Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Norsko - informace

Hledáte zájezd do nádherného Norska? Naše zájezdy do Norska vás zavedou do této úchvatné severské destinace, která je známá svými majestátními fjordy, vodopády a bohatou přírodou. Během zájezdu do Norska si můžete prohlédnout fjordy, které tvoří jedinečnou krajinu této země. Můžete se projíždět na lodi fjordem Geiranger nebo Sognefjord a...

Informace o zemi Norsko

Hledáte zájezd do nádherného Norska? Naše zájezdy do Norska vás zavedou do této úchvatné severské destinace, která je známá svými majestátními fjordy, vodopády a bohatou přírodou. Během zájezdu do Norska si můžete prohlédnout fjordy, které tvoří jedinečnou krajinu této země. Můžete se projíždět na lodi fjordem Geiranger nebo Sognefjord a obdivovat impozantní skalní stěny a vodopády.

 

Norsko, oficiálně známé jako Království Norsko, je krásná země nacházející se v severní Evropě na Skandinávském poloostrově. Tato země je známá svými fjordy, horami, ledovci a krásnou divokou přírodou. Norsko má také bohatou historii, kulturu a moderní společnost.

Hlavním městem Norska je Oslo, které je kulturním, ekonomickým a politickým centrem země. Město nabízí mnoho muzeí, galerií, historických památek a parků, jako je park Vigeland s mnoha sochami Gustava Vigeland. Oslo má také moderní architekturu a je známé svým progresivním přístupem k životnímu prostředí.

Jedním z nejvýraznějších rysů norské krajiny jsou fjordy, což jsou úzké a hluboké zálivy ležící mezi strmými horami. Nejznámějším fjordem je Sognefjord, který je nejdelším fjordem v zemi. Norské fjordy nabízejí nádherné výhledy, možnosti pro plavbu a outdoorové aktivity.

Norsko je známé také pro svou alpskou krajinu a hory, které jsou ideální pro horolezectví a lyžování. Slavnými horami jsou Jotunheimen, Rondane a Dovrefjell. Lyžařská střediska jako Lillehammer a Trysil nabízejí skvělé podmínky pro zimní sporty.

Kulturní scéna Norska zahrnuje vlivy vikingů, norskou literaturu a hudbu. Země je domovem slavných spisovatelů, jako je Henrik Ibsen, a skvělých hudebníků, jako je Edvard Grieg. Norská kultura také zahrnuje tradiční hudbu a tance, včetně folklórních oslav.

Historie Norska sahá až do doby vikingů a zahrnuje období středověkých králů a unie s Dánskem a Švédskem. Země získala nezávislost v roce 1905 a stala se královstvím.

Norská kuchyně je ovlivněna mořskými plody a zahrnuje pokrmy, jako je torsk, losos, krevety a sledě. Tradiční jídla zahrnují rakfisk (kvašený losos), lutefisk (naložený ryba) a rømmegrøt (kyselá smetana s kaší).

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství v přírodě, poznávání historie a kultury a zároveň relaxaci v jedinečném prostředí, je Norsko ideální destinací. Země nabízí možnosti pro trekking, pozorování zvířat, rybaření a prozkoumávání fjordů. Norsko je zemí nádherných krajin, kde můžete objevit jedinečné přírodní divy a zažít autentický severní pohyb života.

Norsko - informace o destinacích

Mapa Norsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko