Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Omán - informace

Hledáte zájezd do exotického Ománu? Naše zájezdy do Ománu vás zavedou do této fascinující země na Arabském poloostrově, která je známá svou pohostinností, bohatou kulturou a ohromujícími pouštěmi. Během zájezdu do Ománu si můžete prohlédnout mnoho historických památek, včetně pevností, tržišť a starověkých měst. Můžete navštívit tradiční vesnice...

Informace o zemi Omán

Hledáte zájezd do exotického Ománu? Naše zájezdy do Ománu vás zavedou do této fascinující země na Arabském poloostrově, která je známá svou pohostinností, bohatou kulturou a ohromujícími pouštěmi. Během zájezdu do Ománu si můžete prohlédnout mnoho historických památek, včetně pevností, tržišť a starověkých měst. Můžete navštívit tradiční vesnice a poznat místní zvyky a tradice.

 

Omán, oficiálně známý jako Sultanát Omán, je fascinující země nacházející se na východním pobřeží Arabského poloostrova. Tato země má bohatou historii, úchvatnou přírodu a unikátní kulturu.

Hlavním městem Ománu je Maskat, které je ekonomickým a politickým centrem země. Město se vyznačuje krásnou moderní architekturou, ale zachovává také tradici a historické památky, jako je Sultan Qaboos Grand Mosque a královský palác Al Alam.

Omán je známý svými nádhernými plážemi, zejména na pobřeží Ománského zálivu a Arabského moře. Tyto pláže nabízejí příležitosti pro plavání, potápění a relaxaci na slunci. Krasné korálové útesy a pestrost mořského života dělají z Ománu oblíbenou destinaci pro potápěče.

Krajina Ománu zahrnuje rozsáhlé pouště, hory a kaňony. Nejznámějším geografickým útvarem je Wádí Ghul, často označovaný jako "Grand Canyon východu." Toto je jedno z nejhlubších kaňonů na světě a nabízí úžasné pohledy a turistické trasy.

Kulturní scéna Ománu je bohatá a zahrnuje bohatství tradičních hodnot a zvyků. Země je známá svými trhy, zvanými "súky," kde můžete zakoupit místní výrobky, včetně rukodělných výrobků, textilu a koření. Tradiční hudba a tanec jsou důležitou součástí kultury Ománu.

Historie Ománu zahrnuje dobytí vikingskými námořníky, obchodní vztahy s Persií a Indie, a rozšíření islámu. V průběhu historie hrála Ománská říše významnou roli v regionálním obchodu a námořních aktivitách.

Ománská kuchyně je bohatá na koření a zahrnuje pokrmy, jako je biryani (kořeněné rýže s masem), shuwa (tradiční jídlo připravené v zemi) a halwa (sladký pokrm z datlí). Káva a datle jsou také důležitou součástí každodenního života v Ománu.

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství v poušti, pozorování krasného mořského života a poznávání kultury a historie, je Omán skvělou destinací. Země nabízí možnosti pro dobrodružství v přírodě, včetně off-roadových výletů po poušti, trekkingu v horách a relaxaci na nádherných plážích. Navíc můžete poznávat pohostinnost a tradice místního lidu, kteří jsou hrdí na svou zemi a otevření návštěvníkům.

Mapa Omán - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko