Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Mongolsko - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Mongolska? Naše poznávací zájezdy do této rozlehlé a fascinující země vám umožní objevit krásu mongolské krajiny a bohatou nomádskou kulturu. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat nádherné stepi, impozantní hory a krásná jezera. Mongolsko, oficiálně známé jako Mongolská lidová republika, je rozlehlá země nacházející se v Asii mezi Ruskem na severu a... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Mongolska? Naše poznávací zájezdy do této rozlehlé a fascinující země vám umožní objevit krásu mongolské krajiny a bohatou nomádskou kulturu. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat nádherné stepi, impozantní hory a krásná jezera.

Mongolsko, oficiálně známé jako Mongolská lidová republika, je rozlehlá země nacházející se v Asii mezi Ruskem na severu a Čínou na jihu. Mongolsko je známé svou bohatou historií, tradiční kulturou a rozlehlými stepmi, které jsou domovem pro některé z posledních kočovných pastevců na světě.

Hlavním a největším městem Mongolska je Ulánbátar, které je politickým, ekonomickým a kulturním centrem země. Město nabízí muzea, trhy, historické památky a možnost seznámit se s moderním životem v Mongolsku.

Mongolská krajina je charakterizována stepmi, pouštěmi, horami a jezery. Jedním z nejznámějších přírodních divů je Národní park Gobi Gurvansaikhan, který zahrnuje pouštní duny, vodopády a ohromující horstvo. Tento park je domovem unikátním druhům zvířat, jako jsou kamzíci, gazely a levharti sněžní.

Mongolsko má bohatou kulturní dědictví spojené s historií chingiskhanské říše, která byla jednou z největších říší v dějinném vývoji. Tradiční mongolská kultura je stále velmi důležitou součástí života v zemi, zahrnuje hudbu, tanec, tradiční oblečení (deel) a zvláštní způsob života kočovných pastevců, známých jako nomádi.

Historie Mongolska sahá tisíce let do minulosti a zahrnuje období chingiskhanské říše a mongolského impéria. To se odráží v mnoha historických památkách, včetně klášterů, paláců a pevností.

Mongolsko je také známé svým tradičním pokrmům, včetně buuz (páry), khorkhog (připravovaný na otevřeném ohni) a dalších specialit, které často zahrnují hovězí nebo kozí maso a mléčné výrobky.

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství v divoké a rozmanité přírodě, poznávání tradičního života a historie a kultury, je Mongolsko fascinující destinací. Země nabízí možnosti pro trekking, ježdění na koni, setkávání s nomády a pozorování ohromující přírody. Mongolsko je zemí, kde se můžete ponořit do jedinečného a autentického prostředí a prožít nezapomenutelné dobrodružství.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko