Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Nikaragua - Poznávací zájezdy - informace

Hledáte poznávací zájezd do Nikaraguy? Naše poznávací zájezdy do této středoamerické destinace vás zavedou do nádherných přírodních scenérií, bohaté kultury a fascinující historie. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat národní parky, jako je Ometepe, který je domovem dvou sopek na ostrově v jezeře Nikaragua, a Mombacho s bujnou vegetací. Nikaragua, oficiálně známá jako... Celý popis

Hledáte poznávací zájezd do Nikaraguy? Naše poznávací zájezdy do této středoamerické destinace vás zavedou do nádherných přírodních scenérií, bohaté kultury a fascinující historie. Během těchto poznávacích zájezdů budete moci prozkoumat národní parky, jako je Ometepe, který je domovem dvou sopek na ostrově v jezeře Nikaragua, a Mombacho s bujnou vegetací.

Nikaragua, oficiálně známá jako Republika Nikaragua, je rozlehlá středoamerická země nacházející se mezi Kostarikou na jihu a Hondurasem na severu. Tato země má pestrý ráz, zahrnující nádherné pláže na pobřeží Karibského a Tichého oceánu, vulkány, jezera, deštné pralesy a historická města.

Hlavním městem Nikaraguy je Managua, která je ekonomickým a politickým centrem země. Město nabízí muzea, trhy a kulturní atrakce, včetně krásné katedrály a jezera Xolotlán. Historicky však město bylo zasaženo různými přírodními katastrofami, včetně zemětřesení.

Nikaragua je známá svými nádhernými plážemi na obou pobřežích. Pláže na Karibském pobřeží jsou známé svou krásnou přírodou a kulturou původních obyvatel, jako jsou Garifuna. Na Tichém pobřeží můžete navštívit pláže v oblastech jako San Juan del Sur a Tola, které jsou oblíbené mezi surfaři a milovníky slunce.

Nikaragua je také domovem několika aktivních vulkánů, což z ní dělá zemi ideální pro dobrodruhy a horolezce. Jedním z nejznámějších vulkánů je Cerro Negro, který nabízí možnost provádět horolezecké výstupy a sandboardingu po sopečných píscích.

Kulturní scéna Nikaraguy je bohatá a různorodá, zahrnuje vlivy původních obyvatel, španělskou kulturu a africké tradice. Země má tradiční hudbu, tance a řemeslné výrobky, které odrážejí tuto různorodost.

Historie Nikaraguy zahrnuje období španělské kolonizace, boje za nezávislost a politické změny. Země prošla turbulentními obdobími a občanskou válkou, která měla vliv na současnou politickou situaci.

Nikaragujská kuchyně zahrnuje tradiční pokrmy, jako je gallo pinto (směs rýže a fazolí), nacatamal (tamal) a indio viejo (kuřecí pokrm s kukuřicí).

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství, krásnou přírodu a poznávání různorodé kultury, je Nikaragua zajímavou destinací. Země nabízí možnosti pro dobrodružství v přírodě, pozorování zvířat, relaxaci na pláži a prozkoumávání historických měst. Nikaragua je zemí, která se stává stále populárnější destinací pro cestovatele, kteří hledají autentické zážitky.

Mapa Poznávací zájezdy - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko