Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Moldavsko - informace

Hledáte zájezd do krásného Moldavska? Naše zájezdy do Moldavska vás zavedou do této malebné východoevropské země, která je známá svou bohatou historií, vinařstvím a kulturou.   Moldavsko, oficiálně známé jako Republika Moldavsko, je vnitrozemský stát v jihovýchodní Evropě. Tato země má bohatou historii, kulturu a malebnou krajinu, což ji činí...

Informace o zemi Moldavsko

Hledáte zájezd do krásného Moldavska? Naše zájezdy do Moldavska vás zavedou do této malebné východoevropské země, která je známá svou bohatou historií, vinařstvím a kulturou.

 

Moldavsko, oficiálně známé jako Republika Moldavsko, je vnitrozemský stát v jihovýchodní Evropě. Tato země má bohatou historii, kulturu a malebnou krajinu, což ji činí zajímavou destinací pro turisty.

Hlavním městem Moldavska je Kišiněv, který je nejen politickým a ekonomickým centrem země, ale také městem s živou kulturní scénou. Město nabízí muzea, divadla, historické památky a parky, kde můžete poznávat moldavskou kulturu a umění.

Moldavsko má malebnou krajinu s kopcovitými vinicemi, řekami a malými vesnicemi. Je známé svou vinohradnickou tradicí, a proto můžete navštívit více než 140 vinařství, kde si můžete vychutnat kvalitní víno a poznávat proces výroby.

Kulturní scéna Moldavska je různorodá a ovlivněná historií a různými etnickými skupinami. Moldavská hudba a tance mají tradiční kořeny a jsou důležitou součástí místního života. Slavnostní akce a folklorní festivaly jsou častým jevem, kde můžete vidět tradiční lidové kostýmy a tance.

Historie Moldavska zahrnuje různé období, včetně osmanské nadvlády a období vlivu Ruska. To se odráží v architektonických památkách a historických budovách, jako jsou kláštery, pevnosti a kostely.

Moldavsko je také známé svou gastronomií, která zahrnuje tradiční pokrmy, jako je mămăligă (kukuřičná kaše), plăcinte (plněné koláče) a sarmale (plněné zelí nebo vinové listy).

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a vína, je Moldavsko zajímavou destinací. Země nabízí možnosti pro poznávání tradičního života, ochutnávání místní kuchyně a procházky malebnou krajinou. Moldavsko je zemí, která může být překvapením pro mnoho cestovatelů a nabízí jedinečný pohled do východoevropské kultury a historie.

Mapa Moldavsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko