Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Panama - informace

Hledáte zájezd do exotické Panamy? Naše zájezdy do Panamy vás zavedou do této středoamerické destinace, která je známá svými nádhernými plážemi, deštnými pralesy a fascinujícím průplavem. Během zájezdu do Panamy si můžete užít nádherné pláže na obou pobřežích Atlantského a Tichého oceánu. Můžete relaxovat na bílém písku, koupat se ve vlnách a...

Informace o zemi Panama

Hledáte zájezd do exotické Panamy? Naše zájezdy do Panamy vás zavedou do této středoamerické destinace, která je známá svými nádhernými plážemi, deštnými pralesy a fascinujícím průplavem. Během zájezdu do Panamy si můžete užít nádherné pláže na obou pobřežích Atlantského a Tichého oceánu. Můžete relaxovat na bílém písku, koupat se ve vlnách a šnorchlovat v křišťálově čistém moři. Panama je také ideálním místem pro vodní sporty, jako je surfování, potápění a rybaření.

 

Panama, oficiálně známá jako Republika Panama, je nádherná země nacházející se v jižním Středním Americe. Tato země má bohatou historii spojenou s panamským průplavem, úchvatnou přírodu a různorodou kulturu.

Hlavním městem Panamy je Panama City, které je ekonomickým a kulturním centrem země. Panama City se vyznačuje moderní architekturou, ale zachovává také historické památky, jako je staré město Casco Viejo s úzkými uličkami, koloniálními budovami a katedrálou.

Největší atrakcí Panamy je Panamský průplav, který spojuje Atlantský a Tichý oceán. Průplav byl důležitým inženýrským projektem a je důležitou námořní cestou pro obchodní lodě. Turisté mohou sledovat průchod lodí průplavem a navštívit průplavové muzeum, které prezentuje jeho historii.

Přírodní scenérie Panamy zahrnuje nádhernou džungli, pláže na obou oceánech, sopky a deštné pralesy. Jedním z nejkrásnějších míst je Archipelág Bocas del Toro na karibské straně Panamy, kde můžete objevovat korálové útesy, pláže a mnoho druhů zvířat a ptáků.

Kulturní scéna Panamy je různorodá a zahrnuje vlivy španělské, africké, indiánské a karibské kultury. Místní kultura se odráží v hudbě, tanci, kuchyni a tradičních festivalech. Jedním z nejvýraznějších kulturních prvků je salsa tanec, který je oblíbený po celé zemi.

Historie Panamy sahá až do dobytí španělskými dobyvateli a koloniální éry, kdy byla důležitým obchodním centrem. Panamská nezávislost na Španělsku byla vyhlášena v roce 1821. Panamský průplav byl postaven pod vedením Spojených států a otevřen v roce 1914.

Panamská kuchyně zahrnuje mořské plody, rýžové pokrmy, banány, a tropické ovoce. Tradiční pokrmy zahrnují ceviche (rybí salát), sancocho (sopova polévka) a plátanos (smažené banány).

Pro turisty, kteří hledají kombinaci kultury, historie a přírody, je Panama skvělou destinací. Země nabízí možnosti pro průzkum průplavu, trekking v deštných pralesích, plážové aktivity a poznávání bohaté kultury. Panama je zemí, kde se setkávají stará a nová, a kde můžete objevovat jedinečné scenérie a tradiční zvyky.

Mapa Panama - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko