Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Norsko - Lofoty - informace

  Hledáte zájezd na Lofotské ostrovy, jedno z nejmalebnějších a nejfascinujících míst v Norsku? Naše zájezdy na Lofoty vám přinášejí možnost objevit krásy této unikátní arktické destinace. Lofotské ostrovy jsou známé svými dramatickými horskými vrcholky, malebnými rybářskými vesničkami a nádhernými fjordy, což je pro milovníky přírody a fotografy ráj na zemi. Lofotské ostrovy, či jednoduše... Celý popis

 

Hledáte zájezd na Lofotské ostrovy, jedno z nejmalebnějších a nejfascinujících míst v Norsku? Naše zájezdy na Lofoty vám přinášejí možnost objevit krásy této unikátní arktické destinace. Lofotské ostrovy jsou známé svými dramatickými horskými vrcholky, malebnými rybářskými vesničkami a nádhernými fjordy, což je pro milovníky přírody a fotografy ráj na zemi.

Lofotské ostrovy, či jednoduše Lofoty, jsou skupina horských ostrovů na severu Norska, v severní části polárního kruhu. Tyto ostrovy jsou známé svou ohromující přírodou, malebnými rybářskými vesnicemi, a jsou jednou z nejikoničtějších destinací v norských fjordech.

Jednou z největších atrakcí Lofot je jejich horský reliéf, který zahrnuje vysoké hory, ostré štíty a nádherné fjordy. Pro milovníky outdoorových aktivit nabízí Lofoty vynikající možnosti pro horolezectví, turistiku a horskou cyklistiku. Několik turistických tras vede kolem malebných jezer, úchvatných vodopádů a útesů s panoramatickými výhledy na moře.

Dalším unikátním prvkem Lofot jsou jejich rybářské vesnice, které jsou rozptýleny po celém souostroví. Tyto vesnice, jako je Reine, Henningsvær a Å, jsou známé tradičními rybářskými chatami zvanými "rorbuer", které nyní slouží jako ubytování pro turisty. Tyto vesnice nabízejí malebnou atmosféru s barevnými domky na pilířích, které se zvedají nad mořem.

Rybářství bylo v historii Lofot klíčovou součástí ekonomiky a kultury. Ostrovy jsou známé rybolovem tresky, zejména během období tzv. "Lofotské zimní rybářské sezóny", kdy rybáři připlouvají na Lofoty z různých částí světa. Během tohoto období jsou vesnice plné života a slavnostních událostí.

Lofotské ostrovy jsou také jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování polární záře (aurora borealis). Díky své poloze v polárním kruhu jsou Lofoty jedním z nejlepších míst pro sledování tohoto ohromujícího přírodního jevu.

Celkově vzato, Lofotské ostrovy jsou nádhernou destinací pro milovníky přírody, dobrodružství a autentické kultury rybářských vesnic. Oferují jedinečný pohled na norskou přírodu a život v Arktidě.

Mapa Lofoty - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko