Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Rakousko - Vídeň - informace

Hledáte zájezd do Vídně? Tato rakouská metropole je známá svým bohatým historickým dědictvím, uměním a kulturou. Vídeň je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat kulturní poklady a historii. Můžete navštívit slavné muzea, jako je Kunsthistorisches Museum a Albertina, procházet se po krásných zámeckých zahradách a ochutnat vídeňské speciality, včetně vynikajícího kávového zákusku... Celý popis

Hledáte zájezd do Vídně? Tato rakouská metropole je známá svým bohatým historickým dědictvím, uměním a kulturou. Vídeň je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat kulturní poklady a historii. Můžete navštívit slavné muzea, jako je Kunsthistorisches Museum a Albertina, procházet se po krásných zámeckých zahradách a ochutnat vídeňské speciality, včetně vynikajícího kávového zákusku Sachertorte.

 

Vídeň je hlavním a největším městem Rakouska a jedním z nejkrásnějších a kulturně bohatých měst ve střední Evropě. Tato metropole, ležící na březích řeky Dunaje, má bohatou historii, architekturu, hudbu a kulturu, což ji činí jedním z nejpopulárnějších cestovatelských cílů na světě.

Historické centrum Vídně je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je plné památek a architektury. Zde můžete navštívit Hofburg (císařský palác), Schönbrunn (letní palác), katedrálu svatého Štěpána a další historické budovy. Zlatý palác (Goldenes Dachl) v Innsbrucku, hlavním městě Tyrolska, láká turisty svým nádherným zlatým střechou.

Vídeň je také známá svou hudbou a operou. Město bylo domovem slavných hudebních skladatelů, jako byli Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven a Johann Strauss. Návštěvníci si mohou vychutnat operní představení ve Vídeňské státní opeře nebo navštívit historické hudební místa, jako je byt Mozarta.

Kromě kulturního bohatství nabízí Vídeň také širokou škálu tradičních kulinářských pokrmů, jako je vídeňský řízek, sachertorte (čokoládový dort) a apfelstrudel (jablkový závin). Kavárny ve Vídni jsou známé svou kávou a dorty a jsou skvělým místem k odpočinku a pozorování městského života.

Vídeň je také místem pro různé kulturní akce a festivaly, včetně Vídeňského nového roku, Vídeňského filmového festivalu a Vídeňského mezinárodního festivalu filmové hudby.

Celkově je Vídeň jedinečným městem, které spojuje historii, umění, hudbu, kulturu a kulinářské pochoutky. Je to místo, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek a zanechává vám dojem krásy a elegance střední Evropy.

Mapa Vídeň - poloha hotelů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: NECKERMANN LAST MINUTE LAST MINUTE Kamelya World Turecko