Mexiko - informace

Hledáte zájezd do fascinujícího Mexika? Naše zájezdy do Mexika vám přináší možnost prozkoumat tuto rozmanitou zemi, která je známá svou bohatou kulturou, historií, krásnými plážemi a vynikající kuchyní.   Mexiko, oficiálně známé jako Spojené státy mexické (Estados Unidos Mexicanos), je velkou a rozmanitou zemí nacházející se v jižním Severní...

Informace o zemi Mexiko

Hledáte zájezd do fascinujícího Mexika? Naše zájezdy do Mexika vám přináší možnost prozkoumat tuto rozmanitou zemi, která je známá svou bohatou kulturou, historií, krásnými plážemi a vynikající kuchyní.

 

Mexiko, oficiálně známé jako Spojené státy mexické (Estados Unidos Mexicanos), je velkou a rozmanitou zemí nacházející se v jižním Severní Americe. Tato země má bohatou historii, rozmanitou kulturu, ohromující krajinu a je známá svými tradičními pokrmy a hudbou.

Hlavním městem Mexika je Ciudad de México, známé také jako Mexico City. Toto je jedno z největších měst na světě a má bohatou kulturní scénu, historické památky a moderní architekturu. Mezi významné památky patří Zócalo (hlavní náměstí), Národní palác a katedrála Metropolitního města.

Mexiko je také známé svými starověkými ruinami a archeologickými nalezišti, včetně mayských měst Chichén Itzá a Palenque, a aztéckého Tenochtitlánu. Tato místa nabízejí fascinující pohled do minulosti a mají status světového dědictví UNESCO.

Mexiko má rozmanitou krajinu, která zahrnuje horské pohoří Sierra Madre, pouště, pláže na obou pobřežích (Tichý oceán a Karibské moře) a deštné pralesy v jižní části země. Tato rozmanitost umožňuje různé outdoorové aktivity, jako jsou horolezectví, rafting, turistika a potápění.

Kulturní scéna Mexika je velmi pestrá a bohatá. Mexiko je známé svou tradiční hudbou, jako je mariachi, a tanci, jako je balet folklórico. Místní festivaly, jako je Día de los Muertos (Den mrtvých), jsou důležitými kulturními událostmi.

Mexiko je také známé svou vynikající kuchyní, která zahrnuje tacos, tamales, guacamole, pozole a mnoho dalších tradičních pokrmů. Mexická kuchyně je oblíbená po celém světě a je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, kultury, dobrodružství a relaxace na pláži, je Mexiko ideální destinací. Země nabízí nespočet možností pro poznávání a objevování, a to včetně návštěv historických památek, výletů do přírody a ochutnávání tradičních pokrmů. Mexiko je zemí, která vás jistě okouzlí svou různorodostí a pohostinností svých obyvatel.

Mapa Mexiko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko